Page 1


Hakkımızda Say, 2013 yılında elektrik ve otomasyon malzemelerinin satışı ve anahtar teslim elektromekanik proje taahhüt alanlarında hizmet vermek amacıyla kurulmuştur. Firmamız, deneyimli mühendis ve tekniker kadrosuyla başta alçak ve orta gerilim elektromekanik taahhüt işleri yanında, güneş ve bio-gaz enerji santrallerinin kurulumu, atık su arıtma ve temiz su istasyonları gibi konularda hizmet vermektedir. Saha analizi, teknik değerlendirme, fizibilite çalışmaları, projelendirme, proje resmi onay süreçleri, saha kurulum hazırlıkları, ürün tedariği, lojistik, montaj çalışmaları, testler, devreye alma, kurum kabulleri, garanti içi-garanti sonrası bakım ve servislerini Say güvencesiyle müşterilerine sunmaktadır.

Vizyon SAY olarak; müşterilerimizin istek ve taleplerini yerine getirip, kaliteden taviz vermeden memnuniyetlerini kazanmak temel amaçlarımızdandır. Nitelikli, efektif ve verimli hizmet sunarak ulusal ve uluslararası sektörde önemli temsilciler arasında yerini almış̧ ve ileriye dönük çalışmalarımız ile sektörün lokomotifi olmayı kendimize ilke edinmiş̧ bulunmaktayız. Bu doğrultuda kendini sürekli geliştiren ve yeniliğe açık uzman kadromuzla birlikte çözüm odaklı ve yaratıcı hizmetlerimizle işiniz işimizdir ilkesini benimseyerek siz değerli müşterilerimize hizmet sunmaktayız.

Misyon SAY olarak öncelikli hedefimiz hizmet verdiğimiz tüm sektörler için bulunduğumuz projelerin, başlangıç̧ ve bitiş̧ süreçlerinin tamamında yer almak, gerekli niteliğin kazandırılması adına süreçlerin titizlik ile takibini sağlamaktır. Malzeme ve donanımların doğru seçimler ile projeye yansıtılmasını sağlamak ve sahada uygulamak, güçlü kadromuz ile projelerin en başından, devreye alınmasına kadar gerekli olabilecek taahhüt, pano ve otomasyon hizmetlerini kendi ekibimizle kesintisiz olarak sağlamak öncelikli görevlerimiz arasında yer almaktadır. Kalite seviyesini arttırmak ve sektörde kalıcı olmak için eğitimin şart olduğunu bilerek ve benimseyerek, çalışmalarımızı ve çalışanlarımızı eğitim, gelişim programlarına dâhil edip, hizmetlerimizi siz değerli müşterilerimize sunuyoruz.

Kalite Politikası Say, uygulamalarında, ileri teknolojiyi ve modern mühendislik çözümlerini kullanarak, konusunda uzman yönetici kadrosu ve teknik personeli ile müşterilerine güvenilir, sorunsuz ürün ve hizmet sunmayı ilke olarak benimsemiştir. Tüm birimlerde, sürekli gelişme ve iyileştirmeyi uygulayarak, müşteri memnuniyetine önem vermek, ISO 9001 Kalite Standardının gereklerini yerine getirmek ve etkinliğini sürekli iyileştirmek kalite politikamızdır.


Alçak Gerilim Pano İmalatları Pano imalatı öncesi tasarımlar SOLIDWORKS programı ile yapılıp 3D modelleme ile imalata en uygun tasarım seçilir. Sonrasında bu tasarım esas alınarak sac imalatları yapılır. Böylelikle sac üzerinde sonradan işlem yapılmaz. Dolayısıyla panoların sac aksamlarının korozif etkilere karşı daha dayanıklı olması sağlanır. Bu tasarımlar bize gerçek maliyetleri oluşturabilmemiz için gerekli verileri sağlar.

