Page 1

Školní zájezdy poznávací / lyžařské / turistické

Nabídka pro školy 2019/2020


proč s ck v-tour?

Přenechte starosti s organizací na nás Pravidelně organizujeme zájezdy připravené na míru kolektivům studentů a pedagogů všech typů škol. Těžiště programu se vždy snažíme přizpůsobit zaměření konkrétní skupiny. Cílem je vyvážená kombinace poznávání současného uspořádání dané země v kontextu bohaté historie, přírodních zajímavostí a v neposlední řadě také špičkových interaktivních expozic tvořících osu programu.

kam pojedeme?

Vaše představa + Našich 25 let zkušeností = Perfektní zájezd

nabídka zdarma

• Sestavíme nejvýhodnější cenovou nabídku • Program i termín přizpůsobíme vašemu přání • Máte dostatečný počet zájemců? • Menší skupiny spojíme se zájemci z regionu


jaký je náš základní servis? Pedagogický doprovod ZDARMA Odjezd moderními autobusy přímo od vaší školy Bohaté snídaně, možnost polopenze i plné penze Ubytování dle přání skupiny Kvalifikovaní a zkušení průvodci Komplexní pojištění účastníků i s neomezeným krytím Pojištění storna zájezdu pro všechny účastníky Pojištění odpovědnosti CK

snadná administrace

informace

• Připravíme návrh smlouvy o zájezdu – se školou, sdružením při škole, či individuálně se studenty? • Platby studentů rádi vyřešíme za Vás

Podrobné předodjezdové pokyny pro všechny účastníky

garance spokojenosti

Uděláme 110% pro Vaši spokojenost


Foto/video soutěž 2019/2020

téma: Můj školní zájezd

Hlavní cena

Poukaz na zájezd CK V-tour v hodnotě 5 000 Kč Další ceny  slevový poukaz na zájezd CK V-tour ve výši 2 000 Kč + upomínkové předměty  atraktivní ceny od Switzerland Tourism  další ceny od partnerů soutěže Více informací k soutěži na www.v-tour.cz/fotosoutez


obsah ŠVÝCARSKO

8

francie

12

německo

16

rakousko

20

slovinsko, chorvatsko

24

itálie

28

benelux

32

spojené státy americké

35

slovensko

36

polsko

40

velká británie a irsko

44

dánsko a hamburk

48

španělsko - barcelona

50

pobaltí

52

norsko, finsko

54

lyžařské kurzy

56

přednášky a besedy

60

jednodenní zájezdy

62

adventní zájezdy

64

zážitkové exkurze

66

sportovní akce

68

First minute SLEVA Rezervujte váš zájezd včas a ušetřete! Při objednávce zájezdu do 15. 10. 2019 obdržíte 5% slevu. Zároveň máte největší variabilitu a dostupnost volných termínů.

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

5


Tisíce spokojených účastníků


p oznávací z á jezdy

Švýcarsko

8

náš tip: Švýcarsko je ideální zemí, kde si můžete procvičit angličtinu, němčinu, francouzštinu i italštinu - zvolte si navštívenou oblast dle vašeho zaměření!

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/svycarsko


4

4

1 - CERN & Ženeva

3 7

8

3 Bern

1 2

6

Největší lákadla

2

5

CERN, Technorama, Ženeva Zájezdy do Švýcarska maximálně využívají potenciál regionu. Ubytování se nachází nedaleko Ženevského jezera v horských chatách, odkud zvládneme poznat francouzsky hovořící kantony i navštívit německy hovořící metropoli Bern. Doporučujeme program s kombinací historie, techniky, přírodních zajímavostí a moderních reálií. Avšak školy s konkrétním zaměřením si u nás také přijdou na své.

Návštěva expozice Microcosmos v ženevském vědeckém centru CERN. Možnost tříhodinové exkurze do CERNu s odborným výkladem k provozu urychlovače LHC. Prohlídka Ženevy s atraktivní vyhlídkou z věže katedrály.

2 - Zermatt & Chamonix Celodenní návštěva Zermattu - prohlídka soutěsky Gornerschlucht, výjezd zubačkou pod Gornergrat s výhledy na Matterhorn a okolní ledovce. Případně nenáročná turistika nedaleko Chamonix s výhledy na celý masiv Mt. Blancu.

3 - Gruyère & Cailler & Bern Exkurze do výrobny sýrů Gruyère, interaktivní prohlídka čokoládovny Cailler s ochutnávkou. Prohlídka Bernu, jehož historické centrum je památkou UNESCO.

4 - Technorama & Rýnské vodopády Winterthur s celodenní návštěvou science-centra Technorama, návštěva největších evropských Rýnských vodopádů.

5 - Kostnice & Lucern Prohlídka města až k břehům Bodamského jezera, návštěva Husova domu. Lucernské jezero s nádhernou scenérií hor Pilatus a Rigi a nejstarším krytým dřevěným mostem na světě.

6 - přehrada Grande Dixence Grande Dixence Dam - nejvyšší jednolitá hráz světa dosahující výšky 285 m zadržující vodu malebného jezera Lac des Dix je s ročním výkonem přibližně 2 000 GWh schopna napájet až 400 000 švýcarských domácností.

7 - Lausanne a Olympijské muzeum Historické centrum v čele s katedrálou, z jejíž věže je krásný výhled na Ženevské jezero a třípatrové Olympijské muzeum s historií OH a interaktivní expozicí doplněnou originálními exponáty a videoukázkami.

8 – Queen a Freddie Mercury Bronzová socha Freddieho Mercuryho zdobí promenádu v Montreux u Ženevského jezera. Nedaleko od ní můžete navštívit nahrávací studio s kostýmy, ručně psanými texty a mixážním pultem.

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

9


p oznávací z á jezdy

Švýcarsko a CERN CERN, Technorama, Bern, Kostnice Program pro technicky a fyzikálně zaměřené třídy. Návštěva CERN, Technoramy, přehrady Grande Dixence včetně hydroelektrárny, muzea dopravy, sýrárny, čokoládovny a celé řady dalších míst. •5 dní od 5 200 Kč/osoba •6 dní od 6 350 Kč/osoba

To nejlepší ze Švýcarska Rýnské vodopády, Ženevské jezero, Lucern i Bern Poznáte přírodní krásy i historicky významná místa a vše, co ke Švýcarsku neodmyslitelně patří! Zažijete vzrušení u Rýnských vodopádů, objevíte tajemství švýcarských sýrů, rozluštíte záhadu bernského pojídače dětí, uchvátí vás švýcarská příroda, vodopády, soutěsky, hrady i mohutné horské masivy. V nejoblíbenějším programu si najde každý to své. •6 dní od 6 350 Kč/osoba •7 dní od 7 500 Kč/osoba

Do hor a do přírody Zermatt, Chamonix, Le Lavaux Nechcete trávit mnoho času ve městech? Turisticky zaměřený program vám ukáže okolí Chamonix - Mont Blanc, květinovou stezku k hradu Chillon, Zermatt a Matterhorn, Lucernské jezero, muzeum olympijských her, vinice Le Lavaux (UNESCO), čokoládovnu Cailler i sýrárnu Gruyère. • 5 dní od 5 200 Kč/osoba • 6 dní od 6 350 Kč/osoba

10

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/svycarsko


Švýcarský průmysl Victorinox, Cailler, Gruyère, hydroelektrárna Grande Dixence Dam Zaměříme se na továrny na čokoládu a sýr, výrobu tradičních zavíracích švýcarských nožů Victorinox, návštívíme největší hydroelektrárnu ve Švýcarsku nebo velké technické muzeum v Luzernu. Většina navštívených expozic je interaktivních a studenti zkoumají odvětví, které je zajímá. • 5 dní od 5 200 Kč/osoba • 6 dní od 6 350 Kč/osoba

Švýcarsko odpočinkově Kostnice, sýrárna Gruyère, termální lázně Lavey Užijte si Švýcarsko pohodově. Program na šest až sedm dnů kombinuje návštěvu historických měst společně s nenáročnou turistikou s podporou lanovek a návštěvou zajímavých interaktivních expozic. Pro realizaci programu je nejvhodnější konec května a letní měsíce, ovšem ani září není špatnou volbou. • 6 dní od 6 350 Kč/osoba • 7 dní od 7 500 Kč/osoba

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

11


p oznávací z á jezdy

Francie

12

náš tip: Věděli jste, že nejvyšší most v Evropě a druhý nejvyšší na světě je právě ve Francii? Pojeďte si ho s námi prohlédnout a dozvědět se více o jeho konstrukci!

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/francie


Největší lákadla

6 1

1 - Královský palác ve Versailles Původní lovecký zámeček nedaleko Paříže byl přestavěn králem Ludvíkem XIV. a vzniklo tak jedinečné sídlo s nádhernými komnatami a rozlehlými zahradami s fontánami, které stříkají za doprovodu barokní hudby.

7 5

Lyon

2 - Marseille 2

Kosmopolitní, hříšná - i takové přezdívky má Marseille. Za návštěvu stojí starý přístav Vieux Port, nové muzeum středomořské kultury MUCEM, bazilika Notre Dame de la Garde i výlet lodí na ostrůvek If s pevností známou z románu Hrabě Monte Christo.

3-4

3 - Nice

Provence, Paříž, Normandie, Alsasko, Okcitánie

Dominantou města je hradní kopec s nádherným výhledem na přilehlý přístav a Anglickou promenádu lemovanou palmami a plážemi. Staré město Vieux Nice nabízí příjemnou procházku malebnými uličkami, při které neminete ani místní tržiště.

Díky rozmanitosti francouzských regionů si můžete zvolit program, který nejvíce vyhovuje vašemu zaměření a vypravit se do Francie i opakovaně, třeba každý rok! Na přání vám vytvoříme zájezdy s poznáváním měst, technickým zaměřením či do přírody. Ubytování je zajištěno v jednoduchých hotelech ve třílůžkových pokojích se snídaní.

4 - Monako Městský stát Monako je druhým nejmenším státem na světě. Rozhodně nesmíte minout slavnou zatáčku závodu Formule 1, kasino a přístav s luxusními jachtami, knížecí palác či Oceánografické muzeum.

5 - Toulouse a Airbus Historické centrum bezpečně poznáte podle oranžových cihel, ze kterých je postaveno. Obrovským zážitkem je návštěva celé výroby Airbus. V přilehlém muzeu Aeroscopia můžete obdivovat komerční i vojenská letadla.

6 - Mont-Saint-Michel Mont Saint Michel je proslulý rozdílem mořské hladiny mezi přílivem a odlivem. Procházkou zdejšími úzkými uličkami se dostanete až ke stejnojmennému klášteru, který je zapsán společně s ostrovem na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

7 - Lyon Gurmánský Lyon, město bratří Lumiérů a centrum hedvábného průmyslu. Za navštívení stojí bazilika Fourvière, odkud je krásný výhled na celé město, pozůstatky římských amfiteátrů, renesanční staré město Vieux Lyon a katedrála sv. Jana s mechanickými hodinami.

