__MAIN_TEXT__

Page 1


Sisukord 1. Bousval Électrique – tööstuslike LED-valgustite revolutsioon! Ettevõtte Bousval Électrique LED-tehnoloogiad Ettevõtte Bousval Électrique LED-lambid soodustavad teie äritegevust Ettevõtte Bousval Électrique LED-lampide võrdlus traditsiooniliste valgustuslahendustega

3 4 6

2. Sisevalgustid T8 ja T5 lampide kulud võrreldes ettevõtte Bousval Électrique LED-lampidega seotud säästuga aja jooksul Süvistatavad LED-valgustid Süvistatavad luminofoorvalgustid Pindpaigaldusega LED-valgustid Pindpaigaldusega luminofoorvalgustid T8 LED-torud LED-lambipirnid

8 9 11 14 16 17 20 22

3. Välisvalgustid LED-prožektorid Liikumisanduriga LED-valgustid IP65 veekindlad LED-valgustid IP65 veekindlad luminofoorvalgustid

27 28 31 33 34

4. Tööstuslikud valgustid Metallhaliid-ja kõrgrõhunaatriumlampide kulud võrreldes ettevõtte Bousval Électrique LED-lampidega seotud säästuga Kõrge lae LED-valgustid Kõrge lae metallhaliidvalgustid

36

5. Lisatarvikud Liikumisandurid Prožektorite statiivid Prožektorite toitekaablid

44 44 45 45

6. Kasulik teave IP kaitseklass CRI – värviedastusindeks Kelvin – värvitemperatuur Sõnastik

46 46 47 48 49

2

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

7

37 39 42


1

Bousval Électrique – tööstuslike LED-valgustite revolutsioon!

Belgias arendatud ja patenteeritud LED-ide tootmistehnoloogiad - see on Bousval Électrique lükkab ümber kõik olemasolevad stereotüübid tööstuslike LED-valgustite pikaajalise töökindluse kohta, kuna oleme oma toodete kvaliteedis nii kindlad, et pakume koguni viieaastast garantiid tänu sellistele ainulaadsetele ja patenteeritud tehnoloogiatele nagu UltraLife™, FlickerAvert™, DriverMAX™, LiquidCooling™, 4500K Efficiency™. Olete kindlasti üllatunud, kui soodsad on ettevõtte Bousval Électrique tooted, kui vaadata lambi tööiga, mis on tavalise metallhaliidlambi omast 2,5 korda pikem. Ning tänu energiasäästlikele LED-lampidele tasub investeering end ära juba 5000 tunniga. Võttes arvesse, et LED-lambi keskmine elutsükkel on 50 000 tundi, on teie rahaline võit hindamatu. Meie tootevalik tõestab ettevõtte Bousval Électrique toodete töökindlust.

Antwerpen, Belgia

Lyon, Prantsusmaa

München, Saksamaa

Marseille, Prantsusmaa

Praha, Tšehhi

Hamburg, Saksamaa

Madrid, Hispaania

Gent, Belgia

Kopenhaagen, Taani

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

3


1

Bousval Électrique – tööstuslike LED-valgustite revolutsioon! Ettevõtte Bousval Électrique LED-tehnoloogiad

UltraLife™ - LED-ide koostetehnoloogia, mis tagab, et lambi luumenite arv ei vähene 50 000 töötunni jooksul üle 30%.

FlickerAvert™ - selle tehnoloogia järgi toodetud ettevõtte Bousval Électrique LED-ide trafod tagavad 33% väiksema voolukõikumise, mis kõrvaldab valguse värelemise. DriverMAX™ - kindla kvaliteediga trafo komponendid ja täiustatud tootmistehnoloogia garanteerivad suure tõhususe 50 000 töötunni jooksul.

Trafo tõhususe vähenemine aja jooksul

4

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


1

Bousval Électrique – tööstuslike LED-valgustite revolutsioon! Ettevõtte Bousval Électrique LED-tehnoloogiad

LiquidCooling™ - üle 100 W kõrge lae valgustite jahutustehnoloogia tagab 15% kiirema jahutuse ning seeläbi 10% pikema lambi tööea.

4500K Efficiency™ - 13% suurem LED-lambi tõhusus 4500 K värvitemperatuuri korral, seega puudub erinevus 4500 K ja 6500 K värvitemperatuuride energiatõhususe vahel.

Endised LED-tehnoloogiad pakkusid maksimaalset energiatõhusust peamiselt 6500 K värvitemperatuuri korral, mis põhjustab pimestusohtu ja ebamugavust, kui viibida kaua selle valguse käes. 4500K Efficiency™ tehnoloogia võimaldab saavutada 4500 K värvitemperatuuri puhul 98% 6500 K värvitemperatuuri energiatõhususest, mis on revolutsiooniline saavutus.

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

5


Ettevõtte Bousval Électrique LED-lambid soodustavad teie äritegevust

Energiasäästlikkus – LED-lampide voolutarve on keskmiselt neli korda väiksem kui hõõglampidel ning kaks korda väiksem kui luminofoor- või lahenduslampidel.

Energiatõhusus – LED-lampide tarbitud energiast muundatakse 90% valguseks ja ainult 10% soojuseks. Sellest tulenevalt ei lähe lambid kuumaks ja soojusenergia muundatakse valguseks.

Tööiga – LED-lampide keskmine tööiga on 50 000 tundi, mis on kaks korda pikem kui metallhaliidlampide keskmine tööiga (20 000 tundi). Lisaks sellele ei põle LED-lambid pärast 50 000 tunnist tööiga nii lihtsalt läbi, vaid nende valgusviljakus hakkab vähenema.

Maksimaalne valgusvoog kohe pärast sisselülitamist

Valgusviljakuse säilimine kogu tööea jooksul – luminofoor-, metallhaliid-, naatriumlambid jne kaotavad oma tööea (~25 000 tundi) jooksul kuni 50% esialgsest valgusviljakusest ning põlevad pärast seda läbi, kuid LED-lamp kaotab tööea (~50 000 tundi) jooksul umbes 30% esialgsest valgusviljakusest ning töötab pärast seda edasi.