Güneş Enerjisi Çözümleri

Tip Testli Panolar IEC 61439-1/2 standartlarında belirtilen tasarım doğrulama kriterlerine göre test etmek sureti ile bu standartlara uygun olduğu kanıtlanmış panolara tip-testli pano denir. SAY tip testli pano imalatı konusunda yerli ve global birçok üretici ile birlikte çalışıp uluslararası standartların gerektirdiği tüm gereksinimleri sağlamaktadır.

Yerli Üretici Panoları Projeler içerisinde zaman zaman tip testli panoların hem fiyat hem de teknik sebeplerden dolayı karşılayamadığı durumlarda yerli üreticilerin panoları kullanılmaktadır. Türk standartlarının istediği diğer standartları karşılayacak şekilde yine tip testli panoların üretim kalitesi gözetilerek imal edilmektedirler.


Elektrik Dağıtım Panoları Genellikle elektrik dağıtım şirketlerinin kullandığı ve özel teknik şartnameler ile tariflenen panolardır. Alçak gerilim dağıtım merkezlerinde köşk veya bina içerisinde olabildiği gibi tamamen dışarıda da olabilirler. Her iki ortam içinde gerekli ihtiyaçlar gözetilerek tasarımlar yapılmaktadır. Tasarımlar sırasında tamamen 3D tasarım programları kullanılarak müşterinin imalattan önce nasıl bir pano imal edileceğini görmesi sağlanır. Böylelikle yüksek adetli üretilen bu tip panolarda her detayın görülmesi ve tam ihtiyaca odaklanılması sağlanır. Bu panoların harici tiplerinde, istendiği takdirde özel bir boya uygulanabilmektedir. Bu boya diğer boyaların veya diğer yapıştırılan ilanların vs. tutunmasına izin vermeyip temizliklerini kolaylaştırmaktadır.

Şantiye Panoları Şantiyelerin geçici enerji ihtiyaçlarını karşılamak için ürettiğimiz panolardır. Şantiye ortamındaki toza ve nemli ortamlara karşı dayanıklı olarak imal edilmektedir. Özellikle çizilmelere karşı dayanıklı olarak imal edilmektedir, bu sebeple bu panolarda daha hassas bir boyama işlemi uygulanmaktadır.


Kompanzasyon Panoları Kompanzasyon panoları, işletmenin güç kat sayısını düzeltmek için kondansatör ve ölçü aletlerinin üzerinde bulunduğu panolardır. SAY olarak istenilen özellikte ve dizayna uygun bir şekilde dikili ve duvar tipi olarak pano üretmekteyiz.

Dikili Tip Panolar Panolarımız kaynaklı çerçeve yapısına sahip, kollu polyamid gövdeli olup arka bölüm için kapı ve sırt seçeneğine sahiptir. Birleştirilebilir modüler yapısı ve çoklu montaj plakası ile fabrikalar ve endüstriyel alanlara uygun olarak üretilmektedir. Sökülebilir yan panelleri sayesinde arıza veya bakım anında kolay erişime açıktır. Müşteriye özel baza ve kapak seçeneklerimiz bulunmaktadır.

Duvar Tipi Panolar Duvar tipli pano üretimlerimiz kaynaklı gövde yapısına sahip olup DIN ray bağlantısı için hazır olarak üretilmektedir. Alt ve üst kısımlarda kablo geçiş plakası (BKP) mevcuttur. Özellikle küçük güçlü işletmeler için tasarladığımız duvar tipi panolarımız SVC sistemleri ile işletmenizin cezalı ödeme yapmasını engellemektedir.


PLC, DDC ve Otomasyon Panoları PLC ve DDC panoları, otomasyon cihazlarının korunduğu ve sistemin kontrol merkezi olan panolardır. PLC ve DDC panolarımız sahadan gelen kabloların sayısına göre gerekli terminal bağlantı alanlarına sahiptir. Dijital kontrol ünitesi, uzak Ethernet giriş-çıkış modülü, giriş-çıkış birimleri, rack bağlantı kabloları ve modülü ile gerekli olan bütün donanımı bulundurmaktadır.Pano imalatları sırasında her kablonun uluslararası standartlara göre sahip olduğu kodsis sistemi kullanılır.