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

13


p oznávací z á jezdy

Bonjour Paris! To nejhezčí z Paříže pro začátečníky i pokročilé Katedrála Notre Dame, bazilika Sacre Coeur na Montmartru, Eiffelova věž - že už jste v Paříži byli? Máme v rukávu i méně známé trumfy! Město nabízí nepřeberné množství míst k vidění a program vám rádi přizpůsobíme. Nemineme známe Versailles či okolní zámky na Loiře. •5 dní od 5 250 Kč/osoba •6 dní od 6 500 Kč/osoba

Provence a Azurové pobřeží Avignon, Marseille, Saint Tropez, kaňon du Verdon i levandule Bývalé sídlo papežů Avignon, typické vesničky, akvadukt Pont du Gard, Van Goghovo Arles či Cézannovo Aix-en Provence, divoká Marseille a přilehlý ostrov If s pevností, to je ta pravá Provence! Azurové pobřeží vyzývá k návštěvě Saint Tropez, Nice, do ústní kaňonu Verdon či do bohatého Monaka s Oceánografickým muzeem. •5 dní od 5 800 Kč/osoba •6 dní od 6 900 Kč/osoba

Lyon, Carcassonne, Toulouse, Monako Za zážitky do Okcitánie Paříž i Provence již znáte jako své boty? Pojeďte objevit kouzlo Okcitánie! Vybrali jsme pro vás místa se samými nej - Airbus Toulouse, bambuserie, nejvyšší most Millau, římský Pont du Gard, středověké sídlo Carcassonne, sýrárna Roquefort, gurmánský Lyon, luxusní Monako a mnoho dalšího. •7 dní od 8 250 Kč/osoba •8 dní od 9 400 Kč/osoba

14

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/francie


Normandie a Mont-Saint-Michel Muzeum vylodění, sýrárna, Rouen i Paříž Program je zaměřen na poznávání míst souvisejících s událostmi druhé světové války - Omaha Beach, Muzeum vylodění Arromanches-les-Bains, ale také na poznání krásných měst Bayeux, Rouen, sýrárny Camembert či světoznámého ostrova Mont-Saint-Michel se zastávkou v Paříži. •7 dní od 8 400 Kč/osoba

Burgundsko, Lyon i Lausanne Gurmánský Lyon, vinařské Burgundsko, Annecy i Lausanne V oblasti Rhone Alpes si přijdou na své nejen francouzštináři! Za návštěvu stojí Lyon - historické renesanční město, rodiště bratří Lumiérů, centrum gastronomie; středověké Perouges, vinařské Burgundsko, “francouzské Benátky” Annecy i švýcarské Lausanne s vinicemi Lavaux (UNESCO). •5 dní od 5 800 Kč/osoba •6 dní od 6 850 Kč/osoba

Malebné Alsasko Štrasburk, Colmar, sýrárna, automobilové muzeum Severovýchodní oblast Francie Alsasko nabízí řadu malebných vesniček, pohoří Vogézy, výborné sýry v čele s Munsterem, hlavní město regionu Štrasburk s ohromnou katedrálou. Pro milovníky vojenské historie možnost prozkoumání objektů Maginotovy linie. •5 dní od 5 050 Kč/osoba •6 dní od 6 200 Kč/osoba

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

15


p oznávací z á jezdy

Německo

16

náš tip: Jedno z největších letišť v Evropě ve Frankfurtu nabízí prohlídku zázemí. Nahlédněte do hangárů, leteckých simulátorů, systému odbavení, cateringu a dalšího provozu.

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/nemecko


Největší lákadla

6

5

1

1 - Budova spolkového sněmu v Berlíně Budova původně říšského sněmu (Reichstag) byla dostavěna koncem 19.století a i přes svou pohnutou minulost dnes opět slouží k zasedání německé vlády. Z prosklené kopule je krásný výhled na celé město.

Berlín

2 7

2 - Kostel Panny Marie v Drážďanech Tento evangelicko-luteránský kostel je hlavním symbolem Saské metropole a jednou z nejvýznamnějších barokních staveb v Německu.

4

3 Mnichov

3 - Zámek Neuschwanstein

Berlín, Frankfurt, Hamburg, údolí řeky Rýn

Na hranicích Bavorska a Rakouska, nedaleko města Kempten, najdeme nejznámější zámek Německa Neuschwanstein. Postaven byl na konci 19. století bavorským králem Ludvíkem.

4 - Orlí Hnízdo

Obsáhnout všechna bohatství Spolkové republiky Německo do jedné cesty je absolutně nemožné. Regionů, které stojí za návštěvu, je hned celá řada. Ať už klasická místa v podobě Drážďan s Frauenkirche a Zwingerem, Olympijského stadionu v Berlíně, Bundestagu nebo Ostrova muzeí, centra Mnichova s muzeem automobilky BMW, NP Berchtesgaden či rovnou celého pásma jihu země se zvedajícími se vrcholky Alp, Bodamského jezera, Porýní nebo Frankfurtu a západu země. Německo je doslova poseto historickými hrady a zámky, zábavními parky, technickými atrakcemi hanzovních měst na severu a moderními exkurzemi, jež zkrátka musíte vidět.

V Národním parku Berchtesgaden najdeme nejen úžasné přírodní scenérie, ale také bývalé sídlo německého diktátora Adolfa Hitlera. Do budovy, která dnes slouží jako restaurace, vás vyveze zlatý výtah. Jiná přístupová cesta neexistuje.

5 - Airbus v Brémách Prohlídka jedné z poboček výroby tohoto již celosvětového gigantu soustředícího se na letecký a kosmický průmysl.

6 – Miniatur Wunderland v Hamburku Na břehu Labe v historickém centru Hamburku najdeme největší dům s modely na světě. Přes 12 km modelové železnice a více než 2 000 vláčků společně s hýbajícími se městy a jediným fungujícím modelem letiště na světě lákají ročně tisíce návštěvníků.

7 – Ramstein Během druhé světové války využívaly jednotky Luftwaffe dálnici nedaleko Ramsteinu. Nyní tu nalezneme největší základnu USAF (Letectva Spojených států amerických) mimo americké území s hlavním velitelstvím pro Evropu a zároveň základnu jednotek NATO.

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

17


p oznávací z á jezdy

Berlín a Drážďany Frauenkirche, Zwinger, Olympijský stadion, Bundestag, Ostrov muzeí Užijte si některé z muzeí na stejnojmenném ostrově, projeďte se lodí po Sprévě a prohlédněte si centrum města z jiného pohledu, vystoupejte na vyhlídku prosklené kopule budovy spolkového sněmu. V Drážďanech nezapomeňte na symbol válečného bombardování, zrekonstruovaný kostel Frauenkirche, znamý Zwinger nebo Bruhlovu terasu. •2 dny od 2 450 Kč/osoba •3 dny od 3 850 Kč/osoba

Mnichov, Kostnice a Rýnské vodopády To nejlepší z jižního Německa Poznejte jedinečnou přírodu Bavorska i největší evropské vodopády. Projeďte se historickým parníkem po Bodamském jezeře, nasajte atmosféru Kostnice, Mnichova a obdivujte jeden z nejznámějších zámků světa - německý Neuschwanstein. •3 dny od 3 350 Kč/osoba •4 dny od 4 450 Kč/osoba

Salzburg, Orlí hnízdo a Berchtesgaden Příroda národního parku a památky Salzburgu Národní park Berchtesgaden patří mezi nejkrásnější v Německu. Hlavní lákadlem je jezero Königssee, hřeben Watzmannu, tradiční bavorská architektura nebo Orlí hnízdo - bývalé sídlo A. Hitlera. Součástí cesty je i návštěva Mozartova rodiště Salzburgu s pevností Hohensalzburg. • 1 den od 950 Kč/osoba •2 dny od 2 350 Kč/osoba

18

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/nemecko


Hamburk a Brémy Airbus, Mercedes, říční přístavy, větrné turbíny a historická města Německá hanzovní města lákají na celou řadu nej a technických zajímavostí. Považte sami - největší říční přístav Evropy, továrna Mercedesu, vesmírné a letecké středisko Airbus, science-centre Universum, největší modelový dům na světě Miniatur Wunderland, exkurze v továrně na větrné elektrárny nebo plavba lodí po přístavu v Bremerhavenu. •5 dní od 4 900 Kč/osoba •6 dní od 6 000 Kč/osoba

Za vědou a technikou do německého Porýní Frankfurt, Mohuč, ESOC, archeologické muzeum Messel V rámci programu navštívíme města jako Mohuč, Norimberk, prohlédneme si zákulisí jednoho z největších evropských letišť ve Frankfurtu nad Mohanem, letadla, lodě a ponorky v technickém muzeu ve Špýru, Evropské středisko vesmírných operací ESOC v Darmstadtu a projedeme se lodí do Ruedesheimu. •3 dny od 3 900 Kč/osoba •5 dní od 6 300 Kč/osoba

Ardeny, Ramstein, letecké muzeum ve Špýru Po stopách II. světové války a NATO Prozkoumáme největší americkou základnu v Evropě a hlavní velitelství leteckých sil NATO v Evropě. Mnohé osloví muzeum bojů v Ardenách v Bastogne nebo návštěva technického muzea v západoněmeckém Špýru. Odlehčením může být bundesligový stadion a centrum Kaiserslauternu či Lucemburské velkovévodství. •4 dny od 3 900 Kč/osoba •5 dní od 6 300 Kč/osoba +420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

19


p oznávací z á jezdy

Rakousko

20

náš tip: Atraktivním zážitkem je během adventu tzv. Krampuslauf - běh masek čertů ulicemi. Vyrazíme?

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/rakousko


Největší lákadla 6 1 5

2

1 – Salzburg Hlavní město stejnojmenného regionu na západní hranici Rakouska s Německem nabízí širokou škálu církevních a světských památek. Rodné město W. A. Mozarta vás nadchne nejen muzei věnovanými tomuto světoznámému skladateli, ale i krásným zámkem Mirabell nebo pevností Hohensalzburg.

8

4 3

2 – Berchtesgaden & Königssee

7

Kouzelné jezero Königssee úzce sevřené horami v čele s hřebenem Watzmannu nabízí jedinečné přírodní scenérie okolního národního parku. A co takhle prozkoumat Hitlerovo Orlí hnízdo?

Vídeň, Salzburg, Innsbruck, Hallstatt, Wachau

3 – Hallstatt - solné doly

Alpská země nabitá nádhernou přírodou, kterou chrání hned několik unikátních národních parků. Poznejte s námi hluboká údolí alpských řek, stejně jako vysoké hory a ledovce stékající divokými řekami přes alpská jezera do údolí. Máte rádi pohyb? Pak turistické a cyklistické programy v Solnohradsku či Taurech budou přesně to, co hledáte. Milovníci kultury, historie či techniky jistě ocení Vídeň, Salzburg, Innsbruck, Hallstatt a další zdejší perly. Možných scénářů, jak poznat tuto alpskou zemi, je celá řada - stačí si vybrat.

Nedaleko Hallstattu (UNESCO) se nachází největší solné doly Evropy. Zubačka vás vyveze až ke vchodu, v dolech se můžete pohybovat vláčkem a po historických dřevěných skluzavkách.

4 – Grossglockner - Hochalpenstrasse Horská cesta klikatící se alpskými vrcholky až k úpatí Grossglockneru (3 798 m). Ocitnete se na dosah ledovců přímo v srdci NP Vysoké Taury.

5 – Innsbruck Nenabízí pouze „most přes řeku Inn“. Okolní kulisa vysokých skalních stěn bere dech, stejně jako historické centrum města a skokanský můstek s doskočištěm přímo mezi domy.

6 – Wachau Údolí řeky Dunaj zařazené na seznam UNESCO nabízí mnoho lákadel – klášter v Melku, zříceninu hradu Dürnstein, historickou Kremž či nádherné vinice a meandrující Dunaj.

7 – Klagenfurt V jižním Rakousku, kousek od hranic se Slovinskem, najdeme krásné středověké město Klagenfurt. Díky své jedinečné poloze na břehu jezera Attersee je vyhledávaným cílem turistů. Za návštěvu určitě stojí park miniatur Minimundus se zmenšenými památkami celého světa.

8 – Ledová jeskyně Eisriesenwelt Nejdelší přírodní ledová jeskyně na světě. Cestu ke vchodu vám usnadní zubačková lanovka a téměř 300 kamenných schodů. Konstantní teplota uvnitř jeskyně je celoročně kolem 8°C.