Madalamad voolukaablite paigalduskulud – LED-lambid tarbivad vähem elektrivoolu ning vajavad väiksema ristlõikega kaableid, mis tagab märkimisväärse kokkuhoiu.

Hooldus – LED-lambid on vastupidavad ning ei vaja sagedast läbipõlenud pirnide vahetamist, mis on tavaliselt kulukas ja keeruline, kuna vajalik varustus tuleb rentida. Kõrgtehnoloogiline vastupidavus – LEDlambid taluvad põrutusi, vibratsiooni ja voolukõikumisi traditsioonilistest lampidest paremini.

LED-lambi sagedane sisse-/väljalülitamine ei kahjusta lampi Tänu FlickerAverti™ tehnoloogiale ei tekita LED-lambid sumisevat heli

Keskkonnasõbralik tehnoloogia – LEDlambid ei sisalda elavhõbedaauru, argooni või muid mürgiseid aineid. Tööea lõppedes võib need korduvkasutuseks ringlusse võtta, mis vähendab kordades keskkonnareostust. Need ei vaja eraldi utiliseerimist. Keskkonnatemperatuuri stabiilsus – LEDlambid töötavad temperatuurivahemikus –40 ⁰C kuni +60 ⁰C.


1

Bousval Électrique – tööstuslike LED-valgustite revolutsioon! Ettevõtte Bousval Électrique LED-lampide võrdlus traditsiooniliste valgustuslahendustega

Bousval Électrique ei saavutaks LED-tehnoloogias niivõrd olulisi edusamme ilma laialdase kogemuseta luminofoor-, metallhaliid- ja kõrgrõhunaatriumtoodete tootmises, mistõttu on Bousval Électrique ka selle valdkonna liider. Soovitame teil vaadata üle kõige olulisemad parameetrilised näitajad, enne kui otsustate traditsioonilise või LED-valgustuse kasuks. Kõige tähtsamad parameetrid on lambi tööiga võrreldes valgusviljakusega ning lambi ostuhind võrreldes säästuga elektrilt ja hoolduskuludelt. Enne seda tüüpi lampide ostmist tuleks teada, et üks esimesi vähenema hakkavaid omadusi on valgusviljakus. Traditsioonilise lambi valgusviljakus hakkab vähenema esmakordsest sisselülitamisest ning võrdlemisi lühikese aja jooksul (~5000 tundi) kaotab lamp juba 10-15% esialgsest valgusviljakusest. Kuid LED-lampide puhul pole see nii ja ettevõtte Bousval Électrique LED-lampide puhul on seda omadust patenteeritud UltraLife’i™ tehnoloogia abil veelgi täiustatud.

Lambi valgusviljakuse vähenemine aja jooksul

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

7


LED-kontorivalgustid Madridis Hispaanias

Projekt Aasta: 2014 Asukoht: kontorihoone AUTOCAMPO II, Calle Marie Curie 19, Madrid, Hispaania Eesmärk: vananenud T8 luminofoorpaneelide ja allavalgustite asendamine uute LED-tehnoloogiatega Projekti kogupindala: 10 000 m²

Projekti eesmärgid

Lahendus

• Vähendada 50% võrra hoolduskulusid, mis tekivad tavaliselt katkiste luminofoortorude ja ballastide sagedasest vahetamisest. • Vähendada valguse värelemist ja sumisevat heli. • Vähendada elektrikulusid, pikendada valgustite tööiga ja vähendada CO₂ emissioone.

• Ettevõtte Bousval Électrique Azurite LUX-i seeria LED-paneelid ja allavalgustid • 80 Ra värviedastus ja 4500K Efficiency™ värvitemperatuur • 50 000 h tööiga • Viieaastane täitmisgarantii

Tulemus • Kõrvaldati valguse värelemine ja sumisev heli (ettevõtte Bousval Électrique LED-süsteemidel puudub värelemine või sumisev heli). • Hoolduskulusid vähendati 58% võrra. • Elektrikulusid vähendati 44% võrra. • Valgustite tööiga pikendati 53% võrra. • CO₂ emissioone vähendati 72% võrra.


2

Sisevalgustid T8 ja T5 lampide kulud võrreldes ettevõtte Bousval Électrique LED-lampidega seotud säästuga aja jooksul

Näites on toodud ettevõtte Bousval Électrique Azurite LUX-i seeria LED-valgustipaneeli ning luminofoorvalgustipaneelide T8 4 x 18 W ja T5 4 x 14 W vaheline võrdlus elektrihinna 0,1515 EUR/kWh põhjal. Ettevõtte Bousval Électrique 40 W LED-paneel

T5 4 x 14 W T8 4 x 18 W luminofoorpaneel luminofoorpaneel

Lambi võimsus (W)

40

56

72

Toiteploki/ballasti võimsus (W)

2

15

15

Valgusti võimsus (W)

42

71

87

Valgustite kogus

20

20

20

840

1420

1740

80

80

80

Kõigi valgustite koguvõimsus (W) Ruumi pindala (m²)

Lambi ostuhind võrreldes elektrienergia ja hoolduskulude säästuga aja jooksul

Graafikust on näha, et algselt on ettevõtte Bousval Électrique LED-süsteemi kulud 50% suuremad, kuid kõigest 5000 töötunni järel on ettevõtte Bousval Électrique LED-süsteem end ära tasunud ning 50 000 tunni järel on sääst juba 6000 eurot. Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

9


2

Sisevalgustid T8 ja T5 lampide kulud võrreldes ettevõtte Bousval Électrique LED-lampidega seotud säästuga aja jooksul

Sääst 20 ettevõtte Bousval Électrique Azurite LUX-i seeria LED-lambi kasutamisel aja jooksul

Luminofoorlambi kalkulatsioon sisaldab lampide ja ballastide asendamist iga 20 000 tunni järel T8 lampide ning iga 24 000 tunni järel T5 lampide puhul. Ettevõtte Bousval Électrique Azurite LUX-i seeria LED-valgustipaneeli tööiga on 50 000 tundi, mis tähendab, et tänu UltraLife’i ja DriverMAX-i tehnoloogiale puudub komponentide vahetamise vajadus. Ettevõtte Bousval Électrique Azurite LUX-i seeria LED-paneelidele kehtib viieaastane garantii.