MCC Panoları Dikili Tip MCC Panoları Projelerin ihtiyaçları doğrultusunda Motor Kontrol Merkezi Panoları imal etmekteyiz. Yine bu panolarda tip testli veya yerli üreticilerle birlikte IP30’dan IP65’e kadar birçok farklı koruma sınıfında imal edilebilmektedir. İhtiyaçlara göre kullanılan etiketler kazıma, perçinli veya paslanmaz malzemeler olarak imal edilebilmektedir. MCC panolarında tüm kablolar uluslararası standartlara uygun olarak kodlanmakta olup işletmenin arıza takibi konusunda zaman kazanmasını sağlayacak notasyonlara sahiptir.

Pult veya Piyano Tipi Panolar MCC panoları ile birlikte zaman zaman proseslerin kontrol edildiği kontrol masaları gerekli olmaktadır. Bu tip panolar özel olarak müşteri ihtiyacı doğrultusunda istenilen boyutlarda imal edilebilmektedir. Bunların dışında yine istendiğinde bu tip panolara mimik diyagramlar işlenebilmektedir.


SAY SAY

SAY

AG-OG SİSTEMLER VE OTOMASYON SİSTEMLERİ İÇİN GÜVENİLİR BAKIM, ONARIM VE KONTROL HİZMETİ OG/AG ve otomasyon sistemlerinin emniyetli, sağlıklı ve uzun ömürlü çalışabilmesi için periyodik bakım ve testlerinin yapılması gereklidir. Bu sayede, arızalı kısımların önceden tespit edilerek önlem alınması sağlanır, tesiste bulunan cihazların üretici firma katalogları doğrultusunda bakımı yapılır, yedek parça temin sıkıntısı ortadan kaldırılmış olur ve olası bir arızada uzun duruş sürelerinin önüne geçilir.

Trafo Bakımı Transformatör, kullanım esnasında periyodik olarak bakım gerektiren elektrik makinelerinin başında gelir. Aynı zamanda, transformatörün işletme şartlarının ağırlığı, de montaj ve montaj işlemlerinin zorluğu, yerinde bakım yapılması mecburiyetini getirmiştir. Transformatör yağı pahalı bir malzeme olduğundan eskiyen trafo yağlarının değişiminden önce yeniden kazanılması düşünülmelidir. Bunun için trafo yağının tretman işleminden geçmesi (su tortu vb. gibi malzemelerden arındırılması) gerekmektedir. Bu işlemde trafo yağı özel bir makinede (transformatör yağı seperasyon makinesi) ısıtılıp vakum altında püskürtülerek kurutulur. Bu işlem esnasında trafo yağı filtrelerden geçirilerek içindeki tortulardan arındırılır. Mobil servis aracı ile işletmede çalışan transformatörlere yerinde bakım işlemleri yapılabilmektedir.

AG-YG Kablo Testleri ve Arıza Tespit Röle Test ve Bakımları OG-AG Tip Testleri BUCHHOLZ Testi


AG-OG Malzeme Tedarik Hizmetleri SAY, orta gerilim elektrik dağıtım şebekeleri ve endüstriyel tesisler için sunmuş olduğu ideal çözümler ile Türk elektromekanik endüstrisinin önde gelen üreticileri ile birlikte, bu sistemlerin güvenilir yapısı ve projelere uygun tasarım esnekliğiyle işletmelerin çözüm ortağıdır. Yüksek servis sürekliliği Kolay kurulum Uluslararası standartlara uygun tasarım İşletmeci için maksimum güvenlik Gelişen teknolojinin tüm imkânlarına sahip Geliştirilebilen tasarım Haberleşmeye uygun tasarım