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

21


p oznávací z á jezdy

Rakousko křížem krážem Salzburg, Innsbruck, Hallstatt, Wachau Ukážeme vám nádhernou alpskou přírodu, bohatou historii z dob Habsburské monarchie i typickou kuchyni. Navštívíme historické skvosty Vídně, nejstarší solné doly na světě v Hallstattu (UNESCO), rodné město W. A. Mozarta Salzburg, Innsbruck sevřený alpskými vrcholky, NP Vysoké Taury s úchvatnou projížďkou po Grossglockner - Hochalpenstrasse a mnoho dalšího. • 3 dny od 4 300 Kč/osoba • 4 dny od 5 500 Kč/osoba

NP Vysoké Taury Nejen turistika v nejvyšší oblasti Rakouska Díky lanovkám zdarma se snadno dostaneme do vyšších pater hor a v rámci jednodenních výletů spatříme Grossglockner, Grossvenediger, Krimmelské vodopády, soutěsku Kitzlochklamm, unikátní návštěvní centrum NP a vychutnáme si výjezd po panoramatické Grossglockner Hochalpenstrasse. • 4 dny od 5 050 Kč/osoba • 5 dní od 6 100 Kč/osoba

22

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/rakousko


Solná komora Turistika, cyklistika či ferraty pod ledovci Dachsteinu Pestrá kombinace jezer, vysokých skalních štítů, ledovců i hustých lesů je zkrátka velmi nakažlivá a jsme si jisti, že chytne i vás. Dokonalá infrastruktura cyklostezek a turistických tras nám umožní bezpečně poznat krásy slavné halštatské kultury, místní solné doly s několika skluzavkami, lázeňský Bad Ischl a mnoho dalšího. • 4 dny od 5 050 Kč/osoba • 5 dní od 6 100 Kč/osoba

Vídeň a Wachau Známé památky a krajina meandrujícího Dunaje Hlavní město Rakouska s památkami jako královský palác Hofburg s proslulou španělskou jízdárnou, zámek Schönbrunn, Dóm sv. Štěpána, Hundertwasserovy domy, muzejní čtvrť, Prater v kontrastu s Dunajem v údolí Wachau skrývající vinice, zámek v Melku či zříceninu Dürnstein vás prostě nemůže zklamat. • 2 dny od 2 200 Kč/osoba

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

23


p oznávací z á jezdy

Slovinsko Chorvatsko Bosna

24

náš tip: U ostrova Korčula se 9. září 1298 odehrála námořní bitva mezi Janovany a Benátčany o nadvládu nad tímto místem. Dodnes se zde konají rekonstrukce této bitvy.

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/slovinsko


1

Největší lákadla

2

8

1 - Triglavský Národní Park Nejvyšším vrcholem Julských Alp je slovinská hora Triglav (2 864 m). Nejen že se dostala do státního znaku Slovinska, ale také dala název zdejšímu největšímu národnímu parku.

6 3

2 - Lublaň

Sarajevo

Hlavní město země na řece Ljubljanica nabízí jako většina slovinských měst krásné historické jádro s nádherným výhledem na okolní alpské vrcholky, jimž dominuje Lublaňský hrad. Lákadlem je Prešernov trg a most postavený ve stylu vídeňské secese Dračí most.

7 4

5

Historická města, národní parky, koupání v moři

3 - Národní park Plitvická jezera Unikátní uskupení 16 jezer vzájemně propojených řadou nádherných vodopádů a kaskád zasazených ve vápencových propadlinách na toku říčky Plitva.

Balkánské státy nabízí mnohem více, než většina z nás tuší. Znáte slovinská průzračná jezera Triglavského národního parku, jeskyně Postojnou či Škocjanskou, muzeum války v Kobaridu, Lipici či přímořský Terst? A co teprve dechberoucí přírodu NP Paklenica, Krka, Kornati, Plitvice nebo kaňon Zrmanja? Mnohé pak ohromí mísící se vlivy muslimů, katolíků a pravoslavných v rámci Bosny v konfrontaci se stále nedořešenými vztahy mezi etnickými skupinami po nedávném vojenském konfliktu, který je zde stále hmatatelný.

4 - Medjugorje Světově proslulé poutní místo, kam ročně proudí více jak 1,6 milionu věřících a zároveň místo posledního zjevení Panny Marie.

5 - Mostar Historické město v centrální části Bosny, jež si i přes značné poškození během občanské války udrželo neopakovatelné kouzlo. Známý kamenný most přes řeku Neretvu s tureckými, křesťanskými, muslimskými a dalšími památkami nelze minout.

6 - Postojna Jama Největší zpřístupněná jeskyně Slovinska, druhá největší jeskyně Evropy a jediná jeskyně na světě se zavedenou železniční dopravou, kterou během prohlídky projedeme důlním vláčkem. Kousek od jeskyně se nachází Predjamský hrad - největší skalní hrad na světě.

7 - Národní park Kornati Rozprostírají se na 147 ostrovech, ostrůvcích a útesech v jižní části Severodalmatských ostrovů a jsou v podstatě neobydlené. Oblast nejlépe poznáte v rámci celodenní plavby s koupáním.

8 - Lipica Hřebčín proslulý chovem bílých koní - lipicánů. Najdeme zde nejen chovnou farmu, ale také interaktivní muzeum věnované těmto krásných zvířatům, na kterých se můžete i proklusat.

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

25


p oznávací z á jezdy

Z hor až k moři Lublaň, Postojna jama, Bled a Minimundus Ve Slovinsku se můžete ráno koupat v moři a večer sjíždět sjezdovky Julských Alp, obdivovat krásy národního parku Triglav, stejně jako horské masivy Korutan. Odhalte tajemství jeskynního tvora Macaráta, vodopády Savica, jezero Bled nebo vesničku Lipica známou chovem bílých koní Lipicánů. Po cestě se zastavíme na vyhlídce Pyramidenkogel u jezera Worthersee nebo procestujeme svět v parku Minimundus v Klagenfurtu. •4 dny od 4 500 Kč/osoba •5 dní od 5 500 Kč/osoba

Slovinská příroda a turistika Bovec, Piran, Lublaň, Bohinj a NP Triglav Vychutnejte si atmosféru Itálie u Predilského jezera, projeďte údolí řeky Soča, vystoupejte k sedlu Vršič, navštívíte Bled, Lublaň i Piran. Prohlédneme si do skály vytesaný Predjamský hrad a za dobrého počasí se vykoupeme v moři. Slovinsko nabízí kromě historických měst a zajímavých muzeí hlavně bohatou přírodu a to nejen Julských Alp. •6 dní od 7 750 Kč/osoba •7 dní od 8 750 Kč/osoba

Sportovní kurz v údolí Soči Příroda Triglavského národního parku Během jednodenních túr nakoukneme do nitra Triglavského národního parku, k prameni řeky Soča, projdeme kaňony divokých řek, obhlédneme pozůstatky válečných opevnění a stále zachovalé pevnosti. Fakultativně lze zajistit i program na zajištěných cestách či rafting na řece Soča. •5 dní od 4 550 Kč/osoba •6 dní od 5 350 Kč/osoba

26

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/slovinsko


Slovinsko u moře Příroda, památky i koupání v moři Pohodový program s nenáročnou turistikou, prohlídkou hlavního města Ljublaně, jeskyně Skočjan, Predjamského hradu, jezera Bled, italského přístavního města Terst i návštěva korutanského Klagenfurtu. Pro mnohé však bude hlavním lákadlem pobyt u Jaderského moře nedaleko slovinských přímořských letovisek Piran a Portorož. •4 dny od 4 450 Kč/osoba •5 dní od 5 800 Kč/osoba

Chorvatsko Přírodou národních parků Na chvíli opusťte známé pláže a vydejte se s námi prozkoumat národní parky Krka, Plitvice, Paklenica či kaňon řeky Zrmanja a nakouknout pod pokličku chorvatské historie. Pomyslným zlatým hřebem může být celodenní plavba po NP Kornati. A nebojte, i na koupání nám vyjde čas. •5 dny od 4 800 Kč/osoba •6 dní od 5 900 Kč/osoba

Bosnou a Chorvatskem Mostar, Sarajevo, Medjugorje, Omiš Vydáme se do kraje minaretů, pravoslavných chrámů i katolických poutních míst. Na pozadí překrásné přírody se zde mísí Evropa s Orientem. To dodává regionu jedinečný nádech a osobitou atmosféru. I přes značné škody, které přinesla vleklá občanská válka, si země stále udržuje své tradice a pestrý historický odkaz. Objevte je s námi i vy. •6 dní od 6 650 Kč/osoba •7 dní od 7 700 Kč/osoba

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

27


p oznávací z á jezdy

Itálie

28

náš tip: Citróny z Amalfského pobřeží jsou prý ty nejlepší, pyšní se ochrannou značkou původu, vyrábí se z nich i tradiční likér. Přesvědčit se můžete na ostrově Capri!

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/italie


6

1

Největší lákadla

2

1 - Verona 7 3

5

Krásné historické město známé především z románu Williama Shakespeara Romeo a Julie. Dům rodiny Kapuletových i s bájným balkonem, pod kterým vyznával Romeo lásku Julii, je dodnes jednou z nejvyhledávanějších atrakcí Itálie.

2 - Benátky 4

Benátky, Řím, Vesuv, ostrov Capri Do Itálie se s námi můžete vypravit za přírodou a turistikou, ale i za městy s bohatou historií. Programy jsme pro vás připravili tak, abyste si mohli maximálně užít daný region. Severní Itálie se svými jezery je vhodná pro program v přírodě, za návštěvu stojí ovšem i Benátky, Verona, Florencie, Miláno. Kampánie se zastávkou v Římě vás určitě nadchne svou rozmanitostí - kráter Vesuvu, Pompeje, Neapol, ostrov Capri a celá plejáda antických památek.

Světoznámé město kanálů, gondol a tradičního karnevalu. Každoročně se sem sjíždí turisté z celého světa. Za vidění stojí úzké uličky vinoucí se mezi kanály, ale také dóžecí palác, Náměstí Svatého Marka nebo dvojice ostrovů Muráno a Buráno.

3 - Pompeje Antické město Pompeje bylo zasypáno sopečným popelem při výbuchu sopky Vesuv r. 79. Zkáza města byla tak rychlá, že se při archeologických vykopávkách našla mumifikovaná těla v pohybu a krásně dochované fresky na zdech místních domů.

4 - Capri Malebný ostrov v Neapolském zálivu s mnoha krásnými jeskyněmi přístupnými pouze z moře. Největší slávu zažil na přelomu 50. a 60. let 20. století, kdy se sem stěhovala bohatší italská smetánka. Užít si můžete plavbu lodí kolem ostrova i super koupání.

5 - Vesuv Stále činná sopka v Neapolském zálivu se tyčí do výšky 1281 m. Její poslední zaznamenaná aktivita byla r. 1944 a od té doby sopka „spí“. Můžete vystoupat až ke kráteru sopky odkud je krásný výhled na celý Neapolský záliv.

6 - Lago di Garda Gardské jezero je největším jezerem Itálie. Najdeme ho v oblasti Lombardie mezi Milánem a Veronou. Na délku měří téměř 52 km a díky středomořskému klima je oblíbeným letním letoviskem nejen pro místní.

7 - Vatikán Jeden z nejmenších států světa najdeme přímo v Římě. Sídlo papeže nabízí k návštěvě Náměstí Sv. Marka, Vatikánská muzea a baziliku sv. Petra, z jejíž kopule je nádherný výhled na město.

