Page 1

Çocuk İstismarı Sahne 1

Gün, Dış

Kamera dışarıdan pencereyi yakından çekmektedir... Kamera geri geri gitmeye başlar ve pencerenin önünde 2 çocuk görürüz... Çocukların suratında bekleyiş ve üzüntü vardır... Herşeyden habersiz umutsuzca dışarıya bakmaktadırlar...

Sahne 2

Gün, Dış


İstanbul'un genel bir görüntüsü...

Sahne 3

Gün, İç

Bir kafedeyiz... Düzgün giyinimli, düzgün görünümlü bir kadın, karşısında bir adam ile konuşmakta ve kahvesini yudumlamaktadır.... Kadın: Herşey benim elimden geçer. İnsanların yaşayıp yaşamayacağına ben karar veririm.


Sahne 4

Gün, Dış

Kadının sesi halen gelmektedir.... Ama görüntüye yolun ortasına çökmüş, yıkılmış ve hayal kırıklığına uğramış bir şekilde duran afrikalı kadın gelir. Kamera kadından uzaklaşırken etrafında insanların gezdiğini hayatın devam ettiğiniz görürüz.... Kadın: 3. dünya ülkelerinde ki ailelerden bu çocukları onlar farketmeden alırım.

Sahne 5

Gün, Dış


Kadının sesi halen gelmektedir... Kör bir çocuk dışarda selpak satmaktadır. Suratında mutluluğa dair hiçbir ifade yoktur... Kadın: Eğer çocuk satın alacaksan bana gelmen lazım.

Sahne 6

Gün, İç

Gene kafedeyiz.... Kadın gene kahvesini yudumlamaktadır...


Karşısında ki adam şaşırmıştır... Adam: Birşey sorucam? Sende bir annesin. Bunu yaparken rahatsız olmuyor musun? Kadının pişkin bir duruşu vardır. Kadın: Hayır. Kadın suratnda sinsi bir gülüş ile gene kahvesini yudumlar.

-SON-

çocuk istismarı ismek  
çocuk istismarı ismek  

ismek kısa film düzeltme

Advertisement