Page 1

Creative Media Services ikmēneša avīze

1., 2. lapa Mediju ziņas

Nr. 39/2011

3. lapa Dati

Mediju ziņas TV

LNT jauns projekts "O!Kartes Skatuve. Dzimuši mūzikai"

"TV3" apsver iespēju atteikties no nacionālā televīzijas kanāla statusa

Telekompānija LNT sadarbībā ar mobilo tālruņu priekšapmaksas karti "O!Karte" un "Latvijas Mūzikas kanālu" īstenos jaunu muzikālu televīzijas projektu "O!Kartes Skatuve. Dzimuši mūzikai”. Projekts "O!Kartes Skatuve. Dzimuši mūzikai" nebūs mācību iestāde, jo dalībniekiem netiks pasniegtas nodarbības. Tas ir radošs inkubators, kurā dalībnieki varēs brīvi izpausties. Pasniedzēji, eksperti, žūrija ieteiks idejas, kā uzlabot priekšnesumus vai sakomponētās dziesmas, bet dalībniekiem pašiem būs jāpieņem lēmums, kā rīkoties. Projektā aicināti piedalīties 18 līdz 35 gadus veci interesenti, kuri dzied, raksta dziesmu tekstus vai komponē mūziku, vai spēlē kādu instrumentu. Dalībnieki dzīvos šova telpās, bet varēs komunicēt ar ārpasauli, izmantojot sociālos tīklus. Šova "O! Kartes Skatuve. Dzimuši mūzikai" dalībnieku priekšnesumus vērtēs pastāvīga trīs cilvēku žūrija, bet balsojot savu atbalstu varēs izteikt arī skatītāji. Katru nedēļu viens dalībnieks šovu pametīs, līdz tiks noteikti talantīgākie un skatītāju mīlētākie dalībnieki.

"TV3" vadība aprēķinājusi, ka, kļūstot par maksas kanālu, tā auditorijas samazinājums būs aptuveni 5% no vidējās auditorijas, taču ar investīcijām saturā to plānots atgūt pat divtik. Iziešana no nacionālās apraides ļautu palielināt kanāla "TV3" pašu saražotās produkcijas apjomu, katru gadu izveidojot 4-5 jaunus televīzijas šovus vai raidījumus. Nacionālam kanālam, kura vienīgais ienākumu avots ir reklāma un citi nav atļauti, milzīgs slogs ir apraides maksa, kas gadā ir 650 000 latu. "TV3" līdz pēdējam brīdim cerējis, ka valsts darīs visu iespējamo, lai palīdzētu, samazinot apraides izmaksas vai ļaujot saņemt maksu no kabeļoperatoriem, bet vēl līdz šim brīdim attieksme no valsts atbildīgo institūciju puses nav mainījusies. Tādēļ patlaban kanāla vadība turpina aktīvas sarunas, lai saprastu visus juridiskos aspektus, kas notiks, kad "TV3" pieņems lēmumu iziet no nacionālās apraides un kļūt par maksas kanālu. "TV3 Ziņas" piedāvā diskusiju "Latvija. Otrie 20" No šā gada 30.jūlija ik sestdienu pulksten 19:50 skatītājiem TV3 Ziņu ietvaros tiek piedāvāta rubrika Latvija. Otrie 20. Tā noslēgsies ar diskusiju raidījumu Latvijas republikas neatkarības atjaunošanas dienā, 21.augustā pulksten 20:00. Sižetu sērija un pats diskusijas raidījums Latvija. Otrie 20. būs mēģinājums atskatīties uz paveikto Latvijas valsts 20 neatkarības gados un septiņos gados Eiropas savienībā. Šajā projektā iesaistījušies TV3 Ziņu žurnālisti Kristīne Žilde, Kaspars Beķeris un Edijs Bošs. Latvija. Otrie 20 top ar Eiropas Parlamenta atbalstu.

