__MAIN_TEXT__
feature-image

Page 1

Vybrané telefony a tarify Vodafonu plus porce pěkně ostrého čtení | www.cilichili.cz | 10 | 2018


Pevný internet zdarma Jednoduše s Red+ Office pro malé firmy Podívejte se na stránky 66–68 a dozvíte se víc.


Mára Ebenů

Ahoj Marku, prosili mě z produkce, jestli bychom jim neschválili promo C fotku pro StarDance. Co tahle?

Tereza Kostková

Marek Eben

Ahoj Terezo, děkuji, moc Ti to tam sluší, ale já si přeci jenom připadám trošku prkenný. Neměli by něco realističtějšího?

Samozřejmě. Co tahle?

Marek Eben

Tereza Kostková

Výborně! Tam jsem jako živý. Co ty? Jsi spokojená? Ta předtím byla opravdu lichotivá! V pořádku. Budeme si na parketu vykat? Co zkusit onikání? Je takové vznešené. Vadilo by jim? Já jim nevím. Naposledy jsem to prubla s Ondrou Havelkou, ještě než vymyslel pro oslovování čtvrtou osobu čísla dvojného. To dáme! Teda dá! Teda dají!

Napište zprávu...


FAKEBOOK

STAR DANCE

„...když hvězdy nejsou…“

StarDance

Zdeněk Chlopčík

Devátý ročník už ťuká na dveře tanečního sálu, a proto vám chceme představit celebrity, které v něm uvidíte zářit. Bude to reportérka Óčka, pátá nejlepší SuperStar z roku 2009, čert z pohádky a vychrtlá paní ze Slovenska. To si nelze nechat ujít!

Končím. Nechci se už účastnit soutěže, díky které je dnes nejznámějším českým tanečníkem Lukáš Pavlásek.

StarDance StarDance

Naše soutěžící neodradí od nadšení pro StarDance ani drobné nehody, které se při tréninku prostě stávají.

V prvním kole nás čeká klasický waltz a energický headbang. Druhé kolo bude ve znamení kozáčka a capoeiry.

Týdeník Televize sdílel článek s StarDance „Lidí, kteří se budou koukat, protože to před devíti lety byla zábava, ještě pár zbývá,“ vysvětluje dramaturgie České televize, proč vyškrabává ze dna další sérii StarDance.

Tereza Kostková Náš pořad už dvanáct let pozvedá úroveň společenského života u nás. Není snadné předstírat každý týden noblesu, kterou nemáte, a proto jsou pro všechny účinkující připraveny takzvané vulgoboxy. Tam si mohou během představení odskočit a svými slovy bez zábran vykřičet všechno, co si myslí o Marku Ebenovi.

StarDance Důstojný čtvrtý večer nabídne elegantní vídeňský valčík a belly dance.

StarDance

Mirka Spáčilová

Ve třetím kole se můžete těšit na žhavou latinu a ještě žhavější řečtinu.

Prosímvás, nepamatujete si někdo, kdo to vyhrál minule? Ptala jsem se lidí ze štábu, ale taky už netuší. Tiskové oddělení ČT Stálo to chvilku v archivu, ale máme to: Zdeněk Piškula a Veronika Lálová. Mirka Spáčilová Děkuji mockrát. Jak jsem mohla zapomenout, že? 3


ROZJEZD

Z OBSAHU

Redakce

6 Strašná tragédie u Lucie Vondráčkové!

Ředitelka projektu 01 Markéta Moreno

12 Holky a koniny

01

Šéfredaktorka 02 Tereza Jiráková

20 Pivní sbohem v Praze

03

Zástupkyně šéfredaktorky 03 Petra Poláková

26 Kdo je teda tatínek?

28 Žili s námi obři?

Obsahový dohled 04 Štefan Švec

34 Indokuře z Bubenče

04

Hlavní editor 05 Filip Horáček Editoři a psavci 06 Jindřich Novák 07 Markéta Bajerová

05

06

Manažer redakce 08 Marek Slezák 02

Kreativní ředitel 10 Petr Bláha

Prdící kůň

Tiráž Vydavatel Boomerang Communication, s. r. o., Nad Kazankou 37/708, 171 00 Praha 7 – Troja, IČ: 26447657, tel.: 244 023 201, www.boomerang.co.com, pro Vodafone Czech Republic, a. s. Tisk Helma Roto, s. r. o. Uzávěrka vydání 14. 9. 2018. Datum vydání 1. 10. 2018. Distribuce Česká republika. Periodicita měsíčník. Prodej inzerce Tereza Kunová, e-mail: tereza.kunova@boomerang. co.com. Uzávěrka podkladů inzerce 11-12/2018 1.11. 2018. MK ČR 15371. Zubařově kobyle smrdí pusa. Údaje jsou platné ke dni uzávěrky. Změny uvedených údajů nebo tiskové chyby jsou vyhrazeny. Budeme trávit více času s koninou. E-mail do redakce: redakce@cilichili.cz. Kompletní ceník s aktuálními cenami, stejně jako kompletní popis podmínek jednotlivých produktů a služeb najdete na www.vodafone.cz.

07

Online department 09 Jan Studnička

je nejlepší kůň, jakého můžete potkat. Fakt. Kam se hrabou všichni vystylovaní bratranci a sestřenice se sponkami ve vyhřebelcované hřívě a impozantním ržáním. Prdícímu koni stačí jeden nezaměnitelný zvuk a aspiruje na miláčka davů. To si nemyslím, to vím. Když jsem totiž byla ještě malá holka, vzal mě táta na výlet spojený s projížďkou na koních. Pamatuju si, jaký problém mi dělalo na mně přidělené zvíře vylézt (schůdky nebo menší žebřík by mě zbavily poměrně dost dlouhé snahy o vyhoupnutí se do sedla – přísahám, že oči k nebi protáčel už i ten kůň), ale hlavně si vzpomínám na klisnu, na které jel právě můj pan otec. Jmenovala se Andula a měla rozedmu plic, z čehož si ale sama nic moc nedělala. Prostě tak trochu chrochtala, samozřejmě ale s veškerou koňskou grácií. Jak ale už úvod editorialu napovídá, chrochtání nebyly jediné zvuky, které Andula vydávala. Hrdě, nutno dodat. Po celou dobu projížďky jsem slyšela tátu vykřikovat: „Ježiš, Andulo, to snad není ani možný!“ a dodneška na to vzpomínám jako na den, kdy jsem se smála tak, až jsem se zakuckávala. Andula byla nádherná a při pohledu do jejích hlubokých očí bylo hned jasné, že i šibalka. Prdět nemusela, ale co by neudělala pro pobavení společnosti. Koně jsou zkrátka neuvěřitelná stvoření, krásná, chytrá, a jak by potvrdila Andula, taky trochu rebelská. I proto jsem ráda, že tématem pro říjen jsou zrovna vztahy holek ke koňům. Ten můj je dodnes vřelý. Díky, Andulo!

Designéři 11 Tomáš Trnobranský 12 Vendula Kučerová

4

09

10

Ilustrátorka 13 Karolína Tomšejová

11

Produkční 14 Pavel Matuška 12

DTP 15 Jan Pitra Manažeři inzerce Tereza Kunová Zdeněk Vaculík Fotograf Michael Kratochvíl Titulka Karolína Tomšejová

13

14

15

Dopis měsíce Dobrý den. U vás v redakci dělá ten Honza Studnička? Ten Honza Studnička!? Markéta, Hradec Králové Ne. U nás dělá jiný. Redakce

Tereza Jiráková tereza.jirakova@cilichili.cz

08


ROZJEZD

EKONOMIKA

Turecký med pochází ve skutečnosti ze Španělska, a to na rozdíl od španělského ptáčka, kterého vymysleli v Arménii, tvrdí výrobce oravské klobásy z Bernu.

ZÁBAVA

Zoo nabízejí lovecké balíčky Sdružení provozovatelů evropských zoo přichystalo pro movitější klientelu možnost trofejní střelby přímo na pozemcích zahrad. Sundat jeden kus vyjde podle druhu na 10 000–350 000 korun, vystřílet celou zoo stojí 42–180 milionů korun v závislosti na velikosti zahrady. Střelba po ostatních návštěvnících vyžaduje speciální kolek z příslušného ministerstva vnitra.

Cena elektřiny stoupá kvůli neúrodě Pěstitelé lískových ořechů, meruněk a jablek hlásí katastrofální neúrodu způsobenou letním suchem. Výkupní ceny jader pro jadernou energetiku zřejmě stoupnou a s nimi i ceny elektrické energie pro domácnosti. Výpadky naštěstí částečně dorovnají vodní elektrárny tím, že do drátů místo elektřiny pustí vodu.

Matěj Stropnický si koupil letadlo, aby se rychleji dostal na svůj zámek.

Na Elona Muska spadl během proslovu o umělé inteligenci záhadný automobil z vesmíru.

Serena Williamsová spolkla rozhodčího. Stadion jí zatleskal.

Petr Janda vydal CD s výběrem svých songů pro Festival politické písně v Sokolově. Jaroslav Tvrdík prodal Slavii Spartě.