10

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


2

Sisevalgustid Süvistatavad LED-valgustid

Paneelvalgustite võrdlus

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

11


2

Sisevalgustid Süvistatavad LED-valgustid

Azurite LUX-i seeria

IP54 pritsmekindel korpus UltraLife™ Epistari LED-kiip FlickerAvert™-i värelusvaba toiteplokk 120⁰, 80 CRI 4500K Efficiency™ naturaalne valge DriverMAX™-i 50 000 h tööiga Viieaastane garantii

LED-P66-40

• 40 W LED-paneel • 595 x 595 x 11 mm • 3200 lm (80 lm/W)

12

LED-P312-40

• 40 W LED-paneel • 300 x 1200 x 11 mm • 3200 lm (80 lm/W)

0

0

200

200

400

400

600

600

800

800

1 000

1 000

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


2

Sisevalgustid Süvistatavad LED-valgustid

Azurite’i seeria

IP54 pritsmekindel korpus UltraLife™ Epistari LED-kiip FlickerAvert™-i värelusvaba toiteplokk 120⁰, 80 CRI 4500K Efficiency™ naturaalne valge

LED-P66-36

• 36 W LED-paneel • 595 x 595 x 10 mm • 3000 lm (80 lm/W) • 30 000 h tööiga • Kaheaastane garantii

LED-P312-36

• 36 W LED-paneel • 300 x 1200 x 10 mm • 3000 lm (80 lm/W) • 30 000 h tööiga • Kaheaastane garantii

0 170 340

LED-DWN-18

• 18 W ümar LED-paneel • 225 x 13 mm (206 mm ava) • 1440 lm (80 lm/W) • 30 000 h tööiga • Kaheaastane garantii

0

0

200

100

400

200

600

300

800

400

510 680 850

Valikuline:

LED-PSUS-SET • Neli 1,2 m kinnitustraati • Neli laekonksu

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

13


2

Sisevalgustid Süvistatavad luminofoorvalgustid

T8 Grille’i seeria

G13 alus Elektrooniline ballast (EVG) Ballasti tööiga 20 000 h V-tüüpi alumiiniumreflektor

T8-GRIL-236

• T8 2 x 36 W luminofoorvalgusti • 300 x 1200 x 75 mm • Kaheaastane garantii

0 300 600 900

T8-GRIL-436

• T8 4 x 36 W luminofoorvalgusti • 600 x 1200 x 75 mm • Kaheaastane garantii

T8-GRIL-418

• T8 4 x 18 W luminofoorvalgusti • 595 x 595 x 75 mm • Kaheaastane garantii

0 1 000 2 000

14

500 1 000 1 500

1 200 1 500

0

3 000

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

2 000


2

Sisevalgustid Süvistatavad luminofoorvalgustid

T5 Grille’i seeria G5 alus Elektrooniline ballast (EVG) Ballasti tööiga 24 000 h V-tüüpi alumiiniumreflektor

T5-GRIL-228

• T5 2 x 28 W luminofoorvalgusti • 300 x 1200 x 55 mm • Kaheaastane garantii

0

T5-GRIL-428

• T5 4 x 28 W luminofoorvalgusti • 600 x 1200 x 55 mm • Kaheaastane garantii

0

500

1 000

1 000

T5-GRIL-414

• T5 4 x 14 W luminofoorvalgusti • 595 x 595 x 55 mm • Kaheaastane garantii

0 500 1 000

2 000 1 500 2 000

1 500 3 000

2 000

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

15


2

Sisevalgustid Pindpaigaldusega LED-valgustid

Sonolite’i seeria

IP20 korpus UltraLife™ Epistari LED-kiip FlickerAvert™-i värelusvabad torud 4500K Efficiency™ naturaalne valge 120⁰, 80 CRI 40 000 h tööiga Kolmeaastane garantii

LED-IH-60

• 20 W LED-valgusti, 600 mm • 2000 lm (100 lm/W)

0

LED-IH-120

• 40 W LED-valgusti, 1200 mm • 4000 lm (100 lm/W)

LED-IH-150

• 50 W LED-valgusti, 1500 mm • 5000 lm (100 lm/W)

0 100

100 200 300

200

100 200 300

300

400

400

500

500

600 700

600

16

0

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


2

Sisevalgustid Pindpaigaldusega luminofoorvalgustid

T8 Lineari seeria

G13 alus Elektrooniline ballast (EVG) Terasreflektor Ballasti tööiga 20 000 h

T8-LIN-218

• T8 2 x 18 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

T8-LIN-236

• T8 2 x 36 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

0

0

200

500

400 600 800

1 000 1 500

T8-LIN-258

• T8 2 x 58 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

0 500 1 000 1 500 2 000 2 500

2 000

3 000

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

17


2

Sisevalgustid Pindpaigaldusega luminofoorvalgustid

T5 Lineari seeria

G5 alus Elektrooniline ballast (EVG) Terasreflektor Ballasti tööiga 24 000 h

T5-LIN-235

• T5 2 x 35 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

0 500

T5-LIN-254

• T5 2 x 54 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

0

1 500 2 000

18

• T5 2 x 80 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

0

500 1 000

1 000

T5-LIN-280

1 500

1 000 2 000

2 000 2 500

3 000

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


2

Sisevalgustid Pindpaigaldusega luminofoorvalgustid

T8 Linear IP20 seeria

G13 alus IP20 korpus Elektrooniline ballast (EVG) Ballasti tööiga 20 000 h

T8-IP20-218

• T8 2 x 18 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

0

100

T8-IP20-236

• T8 2 x 36 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

T8-IP20-258

• T8 2 x 58 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

0 200 400

200 300

600 800

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

0 200 400 600 800 1 000 1 200 1 400

19


2

Sisevalgustid T8 LED-torud

T8 Tube’i seeria

UltraLife™ Epistari LED-kiip FlickerAvert™-i värelusvabad torud Toiteplokki või ballasti pole vaja 4500K Efficiency™ naturaalne valge 120⁰, 85 CRI 40 000 h tööiga Kolmeaastane garantii