LNT rudenī veidos projektu "Dziedošās ģimenes" Telekompānija LNT šoruden trešo reizi veidos muzikālo šovu "Dziedošās ģimenes". Jūlijā piecās Latvijas pilsētās notika dziedošo ģimeņu atlase, kur pieteikties varēja katra ģimene, kura ir gatava nodziedāt savu mīļāko dziesmu un sagatavot atraktīvu priekšnesumu. Oktobrī LNT veidotais muzikālais šovs "Dziedošās ģimenes 2" bija populārākā pārraide televīzijā, kuru vērojuši 10,3% jeb 224 400 Latvijas iedzīvotāju, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras "TNS Latvia" apkopotās televīzijas kanālu auditorijas. Septembrī tā bija astotā, bet augustā - otrā skatītākā pārraide televīzijā.

LTV7 jaunumi augustā LTV7 no 27.augusta līdz 4.septembrim skatītājiem piedāvās tiešraides no Pasaules čempionāta vieglatlētikā, bet no 8.augusta darbdienu rītos LTV7 ēterā būs pavisam jaunā Lielbritānijā tapusī daudzsēriju filma "Mežonīgās sirdis". Savukārt no 30.augusta darbdienu vakaros tiks piedāvātas seriāla "Muhtars atgriežas" jaunākās sezonas sērijas. LTV7 turpina piedāvāt arī dokumentālo kino. No 17.augusta trešdienu vakaros LTV7 programmā iekļauta filma "Mācoties no kļūdām". Tā vēsta par lielākajām katastrofām, kas notikušas uz ātrvilcienu sliedēm, traģēdijām, kas notikušas, sabrūkot tiltiem. Filmas veidotāji intervē nelaimēs izdzīvojušos un tiecas atklāt, kā inženieri mācās no pagātnes kļūdām, lai nākotnē radītu ambiciozus, bet daudz drošākus projektus. Skatītājus gaida arī Japānas dokumentālā filma "Izdzīvot cunami", kas ēterā būs 21.augustā.

Prese Samazinātā PVN likme presei noteikta kā pastāvīga norma Presei samazinātās pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes piemērošana turpmāk būs kā pastāvīga likuma norma, nevis pārejas periods. Šādu priekšlikumu deputāti atbalstīja, galīgajā lasījumā izskatot grozījumus likumā "Par pievienotās vērtības nodokli". Pieņemtie likuma grozījumi nosaka, ka samazinātā PVN likme turpmāk tiks piemērota arī avīzēm, žurnāliem, biļeteniem un citiem periodiskajiem izdevumiem, kuri iznāk ne retāk kā reizi trijos mēnešos un kuru vienreizējā tirāža pārsniedz 100 eksemplārus, un to abo-

1


Creative Media Services ikmēneša avīze

Nr. 39/2011

Mediju ziņas nentmaksai. Samazinātā nodokļa likme neattieksies uz erotiska un pornogrāfiska rakstura izdevumiem, kā arī tādiem izdevumiem, kuru saturiskā ievirze un uzdevums ir reklāmas vai komercsludinājumu publicēšana. Patlaban likumā samazinātās PVN likmes piemērošana presei bija noteikta līdz 2011.gada 31.decembrim.

Raidījuma saturu papildinās mūzika, iespēju robežās ļaujot to izvēlēties studijas viesiem. "Ģenerators" ir interaktīvs projekts, kurā klausītāji varēs iesaistīties, gan zvanot uz studijas tālruni 1808, gan sūtot e-pasta vēstules uz adresi generators@autozinas.fm, gan piedaloties diskusijās sociālajā tīklā Twitter un citos saziņas tīklos. Diskusijas tiks filmētas, aktuālākie un spraigākie dialogi būs redzami mājas lapā www.autozinas.fm, kur tiks veidots raidījumu arhīvs.