111 – Pozdrav slunci. Píše Ž.I.V.O.T, kreslí Nikkarin

5

SPOLEČNOST

Odpůrci motocyklů dosáhli svého Velká cena Brna se po nátlaku ekologů zmenší na Střední cenu Brna.


ROZJEZD

JAZYKOVÝ KURZ

EKONOMIKA

Anglicky složitě a pomalu

Nezaměstnanost v ČR se dostala do záporných čísel

Slovíčko na tento měsíc: auriform – mušlovitý

Míra nezaměstnanosti v České republice v uplynulém čtvrtletí opět poklesla a dostala se na −1,2 %. To znamená, že úřady práce hledají lidi s více úvazky, aby jim mohly vyplácet podporu za to, že se jednoho místa vzdají. Bude-li trend poklesu pokračovat, za 3 roky bude v Česku chodit do práce o 750 000 lidí více, než v ní vůbec žije. DUEL

KŮŇ × KLUK Když si ho ochočíte, poslouchá

1:1

Když si ho ochočíte, poslouchá

Může se zaběhnout

0:0

Může se zaběhnout

Můžete ho strojit

1:1

Můžete ho strojit

Musíte o něj pečovat

0:0

Musíte o něj pečovat

Můžete mu česat hřívu, nechá se

1:0

Česat se moc nenechá a často není ani co

3:2 Už chápeme. Viděli jste snad někdy plešatého koně?

CELEBRITY

Lucie Vondráčková nezvládla přípravu večeře Hvězda popu pro holky bez maturity Lucie Vondráčková přiznala časopisu TV Revue, že při vaření nedělního oběda omylem připálila plekance. S chystaným rozvodem to však prý nemá nic společného, přestože Vondráčkové nakonec ani jeden plekanec nezbyl. Rodina musela vzít zavděk uleželým pastrňákem.

PRO CHYTRÉ HLAVIČKY

Detektivní hádanka V restauraci pro zvířátka se potkají pan beran, pan zajíc, paní veverka s hustilkou a pan tygr. Později večer zjistí, že pana berana někdo sežral. Kdo to byl?

SPOLEČNOST

Úspěchy v boji proti hazardu v Hradci Poté, co radnice Hradce Králové povolila jako jedinou hazardní hru na území městyse ruskou ruletu, klesl počet hazardních hráčů o šestinu, hlásí úřední deska.

6

KVALITNÍ HUDBA

Lunetic se vrací Legendární boyband zahájil comeback ve velkém stylu a ovládl éter s hitem Bába.

Řešení: Berana sežrala paní veverka, protože jí ukradl kolo.


ROZJEZD

INFOGRAFIKA

Klíč k určování travin

Tráva

Tráva

Tráva

Tráva

Tráva

Tráva

Tráva

Tráva

Tráva 7


ČUMENDA

Trofeje Jen máloco vzbudí takové emoce jako chlápek v maskáčích, který se na fotce zubí nad hřívou zastřeleného lva. Francouzský fotograf Pierre Abensur se rozhodl tématu lovu dlouhodobě věnovat. Už deset let zachycuje kontroverzní nadšence s jejich vycpanými úlovky. Vezme je zpátky na místo činu a ukazuje světu ve slavnostních šatech, jako se kdysi malovali panovníci a jejich trofeje. „Většina podobných fotografií vzniká v trofejních místnostech, kde lovci vyprávějí, co zažili. Já s nimi ale podnikl pouť – tam, kde se to všechno odehrálo,“ říká Pierre. Výsledek je fascinující. Foto: Pierre Abensur

8


ÄŒUMENDA

9


ČUMENDA

„Neobhajuju lovce ani vůči nim nemám předsudky. Sám nelovím, ale nemyslím si, že by sbírání zvířecích trofejí bylo příčinou vyhynutí některých druhů. Závažnější je pro přírodu intenzivní zemědělství nebo chov dobytka.“

10


11


TÉMA

Holky a hřebci a hnůj


TÉMA

„Máme ve třídě koňařku, je to nafoukaná čúza, pro kterou jsou všichni póvl. Spolužačky jí nemůžou přijít na jméno, ale zároveň jí všechny lezou někam jen proto, aby se občas mohly povozit. Fakt nechápu. Anebo plno jiných holek tak šílí po koních, že chodí zadara uklízet někam do stájí hnůj. Pochopila bych, kdyby to byla záliba sem tam nějaké holky, ale z koní šílí snad úplně všechny. Proč jako?“ – Zpovědnice.cz Text: Jiří Holubec Fotky: Michael Motygin, Shutterstock, Profimedia, Archiv Ilustrace: Karolína Tomšejová

P

roč jako? je správná otázka. Láska holčiček ke koníkům je notoricky známá věc. V dětských jezdeckých oddílech dnes najdete skoro výhradně holčičky. V  knihkupectvích mají v regálech s dívčími romány knihy o koních zvláštní podkategorii. Zajděte se podívat do jakéhokoliv hračkářství a zjistíte, že 99 % konin je soustředěno v oddělení hraček pro malé slečny. Proč mezi dívenkami a koni hoří taková láska, není snadné zodpovědět. Ptát se na to samotných holčiček vás nikam nedovede, protože se většinou dozvíte, že koníci jsou krásní, ušlechtilí, moudří a přátelští. Což je minimálně neúplná informace. Kdokoliv strávil s koněm víc než pár dní, vám potvrdí, že ten ušlechtilý oř je ve skutečnosti svéhlavé a potměšilé zvíře s velmi pronikavým odérem a  taky dost nebezpečné. Když časopis National Geographic letos na jaře zveřejnil statistiku nejnebezpečnějších zvířat v USA, obsadil kůň s 867 zabitými lidmi druhou příčku. Větší zabijáci jsou jen jeleni, kteří ale nemordují lidi osobně a jsou jen příčinou smrtelných autonehod. Proč tedy holčičky koně tak milují? Nejlepší asi bude probrat možná vysvětlení jedno po druhém.

FREUD A TI DRUZÍ Jedním z  prvních, kdo se začal fenoménem vztahu žen a  koní zabývat, byl Sigmund Freud. Nikoho asi nepřekvapí, že ho bryskně vysvětlil teorií, že kůň pro ženu představuje náhražku penisu. K  jeho teorii se přihlásila i  jeho dcera, psychoanalytička Anna Freudová. V knize Normalita a patologie dětství z roku 1926 popisuje, jak rytmický pohyb na koňském hřbetu naplňuje autoerotické touhy, péče o  koně mateřské instinkty a zvíře sevřené stehny nahrazuje chybějící penis. Ačkoliv se s touto teorií dodnes setkáte, u psychologů, kteří kdy přičichli ke koňské koblize, s ní nepochodíte (není náhodou, že s ní Freud přišel v době, kdy se ještě vážně debatovalo o  tom, jestli jízda na kole nebude ženy nepřiměřeně vzrušovat).

setkilogramové motorce, která s tebou sroste tak, že začne reagovat jakoby sama od sebe. Je to partnerství, do kterého dá kůň svou rychlost a  sílu a  ty inteligenci a cit,“ píše uživatelka diskusního boardu na koňáckém portálu horseforum.com. Proč to ale stejně nefunguje u kluků? Psycholožka a specialistka na hipoterapii Amanda Slugoski tvrdí, že dívky mají v  tomto ohledu před chlapci výhodu: „Podle mého názoru to souvisí s rozvojem nonverbální komunikace, která je pro dívky přirozenější než pro chlapce, a dokážou si díky ní lépe vytvořit ke koním vztah,“ soudí. „Ze své práce s hipoterapií vím, že okamžik, kdy jezdec pocítí, že kůň reaguje na jeho často i podvědomé povely, je velmi silný. Pocit souznění s velkým a silným zvířetem je něco, co mé klientky ke koním doslova připoutá,“ dodává.

PROBUZENÍ VLASTNÍ OSOBNOSTI

Úvahy o tom, že jízda na koni dává dívkám pocit síly a svobody, už tak zatracované nejsou. Tradiční výchova stavěla holčičky do rolí opatrovaných princezen, které neustále někdo komandoval. Mít pod sebou půltunové zvíře, které naopak poslouchá je, pro ně znamenalo výlet do úplně jiného světa. „Představ si, že sedíš na několika-

POČET STARTŮ NA PARKUROVÝCH ZÁVODECH PODLE VĚKU A POHLAVÍ V ROCE 2017

9 let

14 let

19 let

24 let

29 let

34 let

39 let

44 let

49 let

13

54 let


TÉMA

HOLKY BYLY U KONÍ VŽDYCKY V PŘEVAZE Zdenu Motyginovou přivedl ke koním dědeček povozník. Jezdí odmalička, koním se věnuje syn i manžel a k tomu dělá šéfredaktorku časopisu Jezdectví. Ideální zdroj informací o čemkoliv se čtyřmi kopyty a hřívou.