LED-TUB-10

• T8 600 mm 10 W LED-toru (kasut. 18 W luminofoorvalgustis) • 1000 lm (100 lm/W)

0

LED-TUB-20

LED-TUB-25

• T8 1200 mm 20 W LED-toru (kasut. 36 W luminofoorvalgustis) • 2000 lm (100 lm/W)

• T8 1500 mm 25 W LED-toru (kasut. 58 W luminofoorvalgustis) • 2500 lm (100 lm/W)

0

50 100 100 150 200

20

0 100 200

200

300

300

400

400

500

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


Kõrge lae LED-valgustid Lyoni raudteejaamas Prantsusmaal

Projekt Aasta: 2013 Asukoht: Lyon, Prantsusmaa Eesmärk: 400 W metallhaliidvalgustite asendamine uute LED tehnoloogiatega

Projekti eesmärgid

Lahendus

• Suurendada jaama ohutust ja mugavust, parandades värviedastust. • Vähendada elektri- ja hoolduskulusid ning pikendada valgustite tööiga.

• Ettevõtte Bousval Électrique Realgari seeria 200 W kõrge lae valgustid • 80 Ra värviedastus ja 4500K Efficiency™ värvitemperatuur • 50 000 h tööiga • Viieaastane täitmisgarantii

Tulemus • Värviedastust suurendati väärtuselt 60 Ra väärtusele 80 Ra. • Hoolduskulusid vähendati 53% võrra. • Elektrikulusid vähendati 48% võrra. • Valgustite tööiga pikendati 55% võrra.


2

Sisevalgustid LED-lambipirnid

Algselt tootis Bousval Électrique LED-lampe tööstussektorile – lampe toodetakse kvaliteetsetest materjalidest, need saavutavad hõlpsalt 100 lm/W valgusviljakuse ja nende tööiga on 40 000 tundi. Need on vibratsioonikindlad ja töötavad temperatuurivahemikus –40 ⁰C kuni +50 ⁰C. Kuid arvestades tarbijasektori kiiresti kasvavat nõudlust, on need konkurentsivõimelise hinna ja garanteeritud kvaliteediga kõigile vabalt saadaval. Lambipirni valgusvoog Kompaktluminofoorlamp (W)

Ettevõtte Bousval Électrique LEDlambipirn (W)

25

7

3

40

10

5

60

15

8

930

75

20

10

1340

100

26

14

Valgusvoog (lm)

Hõõglamp (220 V)* (W)

220 490 710

* 220 V (EL-i standard) hõõglambi valgusvoog on nõrgem kui 120 V (USA standard) lambipirnil

Lambipirni tööiga

Tööiga (h)*

Hõõglamp (220 V)

Kompaktluminofoorlamp

Ettevõtte Bousval Électrique LED-lambipirn

1000 (0,5 aastat)

10 000 (5 aastat)

40 000 (20 aastat)

* Tööiga, kui lambipirn töötab iga päev viis tundi

22

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


2

Sisevalgustid LED-lambipirnid

E27 Bulbi seeria

E27 alus UltraLife™ Epistari LED-kiip FlickerAvert™-i värelusvaba lambipirn 4500K Efficiency™ naturaalne valge 260⁰, 85 CRI 40 000 h tööiga Kolmeaastane garantii

LED-E27-5

• E27 5 W LED-lambipirn (kasut. 40 W hõõglambis) • 500 lm (100 lm/W)

0 20 40 60 80

LED-E27-8

• E27 8 W LED-lambipirn (kasut. 70 W hõõglambis) • 800 lm (100 lm/W)

0 20 40 60 80 100 120 140

LED-E27-10

• E27 10 W LED-lambipirn (kasut. 90 W hõõglambis) • 1000 lm (100 lm/W)

0 50 100 150 200 250

100

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

23


2

Sisevalgustid LED-lambipirnid

E14 Bulbi seeria

E14 alus UltraLife™ Epistari LED-kiip FlickerAvert™-i värelusvaba lambipirn 4500K Efficiency™ naturaalne valge 260⁰, 85 CRI 40 000 h tööiga Kolmeaastane garantii

LED-E14-5

• E14 5 W LED-lambipirn (kasut. 40 W hõõglambis) • 500 lm (100 lm/W)

0 20 40 60 80

LED-E14-8

• E14 8 W LED-lambipirn (kasut. 70 W hõõglambis) • 800 lm (100 lm/W)

LED-E14-10

• E14 10 W LED-lambipirn (kasut. 90 W hõõglambis) • 1000 lm (100 lm/W)

0

0

20

50

40 60 80 100 120 140

100 150 200 250

100

24

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


2

Sisevalgustid LED-lambipirnid

GU10 Bulbi seeria

MR16 lambipirn, GU10 alus, 220 V UltraLife™ Epistari LED-kiip FlickerAvert™-i värelusvaba lambipirn 4500K Efficiency™ naturaalne valge 260⁰, 85 CRI 40 000 h tööiga Kolmeaastane garantii

LED-GU10-3

• GU10 3 W LED-lambipirn (kasut. 30 W halogeenlambis) • 240 lm (80 lm/W)

0

LED-GU10-5

• GU10 5 W LED-lambipirn (kasut. 50 W halogeenlambis) • 400 lm (80 lm/W)

0 100

100 200 300

200 300

LED-GU10-7

• GU10 7 W LED-lambipirn (kasut. 70 W halogeenlambis) • 560 lm (80 lm/W)

0 100 200 300 400

400

500

500

600

600

700

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

25


2

Sisevalgustid LED-lambipirnid

GU5.3 Bulbi seeria

MR16 lambipirn, GU5.3 alus, 12 V UltraLife™ Epistari LED-kiip FlickerAvert™-i värelusvaba lambipirn 4500K Efficiency™ naturaalne valge 260⁰, 85 CRI 40 000 h tööiga Kolmeaastane garantii

LED-GU10-3

• GU5.3 3 W LED-lambipirn (kasut. 30 W halogeenlambis) • 240 lm (80 lm/W

0

LED-GU10-5

• GU5.3 5 W LED-lambipirn (kasut. 50 W halogeenlambis) • 400 lm (80 lm/W)