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

29


p oznávací z á jezdy

Řím a jižní Itálie Neapol, ostrov Capri, Vesuv, Pompeje Během naší cesty vystoupáme ke kráteru sopky Vesuv, prohlédneme si zbytky antického města Pompeje, užijeme si průzračné moře a krásnou přírodu ostrova Capri, navštívíme miniaturní stát Vatikán a nejznámější památky italské metropole Řím. •5 dní od 5 850 Kč/osoba •6 dní od 6 750 Kč/osoba

Benátky, Milán a Verona Všechny krásy severní Itálie Program v severní části Itálie nabízí jak bohatou historii ve slavné Veroně, Milánu či Benátkách, tak překrásnou přírodu v okolí jezer Lago di Garda či Lago d’Iseo s možností turistiky, nebo třeba návštěvu zábavního parku Gardaland. •4 dny od 4 250 Kč/osoba •5 dní od 5 350 Kč/osoba

30

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/italie


Ferrari a San Marino Světoznámé italské automobilky i nejstarší republika na světě Modena a Maranello, domovská města dvou nejznámějších italských značek automobilů Ferrari a Lamborghini. Poznejte nejznámější modely historie, závodní monoposty i vozy, které se v sériové výrobě neobjevily. Společně navštívíme také San Marino, jednu z nejstarších republik na světě. •4 dny od 3 990 Kč/osoba

Toskánsko a jeho perly Cinque Terre, Florencie, Elba Skalní vesničky Cinque Terre hrající barvami jsou jedním z důvodů, proč se vypravit do Toskánska! V programu nesmí chybět renesanční Florencie či středověká Lucca. Zlatým hřebem programu je ovšem celodenní výlet na ostrov Elba, kde navštívíme Napoleonův dům či příjemné městečko Capoliveri. V případě příznivého počasí možnost koupání poblíž Rosignano Solvay! •5 dní od 5 900 Kč/osoba •6 dní od 6 950 Kč/osoba

Sportovně-poznávací kurz v Toskánsku Florencie, Volterra, San Gimignano, Siena Projeďte si s námi na kole skvostná středověká města Volterra (UNESCO) a San Gimignano (UNESCO). Podíváme se do proslulé Florencie, Sieny a zvlněnou krajinou toskánského venkova posetého políčky a nekončícími vinicemi dojedeme až k břehům Ligurského moře. •6 dny od 7 150 Kč/osoba •7 dní od 8 100 Kč/osoba

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

31


p oznávací z á jezdy

Benelux

32

náš tip: Každý pátek od dubna do září se centrum poklidného nizozemského městečka Alkmaar promění v obrovské divadlo. Již od roku 1593 tu totiž probíhají věhlasné sýrové trhy.

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/benelux


8

7

3

Největší lákadla

5

1 - Lucemburk

6

Sídlo mnoha evropských institucí. V kryptě katedrály Panny Marie se nachází hrob jednoho z českých králů, Jana Lucemburského.

2

2 - Brusel a sídlo EU 4

1

Lucemburk, Den Haag, Kinderdijk, Brusel, Rotterdam, Amsterdam Belgie, Nizozemí, Lucembursko, zkráceně Benelux - trojice zakládajících zemí Evropské Unie. Brusel dodnes pokládáme za hlavní město Evropy díky mnoha evropským institucím, které zde sídlí. Holandsko na druhou stranu přitahuje pozornost svou historií, větrnými mlýny, sýry a samozřejmě tulipány, které z obrovské květinové burzy v Aalsmeru nakupují denně statisíce obchodníků z celého světa. Lucembursko je z celé trojice nejvíce spojeno s českými dějinami, neboť v místní katedrále je hrob českého krále Jana Lucemburského.

Hlavní město Evropy se pyšní nejen krásným historickým centrem, ale i skvělým návštěvnickým centrem v budově Evropského parlamentu. Zajímavosti vám zde řeknou i česky a navíc si můžete na chvíli zkusit práci evropského poslance.

3 - Květinová burza Aalsmeer Nedaleko Amsterdamu najdeme druhou největší obchodní budovu světa. Květinová burza v Aalsmeeru, na které se obchoduje systémem holandské dražby, denně prodá až 20 milionů květin.

4 - Waterloo Místo nejvýznamnější bitvy Napoleonských válek. Pomník ve tvaru lva na vrcholu mohyly připomíná porážku francouzské armády a konec Napoleonova tažení.

5 - Naarden V malém kostelíku tohoto městečka se nachází místo posledního odpočinku J. A. Komenského.

6 - Zaanse Schans Zaanse Schans je restaurovaná historická vesnice - skanzen obytných a hospodářských staveb s typickými větrnými mlýny dokumentuje historii jedné z nejstarších průmyslových oblastí Evropy.

7 - Amsterdam Hlavní město Nizozemí Amsterdam na řece Amstel nabízí svým návštěvníkům uvolněnou atmosféru a nezapomenutelné zážitky při plavbě po vodních kanálech, obdivování pouličních umělců nebo návštěvu jednoho z mnoha coffee shopů.

8 - Den Haag Ačkoliv není Haag hlavním městem Nizozemského království, sídlí zde nizozemská vláda, královská rodina i diplomatický sbor. Haag je tak sídlem mnoha mezinárodních institucí jako Mezinárodní soudní dvůr, Stálý rozhodčí soud nebo Europol.

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

33


p oznávací z á jezdy

Světové instituce Lucemburk, Brusel, Haag a na zpáteční cestě zastávka ve Štrasburku Poznejte instituce “ovládající svět” na vlastní kůži. Během několikadenní cesty navštívíme nejen Evropský parlament v Bruselu, kde si vyzkoušíte práci europoslance, ale také Mezinárodní soudní dvůr v Haagu nebo Evropský soud pro lidská práva ve Štrasburku. Součástí cesty bude i prohlídka největšího evropského přístavu v Rotterdamu nebo sýrárny v Goudě. •5 dní od 5 800 Kč/osoba •6 dní od 7 150 Kč/osoba

Velká cesta Beneluxem Amsterdam, Brusel, Haag, Gouda, Kinderdijk Vyváženou kombinace nejzajímavějších památek, přírody i atrakcí tří zakládajících zemí Evropské unie. Neunikne vám náměstí Grande Place v Bruselu, větrné mlýny ve skanzenu Kinderdijk nebo vyhlídková plavba po městských kanálech v Amsterdamu a mnoho dalšího. •5 dní od 5 800 Kč/osoba •6 dní od 7 150 Kč/osoba

Za vědou a technikou Deltaplan, Kinderdijk, Amsterdam, Volendam i Atomium Program ušitý na míru technicky zaměřeným studentům. Znáte technickou univerzitu v Delftu, visutý most Erasmus v Rotterdamu, uměle vytvořený ostrov s parkem větrných turbín Neeltje Jans nebo více než sto miliardkrát zvětšený atom železa, bruselské Atomium? Ne? Tak jedeme. •5 dní od 5 800 Kč/osoba •6 dní od 7 150 Kč/osoba

34

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/benelux


Spojené státy americké New York, Washington D. C. Vyhlídky z mrakodrapů, Central Park i Washington D.C. Vydejte se s námi do New Yorku zažít atmosféru města, které nikdy nespí. Program jsme pro vás připravili tak, abyste si mohli vychutnat rušné newyorské ulice, vyhlídky z mrakodrapů, ale i poklidnou atmosféru Central Parku. Nebude chybět projížďka lodí či návštěva muzea imigrace, které bylo v minulosti „branou ke svobodě“. Ve Washingtonu D. C. si pak splníte pomyslnou povinnost návštěvy USA, zhlédnete Bílý dům a Kapitol. V případě zájmu bude váš program obohacen i o nákupy. •9 dní od 16 350 Kč/osoba (+letenka) •7 dní od 13 700 Kč/osoba (+letenka)

náš tip: Poleťte s námi do New Yorku v době adventu, zažijete neopakovatelnou vánoční atmosféru města, uvidíte obří vánoční strom před Rockefellerovým centrem!

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

35


p oznávací z á jezdy

Slovensko

36

náš tip: Naučná stezka Juraje Jánošíka se vine roklinami a soutěskami nedaleko obce Terchová. Přímo v obci si můžete prohlédnout muzeum tohoto slovenského zbojníka.

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/slovensko


Největší lákadla 6 4

2

1

3 5

7

1 - Národní park Vysoké Tatry Naše nejbližší velehory Vysoké Tatry jsou nejvyšším pohořím Slovenska i Polska. Střediska jako Starý Smokovec, Štrbské pleso nebo Tatranská Lomnica jsou ideálními výchozími body turistických tras.

2 – Ružomberok & Vlkolinec Bratislava

Slovenský Ráj, Vysoké Tatry, Bratislava, Ružomberok, Tatralandia Pro mladší generace se Slovensko již stává neznámým krajem. Zdejší krajině nejvíce dominují horské vrcholky Vysokých Tater. Místa jako Chopok, Lomnický štít, Rysy, Velké Solisko nebo Kriváň zná snad každý. Za návštěvu také stojí národní parky Pieniny nebo Slovenský ráj, odkud můžete podnikat krásné výlety do všech stran nebo se svézt na tradičních vorech (pltích) po řece Dunajec.

Součástí středoslovenského města Ružomberok je i malá odlehlá část Vlkolínec (UNESCO). Dodnes se zde zachovala krásná venkovská architektura z konce 19. století. V sedmi z celkem 55 domů dodnes žije na 20 stálých obyvatel.

3 – Svidnik & Dukla Bitva u Dukly je dodnes považována za jednu z největších bitev II. světové války na území tehdejšího Československa. Na místních polích se nachází mnoho tehdejší techniky, v nedalekém městě Svidník najdeme Muzeum války i vojenské hřbitovy.

4 – Slovenský ráj Nejmladší NP Slovenska – Slovenský ráj najdeme v centrálním Slovensku v Košickém okrese. Na ploše téměř 20 ha se nachází mnoho výletních a turistických tras včetně vodopádů, skalních převisů a jiných přírodních zajímavostí.

5 – Spišský hrad Na pomezí Prešovského a Košického kraje najdeme nejrozsáhlejší hradní zříceninu ve střední Evropě – Spišský hrad. Společně se Spišskou kapitulou a Spišským podhradím je zapsaný na seznam světového dědictví UNESCO.

6 – Pieniny & Dunajec Přírodní park Pieniny najdeme na severu země na hranicích Polska a Slovenska. Z obce Červoný Kláštor pravidelně vyrážejí tradiční slovenské vory (pltě), na kterých se můžete po proudu svézt i vy napříč celým přírodním parkem.

7 – Poprad & Tatralandia Ve středním Slovensku nedaleko města Poprad se nachází největší slovenský aquapark Tatralandia. Na ploše 14 ha si užijete 14 bazénů, 26 skluzavek a tobogánů, wellness, restaurace i celodenní programy pro děti i dospělé.

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

37


p oznávací z á jezdy

Slovenský ráj a Tatry Turistika ve Vysokých Tatrách i Slovenském ráji Nenáročné putování po nejvyšších hřebenech Nízkých i Vysokých Tatrách nabídne nejen unikátní faunu a flóru, ale také překrásné výhledy. Projdeme se z části po cestě hrdinů SNP nebo třeba po tatranské magistrále. V NP Slovenský ráj budeme prozkoumávat místní soutěsky, hluboké kaňony, vodopády a rokliny. •5 dní od 3 650 Kč/osoba •7 dní od 4 700 Kč/osoba

Velká cesta Slovenskem Slovenský ráj, Spišský hrad, Košice, Svidník Během cesty navštívíme několik památek UNESCO, Vlkolínec v Ružomberoku, Dobšínskou ledovou jeskyni nebo centrum historické Levoče. Projdeme se Slovenským rájem, prohlédneme si Spišský hrad - nejrozsáhlejší ve střední Evropě, a zhlédneme expozici bitvy o Dukelský průsmyk ve vojenském muzeu ve Svidníku. •6 dní od 4 300 Kč/osoba •7 dní od 4 850 Kč/osoba

38

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/slovensko


Vlakem do Ráje Ideální program pro malé skupiny Nenáročný turistický program je určen pro menší skupiny všech věkových kategorií. Ubytování pod vrcholky Vysokých Tater, nebo přímo v srdci Slovenského ráje v příjemném rekreačním středisku. Čeká nás Prielom Hornádu, Hrebienok, Skalnaté Pleso, Tatranská Lomnica, Poprad, Kežmarok i celodenní relaxace v aquaparku. •5 dní od 5 150 Kč/osoba •6 dní od 6 200 Kč/osoba

To naj zo Slovenska Poznejte s námi nejkrásnější místa Slovenska Dříve pro Čechy tradiční destinace se dostává neprávem mírně do ústraní. Posuďte sami, nestojí místa jako Národní park Slovenský ráj, Spišský hrad, přírodní rezervace Pieniny, Dunajec, Vysoké Tatry, Poprad či Trenčín za návštěvu? Cestu lze pojmout mnoha způsoby. Od putování za čistě přírodními krásami s nenáročnou turistikou, tak za kulturou, historií, památkami a zábavou. •3 dny od 2 700 Kč/osoba •4 dny od 3 250 Kč/osoba

Bratislava, Kittsee, Šoproň a Nezider Pomezí Rakouska, Maďarska a Slovenska Dvoudenní cestu začneme ve slovenské metropoli Bratislavě, poplujeme po Dunaji ke hradu Děvín, projdeme si centrum města a navštívíme rodinnou čokoládovnu Hauswirth v Kittsee. Druhý den zavítáme do Šoproně, kterému se přezdívá maďarský Krumlov, a poznáme krásnou floru i faunu kolem Neziderského jezera v Rakousku. •2 dny od 1 900 Kč/osoba

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

39


p oznávací z á jezdy

Polsko

40

náš tip: Víte, že v polském městě Lodž najdete nejdelší obchodní pěší zónu v Evropě?