K

dyž přijdu do jezdeckého klubu, jaký v něm bude poměr chlapců a děvčat? Na dvacet holek tam budou kluci tak dva. Nebo jeden. Popřípadě žádný. Bylo to tak vždycky, nebo se ten poměr nějak mění? Záleží na tom, jak daleko do minulosti se vrátíme. V dobách, kdy byl kůň hospodářské zvíře, dopravní prostředek nebo vozil vojáky, tak kolem něj bylo samozřejmě víc chlapů. V té době muži i víc jezdili a závodili. Od chvíle, kdy se z jezdění na koni stala zábava a  hobby, se začal poměr měnit ve prospěch žen. Co já si vzpomínám, tak holky byly u koní vždycky v převaze. Co tedy dívky ke koním přitahuje? Důvodů se uvádí spousta. Například že kůň znamená pro dospívající dívku přechod mezi panenkou a prvním partnerem. Nebo že je ke koni vede pečovatelský instinkt. Touha po seberealizaci. S jezděním a koni obecně se pojí celý životní styl, včetně módy, doplňků, což se holkám líbí. Děvčata také daleko více vnímají, jak jsou koně krásná zvířata. Užívají si, že je mohou česat, hřebelcovat, starat se o ně.

A jak to mají kluci? Kluci chtějí hlavně jezdit. Nevadí děvčatům ty méně romantické činnosti, jako je kydání hnoje? Holky se jim nevyhýbají. Vlastně se nevyhýbají vůbec ničemu. Dorazíte na soutěž a vidíte, jak přijíždí obří náklaďák, kterým se přepravuje šest koní najednou, a ve kterém jezdci sami bydlí. Za volantem sedí žena. Neříkám ale, že se to nebude měnit. Lidé, kteří se věnují koním a jezdění, mají dnes více peněz, než tomu bylo v minulosti, a čím dál více péče přenechávají profesionálním ošetřovatelům. To tak dříve nebylo. Jezdec se o  koně sám staral. Doslova s ním žil. Proč v určitý moment děvčata od koní odchází? Proč u  dospělých jezdců převažují muži? Podle mě je to jednoduše tím, že kůň zabírá spoustu času. Jet jezdit je záležitost na celý den. Když si dívka najde přítele, jde na školu, do zaměstnání, potom zakládá rodinu, tak na koně zůstává čím dál méně času. Zůstávají u nich jen ty, které s koněm vydrží celý život. Kdy ten okamžik tedy nastává? Říkal jste, že u dospělých jezdců převažují muži, ale ono to není tak úplně pravda. Naučit se jezdit na koni trvá poměr14

ně dlouho, takže si to pak chce člověk ještě pořádně užít, závodit. Dnes, když je zvykem zakládat rodinu později, dívky převažují i mezi dvacetiletými. Na mistrovství republiky ve skákání byla nejpočetnější kategorie starších juniorů, tedy 16–18 let, a ze čtyřiceti účastníků bylo pouze šest chlapců, kteří navíc nebyli ani moc úspěšní. Hodně žen jezdí i v dospělých kategoriích, hlavně tedy v parkuru. Jiné je to u dostihového jezdění, které je mezi laiky známější a kde je žen a dívek naopak málo. Velkou Pardubickou jelo za celou dobu existence jen sedm žen. Když přece jen od koní dívka odejde, zůstane v ní něco? Koně vám dají smysl pro disciplínu a odpovědnost. I když se vám nechce, tak se o  ně musíte postarat, poznat, kdy jsou nemocní, ošetřovat je. Koně zkrátka nemůžete zanedbávat. Dědí se láska ke koním? Ano, dědí. Mě ke koním přivedl můj dědeček, který vlastnil povoznictví, od malička mi o koních vyprávěl a říkal, jak jsou skvělí, takže já jsem s láskou ke koním už vyrůstala. A je zajímavé, že vztah ke koním hodně dědí kluci. Což je dobře, protože jinak by asi ani do klubu žádní nepřišli.


TÉMA

KOŇSKÝ KŠEFT ANEB JAK SE NA TOM HRABE SNÍK POPR 00 Kč 9 1 – 0 58

KŮŇ n Kč –1 milio 0 0 0 0 5 a víc

MŮJ MALÝ PONY Poníkovská mánie odstartovala v roce 1982, kdy přišla na trh řada figurek My Little Pony, zmenšená verze o rok starší neúspěšné řady My Pretty Pony. Malých poníků se prodalo přes 150 milionů. Franšíza se dvakrát marně pokusila vrátit na konci 90. let a v roce 2003. Pravý comeback přišel až v roce 2010, kdy byl na podporu nové řady spuštěn kreslený seriál My Little Pony, Friendship is Magic.

ŽEMI S OTĚ UZDA Kč 0 0 0 600–3

VÝ GUMOBON CHAM 0 Kč 180–50

TNÍ SPOR TRAN MAŠE KA 000 Kč 1100–2

ÉR TREN č/hod. K 0 0 6 200–

JENÍ USTÁ IVO + KRM ěs. 00 Kč/m 10–50 0 ICÍ TLUM ŽKA O PODL 00 Kč 360–15

ŘIŠNÍK PODB 00 Kč 1 – 360 5

O SEDL 000 Kč 5 2 – 0 500

ADNÍ ZÁKL RINA VETE . č/měs 2000 K

Í BIČ OVAC LONŽ K 00 č 200–6 NY TŘME 000 Kč 2 – 0 6 3 NIČ CHRÁSU OCA 00 Kč 280–4

VÁ EDLO PODS ČKA DE 0 Kč 300–70

MŮJ DRAHÝ PONY

VÁ STÁJO VKA OHLÁ 00 Kč 200–20

PONY KNIHY Zásadní dílo koňomilné popkultury vyšlo v roce 1877, když Anna Sewellová vydala knihu Black Beauty (Černý krasavec). Vypráví ji kůň, vzpomíná na idylické hříběctví na farmě, na strasti ulic Londýna a další utrpení, ze kterých ale vždycky vzejde ponaučení. Kniha nikdy nezmizela z pultů a prodalo se jí přes 50 milionů výtisků. Stala se prototypem „pony books“, což je oficiální kategorie knih o koních pro holčičky.

PYT VA KO ÚPRA OVÁNÍ +K d. /6–8 tý 500 Kč

IHLO O – ST UDIDL K 0 č 250–55

NY ŘEME 00 Kč 5 1 – 0 7 5

Oblíbenou zálibou bohatých dcerek jsou skokové soutěže. Věnuje se jim Jennifer Gatesová, Eve Jobsová, Hannah Sellecková a další novodobé princezny. Většina malých celebritek se umisťuje v čele národních žebříčků, Georgina Bloombergová a Jessica Springsteenová jezdí za reprezentaci USA. Svátkem nóbl koňáků je Global Champions League. Týmová soutěž se v prosinci odehraje v O2 aréně. Zásluhu na tom má Anna Kellnerová, která sama závodně jezdí. Jestli to chcete vidět, spěchejte, zbývá už jen pár lístků za 7000 korun.

LONŽ 0 Kč 250–55

INGAL MART 00 Kč 6 – 350 15

A RVA N REZEERINU VET tisíc desítky


TÉMA

Mapa zemí, kde se běžně konzumuje koňské maso

DEJTE SI KONINU Lidi se dělí na dva druhy. Pro jedny je koňský salám pochoutka, pro druhé zločin.

V

roce 2011 byla odvysílána speciální epizoda televizní kulinářské soutěže Top Chef Canada, ve které měli kuchaři připravovat pokrmy inspirované francouzskou kuchyní. V  jednom úkolu přišlo na přípravu neobvyklých mas (francouzská kuchyně, že ano) a jeden ze soutěžících si mezi žabíma nohama, šneky a rozličnými vnitřnostmi vylosoval koňskou svíčkovou. Autentický tatarák pobyl na obrazovce pouhých 45 vteřin, ale způsobil takový poprask, že Food Network musel epizodu stáhnout z vysílání i  z  online archivu a  facebooková stránka Boycott Top Chef – Protect the Horses, olajkovaná skoro 6000 milovníky koní, byla aktivní ještě vloni. Za nedílnou součást kuchyně naopak považují koninu v Jižní Americe, v Asii, hlavně v Japonsku, Indonésii, Číně, Mongolsku, Uzbekistánu a Kazachstánu, kde

je koňská klobása kazy považováná za národní delikatesu. V Evropě se koňské maso běžně připravuje ve Francii, Itálii, Španělsku, v Německu, Belgii, Skotsku, Polsku a koninu seženete i u nás. Je ale dost dobře možné, že ho v klidu žvýkají strávníci i jinde, protože chuťově a vizuálně je konina v podstatě nerozeznatelná od hovězího. Možná si vzpomenete, že vloni Europol rozbil velkou organizovanou skupinu obchodníků, která načerno dodávala koňské maso do restaurací a velkoobchodů a dostala ho i do tak exponovaných firem, jako je Tesco, Nestlé nebo Ikea, kde se z koniny připravovaly oblíbené masové kuličky. Kontroverze spojená s koňským masem sahá daleko do minulosti. Konina kdysi patřila do jídelníčku jak v Asii, tak u evropských pohanských národů. V roce 732 ji ale ediktem zapověděl papež Řehoř III. Zákaz se ale nikdy úplně neuchytil a koňské maso je dnes naprosto tabu pouze v USA, kde neexistují ani řezníci spe16

cializovaní na porážku koní, a v židovské kuchyni, protože kopytníci nejsou košer (halal stravování koně taky úplně nemusí). Zatímco většina lidí odmítá jíst koně kvůli tomu, že jsou ňuňu, existuje i řada legitimních důvodů, proč bychom je neměli mlít do párků. Většina evropských koní je dnes chována pro jezdecké a závodní účely. Dostávají proto antiparazitika, antibiotika, protizánětlivé léky, uvolňovače svalstva, léky na spaní, steroidy a  barbituráty, které v  mase zůstávají dlouho po porážce. Stává se pravidelně, že veterináři zachytí v prodeji maso obsahující fenylbutazon nebo jiné léky pro lidskou spotřebu zakázané. V  jediném českém koňském řeznictví U Čadilů v Táboře proto dovážejí maso z Argentiny, kde koně chovají ve volných výbězích. Zatímco dřív se zpracovávalo maso z nuceného výseku starých a  poraněných koní do levných uzenin, dnes si na mase s nízkým obsahem tuku a nasládlou chutí můžete klidně pochutnat.