0 100

100 200 300

200 300

• GU5.3 7 W LED-lambipirn (kasut. 70 W halogeenlambis) • 560 lm (80 lm/W)

0 100 200 300 400

400

500

500

600

600

26

LED-GU10-7

700

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


Laadimiskai LED-prožektorid Antwerpeni sadamas Belgias

Projekt Aasta: 2013 Asukoht: Antwerpeni sadam, sadamasild 541, Belgia Eesmärk: kraanade 200 W madalrõhunaatriumvalgustite asendamine uute LED-tehnoloogiatega Kraanade kogus: 20

Projekti eesmärgid

Tulemus

• Vähendada valgustirikete arvu, mis on põhjustatud kraanade liikumisel tekkivast vibratsioonist. • Suurendada laadimissadama ohutust ja mugavust, parandades värvitemperatuuri ja värviedastust. • Vähendada elektri- ja hoolduskulusid ning pikendada valgustite tööiga.

• Värviedastust suurendati väärtuselt 40 Ra väärtusele 70 Ra ja värvitemperatuuri väärtuselt 2000 K väärtusele 6500 K. • Hoolduskulusid vähendati 48% võrra • Elektrikulusid vähendati 22% võrra (200 W LPS-süsteem tarbib 260 W valgusti kohta, samas kui ettevõtte Bousval Électrique Tauruse seeria 200 W LED-välisvalgustite süsteem tarbib 210 W valgusti kohta). • Vibratsioonist põhjustatud valgustirikete arvu vähendati 10%-lt 0%-le (kõik ettevõtte Bousval Électrique LED-valgustid on põrutuskindlad).

Lahendus • Ettevõtte Bousval Électrique Halite XP seeria 200 W plahvatuskindlad prožektorid • 70 Ra värviedastus ja 6500 K värvitemperatuur • 50 000 h tööiga • Viieaastane täitmisgarantii Adrese, nosaukums utt.

27


3

Välisvalgustid LED-prožektorid

Halogeenkohtvalgustite võrdlus ettevõtte Bousval Électrique LED-kohtvalgustitega Ettevõtte Bousval Électrique LED-prožektor (W)

Valgusvoog (lm)

Halogeenprožektor (W)

10

800

50

20

1600

100

30

2400

150

50

4000

250

70

5600

400

100

8000

500

28

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


3

Välisvalgustid LED-prožektorid

Halite’i seeria

IP65 veekindel korpus Epistari LED-kiip 4500K Efficiency™ naturaalne valge 120⁰, 80 CRI 30 000 h tööiga

LED-FL-10

• 10 W LED-prožektor • 800 lm (80 lm/W) • Kaheaastane garantii

LED-FL-20

• 20 W LED-prožektor • 1600 lm (80 lm/W) • Kaheaastane garantii

LED-FL-30

• 30 W LED-prožektor • 2400 lm (80 lm/W) • Kaheaastane garantii

0

0

0

60

100

170

120

200

340

180

300

510

240

400

680

300

500

850

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

29


3

Välisvalgustid LED-prožektorid

Halite’i seeria

IP65 veekindel korpus Epistari LED-kiip 4500K Efficiency™ naturaalne valge 120⁰, 80 CRI 30 000 h tööiga

LED-FL-50

• 50 W LED-prožektor • 4000 lm (80 lm/W) • Kaheaastane garantii

0

• 70 W LED-prožektor • 5600 lm (80 lm/W) • Kaheaastane garantii

LED-FL-100

• 100 W LED-prožektor • 8000 lm (80 lm/W) • Kaheaastane garantii

0

0

1 000

2 000

600

1 500

2 500

900

2 000

3 000

2 500

3 500

300

1 200 1 500

30

LED-FL-70

3 000

4 000

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


3

Välisvalgustid Liikumisanduriga LED-valgustid

Halite M-i seeria

IP65 veekindel korpus Liikumisandur 120⁰ Epistari LED-kiip 4500K Efficiency™ naturaalne valge 120⁰, 80 CRI 30 000 h tööiga

LED-FLS-10

• 10 W LED-prožektor • 800 lm (80 lm/W) • Kaheaastane garantii

LED-FLS-20

• 20 W LED-prožektor • 1600 lm (80 lm/W) • Kaheaastane garantii

LED-FLS-30

• 30 W LED-prožektor • 2400 lm (80 lm/W) • Kaheaastane garantii

0

0

0

60

100

170

120

200

340

180

300

510

240

400

680

300

500

850

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

31


3

Välisvalgustid Liikumisanduriga LED-valgustid

Halite M-i seeria

IP65 veekindel korpus Liikumisandur 120⁰ Epistari LED-kiip 4500K Efficiency™ naturaalne valge 120⁰, 80 CRI 30 000 h tööiga

LED-FLS-50

• 50 W LED-prožektor • 4000 lm (80 lm/W) • Kaheaastane garantii

0

• 70 W LED-prožektor • 5600 lm (80 lm/W) • Kaheaastane garantii

LED-FLS-100

• 100 W LED-prožektor • 8000 lm (80 lm/W) • Kaheaastane garantii

0

0

1 000

2 000

600

1 500

2 500

900

2 000

3 000

2 500

3 500

300

1 200 1 500

32

LED-FLS-70

3 000

4 000

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


3

Välisvalgustid IP65 veekindlad LED-valgustid

Sonolite WP seeria IP65 veekindel korpus UltraLife™ Epistari LED-kiip FlickerAvert™-i värelusvabad torud 4500K Efficiency™ naturaalne valge 120⁰, 80 CRI 40 000 h tööiga

LED-OH-60

• 20 W LED-valgusti, 600 mm • IP65 veekindel korpus ABS + PS • 2000 lm (100 lm/W) • Kaheaastane garantii

LED-OH-120

LED-OH-150

• 40 W LED-valgusti, 1200 mm • IP65 veekindel korpus ABS + PS • 4000 lm (100 lm/W) • Kaheaastane garantii

