Page 1


Katalog produktu


Zabawa, kreacja i nauka w nowej odsłonie.


1. Idea 2. Kontekst 3. Metodyka 4. Specyfikacja 5. Korzyści

City to ekspert branży komunikacji wizualnej. Od blisko 20 lat firma obsługuje najbardziej znaczące marki operujące na polskim rynku. W ofercie City znajduje się rozbudowana sieć nośników komunikacji zewnętrznej, w tym sieć ekranów LED, a także usługi z zakresu druku wielkoformatowego i aranżacji przestrzeni sprzedażowej. City we własnym zakresie realizuje ponadto kioski multimedialne, terminale informacyjne, a także szereg indywidualnych rozwiązań z zakresu digital signage. www.city.com.pl


IDEA „Najwyższą formą radości dziecka jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy i zdobytej wiedzy”. Janusz Korczak


KONTEKST | GALERIE HANDLOWE

Życie współczesnego miasta Galerie handlowe nie są wynalazkiem nowym. Krakowskie sukiennice, których początek sięga drugiej połowy XIII wieku, to przecież nic innego jak właśnie swoista galeria handlowa – przestrzeń wymiany towarów i usług. Różnica polega jednak na tym, że współczesne galerie handlowe, które nieustannie poszerzają swoje funkcje, stały się nie tylko przestrzenią handlową, lecz także ważnym miejscem życia miejskich społeczności. Jakże to zatem oczywiste, że pod dachem galerii – obok funkcji ściśle komercyjnych – powinna znaleźć się atrakcyjna przestrzeń dla dzieci, która pobudzi ich kreatywność, poszerzy wyobraźnię i rozpali ciekawość świata. Ta przestrzeń to właśnie Kids Play.

funkcje komercyjne

funkcje społeczne

galeria handlowa


KONCEPCJA

Zabawa, kreacja i nauka Doskonale zaprojektowane elementy, starannie dobrane materiały, inspirujące kolory i nowoczesne urządzenia multimedialne złożyły się w postać przestrzeni, która zdobywa uwagę dzieci w sposób niepodzielny. Kids Play to efekt wysiłku projektantów, programistów i psychologów, którzy podjęli wyzwanie wykreowania świata dziecięcej rozrywki na nowo. Każdy detal został zaprojektowany z myślą o jego młodych odbiorcach, a wszelkie funkcje zostały dopasowane do możliwości dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Kids Play to rozrywka, zabawa i nauka w zupełnie nowej odsłonie.

kreacja

zabawa

nauka


METODYKA

Sprostać oczekiwaniom dzieci Do współpracy przy realizacji Kids Play zaprosiliśmy ekspertów z Akademii Twórczego Rozwoju Bystrzak. Rady praktyków, którzy na co dzień inspirują do rozwoju tysiące dzieci, pozwoliły nam dopasować poszczególne elementy Kids Play do potrzeb dzieci w różnym wieku. Aplikacje mają odpowiednie poziomy trudności, urządzenia mechaniczne stymulują różne zmysły, a cała przestrzeń podzielona jest na trzy strefy: strefę kreatywnego rozwoju, strefę odkrywcy i strefę swobodnej zabawy. Kids Play to projekt o mocnej podstawie metodycznej.

Metodyczny partner projektu


SPECYFIKACJA

Starannie zaaranżowana przestrzeń Kids Play to umiejętnie dobrane bryły, kształty, kolory i materiały, których zestawienie kreuje przestrzeń dobrze oddziałującą na wyobraźnię dzieci. Równie ważne jest odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych modułów, a także rozlokowanie ekranów i innych urządzeń w odpowiednich miejscach i na dogodnych wysokościach. Kids Play to świat zaprojektowany wedle jednej fundamentalnej idei: „najwyższą formą radości dziecka jest radość odkrytej tajemnicy i zdobytej wiedzy”.


jasne drewno

kolorowy akryl


SPECYFIKACJA

Materiały najwyższej jakości Dominujące w projekcie Kids Play materiały to drewno i akryl. Odpowiednio dobrane drewno stwarza atmosferę komfortu i bezpieczeństwa. Akryl natomiast stanowi dla drewna doskonałe dopełnienie, jest materiałem wyjątkowo trwałym i posiada niemal nieograniczone zastosowania projektowe. Kolorowe ramki wokół ekranów dotykowych czy stół będący podstawą tabletu, zostaną wykonane właśnie z akrylu. Całość projektu dopełnią kolorowe tkaniny, które pojawią się we wnękach oraz na pufach. A to wszystko dlatego, że dzieci to użytkownicy niezwykle wymagający!

trwałe tkaniny


SPECYFIKACJA

Trzy strefy aktywności Bazując na wiedzy ekspertów z zakresu rozwoju i edukacji dzieci, wyróżniliśmy w projekcie Kids Play trzy główne strefy aktywności: strefę kreatywnego rozwoju, strefę odkrywcy i strefę swobodnej zabawy. To trzy obszary, które odpowiednio stymulują pamięć i koncentrację, pogłębiają wiedzę o świecie i jego zjawiskach, a także inspirują rozwój kreatywności. Dzięki solidnym podstawom ideowym Kids Play stanowi najlepszą możliwą odpowiedź na autentycznie dziecięcą ciekawość świata.

strefa odkrywcy

strefa kreatywnego rozwoju

strefa swobodnej zabawy


TOUCH WALL Dotknij ściany i zostaw swój ślad! •

moduł sensoryczny zbudowany z fragmentów miękkiego materiału

interakcja z elementami elastycznej gąbki, która odkształca się pod wpływem dotyku

wzmocnienie orientacji przestrzennej, stymulacja zmysłu dotyku, pobudzenie wyobraźni


SPECYFIKACJA

Zróżnicowane instrumenty i aplikacje Wszystkie moduły, które tworzą Kids Play, zostały zróżnicowane w taki sposób, by sprostać oczekiwaniom dzieci w różnym wieku. Urządzenia i aplikacje z powodzeniem zdobędą uwagę dzieci zarówno w wieku pięciu, jak i dziesięciu lat. Tablica do malowania kredą przyciągnie najmłodszych, „spinner wall” zaciekawi nieco starczych, a najbardziej wyrośnięte dzieci zajmą kolorowe wnęki. Aplikacje dostępne na ekranach dotykowych zostaną zróżnicowane pod względem umiejętności użytkowników. Kids Play to przestrzeń zabawy i nauki dla dzieci w każdym wieku.