TÉMA

PLUS DROBTY Nevíme, jestli koně dělají lidiny, ale lidi rozhodně koniny jo. Pár z nich si můžete připomenout.

KOŇODLACI Pro ještě větší koňské zapálence může být zajímavé téma theriantropie, což je stav, kdy se člověk převtěluje ve zvíře. Nejčastější formou je lykantropie, při které se člověk mění ve vlka a je z něj vlkodlak, ale při troše štěstí se může povést i álogotropie, tedy přeměna v koníka. Oproti nebezpečným vlkodlakům jsou koňodlaci mírní tvorové, kteří se za úplňku jdou někam proběhnout a napást se. Když se nepovede přeměna tělesná, můžete makat na vtělení duševním. Ve Hře o trůny jsou pomalu všichni hlavní hrdinové schopni přemístit svou mysl i do těl vlků a dravých ptáků. S koněm by to mělo jít daleko lépe, protože má velkou hlavu. Dávejte ale pozor, aby se ve vás neprobudila druhová dysforie, což je psychická porucha, při které jedinec trpí představou, že je uvězněn v lidském těle, a přitom by měl být zvíře.

HOBBY A KONÍČKY Víte, proč se zálibě říká koníček? Protože péče o koně je tak náročná, že nám kdysi zabírala všechen čas, který dnes věnujeme blbinám. Zajímavé je, že stejný původ má i anglické „hobby“. Říká se tak malým jezdeckým koníkům, nebo chcete-li koníčkům.

HOBBY-HORSING Sport pro holčičky, které mají rády koníčky, ale mají hluboko do kapsičky. Jezdkyně při něm cválají překážkovou dráhou, přičemž si mezi nožkami přidržují dřevěnou tyč s koňskou hlavou. Baštou hobby-horsingu je Finsko, kde se mu věnuje více než 10 000 lidí ve věku 10–18 let. Provozuje se ale v celé Evropě a byl o něm natočen i film Hobbyhorse Revolution.

KONĚ NA DĚVÍNĚ Na náhorní plošině poblíž kopce Děvín, které se říká Dívčí hrady, vyrůstá volnočasový areál, kde budou chováni koně Převalského. Náhoda? Nemyslíme si.

ANTROPOMORFNÍ KONĚ Na stránkách Asociace chovatelů antropomorfních koní se dozvíte, že si „hrajeme na koně, i když pravda trochu sofistikovanějším způsobem, než když vás tatínek vozil na koníčka jako škvrně“. Takzvaná „ponyplay“ je záliba sadomasochistů, při které se submisivní jedinec převléká za koně a jeho dominantní partner ho ovládá, krotí, drezíruje a trestá, ale taky o něj pečuje, krmí ho a odměňuje. Podle expertů z ACHAK se ponyplay praktikuje cca 6000 let. Také upozorňují na to, že ponyplay není formou sexuálních orgií, ale spíš her a předeher. Jestli máte zájem, tak ACHAK pořádá pravidelná setkání, závody a dostihy. Mějte ale na paměti, že postroje a masky se musí nechat šít na míru a přijdou na dost peněz.

SMUTNEJ KŮŇ Nejdepresivnější televizní kůň od dob Artaxe z Nekonečného příběhu se jmenuje BoJack. Hraje v seriálu BoJack Horseman, pije, lituje se a vzpomíná na doby, kdy byl hvězdou sitcomu. Málokdy jindy se stane, že při závěrečné znělce kresleného seriálu musíte tvrdit, že vám jenom něco spadlo do oka.

17


TÉMA

JEDNOROŽCI BYLI PŮVODNĚ TLUSTÍ Proč děvčátka milují koníky a poníky, by se dalo pochopit. Ale odkud pramení jejich fascinace mutantem, kterému z čela čouhá roh?

P

rvní zmínky o nich pochází z cestopisu řeckého doktora Ktésia, který kolem roku 400 př. n. l. cestoval po území dnešního Íránu. Indičtí kupci mu údajně vykládali o divokých oslech velkých jako kůň, s bílými těly, rudou hlavou a modrýma očima, kterým z čela trčí půlmetrový roh. Odvar z rozemletého rohu měl léčit epilepsii, záchvaty a působit jako univerzální protijed. Pověsti o  zázračných rohatých koních se šířily celou Evropou. Psaly o nich takové veličiny jako Aristoteles, Julius Caesar a Marco Polo. V Bibli se o nich mluví asi sedmkrát. Urození šlechtici neváhali utrácet horentní sumy za „zaručeně pravé“ jednorožčí rohy, které

měly léčit všechny nemoci, čistit řeky a neutralizovat jakýkoliv jed. Jednorožec byl symbolem ctnosti a vznešenosti a podle většiny legend se ho mohly dotknout pouze neposkvrněné panny. To jednorožcům přinášelo tolik popularity, že se k  atributům vznešenosti začaly přidávat symboly moci, urozenosti a nakonec to nemohlo dopadnout jinak, než že neexistující zvíře skončilo ve znaku skotských králů. Na druhé straně světa jednorožčí legendu najdeme také, ale zvířeti jsou přisuzovány jiné vlastnosti. V Číně, kde se mu říká čchi-lin, ho považují za symbol dobra a štěstí. V Japonsku zase existuje varianta zvaná kirin, která namísto klanění se pannám a budoucím matkám probodává rohem nenapravitelné kriminálníky.

S nástupem osvícenství, kdy lidé začali cestovat, ale jednorožce nikdy nepotkali, víra v rohaté koně upadala. To ale neznamená, že bychom o něj ztratili zájem. Naopak – stále je předmětem vážně míněných výzkumů. Jeden z nich, od světově uznávaného experta na jednorožce (něco takového chce mít na vizitce každý) Odella Sheparda, dokonce vysvětluje, odkud se legenda vylíhla. Pan Shepard tvrdí, že indičtí cestovatelé nevyprávěli Ktésiovi o  jednorožcích, ale o  nosorožcích a  že samotné jméno „unicorn“ vzniklo mylným překladem řeckého slova „monokeros“, které označovalo divokého býka. Jak se z obřích divokých bestií staly okatí růžoví poníci s křidélky, na to se musíte zeptat marketingových expertů. Důvod je ale jasný – dívky mají rády růžové okaté věci.

DALŠÍ KONĚ S PŘIDANOU HODNOTOU

BURÁK Kentaur s křídly

ICHTYOKENTAUR

HIPPALECTRYON

Kentaur s rybím ocasem

Koňokohout (koňská půlka je vpředu)

18

LONGMA

MONOCEROS

HIPPOCAMPUS

Pegas pokrytý dračími šupinami

Hlava jelena na těle koně s nohama slona a prasečím ocasem

Koňoryba. Vodní tvor s ploutvemi na nohách a koňskou hlavou


TÉMA

ZPOVĚDNICE VÍ VŠECHNO Když chceš najít lidové moudro o čemkoliv, zajdi na zpovědnice.cz. Když chceš najít moudro o koních, tak taky.

Cválat krajinou je úplně debilní. Akorát ti vítr fučí do očí. Není nic lepšího než si vzít na klín kočku a poslouchat její předení. Holky od koní, které sem chodí a ví se to o nich, tak u nich mi připadá, že by měly být zbaveny svéprávnosti, skutečně. Když si vezmu, že mají třeba miminko, tak ho velmi a upřímně lituji. To, že někdo má rád koně, mi nevadí, ale ten typ lidí, který se kolem nich sdružuje, už ano.

Holky, který mají rády koně, mohou s těma koněma i podvést. Raději aby podvedla s chlapem než s koněm. Když už se mezi sebou kříží jednotlivé lidské rasy, tak by se snad alespoň nemusely křížit různé živočišné druhy. Holky od koní jsou zvláštní plémě. Potřebují kolem sebe hlavně zase holky od koní a samozřejmě koně, teprve potom přichází na řadu partner a rodina či rodinné finance. Jsou na dně, většinou zadlužené, ale koníček dostal vitamínky, injekcičku, papáníčko, podkovičky. Takováhle holka, co utratí za svého koně klidně 70 000 Kč ročně, se na vás najednou dívá divně, že si chcete koupit novou reprosoustavu nebo zesilovač.