• 50 W LED-valgusti, 1500 mm • IP65 veekindel korpus ABS + PS • 5000 lm (100 lm/W) • Kaheaastane garantii

0

0

0

100

200

200

200

400

400 600

300 600 400

800

800

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

33


3

Välisvalgustid IP65 veekindlad luminofoorvalgustid

T8 Waterproof PS-i seeria

ABS + PS korpuse materjal IP65 veekindel korpus G13 alus Elektrooniline ballast (EVG) Ballasti tööiga 20 000 h

T8-IP65-218PS

• T8 2 x 18 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

0 100 200 300 400

34

T8-IP65-236PS

• T8 2 x 36 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

T8-IP65-258PS

• T8 2 x 58 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

0

0

200

300

400

600

600

900

800

1200

1 000

1 500

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


3

Välisvalgustid IP65 veekindlad luminofoorvalgustid

T8 Waterproof PC seeria

ABS + PC korpuse materjal IP65 veekindel korpus G13 alus Elektrooniline ballast (EVG) Ballasti tööiga 20 000 h

T8-IP65-218PC

• T8 2 x 18 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

0 100 200 300 400

T8-IP65-236PC

• T8 2 x 36 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

T8-IP65-258PC

• T8 2 x 58 W luminofoorvalgusti • Kaheaastane garantii

0

0

200

300

400

600

600

900

800

1200

1 000

1 500

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

35


Kõrge lae LED-valgustid Genti tehases Belgias

Projekt Aasta: 2014 Asukoht: BE Metali tehas Evergemis Gentis Eesmärk: 400 W kõrgrõhunaatriumvalgustite asendamine uute LED-tehnoloogiatega Tehase kogupindala: 3000 m²

Projekti eesmärgid

Tulemus

• Kõrvaldada metallitöötlusmasinate elektrilisest ülekoormusest tingitud valguse hämardumine ja värelemine. • Kõrvaldada pikk uuesti süttimise aeg pärast lühikesi elektrikatkestusi. • Vähendada elektri- ja hoolduskulusid ning pikendada valgustite tööiga. • Parandada värvitemperatuuri ja värviedastust.

• Kõrvaldati pidev valguse hämardumine ja värelemine (ettevõtte Bousval Électrique LED-valgustid taluvad voolukõikumisi 80% paremini kui kõrgrõhunaatriumvalgustid). • Elektrikatkestuse korral on ettevõtte Bousval Électrique LED-valgustite uuesti süttimise aeg alla ühe sekundi. • Elektrikulusid vähendati 31% võrra. • Hoolduskulusid vähendati 52% võrra • Värviedastust suurendati väärtuselt 40 Ra väärtusele 80 Ra ja värvitemperatuuri väärtuselt 2200 K väärtusele 4500 K. • Valgustite tööiga pikendati 51% võrra.

Lahendus • Ettevõtte Bousval Électrique Realgari seeria 300 W kõrge lae LED-valgustid • 80 Ra värviedastus ja 4500K Efficiency™ värvitemperatuur • 50 000 h tööiga • Viieaastane täitmisgarantii


4

Tööstuslikud valgustid Metallhaliid- ja kõrgrõhunaatriumlampide kulud võrreldes ettevõtte Bousval Électrique LED-lampidega seotud säästuga

Näites on toodud energiatõhususe võrdlus populaarseimate kõrge lae lampide vahel – 400 W metallhaliidlamp, 400 W kõrgrõhunaatriumlamp ja ettevõtte Bousval Électrique Realgari seeria 200 W kõrge lae lamp. Arvesse on võetud paigalduskulusid ja elektrihinda 0,1515 EUR/kWh. MH 400 W

KRN 400 W

BE LED 200 W

Lambi võimsus (W)

400

400

200

Toiteploki/ballasti võimsus (W)

60

60

10

460

460

210

Valgustite kogus

20

18*

22*

Kõigi valgustite koguvõimsus (W)

9200

8280

4620

650

650

650

Valgusti võimsus (W)

Ruumi pindala (m²)

* Valgustite kogus on valgustite erineva valgusvoo tõttu erinev

ostuhind võrreldes elektrienergia ja hoolduskulude säästuga aja jooksul

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

37


4

Tööstuslikud valgustid Metallhaliid- ja kõrgrõhunaatriumlampide kulud võrreldes ettevõtte Bousval Électrique LED-lampidega seotud säästuga

Sääst 22 ettevõtte Bousval Électrique Realgari seeria LED-lambi kasutamisel aja jooksul

Graafikust on näha, et algselt on ettevõtte Bousval Électrique LED-süsteemi kulud 300% suuremad, kuid kõigest 7000 töötunni järel on ettevõtte Bousval Électrique LED-süsteem end ära tasunud ning 50 000 tunni järel on sääst juba 30 000 eurot. Suure valgustugevusega lahenduslambi kalkulatsioon sisaldab lampide ja ballastide asendamist iga 20 000 tunni järel metallhaliidlampide ning iga 25 000 tunni järel kõrgrõhunaatriumlampide puhul. Ettevõtte Bousval Électrique Realgari seeria kõrge lae LEDlambi tööiga on 50 000 tundi, mis tähendab, et tänu UltraLife’i ja DriverMAX-i tehnoloogiale puudub komponentide vahetamise vajadus. Ettevõtte Bousval Électrique Realgari seeria kõrge lae LED-valgustitele kehtib viieaastane garantii. 38

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


4

Tööstuslikud valgustid Kõrge lae LED-valgustid

Metallhaliidvalgustite võrdlus ettevõtte Bousval Électrique kõrge lae LEDvalgustitega Valgusvoo Valgusti vähenemine valgusvoog 5000 5000 h järel (%) h järel (lm)

Metallhaliidvalgusti (W)

Lambipirni valgusvoog (lm)

Valgusti tõhusus (%)

150

14 000

70%

10%

8400

250

20 000

70%

10%

12 000

400

34 000

70%

10%

20 400

Ettevõtte Bousval Électrique LEDvalgusti (W)

LED-valgusti valgusvoog (lm)

Valgusti tõhusus (%)

Valgusvoo vähenemine 5000 h järel (%)

Valgusti valgusvoog 5000 h järel (lm)