SPINNER WALL Zakręć dowolnym spinnerem i odkryj dynamikę ruchu! •

moduł z użyciem popularnej zabawki o nazwie „spinner”

możliwość wprawienia poszczególnych elementów w ruch, obserwacji zjawisk fizycznych i efektu żyroskopowego

stymulacja koncentracji i spostrzegawczości

Spinner to prosta w konstrukcji zabawka obrotowa, która stymuluje zdolność koncentracji. Połączenie łożysk i trzech obrotowych łopatek powoduje, że spinner obraca się niemal bez końca. Zabawka zrobiła furorę w Stanach Zjednoczonych, a następnie, z początkiem 2017 roku, podbiła Europę.


RAINBOW LOOM Przeplataj taśmy w krośnie, twórz własne wzory! •

element imitujący krosno

możliwość przeplatania kolorowych taśm poprzez kolejne przęsła i tworzenia rozmaitych wzorów

stymulacja rozwoju umiejętności manualnych, uważności i kreatywności


BUBBLE SPINNER Obracaj kulki i kreuj dowolne konstelacje! •

moduł wykorzystujący dwukolorowe, obrotowe kulki

możliwość mechanicznego obrotu poszczególnych kulek, które w różnej konfiguracji kreują różne wzory, obrazy czy napisy

stymulacja rozwoju pamięci, wyobraźni i kreatywności


TOUCH SCREENS Odkryj moc aplikacji, które bawią i uczą! •

moduł wykorzystujący ekrany dotykowe

aplikacje edukacyjne dopasowane do kompetencji dzieci w różnym wieku

rozwój umiejętności logicznego i twórczego myślenia, stymulacja pamięci, inspiracja do nauki języków obcych


SINGLE CIRCLES Odetchnij w kolorowym kole! •

wnęki wyścielone trwałym, kolorowym materiałem

miejsce przeznaczone dla dzieci powyżej 7. roku życia, które najchętniej przebywają w odosobnieniu, przywiązują się do swoich rzeczy, przeżywają okres przełomu w rozwoju emocjonalnym i społecznym


VIRTUAL REALITY GLOBE Zajrzyj do środka i odkryj złożoność świata! •

moduł oparty o technologię „virtual reality”

interakcja z cyfrowo wykreowaną przestrzenią ilustrującą zjawiska ze świata przyrody, fizyki i geografii

stymulacja ciekawości świata, rozwój wiedzy w wielu dziedzinach, pobudzenie zdolności obserwacji i analizy zjawisk


SPECYFIKACJA

Swoboda konfiguracji modułów Kids Play to zestaw kilkunastu modułów, które można aranżować w dowolny sposób – w zależności od potrzeb użytkowników, a także wedle możliwości lokalowych galerii. Poszczególne elementy można swobodnie wymieniać i przestawiać, a nawet komponować w zupełnie nowe układy modułów dopasowane do większej lub mniejszej powierzchni. Dzięki swobodzie aranżacji modułów poszczególne Kids Play nie będą tracić atrakcyjności, a nowo projektowane obiekty będą dobrze dopasowane do kontekstu danej galerii. Kids Play to niemal nieograniczone możliwości komponowania poszczególnych elementów.


KORZYŚCI

Wzmocnienie galerii handlowych Kids Play to projekt adresowany do dzieci. Jego pośrednim beneficjentem są jednak także galerie i centra handlowe, które dzięki poszerzeniu oferty o funkcję edukacyjną, zyskują dostęp do szerokiego grona nowych klientów. Kids Play doskonale wpisuje się w nowoczesną przestrzeń galerii handlowych, wyznacza nowe standardy rozrywki oferowanej dzieciom i przyciąga potencjalnych klientów. Dzięki Kids Play galeria handlowa zyskuje wyróżnik, który dzieciom pozwala twórczo spędzić czas, a rodzicom umożliwia realizację niezbędnych zakupów.


Kids Play® © 2017 CITY Sp. z o. o. – Sp. k. Wszelkie prawa zastrzeżone. Żaden fragment niniejszej publikacji (wizualizacje, grafiki, teksty) nie może być powielany lub rozpowszechniany w żadnej formie i w żaden sposób bez uprzedniego zezwolenia. Wszelkie znaki towarowe, znaki graficzne, nazwy własne, logotypy i inne dane są chronione prawem autorskim i należą do ich właścicieli. Wydrukowano w Polsce. CITY Sp. z o. o. – Sp. k. ul. Jugowicka 6A 30-443 Kraków www.city.com.pl info@city.com.pl


KIDS PLAY. Wizualizacja innowacyjnej strefy zabaw dla dzieci  

Stworzyliśmy produkt o solidnej podstawie merytorycznej, doskonałym wzornictwie i materiałach najwyższej jakości. Poznaj wyjątkowy świat zab...

KIDS PLAY. Wizualizacja innowacyjnej strefy zabaw dla dzieci  

Stworzyliśmy produkt o solidnej podstawie merytorycznej, doskonałym wzornictwie i materiałach najwyższej jakości. Poznaj wyjątkowy świat zab...