Koně jsou sice pitomá zvířata, i to prase je chytřejší, ale jíst se dají taky.

Ahojte holky, tak co koníci? Můj si včera hrál na závodního koně, jela sem po dlouhé době s jinou kamarádkou a jejím plňasem, ti dva se neustále hecovali a 2krát si střihli závod, tak aspoň se nám pánové pořádně proběhli :))

×

Trauma na konec: Ten kůň z Nekonečného příběhu při natáčení scény ve vodě opravdu umřel. Nemáte zač!

19


R U LE TA

O B C H O Ď Á K

Průvodce stag parties neboli rozluček se svobodou není zaměstnání, na které se pořádají výběrová řízení. Nedozvíte se o něm z inzerátů. Možná proto, že to není ani tak zaměstnání, jako sociální sonda do mužského kolektivního myšlení říznutá městskou adventurou a únikovou hrou. Vyzpovídali jsme dívku, která tuhle práci dělala.

H A V E L

Co se stane v Praze, zůstane v Praze

LE P Š ÍB A R Y

REPORTÁŽ

Vyprávění zapsal: Jiří Holubec Foto: Profimedia

D

o agentury, která v Praze pořádá programy pro rozlučky se svobodou, jsem se dostala přes kamarádku. Nabídla mi, abych se k nim do firmy šla mrknout, protože hledají další lidi. Ty hledají v  podstatě neustále. Jedním z  důvodů je čím dál víc rostoucí poptávka. Začínala se čtyřmi kolegyněmi. Když jsem nastupovala já, už nás bylo dvacet a teď, co vím, je tam lidí asi čtyřicet. Firem této velikosti je v Praze asi šest a k tomu nepočítaně malých, které zaměstnávají pár holek. Druhým důvodem neustálé poptávky je velká fluktuace. Vodit partu rozjetých chlapů noční Prahou není něco, čemu byste se mohli věnovat celý život. Věřte mi. Rozlučka je pro Brity kult a pořádá ji doslova každý nastávající ženich. Nezáleží na tom, jestli jste pokladač koberců nebo mozkový chirurg. Budete se ženit, best man, tedy svědek, vám uspořádá rozlučku. A  pravděpodobně v  Praze. Byznys funguje zhruba takhle: Best man zajde do agentury třeba v nějakém One-horse Townu a řekne jim: „Chceme udělat rozlučku

v Praze. Co nám, šéfíci, můžete nabídnout?“ Pak se řeší počet účastníků, míra konzumace alkoholu a jiných stimulantů a dojde i na detaily, jako jestli chtějí pánové striptérku hned do limuzíny z letiště, nebo se za holkama půjde až po večeři. Když se všechno dá dohromady a zaplatí, přepošle anglická agentura itinerář českým partnerům a ti ho předají mně. Já pak pracuju už s dohodnutým programem. Je v něm počet lidí, kontakt na organizátora, což bývá svědek, rozpis aktivit, rozpočet a orientační časy. Oficiální program pro průvodkyni končí většinou o půlnoci, kdy parta sedí buď v hospodě, nebo stripbaru, a já můžu domů. Já to většinou nedělala, protože čím déle s nimi jsem, tím líp jsem na tom finančně. Plat průvodkyně se totiž skládá ze dvou složek. První je hodinová mzda podle oficiálního programu a pak provize z útraty v podnicích. Funguje to tak, že přijdu do baru, se kterým jsem domluvená, řeknu: „Ahoj, já jsem Katka z té a té agentury, vedu patnáct lidí.“ Oni mi pak schovají účet a druhý den mi z něj dají provizi, dejme tomu 15 %. Kolik peněz to v konečném součtu dělá? To je různé. Záleží na tom, kolik si s sebou kluci přivezou na útratu, do jakých podniků 20


Y K O Č IČ K A LE TA D LO

D O M Ů

K O Č K

K O LO TO Č

H O R Š ÍB A R Y

Š LA P K

Y

W H IS K E Y

A B S IN T

P IV N ÍK O LA

T Š RD LE E H LN A ÍK Č K S O E U

N O N S TO P Y

P IF Ó Ó Ó

REPORTÁŽ

Opačný extrém jsem zažila, když jsem si z letiště vezla skupinu navoněných francouzských krasavců, ze kterých se vyklubala parta arogantních blbů. Nic jim nebylo dost dobré, mě považovali za služku, která za ně má všechno vyřídit a hlídat, aby se náhodou někdo někam nezatoulal. Což se samozřejmě stalo a na agenturu přišla stížnost, že jsem si dovolila nechat jejich kamaráda bloudit Prahou. Že byl totálně namol a od party zdrhnul bůhvíkam, byla podle nich moje vina. Zlatí Angličané, řeknu vám. Těm se taky občas někdo ztratí, ale ostatní z toho mají legraci a uklidňují mě, že to je přece Jack, a Jack se ztrácí pořád a všude. A taky že jo. Sice to trvá až do druhého dne do odpoledne, ale nakonec Jack opravdu volá. Vesele vypráví, že se probudil s hlavou v cizím záchodě, a ptá se, kam že má přijít na pivo.

je vodím a co všechno jim zařizuju. Asi není tajemství, že kromě alkoholu tu tyhle party konzumují spoustu dalších párty doplňků. A ty se na tom buď můžeš podílet, nebo se prostě jen dívat stranou a nechat je, ať si to zařídí po svém. Za víkend si může holka přinést domů dva tisíce, anebo taky šedesát.

JE TO VŠECHNO O LIDECH Programy rozluček jsou víceméně stejné. Sestávají z chlapské zábavy typu motokáry a střelnice, pak se jde na večeři a pak na tah, striptýz a jiné nahotiny. Co se naopak neustále mění, jsou lidi. Naučila jsem se, že nemůžu dát na první dojem. Pamatuju si, že jsem čekala v příletové hale, otevřely se dveře a z nich se vyvalila parta Indů. Každý z nich měl dva metry, kolem krku řetězy, na hlavě šátky jako nejtvrdší gangsteři z hiphopových videoklipů a já měla chuť se otočit a utéct. Po pěti minutách jsem zjistila, že to jsou ti nejmilejší kluci, co nepřijeli za laciným pivem a holkama, ale podívat se na Prahu. Byla to s nima paráda, akorát jsem se moc bavila pohledy vyhazovačů v klubech, když jsem do nich s touhle partou hromotluků nakráčela.

KUDY TÁHNOUT TAH? Zlatým hřebem každé rozlučky je samozřejmě tah Prahou. Sestavit trasu je pro nás průvodkyně zásadní úkol. Chlapům se tam musí líbit, musí mít minimální možnost se někam zaběhnout, v podnicích je nesmí okrást, ale zároveň v nich musí → 21


REPORTÁŽ

desátikilová holka. Zvláštní je, že zatímco při plánování jsou všichni hrozně odvážní, na místě z nich to chlapáctví často vyprchá. Často se stane, že místo koukání na lesbišou sedí chlapi u stolu a povídají si se mnou. Říkám: „Hele, koukejte se na ty holky, ony se kvůli vám snaží,“ a oni, že je to nuda, že by šli radši někam do hospody. Zvláštní byl taky ženich, který se ve stripbaru uprostřed představení rozbrečel. Prý mu přišlo líto, že se takhle musí ta holka živit, a že by nesnesl, kdyby takhle dopadla jeho dcera.

utratit dost peněz, abych si přinesla domů nějakou výplatu. Já osobně bych někdy někoho ráda vzala do trochu míň profláknutých podniků, ale vláčet patnáct Angličanů na Žižkov, to bych si zadělala na průšvih a zůstala bez peněz. Tím pádem se většina tahů soustředí na podniky v centru Prahy, kde jsou na tyhle zábavy zařízení. Když říkám zařízení, tak tím myslím, že jim nevadí, když k nim přijde dvacet opilců v parukách, s nafukovací pannou a gumovým ptákem na čele. Asi si domyslíte, že jsem díky tomu prolezla podniky, kam bych asi sama nezabloudila. Hlavně různé stripbary a kluby s holkama. Normální člověk o tom možná neví, ale stripbarů, podniků s holkama a obyčejných bordelů je Praze strašně moc. Existují ve všech variantách. Na jedné straně je prvotřídní podnik na Václaváku, kde si připadáte jako ve videoklipu Beyoncé. Všude chrom, samet a nábytek v bílé kůži. Krásné dámy se svlékají maximálně do spodního prádla, popíjí se šampaňské, pánové pokuřují doutníky. O pár bloků dál je ulepený pajzl, kde si nahé holky rovnou tahají chlapy nahoru na pokoj. Pak jsou taky podniky, které se specializují na divné věci. Ty jsou pro nás v kurzu, protože chlapi se navzájem hecují a chtějí uspořádat něco, co by jinde nezažili. Takže jsi v podniku, kde se na pódiu předvádí liliputka v latexu s hadem. Nebo Rolly Polly striptýz, kde se po nastávajícím ženichovi válí stopa-