Iznācis "Alus Avīzes" pirmais numurs Latvijas Alus muzejs sācis jauna bezmaksas mēnešraksta "Alus Avīze" izdošanu."Alus Avīzē" tiks publicētas Latvijas un pasaules alus aktualitātes, vēsturiskie ieskati, intervijas un reportāžas, joki un mīklas. Izdevēji plāno, ka avīze būs saistoša alus cienītājiem, krodziniekiem un alus brūveriem, jo tajā varēs uzzināt par alus darīšanas biznesu, izzināt patērētāju viedokli, gūt jaunas idejas, kā arī pavēstīt par savu uzņēmumu. Finansiāli izdevumu atbalsta reklāmdevēji - alus ražotāji un ar šo nozari saistīti uzņēmumi. Avīzes tirāža plānota 6000 eksemplāru. "Alus Avīze" ir 12 lappušu biezs izdevums, kas iznāks reizi mēnesī. Avīze būs pieejama Rīgā, Brēvinga alus salonā Berga bazārā, "Lido" alus dārzā, kā arī vairāku alusdarītavu veikalos.

Dažādi Grozījumi normatīvajos aktos kropļos reklāmas tirgu Šogad beidzas pārejas posms grozījumiem Ministru kabineta 402. noteikumos par reklāmas objektu un informācijas izvietošanu gar ceļiem. Ja valdība atstās tos spēkā, nereaģējot uz vides reklāmas nozares pārstāvju iebildumiem, konkrētās likumdošanas izmaiņas atstās graujošu ietekmi uz reklāmas nozari kopumā, radot būtiskus finansiālus zaudējumus arī virknei citu nozaru - piemēram, tirdzniecību, tūrisma nozari u.c., jo būs ierobežotas iespējas uzstādīt informāciju par tuvumā esošajiem tūrisma objektiem, viesu namiem, viesnīcām, veikaliem u. tml. MK noteikumu grozījumu rezultātā nozarē strādājošajiem uzņēmumiem būs jādemontē 75% no apdzīvotās vietās uzstādītām reklāmas konstrukcijām. Vides reklāmas asociācija, sadarbībā ar pētījumu aģentūru TNS, veikusi neatkarīgu pētījumu, lai noskaidrotu, vai vides reklāmas uz ielām ietekmē ceļa satiksmes organizāciju? Pētījumā 91% respondentu pārliecinoši atbildēja, ka vides reklāma neiespaido ceļa satiksmes drošību.

KM piešķirs 50 000 latu jaunam kultūras periodikas izdevumam Kultūras ministrija (KM) izsludinājusi konkursu par atbalstu vispusīga, mūsdienīga iknedēļas kultūras izdevuma un ar to saistīta interneta resursa attīstībai, paredzot šim mērķim finansējumu 50 000 latu apmērā. KM speciālisti ir veikuši pašreizējās situācijas izpēti kultūras periodikas jomā, secinot, ka informācija par kultūras norisēm un atsevišķu jomu analīze ir pieejama dažāda profila un veida interneta resursos un periodikas izdevumos, taču trūkst vienotas atraktīvas, pamanāmas un reizē padziļinātas un analītiskas platformas visām mākslas jomām vienuviet un kultūrai plašākā nozīmē. Nepieciešamība pēc kultūras portāla un ar to saistīta iknedēļas izdevuma iepriekš apspriesta Nacionālajā kultūras padomē, kā arī saņemts tās konceptuāls atbalsts šīs idejas realizācijai. Padome vienojās, ka nepieciešams pēc iespējas plašam kultūras jomas pārstāvju un kultūras patērētāju lokam pieejams iknedēļas kultūras izdevums, kas nonāktu gan interneta lietotāju, gan drukātās preses cienītāju redzeslokā.

