Page 1

PowerPoint – dodawanie animacji


Jak wzbogacić prezentacje w programie PowerPoint


Szanowni Państwo,

Z poniższej prezentacji dowiecie się Państwo, w jaki sposób uatrakcyjnić swoją prezentację w programie PowerPoint, za pomocą dostępnych w tym programie animacji. Tych, którzy chcieliby zapoznać się dokładniej z zagadnieniami związanymi z programem PowerPoint oraz profesjonalnym prowadzeniem prezentacji, zapraszamy na kurs PowerPoint, który realizujemy w naszej firmie - na wszystkich poziomach zaawansowania. Więcej informacji, ciekawostek oraz przykładów systematyzujących poznaną wcześniej wiedzę, znajdą Państwo również w Strefie Wiedzy na stronie Cognity.


Animacje W programie PowerPoint istnieje wiele interesujących rozwiązań, za pomocą, których możemy wzbogacić nasza prezentacje. Jednym z takich rozwiązań jest tworzenie Animacji. Animacje możemy dodawać do takich elementów jak: tekst, dźwięki, grafika czy diagramy SmartArt.


Animacje c.d. Celem stosowania Animacji zazwyczaj jest wyróżnienie danego slajdu. Każdy slajd, tekst czy obraz w danej prezentacji można wyszczególnić innym efektem.


Animacje c.d. W programie PowerPoint istnieje wiele wbudowanych już Animacji, jednak możemy też stworzyć swoją własną, unikatową animację. Animacje znajdziemy w zakładce o nazwie Animacje. Po kliknięciu, zobaczymy grupę dostępnych animacji dla poszczególnych obiektów. Wybrany efekt końcowy animacji zobaczymy po kliknięciu przycisku Podgląd.


Animacje c.d. Animacje tworzymy zaznaczając dowolną literę, obraz czy słowo.

Z dostępnych Animacji możemy wyróżnić efekty: • wejścia • wyjścia • wyróżnienie • ścieżki ruchu


Animacje c.d. Efekty wejścia:

Kurs PowerPoint


Animacje c.d. Efekty wyr贸偶nienia:

Kurs PowerPoint


Animacje c.d. Efekty wyjścia:

Kurs PowerPoint


Animacje c.d. Efekty ścieżek ruchu:

Kurs PowerPoint


Zaawansowane animacje Zaawansowane animacje tworzymy tak samo jak aplikacje podstawowe tzn. zaznaczając element, który chcemy animować, a następnie klikając w zakładkę Animacje zaawansowane i Dodaj animacje.

Kurs PowerPoint


Zaawansowane animacje c.d. W zaawansowanych animacjach możemy: • tworzyć własne ścieżki ruchu – po których będzie poruszał się zaznaczony obiekt • ustawiać czas po jakim ma się pojawić animacja • ustalać co się będzie działo podczas animacji

Kurs PowerPoint


Zaawansowane animacje c.d. Jeśli chcemy sami stworzyć ścieżkę, po której będzie poruszał się zaznaczony obiekt - klikamy w ścieżki ruchu, a następnie Rysuj ścieżkę niestandardową. Myszką klikamy w miejsce startowe, a później przenosimy kursor myszki na ekranie zgodnie z tym jaką linie chcemy uzyskać. Po skończeniu klikamy Enter.

Kurs PowerPoint


Zaawansowane animacje c.d. Każda niestandardowa animacja jaką stworzymy będzie mieć przypisany numer, punkt początkowy, ścieżkę i punkt końcowy.

Kurs PowerPoint


Zaawansowane animacje c.d. Za pomocą chronometrażu możemy zmienić kolejność animacji, określić czas po jakim ma się wyświetlić następny slajd czy dodać dźwięk.

Kurs PowerPoint


Zaawansowane animacje c.d. Aby dodać dźwięk do prezentacji należy kliknąć w zakładkę Animacje, a następnie rozwinąć animacje klikając w przycisk pokaż dodatkowe opcje efektu.

Przycisk ten dostępny będzie tylko wtedy, gdy dodamy animacje do tekstu. Kurs PowerPoint


Zaawansowane animacje c.d. Następnie otworzy się nam okno dialogowe o nazwie takiej jaką wybraliśmy animacje. Przykładowo dodaliśmy do tekstu animację o nazwie „Rzut”

Kurs PowerPoint


Zaawansowane animacje c.d. Następnie w otwartym oknie dialogowym możemy dodać dźwięk wybierając go z listy dostępnych dźwięków lub dodać własną muzykę. Dodatkowo w oknie tym w menu Chronometraż możemy określić ścieżkę, początek czy szybkość animacji.

Kurs PowerPoint


Cognity Jesteśmy firmą szkoleniowo-doradczą specjalizującą się przede wszystkim w szkoleniach informatycznych, ze szczególnym uwzględnieniem programów z pakietu Ms Office. Przeszkoliliśmy już setki przedstawicieli klientów korporacyjnych, biznesowych, pracowników instytucji publicznych oraz klientów indywidualnych (zachęcamy do zapoznania się z treścią zakładki referencje na naszej stronie internetowej).


Cognity Proponując najwyższej jakości usługi edukacyjne, umożliwiamy naszym klientom odkrywanie nowych pokładów praktycznej wiedzy, która wpływa na realną poprawę ich wyników oraz podniesienie komfortu wykonywanej pracy. OFERTA FIRMY COGNITY OBEJMUJE: ▶ Szkolenia otwarte ▶ Szkolenia zamknięte (dedykowane dla firm) ▶ Konsultacje ▶ Opiekę poszkoleniową ▶ Doradztwo informatyczne


Jeżeli jesteś zainteresowany udziałem w organizowanym przez nas szkoleniu, zapraszamy do kontaktu: –

Cognity Szkolenia ul. Dietla 25/5 31-070 Kraków –

Tel. +48 12 421 87 54 e-mail: biuro@cognity.pl www.cognity.pl

Aby być na bieżąco odwiedzaj nas również na portalu Facebook https://www.facebook.com/cognityszkolenia Zapraszamy!

Cognity Kurs PowerPoint - Animacje  

Zapraszam do zapoznania się z prezentacją o animacjach i przejściach w programie PowerPoint. Więcej informacji o programie oraz informacje o...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you