VZPOMÍNKY Moje průvodcovská kariéra trvala asi čtyři roky, což je takový průměr. Déle to vydrží jen holky, které se umí hlídat, po skončení oficiálního programu jdou domů a šetří se. Nebo třeba mají za muže manažera stripbaru a dělají to jako součást rodinného byznysu. Když je ti dvacet, tak to může být dream job. Chodíš kalit, útratu máš zdarma a ještě za to bereš peníze. Když ti táhne na třicítku, začne ti docházet, že s normálním fungováním, se školou nebo dalším zaměstnáním se tohle povolání nesnese. Fakt se těžko vysvětluje příteli, že od čtvrtka do neděle budu chodit s partou cizích chlapů po hospodách a stripbarech. A taky je čím dál těžší snášet kocoviny, být neustále ve střehu, na všechny milá, i když vodíš nějakou nesne22


REPORTÁŽ

Třeba jsi v podniku, kde se na pódiu předvádí liliputka v latexu s hadem. sitelnou partu, třeští ti hlava a nejradši bys někoho zabila. Já si to užila, ale nechybí mi to. Teď když mě od posledního tahu Prahou dělí pár let, mi v hlavě zůstávají takové střípky vzpomínek. Vzpomínám si na zlatého kluka z Cape Townu. Měl dva metry dvacet, metrák a půl a byla s ním hrozná legrace. Když se opil, měl bohužel zvyk se svléknout, vylézt na bar a zpívat, což se vyhazovačům úplně nezamlouvalo. Nebo se mi vybavuje, jak mi ve čtyři ráno zvoní telefon a volá recepční z nějakého hotelu v Modřanech, že u nich v recepci spí Angličan, bez dokladů, bez peněz, a jediné, co má v kapsách, je papírek s mým číslem. Ráda bych zapomněla na partu nesnesitelně obtížných devatenáctiletých kluků, se kterými jsem protrpěla půl noci, načež jsem zjistila, že je měla vodit úplně jiná průvodkyně. Na chlapa, co na začátku večera dělal milionáře, druhý den se probudil a zjistil, že mu zůstalo v kapse pětikilo. Kupodivu si nevzpomínám na žádný opravdu velký průšvih. Nevím přesně, čím to bylo. Asi tím, že ženská v nadrbané partě působí jako zklidňující element. Zvlášť u Angličanů, ve kterých kupodivu asi pořád přetrvává něco z gentlemanské tradice. Ve smlouvě mám navíc jasně uvedeno, že když nastane situace, kterou přestávám zvládat, tak můžu odejít. Nemusela jsem se tedy bát, že budu muset roztrhávat rvačku nebo se prát s opilcem, který si na mě bude něco dovolovat. Tuhle pojistku

jsem naštěstí nemusela nikdy použít. Největší problémy vznikaly z toho, že nakalení Britové jsou prostě hluční a rádi skandují. I když je třeba pět odpoledne a zrovna sedí na večeři na zahrádce luxusního hotelu uprostřed města.

LAS PRAHAS Když jsem se o svém průvodcování bavila s kamarádem, tak mi vyčetl, že kvůli lidem, jako jsem já, má Praha pověst města, kam se jezdí za laciným chlastem a holkama. Já ten pocit nemám. V naší firmě bylo zvykem nechat si od každé skupiny napsat hned na místě hodnocení. Je to takové opatření, abychom měli důkaz, že se jim tu líbilo, protože se stává, že zpátky v Anglii se s kocovinou dostaví pocit provinilosti a někteří jedinci mají tendenci ho svalovat na průvodcovské služby. No a z těch hodnocení mám dodnes hezký pocit. Píšou, že je tu super kalba, ale taky že je Praha krásné město, že jsou tu fajn lidi a že se budou vracet. S hodně klienty jsem se opravdu znovu viděla, buď v Praze, nebo v Anglii, tentokrát i s jejich manželkami nebo přítelkyněmi. Žádná z nich se mě nikdy nezeptala, co ten její vyváděl. Jak jsem říkala, rozlučky jsou v Anglii kult. Účelem je si naposled užít šílenou noc. Ženich mi často říkal, že má od nastávající výslovně povoleno dělat si, co chce, jen když se v pořádku vrátí a ona se o tom nikdy nedozví. Co se stane v Praze, v Praze taky zůstane. 23


ČÍSLO ČÍSLA

DNA člověka (vpravo) je z víc než 50 % shodná s DNA banánu.


0ņM9RGDIRQH =DSODļWHNDUWRX 0DVWHUFDUGDY\KUDMWH 1DwHSODWHEQÈEU¼QDXVQDGQÈSODWEXDXwHWIJÈèDV1RYöSRGSRUXMHLSODWE\SHQöŔHQNRX0DVWHUSDVV D]DSDPDWXMHVLSöNQöYwHFKQ\ÕGDMHYDwÈNDUW\0DVWHUFDUG9PRELOQÈDSOLNDFL0ņM9RGDIRQHQHER Y,QWHUQHWRYÄVDPRREVOX]HPXMYRGDIRQHF]MH]DG¼WHMHQMHGQRXDSIJÈwWöXŔEXGHWHPÈWFHORXSODWEX SIJHGY\SOQöQRX-HGQRX]DG¼WHDSDNXŔMHQNOLN¼WH-HWRYŔG\EH]SHèQÄDGLVNUÄWQÈYDwHÕGDMH]Q¼MHQEDQND

-DNPņŔHWHY\KU¼W" -HWRVQDGQÄ6WDèÈNG\Ŕ]DSODWÈWHVYÄ 9\ÕèWRY¼QÈQHERVLGRELMHWHNUHGLWYPRELOQÈ DSOLNDFL0ņM9RGDIRQHèLY,QWHUQHWRYÄ VDPRREVOX]H0ņM9RGDIRQHSRPRFÈSODWHEQÈ NDUW\0DVWHUFDUGèLVOXŔE\0DVWHUSDVV

Samsung Galaxy Note 9

Huawei P20 Pro

Huawei Nova 3

Hodinky Garmin Fenix 5S

3×

3×

5×

3×

9\KU¼YDWO]HDŔGR9ÈFHVHGR]YÈWHQDDGUHVHvodafone.cz/platbakartou

0H]LYØKHUFHUR]GöOÈPH ²6DPVXQJ*DOD[\1RWH ²+XDZHL33UR ²+XDZHL1RYD ²+RGLQN\*DUPLQ)HQL[6

0ņM9RGDIRQH


NA KREV

Text: Eliška Selinger Ilustrace: Shutterstock

Když mají vaše děti v těle buňky cizího chlapa Těhotenství je fascinující proces nejen pro rodiče, kteří tapetují zdi svých facebookových přátel ultrazvukovými portréty prvně žužlaných palečků. Aby se plod vůbec mohl vyvíjet, musí lidské tělo překonat spoustu překážek. Třeba vyměnit si s matkou kvanta buněk, které nachytala bůhvíkde.

J

eden z nejdůležitějších kotrmelců musí během těhotenství provést imunita. Z pohledu rodičovské imunity je dítě prostě vetřelec: po smísení genetické informace z vajíčka a spermie disponuje plod pouze polovinou genů matky, druhá půlka je původu cizího, tedy partnerova. Aby imunitní buňky plod okamžitě nezlikvidovaly jako parazitární infekci, musel se během evoluce vyvinout mechanismus, který krotí jejich ochranářské vášně a určuje hranice vzájemného soužití. Kromě produkce tišících látek a molekulárních změn na hranici mezi placentou a dělohou tomu pomáhá i jev mnohem globálnější – takzvaný mikrochimerismus. Chimerismus je stav, kdy se v jednom těle nacházejí dvě geneticky odlišné populace buněk, každá od jiného jedince. Příkladem jsou třeba siamská dvojčata nebo vzácně popsaná situace, kdy narozené dítě vzniklo splynutím dvou různých embryí. S rozvojem výzkumu se přišlo i na utajenější druh chimerismu: mikrochimerismus. Tedy stav, kdy od někoho jiného pocházejí jen jednotky buněk našeho těla. Stav, který se možná týká každého z nás. Už od brzkých fází těhotenství začínají buňky plodu putovat do mateřského organismu a usazovat se v jeho tkáních. Od druhého trimestru se pak imigrantská trasa otevře i opačným směrem a buňky matky začnou putovat do těla plodu.

Mikrochimerické buňky, pocházející z narozených i nenarozených potomků, se u žen našly v plicích, v kůži nebo lymfatických uzlinách, ale třeba i v mozku. A po skončení těhotenství rozhodně hned nemizí. Studie publikovaná v prestižním časopise PLoS one v roce 2012 pátrala po mikrochimerismu v pitevních vzorcích ženských mozků. Stopy chromozomu Y, který se u biologických žen nenachází, a má tedy jednoznačně původ v jejich narozených či nenarozených synech, se našly u 63 % žen, přičemž nejstarší žena s mužskou DNA (stále) v mozku zemřela ve věku 94 let. Pokud tedy máte občas pocit, že vám děti lezou na mozek... tak vlastně ano. Předpokládá se, že mikrochimerismus primárně umožňuje plodu i mateřskému organismu naučit se vzájemné imunitní toleranci. Mnohé studie také spekulují o vztahu mezi mikrochimerismem a nemocemi. Našla se souvislost s autoimunitními chorobami, spekuluje se o vztahu k neplodnosti nebo o významu v transplantační medicíně. V některých případech může být větší mikrochimerismus výhodou, jinde naopak. Mikrochimerismus se nakonec možná stane nekonečným zdrojem inspirace scénářů telenovel: Buňky předešlého dítěte mohou skrze mateřský organismus doputovat do dalších potomků. Vaše geny, které skrze společné dítě doputovaly do vaší ex, se mohou dostat do dětí, které má se svým novým… A tak dále. Plnému významu mikrochimerismu v lidské biologii ještě vlastně nikdo nerozumí. Ovšem heslo „všichni jsme jedna rodina“ má zřejmě mnohem pravdivější obsah, než bychom čekali.

