Page 38

038 News of the World

KOMENTARZ TYGODNIA PRZYSZŁOŚĆ A.D. 2012 Z PRZYMRUŻENIEM OKA

Z okazji pierwszego kwietnia zwołaliśmy grupę ekspertów, medioznawców oraz wróżbitów i wspólnie zajrzeliśmy w kryształową kulę z medialnymi newsami. Tylko w „Coolturze” już w kwietniu przeczytacie o najważniejszych wydarzeniach 2012 roku!

419_32-53 teksty.indd 38

RADOSŁAW ZAPAŁOWSKI

KATE MIDDLETON W CIĄŻY Z KSIĘCIEM HARRYM!!!! THE SUN, KWIECIEŃ

Szok w Pałacu Buckingham. Jak przekazało nam źródło zbliżone do rodziny królewskiej*, księżniczce Kate spóźnia się menstruacja. Nas jednak interesuje, z kim księżniczka Middleton zaszła w ciążę, skoro, jak poufnie poinformowało nas źródło zbliżone do królewskiej sypialni**, książę William i księżniczka Kate od nocy poślubnej praktycznie się nie widują. Bardzo możliwe, że ojcem dziecka jest książę Harry – stwierdza z przekonaniem graniczącym z pewnością nasze trzecie źródło***.

GRECY PODEJMUJĄ DODATKOWĄ, NOCNĄ PRACĘ NA PÓŁ ETATU, ŻEBY SPŁACIĆ DŁUGI FINANCIAL TIMES, MAJ

Nowa umowa między Komisją Europejską a rządem Grecji zobowiązuje cały grecki naród do podjęcia dodatkowej pracy w niepełnym wymiarze godzin. Kanclerz Niemiec zasugerowała, że dobrym pomysłem byłaby wieczorna praca w barach. Propozycję skrytykowali ekonomiści, którzy podejrzewają, że tylko mniejszość będzie wykazywała oficjalne przychody i odprowadzała podatki od napiwków. – Propozycje kanclerz Merkel to czysty socjalizm – grzmiał znany w Europie Wschodniej ze zdroworozsądkowego podejścia do gospodarki prof. Leszek Balcerowicz – Grecy muszą pracować 24 godziny na dobę. Najlepiej za darmo.

POLSKA MISTRZEM EUROPY! PRZEGLĄD SPORTOWY, CZERWIEC

– K…a, to z…e uczucie – wykrzykiwał szczęśliwy trener Franciszek Smuda. – Niesamowite. Nie szczeliśmy rzadnej bramki, nawet nie oddaliśmy rzadnego szczału, a mimo to jesteśmy miszczami Europy – wtórował mu będący na bakier z ortografią kapitan reprezentacji Polski. Biało-czerwoni, pomimo że przegrali wszystkie mecze grupowe i uzyskali bilans bramkowy 0-25, w wyniku magicznego splotu okoliczności zdobyli złoty medal mistrzostw Europy. Po meczach grupowych bowiem reszta reprezentacji odmówiła gry ze względu na katastrofalny stan murawy, brak bezpieczeństwa i walące się stadiony. Decyzją UEFA zostały zdyskwalifikowane. W finale Polska miała zagrać z Ukrainą, ale federacja piłkarska naszych sąsiadów na wieść o tym, że na stadion ma lecieć Tupolewem, mecz oddała walkowerem.

OLIMPIADA WCZEŚNIEJ TIMES, LIPIEC

Ceremonia otwarcia Igrzysk Olimpijskich została przyspieszona ze względu na rocznicę londyńskich zamieszek. – Obawiamy się zbyt dużego chaosu komunikacyjnego powstałego w wyniku harmonogramu tegorocznych obchodów Święta Plądrowania Sklepów – poinformował burmistrz Londynu.

ŚWIĘTUJ RAZEM Z NAMI! EVENING STANDARD, LIPIEC

Już jutro rozpoczynają się pierwsze obchody Święta Zamieszek pod hasłem: „Rabuj Tesco, będziesz wielki!”. Bez względu na pochodzenie etniczne, wiek, płeć i poglądy polityczne możesz wziąć udział w największej letniej imprezie organizowanej w stolicy. Zaczynamy pochodem w dzielnicy Tottenham, gdzie grupy rekonstrukcji historycznej odpalą petardy i wybiją kamieniami szyby. Wspólnie możemy podpalić budynki mieszkalne na Wood Green i w okolicach Bruce Grove. Dla rodzin z dziećmi atrakcje zaczną się w Edmonton i Ponders End, gdzie będzie można plądrować sklepy. O prowiant i napoje chłodzące postara się oficjalny sponsor imprezy – Tesco. Obchody święta zakończą się późnym wieczorem na Trafalgar Square, gdzie w sprzyjającej, magicznej atmosferze płonących budynków dojdzie do starć z policją. Uczestnicy

27/03/2012 17:14:48

Cooltura Issue 419  

Tygodnik Cooltura - numer 419

Cooltura Issue 419  

Tygodnik Cooltura - numer 419