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/polsko


Největší lákadla 7

3

5

1 – Krakov

6

Hlavní město Malopolského vojvodství ležící zhruba 160 km od českých hranic. V kryptě katedrály místního hradu Wawel můžete najít hrob českého krále Ladislava Jagellonského.

2 – Velička

1-2

Polské město Velička je známé především díky solným dolům. Nachází se zde totiž jeden z největších a nejstarších solných dolů na světě. Celá oblast je zapsána na seznamu UNESCO a to i přesto, že se zde ještě donedávna sůl těžila.

4

Krakov, Lodž, Klodzko, Złoty Stok, Zakopane, Osvětim

3 – Zlaté doly ve ZŁotem Stoku

Bývalé království nabízí památky nejen z dob středověku, ale také místa známá z historie 20. století. Navštívíme Malopolsko blízko českých hranic, muzeum důlní techniky nebo historickou pevnost v Klodzku. Nevynechejte ani solné doly ve Veličce. Samostatnou kapitolou je pak mrazivá minulost zdejších koncentračních táborů, jejichž návštěva rozhodně patří do vzdělávacích osnov.

Historicky zajímavé město Złoty Stok najdeme kousek od hranic. Zlato se zde těžilo až do r. 1962 a nyní jsou doly opět zpřístupněny veřejnosti, která může nahlédnou pod roušku dolování zlata. Projděte se i vy štolou Gertruda, chodbou smrti nebo objevte vodopád v Černé štole.

4 – Zakopané V Polsku často označované jako zimní hlavní město Polska se nachází na jihovýchodě země. Pro svou polohu na úpatí Tater je vyhledávaným cílem zimních sportovců. Přímo ve městě tak najdeme mnoho běžkařských drah a skokanské můstky.

5 – Osvětim Nejznámější vyhlazovací tábor nacistické Třetí říše, ve kterém zemřelo více než 1,5 milionu Židů, Romů i sovětských vojáků na následky vyhladovění a těžké práce, ale také v plynových komorách.

6 - Vlčí doupě Vlčí doupě bylo kódové označení pro Vůdcův hlavní stan. V dnešní době se za Vlčí doupě považuje komplex budov válečných bunkrů nedaleko města Ketrzyn. Na tomto místě byl na Adolfa Hitlera spáchán neúspěšný atentát, který známe jako “operace Valkýra”.

7 - Mazurská jezerní oblast Oblast na ploše přes 39 tisíc hektarů, na které najdeme více než 2 000 jezer a jezírek s možností plavby, koupání či turistiky.

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

41


p oznávací z á jezdy

Krakov, Velička, Osvětim Solné doly, královský hrad v Krakově a koncentrační tábor v Osvětimi Během dvou dnů odhalíme nejen temnou historii Židů v Krakově, koncentrační tábor v Osvětimi nebo továrnu Oskara Schindlera na smaltované nádobí. Součástí krátké návštěvy Polska bude i společná procházka večerním Krakovem, Královský hrad Wawel nebo prohlídka solných dolů ve Veličce s průvodcem. •2 dny od 1 850 Kč/osoba

Okruh jižním Polskem Krakov, Velička, Pieniny, Zakopané Navštivte historické centrum Krakova, solné doly ve Veličce, areál mistrovství světa ve skocích na lyžích v Zakopaném nebo podzemní města zlatých dolů. Malopolsko, jak se tato část Polska jmenuje, nabízí širokou variabilitu programů zaměřených nejen na historii a poznání měst, ale také na přírodu a turistiku. •3 dny od 2 950 Kč/osoba •4 dny od 3 800 Kč/osoba

42

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/polsko


Mazurská jezerní oblast a Litva Vlčí doupě, Mazury, Varšava i Vilnius Objevte s námi jednu z největších jezerních oblastí Evropy, skanzen v Olštýnku, děsivé Vlčí doupě, křižácký hrad Trakaj i polskou metropoli Varšavu. Vypravíme se také do Litvy, kde navštívíme hlavní město Vilnius, jehož historické centrum se pyšní zápisem do seznamu světového dědictví UNESCO. •6 dní od 7 150 Kč/osoba

Wroclaw a horní Slezsko Kus historie nedaleko českých hranic Nenáročný program s noclehem ve Wroclavi a návštěvou historických zajímavostí. Prozkoumáme laboratoř Dr. Frankensteina, Zlaté doly, podzemní město Wlodarz nebo zámek Ksiaz, kde probíhal výzkum atomové zbraně během II. světové války. •2 dny od 2 500 Kč/os

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

43


p oznávací z á jezdy

Velká Británie a Irsko

44

náš tip: Od srpna do září se ve Skotsku konají tzv. Highland games, neboli Skotské hry. Festival tradičních skotských sportů, jako je přetahování, hod kládou, zápas aj.

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/anglie


Největší lákadla

6

1 - Londýn 7

5

4

Vypsat všechny atrakce skoro nelze, přesto pár míst vypíchnout musíme: Tower of London, Trafalgar Square, Big Ben, Downing Street, London Eye, Wembley, Buckinghamský palác, čtvrť umělců Soho, observatoř Greenwich, muzeum Madame Tussaud.

3 Manchester Birmingham

2

1

Londýn, Edinburgh, Manchester, Liverpool, Dublin Místa jako jsou Tower of London, zdvihací most Tower Bridge, Buckinghamský palác, Trafalgarské náměstí, čtvrť umělců Soho, nebo observatoř Greenwich jsou již pojmy a nelze je minout při žádné návštěvě Londýna. Skotsko nabízí kromě krásných středověkých hradů a tvrzí mnoho národních parků, horských oblastí i drsných, avšak krásných ostrovů. Irsko je pak kapitola sama pro sebe. Chodbové hrobky v Hill of Tara, Moherské útesy nebo Wicklow Mountains - krajina, kde se natáčel slavný film Statečné srdce - lákají každoročně tisíce turistů z celého světa.

2 – Stonehenge Komplex menhirů patří zcela nepochybně mezi jedno z nejnavštěvovanějších míst Anglie (UNESCO). Turisté mohou ocenit nové návštěvnické centrum s interaktivní expozicí.

3 – Dublin Prohlídka Dublinu nabízí mnohé - Trinity College, Dublinský hrad, Temple Bar, katedrálu Christ Church, katedrálu Sv. Patrika, Phoenix Park se sídlem irského prezidenta, amerického ambasadora či ZOO, Wellingtonův památník, památník světla Spire, Muzeum spisovatelů, Centrum Jamese Joyce, Bow Street s muzeem palírny Jameson, Croke Park – čtvrtý největší stadion v Evropě, dublinské doky s budovou bývalé celnice a mnoho dalšího.

4 – Wicklow Mountains Krajina, kde se natáčel film „Statečné srdce“. Zajímavá okružní túra kolem romantického údolí dvou jezer s rozvalinami opatství Glendalough s krásnou válcovou věží a kamenným kostelíkem.

5 - Poulnabrone & Moherské útesy Návštěva 200 m vysokých Moherských útesů a fotogenické krasové plošiny The Burren s nejznámějším irským dolmenem Poulnabrone.

6 - Loch Ness Druhé největší jezero ve Skotsku se proslavilo zejména lochnesskou příšerou. První spatření Nessie se traduje už v 6. století, dodnes je existence lochnesské příšery předmětem dohadů. Jisté však je, že díky pověsti zavítají k tomuto krásnému jezeru každoročně stovky turistů.

7 - Edinburgh Toto univerzitní město je označováno jako jedno z nejkrásnějších měst Velké Británie - „Athény severu“. Historické centrum města je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Při návštěvě na vás dýchne historie, projdete si malebné uličky a navštívite hrad z 11. století.

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

45


p oznávací z á jezdy

Londýn a okolí Londýn, Oxford, Stonehenge, Brighton Během pěti až šesti denního programu navštívíme to nejlepší z Londýna. Čeká nás část Greenwich s nultým poledníkem, moderní část City, Tower of London s korunovačními klenoty, čtvrť Westminster s budovou parlamentu i Big Benem, sídlo královny a mnoho dalšího. Vypravíme se do univerzitního města Oxford, poznat bájné Stonehenge, letní sídlo královny Windsor či jih Anglie a Brighton. •5 dní od 6 450 Kč/osoba •6 dní od 7 600 Kč/osoba

Irsko Dublin, Newgrange, Moherské útesy Prohlédneme si keltské neolitické svatyně a obětiště, ruiny raně křesťanských klášterů i malebné památky Dublinu. Kromě kulturních památek navštívíme i jedny z nejkrásnějších útesů Evropy a užijeme si přírodních krás Wicklow Mountains či svérázného ostrova Inishmore. Program lze obohatit o návštěvu Londýna, Remeše nebo vyloďovacích pláží v Normandii. •7 dní od 7 800 Kč/osoba •9 dní od 9 300 Kč/osoba

46

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/anglie


Skotsko Edinburgh, Loch Ness i Amsterdam Během sedmidenní cesty vám ukážeme místa, která při návštěvě Skotska zkrátka nesmíte minout a přidáme i hlavní metropoli Nizozemí. Čekají nás města plná historie v čele s “Athénami severu” - Edinburghem. Ohromí vás především přírodní krásy této země - tajemstvím opředená jezera a údolí, nekonečné zelené kopce, vřesoviště, lesy, ale i překrásné vesnice a hrady. •7 dní od 10 150 Kč/osoba •8 dní od 11 500 Kč/osoba

Manchester, Liverpool, Stratford nad Avonou Město Brouků i kolébka britského průmyslu Projděte se místy, která psala dějiny. Navštivte památník Titaniku, muzeum otroctví v Liverpoolu, projděte se po Mathew Street, zhlédněte zeď slávy nebo dům Johna Lennona. Čeká nás také historické centrum Manchesteru, katedrála, fotbalový stadion Manchester United, Piccadilly Gardens, ale třeba i nákupy v obchodním centru Trafford. •7 dní od 7 850 Kč/osoba •8 dní od 8 950 Kč/osoba

Britské automobilky Mini Cooper, Jaguar, Oxford i Coventry Tentokrát nás poznávací zájezd zavede do centra britského automobilového průmyslu. Značky jako Aston Martin, Lotus, Jaguár nebo Mini Cooper mají ve světě automobilů své nenahraditelné místo. Kdo by neznal Mini Cooper, autíčko Mr. Beana, závodní speciály F1 Lotus nebo nejkrásnější auto 20. století, Jaguar E-Type. •5 dní od 7 050 Kč/osoba •6 dní od 8 450 Kč/osoba

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

47


p oznávací z á jezdy

Dánsko s návštěvou Hamburku

48

náš tip: Mezi dánskou Kodaní a švédským přístavním městem Malmö najdeme jeden z nejdelších mostů světa klenoucí se nad úžinou Oresund.