100

9000

98%

2%

8550

150

13 500

98%

2%

12 825

200

18 000

98%

2%

17 100

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

39


4

Tööstuslikud valgustid Kõrge lae LED-valgustid

Realgari seeria

IP20 korpus UltraLife™ Bridgeluxi (USA) LED-kiip Meanwelli toiteplokk 80 CRI LiquidCooling™-i jahutussüsteem 4500K Efficiency™ naturaalne valge 50 000 h tööiga Viieaastane garantii

LED-HB-100

• 100 W kõrge lae LED-valgusti • Meanwelli toiteplokk CLG-150 • 9000 lm (90 lm/W) • Reflektor: alumiinium, 45⁰, 90⁰, 120⁰

LED-HB-150

LED-HB-200

• 150 W kõrge lae LED-valgusti • Meanwelli toiteplokk HLG-185H48A • 13 500 lm (90 lm/W) • Reflektor: alumiinium, 45⁰, 90⁰, 120⁰

• 200 W kõrge lae LED-valgusti • Meanwelli toiteplokk HLG-240H48A • 18 000 lm (90 lm/W) • Reflektor: alumiinium, 45⁰, 90⁰, 120⁰

0

0

0

500

1 000

1 000

1 000

2 000

1 500

3 000

2 000

4 000

2 500

5 000

3 000

40

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

2 000 3 000 4 000 5 000 6 000


4

Tööstuslikud valgustid Kõrge lae LED-valgustid

Realgar TR-i seeria IP20 korpus 45⁰ PC läbipaistev reflektor UltraLife™ Bridgeluxi (USA) LED-kiip Meanwelli toiteplokk 80 CRI LiquidCooling™-i jahutussüsteem 4500K Efficiency™ naturaalne valge 50 000 h tööiga Viieaastane garantii

LED-HB-100TR

• 100 W kõrge lae LED-valgusti • Meanwelli toiteplokk CLG-150 • 9000 lm (90 lm/W)

0 500 1 000

LED-HB-150TR

• 150 W kõrge lae LED-valgusti • Meanwelli toiteplokk HLG-185H48A • 13 500 lm (90 lm/W)

• 200 W kõrge lae LED-valgusti • Meanwelli toiteplokk HLG-240H48A • 18 000 lm (90 lm/W)

0

0

1 000

1 500

1 500

2 000

2 000

3 000

2 500 3 000 3 500 4 000

LED-HB-200TR

4 000

3 000 4 500 6 000

5 000 6 000

7 500

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

41


4

Tööstuslikud valgustid Kõrge lae metallhaliidvalgustid

Metal Halide’i seeria

E40 alus IP65 veekindel korpus Elektromagnetiline vaskballast (KVG) Ballasti tööiga 25 000 h

MH-HB-150TR

• 150 W kõrge lae valgusti • Reflektor: 45⁰ PC läbipaistev • Kaheaastane garantii

42

MH-HB-250

MH-HB-400

• 250 W kõrge lae valgusti • Reflektor: alumiinium, 45⁰, 90⁰, 120⁰ • Kaheaastane garantii

• 400 W kõrge lae valgusti • Reflektor: alumiinium, 45⁰, 90⁰, 120⁰ • Kaheaastane garantii

0

0

0

300

1 000

1 000

600

2 000

2 000

900

3 000

1 200

4 000

1 500

5 000

1 800

6 000

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

3 000 4 000 5 000 6 000 7 000


LED-tänavavalgustid Marseille’s Prantsusmaal

Projekt Aasta: 2013 Asukoht: Marseille’ linn, Prantsusmaa Eesmärk: 400 W madalrõhunaatriumvalgustite asendamine uute LED-tehnoloogiatega Tee pikkus: 25 km

Projekti eesmärgid

Lahendus

• Vähendada elektri- ja hoolduskulusid ning pikendada valgustite tööiga. • Suurendada sõidukijuhtide ohutust ja mugavust, parandades värvitemperatuuri ja värviedastust.

• Ettevõtte Bousval Électrique Trona seeria 200 W tänavavalgustid, mis on varustatud ettevõtte Bousval Électrique DALI kaughaldussüsteemiga • 70 Ra värviedastus ja 6500 K värvitemperatuur • 60 000 h tööiga • Viieaastane täitmisgarantii

Tulemus • Kaughaldussüsteem hämardab valgusteid öösel kolmele erinevale valgustasemele (50%, 70%, 100%). • Elektrikulusid vähendati 43% võrra. • Hoolduskulusid vähendati 45% võrra. • Valgustite tööiga pikendati 48% võrra. • Värviedastust suurendati väärtuselt 40 Ra väärtusele 70 Ra ja värvitemperatuuri väärtuselt 2200 K väärtusele 6500 K.


5

Lisatarvikud Liikumisandurid

SEN-W-01

SEN-W-02

SEN-C-01

SEN-C-02

44

• 180⁰ lai tööraadius • IP44 niiskuskindel korpus • 1200 W max koormus hõõglampide puhul • 300 W max koormus säästulampide puhul • Tuvastuskaugus kuni 12 m • Reguleeritav väljalülitamise viiteaeg 10 s – 7 min • Reguleeritav keskkonnavalgus 3–2000 lx

• 180⁰ lai tööraadius • IP44 niiskuskindel korpus • 1200 W max koormus hõõglampide puhul • 300 W max koormus säästulampide puhul • Tuvastuskaugus kuni 12 m • Reguleeritav väljalülitamise viiteaeg 10 s – 7 min • Reguleeritav keskkonnavalgus 3–2000 lx

• 360⁰ lai tööraadius • IP20 korpus • 1200 W max koormus hõõglampide puhul • 300 W max koormus säästulampide puhul • Tuvastuskaugus kuni 6m • Reguleeritav väljalülitamise viiteaeg 10 s – 7 min • Reguleeritav keskkonnavalgus 3–2000 lx

• 360⁰ lai tööraadius • IP20 korpus • 1200 W max koormus hõõglampide puhul • 300 W max koormus säästulampide puhul • Tuvastuskaugus kuni 6m • Reguleeritav väljalülitamise viiteaeg 10 s – 7 min • Reguleeritav keskkonnavalgus 3–2000 lx