26


NA KREV

XY

XY X

27


ZBYTEČNÉ INFORMACE

Bestiář pravých oblud Jak člověk táhl světem, osídloval i místa, která se do té doby vyvíjela jako uzavřený ekosystém. Byly to zejména ostrovy, do té doby izolované, ale třeba také obě Ameriky. A během své pouti na nich vybil tvory, kteří nám dnes můžou připadat fantastičtí. Země přišla už o spoustu zvířecích druhů. O  některé velmi dávno, třeba o  dinosaury. A  pak tu s  námi žili tvorové, které jsme my lidé zlikvidovali hned na počátku naší historie. Často byli větší než my. A možná právě od nich pramení naše legendy o  dracích a  obrech. Když jsme před 45  000 lety dopluli do Austrálie, tak během následujících několika tisíc let zmizelo 90 procent tamní megafauny. Podobné to bylo na Novém Zélandu, Madagaskaru, Havaji a  dalších místech. Člověk tyhle obry nejen lovil, ale také měnil jejich životní podmínky. A tak už dnes nepotkáme obří hlodavce velké jako medvěd, šestimetrové lenochody nebo gigantické klokany. Podívejte se na pár skutečných živočichů, jejichž podobu můžeme už jen rekonstruovat z  fosilních nálezů. Jak píše ve své knize Sapiens izraelský historik Juval Noach Harari: „Právem si zasloužíme nezáviděníhodný titul nejvražednějšího druhu v  dějinách biologie.“

OBŘÍ VARAN Místo: Austrálie, vyhynul před asi 40 000 lety Délka: 7 m Váha: 600 kg Zajímavost: Byl třikrát větší než jeho největší současný příbuzný varan komodský.

OBŘÍ VOMBAT Místo: Austrálie, vyhynul před asi 40 000 lety Výška: 2 m Délka: 3 m Váha: až 3 tuny Zajímavost: Do kapsy tohoto vačnatce by se vešel dospělý člověk.

OBŘÍ KLOKAN Místo: Austrálie, vyhynul před asi 40 000 lety Výška: 2,7 m Váha: 240 kg

28


ZBYTEČNÉ INFORMACE

VELEBOBR

OBŘÍ PŠTROS Místo: Madagaskar, žil až do 17. století Výška: 3 m Váha: 400 kg Zajímavost: Z jeho vejce by se dala udělat omeleta pro 30 lidí.

OBŘÍ LENOCHOD Místo: Jižní a Střední Amerika, žil ještě kolem roku 8000 př. n. l. Výška: až 6 metrů Váha: 4 tuny Zajímavost: Oproti dnešním lenochodům to byl velmi nebezpečný tvor s masivními drápy.

29

Text: Filip Serranito Ilustrace: Karolína Tomšejová

Místo: Severní Amerika, vyhynul asi před 10 000 lety Délka: asi 2,5 m Váha: až 200 kg Zajímavost: Vyskytuje se v indiánských mýtech. Některé nálezy naznačují, že i tihle bobři si stavěli hrady. Potvrzené to ale není.


MODLY

Podfuky na kickstarterech Crowdfunding neboli kolektivní financování patří k tomu nejlepšímu, co se na internetech objevilo. Na rozdíl od jiných super nápadů, jako je třeba teledildonika, totiž fakt funguje. Ne ale vždycky. Anebo funguje, ale jenom proto, že si někdo ze svých příznivců udělal dobrý den. Text: Jiří Holubec Ilustrace: Karolína Tomšejová

AUTO, CO JEŠTĚ NEPŘIJELO

JAK SPRÁVNĚ OHOLIT TISÍCE LIDÍ NAJEDNOU Čtyři miliony dolarů se dají vybrat třeba na laserový holicí strojek. Ano, vážně. Ne, není to sranda. Tuhle převratnou novinku v oblasti pánské hygieny jménem Skarp Laser Razor pustila na Kickstarter firma Skarp Technologies. V popisném videu se samozřejmě v překrásné animaci dozvíte, že lidské vousy obsahují jakousi částici zvanou chromofor, která je schopna přijímat záření o určité vlnové délce. Stačí tedy vytvořit laser, který na této délce funguje, přidělat mu rukojeť a tradá – sbohem poškrábaná tváři. Před laserovým strojkem budou vousy z obličeje a jiných částí těla utíkat samy. Než rozhořčené reakce lidí s rozumem v hlavě donutily Kickstarter zasáhnout, vybraly Skarp Technologies přes 4 miliony dolarů od více než 20 000 přispěvatelů. Poté, co museli přiznat, že prototyp používaný v demonstračním videu je podvod, kampaň skončila. Načež se po pár měsících objevila skoro ve stejné podobě na IndieGoGo, kde vybrala další půlmilionek.

Podfuky jsou občas těžko rozeznatelné od upřímné snahy vytvořit něco fajn. Třeba firma Elio Motors už od roku 2008 slibuje vytvořit jednoduché městské vozítko poháněné superúsporným elektromotorem. Profesionální prezentace a konkrétní plán vývoje a výroby přispěly k tomu, že firma nasbírala hned v prvním kole kampaně ohromujících 17 milionů dolarů a stovky předobjednávek vozidla, které mělo přijít na trh v roce 2014. Úspěch byl tak obrovský, že chlapíci z Elio Motors jezdili po konferencích s přednáškami, jak správně vytvořit crowdfundingovou kampaň. Což je v pořádku, protože kampaň měli super. Horší to bylo se samotným elektroautem, na které se čeká dodnes. Namísto série zpráv z vývoje se měsíce nedělo nic, zatímco peníze z účtu se utrácely za výdaje, které by se daly shrnout do pojmenování „výplaty“. Auto zatím není, ale firma kupodivu stále funguje, ačkoliv jeden čas musela údajně prodávat vybavení. Datum výroby se stále posouvá, nicméně ve sbírání peněz Elio nepolevuje. Vloni vstoupila na burzu s cílem získat 100 milionů investic a také vypustila vlastní kryptoměnu ElioCoin. Nějak se na ty výplaty vydělat musí.

INDURATUS Pan Stephen Lauzon sliboval vytvořit podzemní bunkr, ve kterém bude možné přečkat konec světa. Ten způsobí experimenty na částicovém urychlovači CERN. Hodlal vybrat 5 milionů dolarů, vybral 1 dolar. Kanadský. WENGASH SILVER ANTI-RADIATION UNDERWEAR Projekt spodního prádla protkaného ryzím stříbrem, které má naše necudné partie chránit před škodlivým wifi zářením, mobilními telefony a mikrovlnami. Vybráno 2000 dolarů. CRYSTAL WASH Plastová kulička, kterou vyperete 1000 dávek prádla, a nepotřebujete žádný prášek. Kampaň vybrala přes 100 000 dolarů, ale prádlo zůstalo špinavé. LUXUSNÍ SALÁT Pan Brown v roce 2014 vytvořil kampaň s cílem vybrat 10 dolarů, aby si mohl uvařit bramborový salát. Vybral nakonec 55 482 dolarů.

30


MODLY

STAR TREK V TELEFONU

ČLOVĚK OBOJŽIVELNÍK Dalším zajímavým, byť podvodným (doslova) případem je fenomenální úspěch startupu Triton. Možná si na jejich video pamatujete, protože je pro účely vybírání peněz naprosto dokonalé. Má heroickou hudbu, otáčecí 3D modely a čupr animace. Komentář navíc čte roztomile geeky vypadající pán odkudsi z  Asie, což zaručuje, že to bude fungovat, protože všichni víme, že v Asii se rodí chytří lidé. Tu všechnu parádu ovšem zastiňuje sexy produkt, který firma Triton vymyslela. Není to nic menšího než umělé žábry, které vám umožní dýchat pod vodou! Stačí sevřít v  zubech náústek a  skočit do křišťálového moře a nic vám nebrání dovádět s  delfíny, protože takové jako tyčky, co vám čouhají z pusy a vypadají jako řídítka na BMX, dokážou z vody vyfiltrovat kyslík, a vy můžete tím pádem zůstat pod vodou už navěky. Ten pán to říká a zní asijsky, takže to musí být pravda. Kdeže to mám tu kreditkartu? Že je to hovadina? Možná. Jenže tomu uvěřily stovky lidí a umělé žábry Triton vybraly na IndieGoGo skoro milion dolarů. Až potom se na nátlak méně naivních lidí museli vývojáři přiznat, že jejich umělé žábry nezískávají kyslík z vody, ale ze dvou bombiček, které vystačí na pár minut plavání těsně pod hladinou a musíte si pak koupit nové. Nicméně firma se dušuje, že už brzy se dočkáme těch slibovaných žaber. Uspíšíte to, když jim pošlete nějaké peníze.