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/dansko


Největší lákadla 3

7 6

1 - Hamburg Německé hanzovní město na severu země známé především největším říčním přístavem v Evropě. Město proslavené kombinací moderní a historické architektury, vykřičenými uličkami, ale třeba i pochoutkou Hamburger.

5

4

2 – Miniatur Wunderland 1-2

Nedaleko hamburského přístavu se přímo v centru města nachází největší modelářský dům světa. Na ploše 13 000 m2 najdeme přes 13 km železnic, na 900 vláčků a také jediný fungující model letiště, na kterém modely letadel skutečně odlétají i přistávají.

Kodaň, Odense, Legoland, Kronborg

3 - Kronborg

V Dánsku sice nenajdeme mnoho kopců (nejvyšší hora Molehoj má pouze 170 m), ale skandinávskou zemi bohatou na historii a hrdou na svou kulturu. Společně navštívíme nejznámější místa malé severské země rozprostírající se na více než 400 ostrovech. Nechte se zlákat, objevte její kouzlo a dozvíte se, kde vzniklo LEGO, kde se odehrává děj dramatu Hamlet i kde leží rodiště spisovatele Hanse Ch. Andersena. Prohlédneme si Kodaň, zavítáme do městečka Odense a po cestě se zastavíme v největším modelářském domě Evropy – Miniatur Wunderland v Hamburku. •5 dní od 6 650 Kč/osoba •6 dní od 8 150 Kč/osoba

Dánský hrad Kronborg, který se nachází nedaleko dánské metropole Kodaň, inspiroval slavného anglického spisovatele W. Shakespeara k napsání středověkého dramatu Hamlet.

4 - Kodaň Copenhagen, neboli česky Kodaň, je hlavním městem Dánského království. Mezi nejznámější památky patří královský zámek Amalienborg, pevnost Kastellet, muzeum vikingských lodí nebo zámek Rosenborg ve kterém jsou skryty dánské korunovační klenoty.

5 – Oresundský most Druhý nejdelší most Evropy nad úžinou Eresund mezi Dánskem a Švédskem, byl slavnostně otevřen v roce 2 000. Most o celkové délce 7 840 m je určený nejen pro automobilovou dopravu, ale v jeho spodním patře jezdí pravidelné vlakové spoje.

6 - Odense Historické město Odense ležící na ostrově Fyn je známé především jako rodiště slavného dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena.

7 – Legoland V roce 1968 se v dánském Billundu otevírají brány zábavního parku Legoland. Mekka všech milovníků této stavebnice nabízí mnoho tematických okruhů i doplňkových atrakcí pro děti i dospělé.

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

49


p oznávací z á jezdy

Španělsko

Největší lákadla 1 – Barcelona Stále nedostavěná Gaudího dominanta Sagrada Familia, procházka po hlavní tepně města La Ramble s mnoha „lidskými sochami“, památník Kryštofa Kolumba, tržnice La Boquería, Placa d’Espanya, výjezd lanovkou k pevnosti Montjuic s nádherným výhledem na město, Camp Nou nebo L’Aquarium.

2 – Toledo Historické město na řece Tajo s jednou z nejpůsobivějších gotických katedrál Španělska, díla El Greca, palác Alcázar, mudéjarská architektura, náměstí Zocodover, středověké uličky, kostely, synagogy a mnoho dalšího.

3 – Zaragoza Město založené Římany na řece Edro s celou řadou historických památek - Bazilika del Pilar, katedrála La Seo, palác Aljafería a jiné.

4 Madrid

4 – Madrid

5

3

6 7

2

1

Brána Puerta del Sol, Plaza Mayor, exteriéry královského paláce Palacio Real, katedrála Almudena. Můžeme navštívit muzea a galerie - Prado, poklady umění anebo věhlasný stadion Realu Madrid Santiago Bernabéu.

5 – Andorra La Villa Celodenní výlet do jednoho z nejmenších horských států a nezávislého knížectví Andorra. Prohlédneme si hlavní město, nakoupíme suvenýry v bezcelní zóně a v případě zájmu vyrazíme na výšlap do všudypřítomných hor.

6 – Girona

Madrid, Barcelona, Girona, Andorra a koupání v moři Během našich pobytů vám představíme všechny tváře Španělska. Vykoupeme se na pobřeží v letoviscích, poznáme malé vesničky s méně osídleným vnitrozemím, ruch velkoměsta Barcelony či Madridu i nádhernou přírodu v Pyrenejích. Objevíme historické památky, pevnosti i moderní architekturu. Pokud se trefíme do některé z mnoha fiest, paella vařená na obrovských pánvích přímo v ulicích bude pomyslnou třešničkou na dortu.

50

Historické město s jednou z nejzachovalejších středověkých židovských čtvrtí, hradbami a krásnými románskými kostely (San Pere de Galligants a Sant Nicolau), Arabskými lázněmi, gotickou katedrálou Santa Maria de Girona (s jedinečnou klenotnicí a románským klášterem), židovskou čtvrtí El Call a barevnými domy na nábřeží řeky Onyar.

7 – Port Aventura „Přístav zábavy“ s řadou vodních atrakcí, horských drah, kolotočů, ale i divadelních a akrobatických představení. V těsném sousedství se nachází velký aquapark. Zkrátka den, po kterém budete mít zážitků na rozdávání.

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/spanelsko


Katalánsko a Andorra Za španělskou kulturou, temperamentem i architekturou Během týdne projezdíme Katalánsko takřka křížem krážem. Poznáme Barcelonu, Gironu, jezero Banyoles, Besalů, Montserrat, Pyreneje, Andorru, vykoupeme se v moři a pobavit se můžeme třeba v zábavním parku Port Aventura. •7 dní od 6 300 Kč/osoba •8 dní od 6 950 Kč/osoba

Madrid a Barcelona letecky Madrid, Toledo, Barcelona a koupání v moři V malé skupince se letecky vydáme do hlavního města Madridu i katalánského centra Barcelony. Okusíme ruch velkoměst, historické památky a pevnosti, moderní architekturu i koupání v moři. •5 dní od 9 300 Kč/osoba •6 dní od 10 300 Kč/osoba

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

51


p oznávací z á jezdy

Pobaltí

Největší lákadla 1 - Vilnius Vilnius je největší a zároveň hlavní město Litvy s nejrozsáhlejším historickým jádrem v Evropě. Nad městem se pak nachází obranná pevnost Basteja či muzeum genocidy KGB.

2 - Riga Lotyšská metropole Riga nabízí řadu architektonických skvostů, mezi které patří například secesní čtvrť, dům Černohlavců a mnoho drobných obchůdků a restaurací.

3 - Tallinn Hlavní město Estonska láká především bohatou historií a krásným historickým centrem. V místním muzeu okupace můžeme zhlédnout historii samostatnosti Estonska, kterou připomíná i skleněný kříž na hlavním náměstí.

3 5

křížů různých velikostí i původů. Toto místo Největší a zároveň hlavní město Litvy je totiž vyhledávaným cílem nejen Litevců. s nejrozsáhlejším historickým městským jádrem Křížová Hora symbolizuje utrpení Litevců v Evropě. Nad městem se pak nachází obranná během sovětské okupace. pevnost Basteja či muzeum genocidy KGB.

2 7

5 2– –univerzitní město Tartu Riga

6 1 4

Lodž, Mazury, Vilnius, Vilnius, Tartu, Riga, Tartu, Riga Tallinn, Kaunas Velká cesta bývalými sovětskými republikami podél

Baltského nabízísovětskými jedinečnourepublikami příležitost poznat Velká cestamoře bývalými podéltento krásný a na přírodu bohatý kout Evropy. Během několika Baltského moře nabízí jedinečnou příležitost poznat dní navštívíme nejen zajímavá místa Estonska, tento krásný a na přírodu bohatý kout Evropy. Lotyšska Během nebo Litvy, prohlédneme si i Mazurská jezera v Polsku, několika dníale navštívíme zajímavá místa Estonska, nebo Lodž s pěkným historickým centrem i největší Lotyšska nebo Litvy, prohlédneme univerzitní město nákupní zónou v Evropě. Čeká nás dřevěný univerzitní město Tartu, Auštaitioský národní park, kostelík kostelík v Paluše vTartu, PalušeAuštaitioský (UNESCO),národní Tallinn,park, Rigudřevěný a mnoho dalšího. (UNESCO), Tallinn, Riga, navštívíme největší židovský hřbitov Polska, pověsíme křížek na Hoře křížů nebo se vyfotíme u geografického středu Evropy. • 7 dní od 5 900 Kč/osoba (při účasti 50 platících osob) • 8 dní od 6 650 Kč/osoba (při účasti 50 platících osob)

52

Největší lákadla

4 – Hora křížů Na1 tomto poutním místě najdeme několik tisíc – Vilnius

Zdejší univerzita byla založena roku 1632 Lotyšskánabízí metropole nabízínejen řadu a dodnes velkéRiga množství architektonických skvostů mezi zde něž například patří historických památek. Najdeme například secesní čtvrť nebo dům Černohlavců. Studentskou celu, kde se za trest zavírali Užít si můžete mnoho drobných obchůdků neposlušní studenti, nebo gotický dóm a restaurací. poblíž s obětním kamenem známým jako pohřebiště skript.

3 – Tallinn 6 Hlavní – Národní park Gaujaláká především krásným město Estonska

historickým centrem. V místním Severovýchodně od Rigy leží NP muzeu Gauja okupace můžeme zhlédnout historii samostatnosti Estonoznačovaný jako lotyšské Švýcarsko. kterou i skleněný kříž pás V ska, celém údolípřipomíná nejvíce přitahuje turisty na hlavním náměstí. středověkých hradů a pevností. Z blízkého města Sigulda se můžete k jednomu z těchto hradů svézt lanovkou 40 m nad 4 – Mazurská jezerní oblast hladinou řeky. Na severu Polska můžeme kromě úrodných nížin a přímořských oblastí najít rozsáhlou síť vodních 7 kanálů, – Rašeliniště potůčků aJurmaly jezer, kterých bychom zde napočítali téměř tisíce.byl Mazurská Národní parkdva Kemeri založen jezerní r. 1997oblast nabízí nejen pohledy, přírodu, ale a rozládá sekrásné na ploše přes 38zajímavou tisíc hektarů. také velkébiotopem množství pláží a centrum rekreačních Unikátním plným lagunových sportů,slanišť jakýmii jsou plachtění nebo windsurfi jezírek, rašelinišť se klikatí uzské ng. dřevené chodníčky pro kratší i delší procházky.

5 – Hora křížů

Najdeme zde několik tisíc křížů všech velikostí a původu. Křížová Hora symbolizuje Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/pobalti utrpení Litevců během sovětské okupace a je vyhledávaným cílem nejen Litevců.


Pobaltské státy Estonsko, Lotyšsko i Litva Velká cesta pobaltskými republikami okořeněná plavbou trajektem do finských Helsinek. Samozřejmě neopomene největší baltský přístav v Tallinu společně s jeho historickým centrem. Zhlédneme městskou památkovou rezervaci v Kanunasu, estonský venkov i tepající metropole Vilnius a Rigu. • 1 0 dní od 11 700 Kč/osoba • 1 1 dní od 12 800 Kč/osoba

Pobaltí křížem krážem okruh Lotyšskem a Litvou Rašeliniště Jurmaly, Riga, Vilnius, i koupání v Baltském moři. Nasajeme atmosféru krásného studentského města Tartu, navštívíme největší skanzen v Evropě v Rize, vyjedeme lanovkou k hradu ve Vilniusu a projedeme se lodí po řece Daugavě v Rize. •8 dní od 9 250 Kč/osoba

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

53


p oznávací z á jezdy

Největší lákadla

Norsko Finsko

1 - Oslo Hlavní město Norska Oslo láká turisty nejvíc bohatou historií. Z původně rybářské osady Christiania se postupem času stala nejrychleji rostoucí metropole Evropy. Za vidění určitě stojí přístav, královský palác, operní dům nebo zátoka Oslofjord.