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


5

Lisatarvikud Prožektorite statiivid / Prožektorite toitekaablid

LED-FLBR • LED-FLBR-10 – 10 W prožektori raam • LED-FLBR-20 – 20 W prožektori raam • LED-FLBR-30 – 30 W prožektori raam • LED-FLBR-50 – 50 W prožektori raam

LED-FLTRI

• Kahepoolne statiiv reguleeritava kõrgusega 0,8–1,5 m • Kuni 2 x 30 W LED-prožektori kinnitus

LED-FL-PW1.5 • Painduv kaabel HO5VV-F • Ristlõige: 3 x 0,75 mm² • Pikkus: 1,5 m • Materjal: vask

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

45


6

Kasulik teave IP kaitseklass

Rahvusvahelise kaitseklassi (IP) märgistus viitab seadme ja korpuse vastupidavusele keskkonnamõjude suhtes. Selle lõi Rahvusvaheline Elektrotehnikakomisjon. IP-kood näitab kaitsetaset. Numbrid viitavad erinevatele keskkonnamõjudele. • Esimene number näitab vastupidavust tahkete esemete/ainete läbitungimise suhtes. • Teine number näitab vastupidavust vedelike läbitungimise suhtes. Esimene number (tahked esemed/ained)

Teine number (vedelikud)

0

Kaitse puudub

Kaitse puudub

1

Kaitstud üle 50 mm suuruste tahkete esemete eest, nt käed, suured tööriistad jne.

Kaitstud vertikaalselt langevate veepiiskade või kondensaadi eest.

2

Kaitstud üle 12 mm suuruste tahkete esemete eest, nt käed, suured tööriistad jne.

Kaitstud otsese kokkupuute eest veejoaga, mille vertikaalne langemisnurk on 15⁰.

3

Kaitstud üle 2,5 mm suuruste tahkete esemete eest, nt juhtmed, väiksed tööriistad, sõrmed jne.

Kaitstud otsese kokkupuute eest veejoaga, mille vertikaalne langemisnurk ei ületa 60⁰.

Kaitstud üle 1,0 mm suuruste tahkete esemete eest, nt juhtmed jne.

Kaitstud mis tahes suunas langevate veejugade eest.

4

Võimalik on piiratud vee läbitungimine. Osaliselt kaitstud tolmu läbitungimise eest. 5

Kaitstud mis tahes suunas langevate madalsurvega veejugade eest. Võimalik on piiratud vee läbitungimine.

6

Täielikult kaitstud tolmu läbitungimise eest.

Kaitstud mis tahes suunas langevate kõrgsurvega veejugade eest. Võimalik on piiratud vee läbitungimine.

7 8

46

-

Kaitstud vee läbitungimise eest sügavusel 0,15 kuni 1 m.

-

Täielikult kaitstud vee läbitungimise eest vette kastmisel.

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


6

Kasulik teave CRI – värviedastusindeks

Värviedastusindeks (CRI) näitab, kui loomutruult peegelduvad värvid vastava valguse käes. Värviedastusindeksi mõõtühik on Ra. Kui lambipirnidel on madal värviedastusindeks, siis näevad värvid välja ebaloomulikud. Näiteks päikesevalguse käes peegelduvad värvid maksimaalse loomutruu värviedastusindeksiga 100 Ra. LED-lambipirnide puhul on indeksi näit 80-90 Ra. Võrdlustabel Värviedastus

Ra

Valgusallikas

Suurepärane

90 - 100

Hõõglamp, halogeenlamp

Väga hea

80 - 89

LED-lamp

Hea

70 - 79

Luminofoorlamp

Keskmine

50 - 69

Metallhaliidlamp

Halb

<49

Naatrium- ja elavhõbelamp

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

47


6

Kasulik teave Kelvin – värvitemperatuur

Lambist kiirgava valguse üks omadusi on valguse värvitemperatuur, mida mõõdetakse kelvinites (K). Tavalised hõõglambid kiirgavad sooja valget valgust, mille värvitemperatuur jääb vahemikku 2700 – 3000 K. LED- ja luminofoorlampide valguse värvitemperatuur jääb vahemikku 2700 – 6500 K, mis võimaldab osta konkreetsete tingimuste jaoks parima lambipirni.

48

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be


6

Kasulik teave Sõnastik

LED – valgusdiood (light emiting diode) Gaaslahenduslambid – tehisvalgusallikad, mis kiirgavad valgust, saates elektrilaengu läbi ioniseeritud gaasi (luminofoor-, elavhõbe-, naatrium-, metallhaliidlambid jne). LED-toiteplokk – elektriseade, mis reguleerib võimsust ühele LED-ile või jadaühendus(t)es olevatele LED-idele. Gaaslahenduslambi ballast – elektriseade, mis on mõeldud voolu piiramiseks vooluahelas. EVG – elektrooniline ballast. KVG – elektromagnetiline ballast.

Tööiga – aeg, mille jooksul peaks toode nõuetekohaselt töötama. Lambi või lambipirni võimsus – lambi või lambipirni tarbitav elektrienergia (W), v.a toiteploki või ballasti tarbitav elektrienergia. Toiteploki või ballasti võimsus – toiteploki või ballasti tarbitav elektrienergia (W), v.a lambi või lambipirni tarbitav elektrienergia. Valgusti võimsus – kogu valgusti tarbitav elektrienergia (W), sh lamp või lambipirn ja ballast või toiteplokk. Valgusti tõhusus – lampide kiiratava valgusvoo protsent, mida kiirgab omakorda valgusti.

Valgusvoog – valgusallikast väljuva nähtava valguse kogu kiirgusvõimsus, mida mõõdetakse luumenites (lm). Hõõglamp Valgusti tõhusus < 70%

LED Valgusti tõhusus < 98%

Bousval Électrique / info@bousvalelectrique.be / www.bousvalelectrique.be

49


Profile for Andres Kaev

Bousval Valgustite Kataloog 2014 EST  

Bousval Valgustite Kataloog 2014 EST  

Profile for cotcas
Advertisement