Page 1

WELL.DONE (C) Radek Hul Hulá án Automaticky vytvořený PDF export redakčním systémem F-ART:CMS z URL: http://radekhulan.cz/item/boj-elit-s-anarchii-picmulinku

Boj elit s anarchi anarchiíí pi pič čmul mulíínk nků ů Obsah internetu se dá rozdělit na dvě části: 1% kvalitních článků  ( podle Putina jen 0.5% , ale nebudu se s ním hádat), a 99% balastu v diskusích a reakcích. Spousta diskusí na internetu není totiž nic jiného než pokřikování pubescentní špíny bez znalostí. Začíná mě to už prudce nudit (ta špína).

Chcete p Chcete pří ří říklad? klad? Už když jsem začínal publikovat na internetu a někdy v roce 2004 uveřenil třeba článek o tom proč je MySQL špatná databáze (a proč  je to spíše primitivní filesystém), setkal jsem se s obrovským řevem, vulgárními nadávkami a podobnými extrémními reakcemi okolí. Hloupost skloubená s nenávisti. Nechápal jsem proč, podobné  řvaní jsem od inteligentních reálných lidí ze svého okolí neznal, s blbci se nestýkám, a moje znalosti databází jsou samozřejmě  excelentní. Dělám projekty, kterými protékají desítky miliard Kč obratu ročně a účetnictví na konci roku sedí na haléře. Webová aplikace je oproti tomu hračka pro děti. Dnes vím, že veškeré  tyto  nezralé  reakce  jsou  od ­náctiletých  pičmulínků, kteří  nic neznají, ale myslí si opak. Myslí si třeba, že databáze je jen něco, co umí SELECT / INSERT / DELETE, a už vůbec nechápou, co to jsou uložené procedury, packages, triggers, a další. PL/SQL jim nic neříká. Tenký klient, aplikační server, a vlastní logika na databázi, to je pro ně španělská vesnice. Jako člověku, kterému je 34 let, IT se věnuje profesionálně 20+ let, s IQ > 150, je mi prostě řada věcí zřejmých, ale  ostatním pičmulínkům nikoliv. Bohužel, i onen pičmulínek se k tomu na internetu může (a často chce) vyjádřit. Co z toho vyplývá? Na internetu můžete narazit na jeden geniální  článek, a k němu poté 20 reakcí, které budou "oponovat". Téměř  vždy to ovšem bude tak, že onen článek je pravdivý, zatímco zbytek jsou nezralé bláboly nevzdělaných pičmulínků, kteří se chtějí vyřvat z podoby, protože jim někdo bere jejich idol.


s pičmulínky se musí jednat přísně

Probl Problé ém internetu  m internetu ­­ anarchie anarchie   Bohužel, na internetu je extrémně  snadné publikovat články i pro nevzdělané -náctileté lidi s IQ 90, panuje zde naprostá anarchie. Výsledkem je to, že 99% informací na internetu jsou absolutní nesmysly, zvrácenosti a odpadky, nic hodnotného či dokonce přínosného. V reálném životě panuje příjemná kastace. Běžně  se nestýkáte s pičmulínky a podobnou špínou. Běžně  na člověka nepokřikuje náhodný kolemjdoucí, jehož znalosti IT končí v 5 třídě ZŠ u hraní Counter Strike. Kastace v reálném životě je nutná a výborná věc. Anarchie (=nadvláda demence a průměrnosti, aka Web 2.0) nikam nevede. Elitní kluby, elitní přátelé, to je normální život, na internetu ale jen zbožné přání. Napíšete jeden článek, který pochopí pár top odborníků, a k tomu se připojí tlupa pičmulínků, kteří si svoji existenci a nevzdělanost musí dokazovat křikem. Povolíte jim komentovat?

Co s t Co s tíím? Seriózní servery na internetu nemají na své  články reakce. New York Times, CNN, BBC NEWS. Dobře chápou, že umožnit pičmulínkům komentovat seriózní  články, které nemohou ve svém mládí a nevzdělanosti pochopit, je kontraproduktivní. Anarchie nic dobrého nepřináší. Přínosem je kontrolované  elitářství, kdy je spodina zcela odříznuta od možnosti pořvávat, komentovat, ovlivňovat dění. Ze spodiny nemůže nikdy vzejít nic dobrého, průměr hromady nul pičmulínků je zase jenom nula. Seriózní weby se poznají tak, že nemají žádnou nebo striktně  moderovanou diskusi. Přichází tím sice o příjmy z klikání na reklamu od pokřikujících teenagerů, kteří  se přesunou jinam, na weby které se na ně  specializují, ale být elitou prostě něco stojí :-) Elita s pičmulínky nebojuje - prostě je zcela odřízne.

12:40:19 ­ 30.05.07 ­ Společnost ­ 3902x

Boj elit s anarchií pičmulínků - Radek Hulán  
Boj elit s anarchií pičmulínků - Radek Hulán  

O diskuzích na internetu