2 - pevnost Suomenlinna (UNESCO) Česky „Finský hrad” je námořní obranná pevnost z poloviny 18. století. Pevnost se rozkládá celkem na osmi ostrovech, přičemž pět z nich je propojeno mosty. Dodnes je tato část města uznávaná jako helsinské předměstí a na jednotlivých ostrovech žije cca 850 obyvatel.

3 – Helsinki Historie finské metropole je velice zajímavá, neboť město jako takové bylo založeno hned dvakrát. Najdeme zde krásný přístav, Helsinskou univerzitu, Rytířský dům nebo Uspenskou katedrálu s bohatou sbírkou ikon a typickými cibulovitými věžičkami.

4 – Sedm sester

5

4 2-3

7

Cestou přes nejkrásnější norský fjord Gejrangerfjord můžete obdivovat zajímavý přírodní úkaz. Sedm úzkých vodopádů nedaleko od sebe. Podle legendy je to sedm sester vyhlížejících ženicha, který v podobě samostatného vodopádů stéká na protější skalní stěně.

5 – NP Josteldalsbreen 6

Při jihozápadním pobřeží Norska najdeme NP Josteldalsbreen s největším ledovcem pevninské Evropy. Považte délku 60 km a mocnost téměř 600 m.

1

6 – bergen

Nekonečné fjordy a tisíce jezer Cesta do severských zemí, respektive do Finska a Norska, láká všechny příznivce nevšedních zážitků a panenské přírody. Země tisíce jezer, království sněhu a ledu, ale také krásné hory a především rozlehlé přírodní a národní parky lákají turisty ze všech zemí světa. Poznejte Skandinávii i vy a nasajte atmosféru bílých letních nocí a nezapomenutelné přírody.

54

Druhé největší norské město na západním pobřeží nabízí mnoho NEJ. Nachází se zde nejužší fjord Norska, nejprudší silnice i nejstrmější nezubačka Evropy. Za prohlídku stojí také historické centrum města s typickýmibarevnými domky.

7 – město Porvoo Druhé nejstarší město Finska nabízí vše, co si lze ve starém městě představit. Dlážděné ulice lemované malými dřevěnými domy, katedrálu a rodný dům národního básníka Ludwiga Runeberga.

Informace o tomto zájezdu najdete na: www.v-tour.cz/norsko


Finsko Na cestě po jižním Finsku Země tisíců jezer nabízí nejen přírodní zajímavosti ale na jihu země, na pobřeží Baltského moře, velké množství historických a průmyslových měst. Mezi nejzajímavější památky jihu patří určitě pevnost Suomenlinna (UNESCO) z poloviny 18. století, Uspenská katedrála v Helsinkách, starý přístav v Turku nebo druhé nejstarší finské město Porvoo s kamennými domy ze 16. století. •7 dní od 7 800 Kč/osoba •8 dní od 8 850 Kč/osoba

Norsko Putování za trolly a vodopády Cesta na sever je vždy garancí nevšedních zážitků a panenské přírody. V Oslu si prohlédneme muzeum Vikingů, výprav Thora Hayerdáhla, královský palác nebo zátoku Oslofjord. V Lillehammeru nás čeká olympijská vesnice a sportoviště z roku 1994. Projedeme Trolí cestu, poplujeme Gejrangerfjordem, nakoukneme do NP Josteldalsbreen, Bergenu nebo kostela v Ringebu (UNESCO). •9 dní od 9 990 Kč/osoba • 1 2 dní od 13 500 Kč/osoba

+420 606 162 062 | ck@v-tour.cz

55


Lyžařské zájezdy a kurzy • Termín i délka poby tu dle vašeho přání • Odjezd přímo od vaší školy pohodlným moderním autobusem • Pedagogický doprovod zdarma • Menší skupiny spojíme s dalšími zájemci z regionu • Můžeme zajistit instruktory lyžování i snowboardingu s licencí MŠMT

Nassfeld Aneb vynikající lyžování za lidovku • 1 1 0 km sjezdovek v nadmořských výškách 600 –2 000 m • ubytování až pro 7 0 osob s polopenzí 20 minut jízdy od lyžařského areálu • od 5 400 Kč/os při účasti 50 platících osob (6 dní / 4 dny lyžování)

Stuhleck, Hochkar, Semmering Jednodenní lyžování • 1 1 0 km sjezdovek (600–2 000 m) • ubytování až pro 7 0 osob s polopenzí 20 minut jízdy od lyžařského areálu • od 900 Kč/os (50 osob, 1 den lyžování)

56 52

Lungau - Obertauern, Mauterndorf

Známá střediska se zárukou sněhu a parádními terény • až 250 km sjezdovek (1 075–2 411 m)

• ubytování s kapacitou 40–230 osob s polopenzí 200 m – 2 km od lyžařského areálu • od 6 100 Kč/os (50 osob, 6 dní / 4 dny lyžování)

Informace o tomto o tomtozájezdu zájezdunajdete najdetena: na:www.v-tour.cz/lyzovani www.v-tour.cz/lyzovani Informace


Villars Nejslunnější místo Švýcarska • 1 00 km sjezdovek v nadmořských výškách 1 300–2 400 m

Slovinsko - Krvavec Lyžování s nádhernými panoramatickými výhledy • 30 km sjezdovek (5 95 –1 97 0 m)

• ubytování až pro 80 osob s polopenzí 10 minut jízdy od lyžařského areálu

• ubytování až pro 7 0 osob s polopenzí přímo na svahu

• od 5 600 Kč/os při účasti 50 platících osob (6 dní / 4 dny lyžování)

• od 6 500 Kč/os při účasti 50 platících osob (6 dní / 4 dny lyžování, polopenze, skipas)

Schladming - Skiamade

Francie

FIS tratě pod Dachsteinem • 236 km sjezdovek v nadmořských výškách 745–2 700 m • ubytování až pro 7 0 osob s polopenzí 20 minut jízdy od lyžařského areálu • od 4 950 Kč /os při účasti 50 platících osob (6 dní / 4 dny lyžování)

Val Thorens, Risoul, Tignes, La Plagne, Les Arcs • francouzská top střediska dle výběru • ubytování v těsné blízkosti svahu • termíny a ceny na vyžádání (6 dní / 4 dny lyžování)

+420 ck@v-tour.cz +420 606 606 162 062 | ck@v-tour.cz

57 53


Lyžařské zájezdy a kurzy

Val di Fassa Alba, Canazei, Campitello, Pozza, Vigo • 1 1 6 km sjezdovek v nadmořských výškách 1 320 - 2 423 m • ubytování až pro 60 osob s polopenzí 5 - 20 minut jízdy od lyžařských areálů • od 5 800 Kč /os při účasti 5 0 platících osob (6 dní / 4 dny lyžování)

Chopok - SKI Jasná

Ponte di Legno - Tonale

• 42 km sjezdovek ve výšce 900–2 024 m

• 1 00 km sjezdovek v nadmořských výškách 1 121 - 3 016 m

největší lyžařský areál na Slovensku

• ubytování až pro 1 00 osob s polopenzí 20 minut jízdy od lyžařského areálu • od 5 600 Kč /os při účasti 5 0 platících osob (6 dní / 4 dny lyžování)

58 54

Adamello Ski, Passo Tonale, Presena

• ubytování až pro 65 osob s polopenzí 5 – 25 minut jízdy od lyžařských areálů • od 5 800 Kč /os při účasti 5 0 platících osob (6 dní / 4 dny lyžování)

Informace o tomto o tomtozájezdu zájezdunajdete najdetena: na:www.v-tour.cz/lyzovani www.v-tour.cz/lyzovani Informace


Sněžnicový a lavinový kurz přímo na vašem lyžáku

Obsah kurzu • manipulace se sněžnicemi a jejich nastavení

Zpestřete si váš lyžařský výcvik o lavinovou problematiku

• technika chůze na sněžnicích v různých druzích terénu

Freeride a jízda ve volném terénu je čím dál populárnější, ale víte, jak na to? Lyžařské areály mnohdy dávají falešný pocit bezpečí a i do oficiálních freeridových zón musíte být vybavení tzv. lavinovým kompletem. Dokážete jej však rychle a efektivně použít?

• základy práce s lavinovým vyhledávačem, sondou a lopatou

Náš průvodce se postupně bude věnovat skupinkám 10-15 osob, které si během půl až celodenního výcviku vyzkouší práci s vybavením na vlastní kůži. Večer se pak můžete těšit na zajímavou přednášku z lavinové problematiky.

• zásady bezpečného chování při zimní turistice

• záchrana v lavině • metoda Stop or Go v praxi • orientace v terénu • objektivní rizika zimních hor • nouzový bivak

Cena: od 300 Kč / os (dle délky akce a počtu studentů) • Příplatek k základní ceně zájezdu, který obsahuje odborného lektora a komplet vybavení skupiny sněžnicemi a lavinovými komplety. Na vyžádání jsme schopni zajistit výuku freeridingu, skialpinismu, běžeckého lyžování.

+420 ck@v-tour.cz +420 606 606 162 062 | ck@v-tour.cz

59 55


Cestopisné besedy, odborné semináře

Nejoblíbenější témata Švýcarsko | Rakousko | Itálie | Německo | Francie | Velká Británie 60

Informace o tomto o tomtozájezdu zájezdunajdete najdetena: na:www.v-tour.cz/prednasky www.v-tour.cz/lyzovani Informace


Přímo ve vaší škole Rádi obohatíme vaši výuku cestopisnými besedami či odbornými přednáškami. Naši průvodci mají sježděný takřka celý svět a možných témat je tak opravdu celá řada. Od destinací, které s námi můžete poznat v rámci našich školních akcí, až po exotické země na druhém konci světa. Naší specialitou a srdeční záležitostí jsou pak kurzy a odborné semináře z horského prostředí. Rádi vám připravíme téma dle vašeho přání.

Odborné kurzy • bezpečnost na via ferratách • laviny • stop or go • sněžnice, pohyb a pobyt v zimním prostředí • mapy a orientace v horách, GPS • turistika v netradičních přírodních podmínkách • skialpinismus • horolezectví • alpské čtyřtisícovky a jak na ně? • jak na traily a singeltracky • meteorologie nejen v horách • cestovní medicína

+420 ck@v-tour.cz +420 606 606 162 062 | ck@v-tour.cz

61 57


Jednodenní i dvoudenní zájezdy • Program přizpůsobíme vašemu studijnímu zaměření s možností cizojazyčného výkladu • Odjezd přímo od vaší školy pohodlným moderním autobusem • Pedagogický doprovod zdarma • Každé roční období má své kouzlo, proto realizujeme celoročně • Menší skupiny spojíme s dalšími zájemci z regionu

Drážďany Zábava po celý rok • Návštěva katedrály Nejsvětější Trojice, známého Zwingeru nebo znovupostaveného kostela Panny Marie • Jednodenní program: od 600 Kč/os z Prahy od 850 Kč/os z Brna

Vídeň

Norimberk

Poznejte krásu města valčíků

Na skok do Bavorska

• Návštěva zámku Schönbrunn, Rathaus, Prater, Hofburg, Stephansdom, nebo barokní kostel Karlskirche doporučujeme obohatit o údolí Wachau, či okolí Nesiderského jezera a Šoproně

• Návštěva chrámu Panny Marie s orlojem, Královského hradu nebo Katova mostu

• Jednodenní program: od 600 Kč/os z Brna a od 850 Kč/os z Prahy

62 58

• Jednodenní program: od 650 Kč/os z Plzně od 1000 Kč/os z Brna

Informace o tomto o tomtozájezdu zájezdunajdete najdetena: na:www.v-tour.cz/jednodenky www.v-tour.cz/jednodenky Informace


Salzburg

Praha

Historická perla Rakouska

Stověžatá, kamenná i zlatá

• Návštěva zámku Mirabell, pevnosti Hohensalzburg, Mozartova domu, aj.