Pētījums: Ikgadējais televīzijas reklāmas apjoma kritums šovasar bijis neliels Reklāmu skaits televīzijā šī gada jūnijā, salīdzinot ar maija datiem, samazinājies par 3165 reklāmām un 5881 sponsorreklāmu, kas gan ir mazāks kritums nekā ierasti, sākoties vasaras sezonai, liecina tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūras "TNS Latvia" apkopotie dati par televīzijas reklāmas apjomu. Kopumā "TNS Latvia" Reklāmu reģistrs jūnijā televīzijā reģistrējis 115 670 reklāmas un 16 288 sponsorreklāmas, kas ir visi reklāmdevēju logo, kā arī raidījumu vai filmu reklāma ar atbalstītājiem, gadījumus. Salīdzinot ar šo pašu periodu pērn, reklāmas gadījumu skaits jūnijā ir pieaudzis par 13%, bet sponsorreklāmu skaits par 4%, kopumā nodrošinot 12% pieaugumu. Šī gada jūnijā ir bijis salīdzinoši augsts televīzijas ētera aizpildījums ar reklāmu. Ikgadējais televīzijas reklāmas apjoma kritums, sākoties vasaras sezonai, šogad ir bijis salīdzinoši neliels. Jūnijā, salīdzinot ar 2010.gada to pašu periodu, visās piecās visvairāk reklamētajās nozarēs reklāmu skaits televīzijā turpinājis pieaugt. Mobilie sakari ierindojas pirmajā vietā ar 10 863 izvietotām reklāmām televīzijā, mazumtirdzniecības nozare ieņem otro vietu ar 10 018, bet trešajā vietā ar 8613 reklāmām vēl joprojām atrodas auksto dzērienu nozare. Vislielāko pieaugumu piedzīvojusi saldumu un konditorejas produktu nozare ar 6744 reklāmām šī gada jūnijā, reklamējoties par 54% vairāk nekā iepriekšējā gadā, bet topa pēdējā vietā ar 5519 ir matu kopšanas nozare.

Radio Jauns raidījums "Ģenerators" radio "Autozinas.FM" Katru ceturtdienu radio frekvencē FM 99.0, kā arī tiešraidē internetā mājas lapā www.autozinas.fm laikā no pulksten 17:00 līdz 19:00 būs dzirdams jauns informatīvs diskusiju raidījums "Ģenerators". To vadīs bijušais analītiskā raidījuma "De facto" vadītājs, žurnālists Ivo Kiršblats. Iecerēts, ka katrā raidījumā piedalīsies vismaz trīs aicināti viesi, ar kuriem tiks diskutēts par aktuālu tematu. Raidījuma "Ģenerators" diskusiju tēmas ir neierobežotas - tiks runāts gan par politiku, ekonomiku, kultūru, gan par aktuālām sadzīves tēmām - ģimenes vērtībām, pasākumiem, atkarībām, aktuālām tendencēm Latvijā un pasaulē.

2


Creative Media Services ikmēneša avīze

Nr. 39/2011

Dati Reklāmas tirgus dinamika 06/’10-06/’11

TOP 20 reklāmdevēji 01/’11-06/’11 PROCTER & GAMBLE HENKEL TELE2 BITE LMT KRAFT FOODS RIMI MAXIMA UNILEVER L'OREAL COCA-COLA NESTLE DANONE RECKITT BENCKISER CĒSU ALUS LATTELECOM ALDARIS ELKOR PALINK JOHNSON & JOHNSON

PRINT

TV3 LNT LTV1 TV3 LNT LNT TV3 LTV1

45

30 25 20

TV Mil. RC LVL

Other media Mil. RC LVL

35

1 15

10

0,5

Mil. RC LVL 5 0

0 6/'10 7/'10 8/'10 9/'10 10/'10 11/'10 12/'10 1/'11 2/'11 3/'11 4/'11 5/'11 6/'11

Ls 2,00

Ls 4,00

Ls 6,00

Ls 8,00

Ls 10,00

TV Auditorijas daļas (Share%) 06/’11

de facto UgunsGrēks līgo Limbažos UgunsGrēks 5 Nekā personīga TV3 Laika ziņas TV3 ziņas Panorāma (Svētdienā) Panorāma (Sestdienā) TV3 Laika ziņas (Svētdienā) Limuzīns Jāņu nakts krāsā Panorāma. Laika ziņas Tētuks

Žanrs Information Music Fiction Information News News News News News Fiction News Fiction