Aşağıdaki Hücre Çeşitlerinin Tedarik Ve Lojistik Hizmetini Sağlamaktayız. Yük Ayırıcılı Giriş-Çıkış Hücresi Sigortalı Giriş-Çıkış Hücresi Gerilim Ölçü Hücresi Kesicili Giriş-Çıkış Hücresi Kuplaj Hücresi Ayırıcılı Giriş-Çıkış Hücresi Kablo Bağlama Hücresi Kesicili Gerilim Trafolu Giriş-Çıkış Hücresi Ayırıcılı Akım ve Gerilim Ölçü Hücresi Yük Ayırıcılı Giriş-Çıkış Hücresi Sigortalı Giriş-Çıkış Hücresi Gerilim Ölçü Hücresi Kesicili Giriş-Çıkış Hücresi Kuplaj Hücresi Ayırıcılı Giriş Çıkış Hücresi Kablo Bağlama Hücresi Yük Ayırıcılı Akım ve Gerilim Ölçü Hücresi Bara Yükseltme Hücresi Akım Ölçü Bara Yükseltme Hücresi Akım Ölçü Hücresi Kesicili Bara Bölme Hücresi Yük Ayırıcılı Bara Bölme Hücresi Akım ve Gerilim Trafolu Kesicili Giriş-Çıkış Hücresi Ayırıcılı Akım ve Gerilim Ölçü Hücresi Yük Ayırıcılı Bara Bölme Hücresi Parafodurlu Kablo Bağlama Hücresi Duvar Geçiş Hücresi Akım Gerilim Ölçü Hücresi Yük Ayırıcılı Akım ve Gerilim Ölçü Hücresi


na Bi nu yo as m to O Bina otomasyon sistemleri, tesisin tipine bağlı olarak ısıtma, soğutma, havalandırma sistemleri, jeneratör, hidrofor, VRV-VRF sistemleri, fan coiller, VAV ler, aydınlatma, otopark CO gaz izleme ve egzoz kontrol sistemleri gibi farklı elektromekanik sistemlerin tek bir merkezden kontrolü, izlenmesi ve raporlanmasını kapsar. Ayrıca CCTV (kapalı devre televizyon), kartlı geçiş, yangın algılama vb. diğer güvenlik sistemleri ile de entegre edilerek tek merkezden tüm binanın minimum personel ve maksimum verimlilikle kontrolünü sağlar. Binalarınızın elektro-mekanik altyapısı, kullanım amacı, teknik ve işletme personel sayısı, bilgi seviyesi, olası genişleme imkan ve hedefleri, tasarruf ve sistem yönetim ihtiyaçları Bina Otomasyon Sistemi kurulumunda belirleyici etkendir. Endüstriyel tesisler, rezidans binaları, oteller, alışveriş merkezleri, iş merkezleri, hastaneler, eğitim kurumları kısmen ortak, kısmen de birbirlerinden farklı otomasyon ve entegrasyon gereksinimlerine sahiptir.

Oteller Ortak ısıtma-soğutma, havalandırma, su temin sistemlerinin kontrolü Ortak iç-dış aydınlatmanın kontrolü Alarm, çalışma süresi, kullanıcı müdahaleleri vb. raporlama Oda dolu-boş ya da check-in durumuna göre oda ısıtma, aydınlatma ve enerji kontrolü. Havuz, uzak nokta aydınlatmaları, pompaları, soğutma grupları, su depoları soğuk odalar vb. ekipmanın merkezden kontrol

Fabrikalar ve Endüstriyel Tesisler Ortak ısıtma-soğutma, havalandırma, su temin sistemlerinin kontrolü Ortak iç-dış aydınlatmanın kontrolü Alarm, çalışma süresi, kullanıcı müdahaleleri vb. raporlama Üretimde kullanılan buhar, basınçlı hava, su, yakıt gibi girdilerin sıcaklık, basınç, akış, debi kontrolü, stok durumu, rezerv ve sipariş seviye takibi Paket sistemlerin, bantların, arıtma sisteminin alarm ve çalışma süre takibi, izlenmesi


O to m as yo nu

nu yo as m to O

Bi na

na Bi

Alışveriş Merkezleri

Ortak ısıtma-soğutma, havalandırma, su temin sistemlerinin kontrolü Ortak iç-dış aydınlatmanın kontrolü Alarm, çalışma süresi, kullanıcı müdahaleleri vb. raporlama Kiralık alanlarda ısı, elektrik,su,gaz tüketimi hesaplama, faturalama