• Václavské náměstí, Staroměstské náměstí a orloj, Karlův most, Pražský hrad, Kampa, Petřínská rozhledna

• Jednodenní program: od 700 Kč/os z Českých Budějovic od 900 Kč/os z Prahy nebo Brna

• Jednodenní program: od 680 Kč/os z Brna od 880 Kč/os z Bratislavy

Bratislava

Budapešť

• Návštěva slovenského rozhlasu, čokoládovny Kittsee, muzea dopravy aj.

• Andrássyho třída, Náměstí Hrdinů, parlament, Vidám park, Muzeum teroru, Park soch

Královské město na soutoku Moravy a Dunaje

• Cena od 600 Kč/os

Centrum Rakousko-Uherské monarchie

• Jednodenní program: od 678 Kč/os z Brna od 880 Kč/os z Prahy

+420 ck@v-tour.cz +420 606 606 162 062 | ck@v-tour.cz

63 59


Adventní zájezdy • Jednodenní i vícedenní zájezdy dle studijního zaměření skupiny • Odjezd přímo od vaší školy pohodlným moderním autobusem • Pedagogický doprovod zdarma • Menší skupiny spojíme s dalšími zájemci z regionu

Drážďany Objevte s námi Saskou metropoli • Hlavním lákadlem drážďanského adventu jsou známe štolové slavnosti s pečením obří buchty známé jako vánoční štola. • Jednodenní program: od 600 Kč/os z Prahy od 850 Kč/os z Brna

Vídeň

Norimberk

Město valčíku o adventu

Nejstarší vánoční trhy v Evropě

• Vídeňský advent patří k nejkrásnějším v Evropě. Vonící punč a rozličné druhy sladkostí na oblíbených trzích před radnicí okouzlí i vás.

• Všudypřítomná vůně vanilky, perníku i lehce pikantních klobásek láká každý rok více a více Čechů.

• Jednodenní program: od 600 Kč/os z Brna od 850 Kč/os z Prahy

64 60

• Jednodenní program: od 650 Kč/os z Plzně od 1000 Kč/os z Brna

Informace o tomto o tomtozájezdu zájezdunajdete najdetena: na:www.v-tour.cz/jednodenky www.v-tour.cz/jednodenky Informace


Salzburg

Praha

Salcburští krampusáci

Vánoce v historickém centru

• Město W. A . Mozar ta zaha lené do vánoční atmosféry je ještě krásnější než během celého roku.

• Prodej živých kaprů před národním divadlem i stánky s vánočními ozdobami na Staroměstském náměstí dotvářejí kulisu českých vánoc, tak jak je známe z dětství.

• Jednodenní program: od 700 Kč/os z Českých Budějovic a od 900 Kč/os z Prahy nebo Brna

Bratislava

• Jednodenní program: od 680 Kč/os z Brna a od 880 Kč/os z Bratislavy

Budapešť

Vánoce na Slovensku

Maďarské zvyky a tradice

• Na každém rohu voní sladké i slané slovenské lokše, domácí medovina a jiné dobroty lákající malé i velké návštěvníky.

• Unikátní adventní trhy, které mají otevřeno každý den až do 31. 12. mají v Budapešti dlouhou tradici. Nabízené zboží prochází pečlivou kontrolou zvláštní komise a prodávají ho většinou sami výrobci.

• Jednodenní program: od 590 Kč/os z Brna a od 790 Kč/os z Prahy

• Jednodenní program: od 678 Kč/os z Brna a od 880 Kč/os z Prahy +420 ck@v-tour.cz +420 606 606 162 062 | ck@v-tour.cz

65 61


Zábavní parky Vyrazte s námi za nejlepšími zábavními parky v Evropě. Akce lze pojmout jako jednodenní, avšak mnohem pohodovější a zajímavější variantou je program obohatit o prohlídku města v okolí, či jinou kulturní, přírodní a nebo sportovní zajímavost.

Zábavní park EuropaPark Nedaleko francouzských hranic se nachází nejrozsáhlejší zábavní park v Evropě – EuropaPark. Láká malé i velké nejen na pouťové atrakce, ale především na největší koncentraci horských drah na jednom místě. Pokud máte rádi adrenalin a rádi byste zažili atmosféru amerických zábavních parků, jste tu správně.

Ferrari muzeum

Továrna Volkswagen

Chcete vědět kde a jak se vyrábí nejrychlejší a nejkrásnější auta všech dob? Interaktivní expozice v italských městech Modena a Maranello vám nabízí možnost nahlédnout do zákulisí slavné značky Ferrari. Za jednotné vstupné 26 € zhlédnete výstavu současných monopostů a závodních motorů přímo v Maranelu a expozici současných sportovních vozů v nedaleké Modeně.

V srdci saské metropole Drážďanech se nachází velká skleněná budova značky Volkswagen. Neslouží však jako kancelář, ale jako továrna osobních automobilů. Dříve se zde montovala luxusní limuzína Phaeton, nyní se však ruční montáž zaměřuje na elektromobily. Otevřeno mají 7 dní v týdnu a s výrobním procesem vás zde seznámí v češtině.

66 62

Informace o tomto o tomtozájezdu zájezdunajdete najdetena: na:www.v-tour.cz/skoly www.v-tour.cz/skoly Informace


Muzeum Bugatti

Miniatur Wunderland

Nedaleko švýcarských hranic se nachází francouzské město Mulhouse s národním automobilovým muzeem a největší expozicí aut značky Bugatti na světě. Pod střechou zde odpočívá více než 400 starých automobilů – stařičkých, elegantních, proslavených či kuriózních, včetně 150 vozů značek Bugatti, Hispano-Suiza, Ferrari, Rolls-Royce, Maserati, Maybach a Mercedes. Nechte se zlákat výjimečností této slavné značky k návštěvě.

Největší modelářský dům na světě nabízí možnost zhlédnout výjímečný svět modelů přímo na dosah ruky. Přes 13 km modelové železnice, 900 vláčků a dalších až 200 000 postaviček všech profesí včetně lupičů, milenců, dělníků, lesníků, potápěčů a mnoho dalších. To vše včetně jediného fungujícího modelu letiště na světě v celkem třech patrech.

Legoland

Asterix Park

Zhruba 3 hodiny jízdy od českých hranic u německého města Günzburg najdeme největší Legoland jižně od Dánska. Park je tematicky rozdělen do mnoha oblastí a nabízí malým i velkým vše co lze postavit z lega. Pobyt si můžete zpříjemnit horskými drahami, vodními atrakcemi a celou řadou dalších zážitků. Den vám bude krátký.

35 km severně od Paříze se nachází moderní zábavní park pojmenovaný po nejznámější kreslené postavičce Francie. Asterix park nabízí atrakce všeho druhu, včetně šílených adrenalinových horských drah s otočkami hlavou dolů, vodní atrakce, kolotoče, širokou nabídku restaurací a stánků se suvenýry. Celodenní zábava pro celou třídu.

+420 ck@v-tour.cz +420 606 606 162 062 | ck@v-tour.cz

67 63


Sportovní akce Aktivní pohyb, sport a outdooor jsou přímo naší srdeční záležitostí. Bude nám velkou ctí vám připravit turistický či multisportovní program kdekoliv v Alpách nebo i ve sluncem zalitém Toskánsku. Odborní instruktoři s patřičnými kvalifikacemi jsou samozřejmostí.

NP Vysoké Taury nejen turistika v nejvyšší oblasti Rakouska Díky lanovkám zdarma se snadno dostaneme do vyšších pater hor a v rámci jednodenních výletů spatříme Grossglockner, Grossvenediger, Krimmelské vodopády, soutěsku Kitzlochklamm, unikátní návštěvní centrum NP a vyjedeme na úpatí Grossglockneru.

Do hor a do přírody

Solná komora

Zermatt, Chamonix, Le Lavaux

turistika, cyklistika či ferraty pod ledovci Dachsteinu

Nechcete trávit mnoho času ve městech? Turisticky zaměřený program vám ukáže okolí Chamonix - Mont Blanc, květinovou stezku k hradu Chillon, Zermatt a Matterhorn, Lucernské jezero, muzeum olympijských her, vinice Le Lavaux (UNESCO), čokoládovnu Cailler i sýrárnu Gruyère.

68 64

Pestrá kombinace jezer, vysokých skalních štítů, ledovců i hustých lesů je zkrátka velmi nakažlivá a jsme si jisti, že chytne i vás. Dokonalá infrastruktura cyklostezek a turistických tras nám umožní bezpečně poznat krásy slavné Hallstattské kultury, místní solné doly s několika skluzavkami, lázeňský Bad Ischl a mnoho dalšího.

Informace o tomto o tomtozájezdu zájezdunajdete najdetena: na:www.v-tour.cz/skoly www.v-tour.cz/skoly Informace


Sportovně-poznávací kurz v Toskánsku Florencie, Volterra, San Gimignano, Siena Projeďte si s námi na kole Toskánsko, ráj cyklistů. Navštívíme skvostná středověká města Volterra a San Gimignano (UNESCO), Florencie, Siena a nekončícími vinicemi dojedeme až k břehům Ligurského moře.

Slovinsko - Bovec

příroda Triglavského národního parku Během jednodenních túr nakoukneme do nitra Triglavského národního parku, k prameni řeky Soča, projdeme kaňony divokých řek, obhlédneme pozůstaky válečných opevnění a stále zachovalé pevnosti. Fakultativně lze zajistit i program na zajištěných cestách či rafting na řece Soča.

Slovenský ráj

turistika ve Vysokých Tatrách i Slovenském ráji Nenáročné putování po nejvyšších hřebenech Nízkých i Vysokých Tater nabídne nejen unikátní faunu a flóru, ale také překrásné výhledy. V národním parku Slovenský ráj budeme prozkoumávat místní soutěsky, hluboké kaňony, vodopády a rokliny.

+420 ck@v-tour.cz +420 606 606 162 062 | ck@v-tour.cz

69 65


PŘÍRODA A POZNÁNÍ

ZÁJEZDY NEJEN PRO PEDAGOGY

Horská dobrodružství pro každého POHODOVÁ CYKLISTIKA

VÝSTUPY NA VRCHOLY

EXPEDICE A EXOTIKA


TURISTIKA

ZIMNÍ DOVOLENÁ

 malé skupinky 4–16 osob  průvodci a vůdci s mezinárodní licencí  komfortní a rychlá doprava mikrobusem  žádné namáhavé noční přejezdy  varianta s vlastní dopravou

since

1991

MTB & ENDURO

ZAJIŠTĚNÉ CESTY

WWW.V-TOUR.CZ


„Alespoň jednou za rok navštiv místo, kde jsi nikdy předtím nebyl.“ – Dalai Lama CK V-tour s.r.o. | Údolní 57, Brno ck@v-tour.cz | 606 162 062 | www.v-tour.cz Všechny ceny jsou aktuální k 16. 8. 2019. Změna vyhrazena. Všechny fotografi e jsou publikovány se souhlasem autorů a podléhají autorským právům, příp. jsou zapůjčeny z turistických centrál jednotlivých zemí.

Profile for ckvtour

Školní zájezdy CK V-tour  

Školní zájezdy CK V-tour https://v-tour.cz/skolni-zajezdy

Školní zájezdy CK V-tour  

Školní zájezdy CK V-tour https://v-tour.cz/skolni-zajezdy

Profile for ckvtour
Advertisement