Reizes ēterā 3 1 16 3 22 22 4 4 4 1 30 1

TVR 11 10,7 9,9 8,7 8,2 7,8 7,7 7,4 7,1 7 6,9 6,9

Gandrīz ideālas vakariņas LNT ziņas (Svētdienā) Sibīrijas bilance TV3 ziņas (Svētdienā) Es - apalīte LNT ziņu "Top 10" TV3 Laika ziņas (Sestdienā) Panorāma. Sports

Information News Enrichment News Fiction News News Sports

4 4 1 1 1 3 4 30

6,8 6,8 6,4 6,4 6,4 6,3 6,2 6,1

Pārraide

TOP 20 Internet portāli 06/’11 # 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10 . 11 . 12 . 13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . 20 .

TV

1,5

Portāls inbox.lv draugiem.lv ss.lv delfi.lv-Delfi.lv tvnet.lv-Tvnet.lv apollo.lv 1188.lv kasjauns.lv mail.ru spoki.lv delfi.lv-rus.delfi.lv zl.lv tvnet.lv-Rus.tvnet.lv odnoklassniki.ru zip.lv calis.lv financenet.lv diena.lv reklama.lv mammamuntetiem.lv

Creative Media Services Baznīcas ielā 20/22, Rīga, LV 1010 Tel. +371 67 717 171 Fakss +371 67 717 170 cms@cms.lv; www.cms.lv

3+; 3,9 Other+Video; 25,0

LNT; 11,8

LTV1; 10,5

TV6; 2,4 LTV7; 3,1 TV5 Riga; 3,8 PBK; 11,7 TV3; 14,4

1BM; 0,8 NTV Mir Latvija; 4,7

RTR Planeta Baltija; 4,9

REN Baltija; 3,0

Lielāko portālu auditorijas dinamika 06/’10-06/’11

Apmeklētāji (000) 776,4 674,5 606,9 565,9 431,0 394,3 333,5 253,7 244,7 240,4 238,7 204,0 194,3 190,8 174,8 170,7 149,7 140,4 134,1 128,9

Reach% 43,8% 38,0% 34,2% 31,9% 24,3% 22,2% 18,8% 14,3% 13,8% 13,6% 13,5% 11,5% 11,0% 10,8% 9,9% 9,6% 8,4% 7,9% 7,6% 7,3%

Vidējais vizīšu skaits 22,0 43,8 13,6 15,6 20,5 17,6 3,6 10,3 15,3 12,6 20,1 2,8 5,9 30,1 5,2 4,8 4,5 6,0 3,4 2,6

Informācijas avoti: Mediju ziņas - www.nozare.lv, u.c. Dati - TNS Latvija, Gemius Latvia

900

inbox.lv

draugiem.lv

ss.lv

delfi.lv-Delfi.lv

tvnet.lv-Tvnet.lv

apollo.lv

1188.lv

kasjauns.lv

mail.ru

spoki.lv

800

Monthly Unique Visitors (000)

13 . 14 . 15 . 16 . 17 . 18 . 19 . 20 .

WEB

2

TOP 20 programmas 06/’11 Kan. LTV1 TV3 TV3 TV3 TV3 TV3 LTV1 LTV1 TV3 LTV1 LTV1 TV3

OOH

40

Ls 0,00

# 1. 2. 3. 4. 5. 6. 7. 8. 9. 10 . 11 . 12 .

RADIO

2,5

700 600 500 400 300 200 100 0 6/'10 7/'10 8/'10 9/'10 10/'10 11/'10 12/'10 1/'11 2/'11 3/'11 4/'11 5/'11 6/'11

Abonēšana: Ja vairs nevēlaties saņemt CMS mediju ziņas, lūdzu rakstiet uz cms@cms.lv ar subjektu “Nevēlos saņemt mediju ziņas”.

Autori: Mediju ziņas - Zane Nipere Dati - Nauris Ozols

CMS ikmēneša avīze  

Jūlija numurs

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you