Üniversite Kampüsleri Ortak ısıtma-soğutma, havalandırma, su temin sistemlerinin kontrolü Ortak iç-dış aydınlatmanın kontrolü Alarm, çalışma süresi, kullanıcı müdahaleleri vb. raporlama Uzak nokta çevre aydınlatma, pompa, soğutma grubu, su deposu, pissu çukuru vb. ekipmanın merkezden kontrolü, izlenmesi Bahçe sulama kontrolü Yurt odalarında su-elektrik-ısı sarfiyatının takibi ve faturalanması


Bi na

Tesisinizdeki mevcut elektro-mekanik sistem incelenip, talepleriniz de dikkate alınarak, hangi sistemler için otomasyon uygulanmasının gerekeceği belirlenir. Bina Otomasyon Sisteminin binanızdaki CCTV, yangın alarm, kartlı geçiş, asansör, endüstriyel otomasyon vb. diğer sistemlerle entegrasyon gerekliliği ve bunun düzeyi belirlenir. Otomasyon senaryoları öncelikli olarak proje firmanızın tasarımları doğrultusunda tartışılarak oluşturulur. Geleceğe dönük genişleme ihtiyaçları da değerlendirilerek, malzeme ve tesisat maliyetleri ile birlikte sistem seçenekleri sunulur. Çözümde karar kılındığında, uygulama projeleri hazırlanır, mühendislik, programlama, grafik tasarım ve daha sonra sahada montaj ve programlama çalışmaları tamamlanarak işletme personeliniz eğitilir ve sistem teslim edilir. Başlangıç aşamasında mühendislerimiz sistemin çalışmasını süpervize ederek, sistem operatörlerinin eğitim eksikleri varsa tamamlarlar ve gerek duyulduğu takdirde küçük programlama ayarlarını gerçekleştirirler. Sistemleriniz işletmeye alındıktan sonra da bakım ve servis gereksinimleriniz için teknik servis ekiplerimiz emrinizdedir.

nu yo as m to O

O to m as yo nu

na Bi

Bina Otomasyon Sistem kurulumu için SAY’a başvurduğunuzda sizin için en uygun sistemi uygulayabilmek için aşağıdaki çalışmalar yapılır:


na Bi nu yo as m to O

Zayıf Akım Sistemleri

Zayıf akım sistemleri; toplu konutlar, alışveriş merkezleri, toplu yaşam alanları, fabrikalar, sanayi tesisleri, akaryakıt istasyonları, her ölçekteki iş yerleri ve insanların yaşadığı her alanda güvenlik, iletişim ve bilgi akışı alanlarının düzenlenmesini sağlayan sistemlerdir. Sistemlerin hem bağımsız olarak hem de entegre olarak kurulabilmesi ve çalışabilmesi için sorunsuz bir altyapıya sahip olması, 24 saat destek verilmesi gerekmektedir. Zayıf akım birimimiz, alanında uzman kadrosu ve dünyanın tanınmış teknoloji üretici çözüm ortaklarıyla;

Yangın Alarm Sistemleri Aydınlatma Sistemleri Ses Sistemleri Kamera Sistemleri Hırsız Alarm Sistemleri

Konularında keşif, teklif, üretim, montaj ve satış sonrası hizmetleriyle kişiye özel hizmet üretmektedir.


AtatĂźrk Mah. Sultangazi Cad. No: 146/1, 34785 Sancaktepe/Ä°stanbul (0216) 377 17 77

SAY Elektromekanik Tanıtım  

Say, uygulamalarında, ileri teknolojiyi ve modern mühendislik çözümlerini kullanarak, konusunda uzman yönetici kadrosu ve teknik personeli i...

SAY Elektromekanik Tanıtım  

Say, uygulamalarında, ileri teknolojiyi ve modern mühendislik çözümlerini kullanarak, konusunda uzman yönetici kadrosu ve teknik personeli i...

Advertisement