V hitparádě podivností už jsme pokročili dost. Teď konkrétně k přístroji, který přiložíte k čemukoliv a na displeji mobilu se vám objeví, z čeho je to cokoliv složené. Proč bychom takový přístroj měli rádi v kapse, je jasné. Za prvé přesně takovou krabičku nosili hrdinové Star Treku a za druhé bychom konečně mohli odhalit ty podlé výrobce potravin, co nám dávají do jídla chemikálie, éčka a rakovinu. Princip fungování vysvětlují vynálezci dost neurčitě molekulární spektroskopií, což zní dostatečně vědecky a přispěvatelům je to stejně jedno, protože všichni členové týmu mají na webovkách vědecké tituly před i za jménem. Asi vás už nepřekvapí, že zázračné skenery se v jednu chvíli financovaly rovnou dva. Oba úspěšně. TellSpec vybral na IndieGoGo skoro 400 000 dolarů a Scio si na Kickstarteru přišlo na neuvěřitelné 3 miliony. A výsledek? Sice se zpožděním, ale nakonec se obě krabičky začaly prodávat a prodávají se dodnes. Když si skener koupíte, zjistíte, že nefunguje sám o sobě, ale že po každém skenování posílá data do centrální databáze, odkud vám pak přijdou výsledky. Tuto databázi spoluvytvářejí všichni uživatelé, takže aby zázračná krabička dokázala analyzovat jahody, musel někdo nejdřív naskenovat jahodu a napsat do aplikace, že je to jahoda. Od té chvíle můžou všichni uživatelé skenovat jahody a radovat se, že přístroj za tisíc dolarů rozpozná, že jahoda je jahoda, a když je jahoda červená, tak že bude asi sladká. Že to je hloupost? Ano, je. Proto má superappka na iTunes hodnocení 1,5 hvězdičky a přehršel naštvaných komentářů, že ten verk není možné vrátit.

31

NAMASTÉMOBILE Výčet crowdfundingových podvodů samozřejmě nemůžeme zakončit ničím jiným než věčným evergreenem jménem perpetuum mobile. Přístroj, který funguje bez dodávání energie, se lidé snaží vyrobit odnepaměti, takže není vůbec divné, že na crowdfundingových platformách jich najdete dost a dost. Ideální příklad je Quantum Energy Generator, protože má super název (cokoliv kvantového se dobře prodává) i dokonalý způsob prezentace, kde vynálezce ani nepředstírá, že by se byť na hony přiblížil funkčnímu prototypu. V popisu videa se dokonce píše, že jde o kompilaci vynálezů, která má demonstrovat, že podobné přístroje už kdosi vymyslel. Výrobce s překrásným jménem Fix The World Organization se pak dušuje, že má všechno vymyšleno, a jakmile bude mít k dispozici požadovaných 7610 dolarů, vlítne na to a do pěti týdnů přístroj sestrojí. Zázračný stroj vyrábějící volnou energii z kvantového pole sice dodnes není k dispozici, ale Organizaci napravující svět poslalo 286 dárců hezkých 18 000 dolarů. Divíte se? Když si přečtete komentáře přispěvatelů, tak se divit přestanete. „Chtěl jsem vám napsat, že jakmile jsem přispěl na Kvantový generátor energie, zažil jsem neuvěřitelnou synchronicitu,“ svěřuje se jeden z nich rozechvěle. „V jednu chvíli jsem se díval na video na YouTube, kde hodiny ukazovaly 11 hodin, a začaly v něm zprávy v 11 a ke všemu bylo zrovna 9 hodin a 11 minut a datum bylo 11. 9.“ Pan vynálezce bryskně odpověděl: „Posílám Ti svou Lásku a doufám v Tvou schopnost přinést na svět Jednotu, Bůh buď s Tebou, Namasté.“


Eiffelovkami, Karlovými mosty nebo Niagarou se vytahuje každý. My vám nabídneme místa, kterými se dané země zase tak moc nechlubí. Rodiště bestií, domečky vrahů nebo městské promenády se speciálním povrchem zdí.

Psí Nuselák Overtounský most ve Skotsku, postavený v roce 1895, se stal známý kvůli vysokému počtu sebevražd. To by nebylo zase tak divné, z mostů se skáče na mnoha místech. Ale tady se vrhají do hlubin psi. Odhady se různí, ale do patnáctimetrové hloubky se jich tu od 50. let vrhlo možná až 600. Na to, proč to dělají, se názory různí, od pachu norčí moči na skalách až po duchařské teorie o úzké bráně mezi naším světem a záhrobím. Jisté prý je jen to, že skáčou ze stejné strany mostu, za jasného počasí a bývají to psi s dlouhým čenichem.

55°57'09.6"N 4°31'31.0"W

ANTITURISTA


 !ã° µ!$Ù%$

h!®öµ°$

;dY­YTPSN_J R¥YJRTĘST XY XJ_S¥RNYX JXdNSXUNWFYN [S±RN FdTI[¥ĘSÁR NI¥RFRNPY JW­ [ÁWF_SÙT[QN[ SNQ^SFąNITG Z

ede a vás prov _^ Tato knih [^S¥QJ N R ą± ÙO NY SJOIčQJĘ S± SNQ^RTIJW HY­PYJW­T[QN[ YJS¥ [F IJ J SH X[ÙYTIPT STXY UTXTZÍFX MTXYTQJY±

^

^

P RO C E S T U J T E S V E T S T E M I TO P RU V O D C I o

&?F;EFħK<BEÅĎBPE8 www.knihydobrovsky.cz

31

ejen

prod

shop

+ 1 e-


SPORÁK

„Indická kuchyně je složitá a zdlouhavá. Pro koření abys letěl do Bombaje. A ještě to musíš péct v hliněné peci.“ Tak tyhle výmluvy jsou už vyčpělé jak česnek z Číny. Sumudu nám ukázala, že pravá Indie jde udělat i ve studentském bytě v pražské Bubenči, navíc z ingrediencí z místní sámošky.

Text: Helena Suchá Foto: Michael Kratochvíl

Indické kuře z Bubenče

NALOŽTE KUŘE Nastrouhejte do mísy česnek a zázvor. Přidejte polévkovou lžičku směsi tandoori masala, lžíci jogurtu, lžíci oleje, sůl, pepř a  všechno to smíchejte. Vedle si očistěte kuřecí paličky nebo křídla nebo oboje (kůži nechte), které pak naložte do tandoori směsi a přes noc nechte uležet. Den druhý naložené kuře pečte zakryté 45 minut na 150 °C (ideálně v  horkovzdušné troubě) a mezitím uvařte rýži. Na posledních 15 minut stáhněte teplotu a  nechte otevřenou nádobu. Upečené paličky posypte čerstvým koriandrem a zakápněte citronem.

UVAŘTE CITRONOVOU RÝŽI Nejdřív si uvařte rýži a dejte stranou. V  pánvi rozehřejte 2–3 lžíce oleje a  přihoďte na ni hořčičná semínka, urad dal (indickou čočku), arašídy, celé chilli papričky a bobkový list nebo pár kari listů. Pořádně vše zamíchejte, pak přidejte kurkumu a ještě promíchejte, ať se všechny chutě spojí. Sundejte pánev z plotny, do směsi vmíchejte rýži, na závěr zakápněte šťávou z citronu, osolte, opepřete a zamíchejte. 34

TIP, JAK NA BASMATI Rýži proplachujte, dokud z ní neteče čirá voda. Pak přendejte do mísy, zalijte vodou tak, aby byla ponořená, a nechte ji takto 15 minut. Mezitím dejte vařit vodu (správný poměr je 1 hrnek rýže : 1,5 hrnku vody). Rýži sceďte, přendejte do hrnce s vroucí vodou, osolte a přiveďte k varu. Pod pokličkou pak vařte na mírném ohni zhruba 5 minut.


CO JE POTŘEBA NA CITRONOVOU RÝŽI • • • • • • • • • • •

2,5 hrnku rýže basmati 3 bobkové nebo kari listy 1 citron 1 lžička hořčičných semínek (černých) 2 lžíce urad dal (indická čočka) 1 hrst arašídů nebo kešú oříšků 3 celé sušené chilli papričky 2 lžičky kurkumy 2 lžíce olivového oleje sůl pepř

A NA TANDOORI CHICKEN • 1 lžíce tučného bílého jogurtu • 2 lžičky nastrouhaného zázvoru • 3 stroužky česneku • 1 lžíce kořenící směsi tandoori masala • 1 lžíce oleje • šťáva z 1 citronu • 6 kuřecích paliček (nebo křidýlek) • hrst čerstvého koriandru • sůl  • pepř

ORIENTÁLNÍ KRÁSKA ZE ZEMĚDĚLKY Na pražské hnojárně to všechno začalo. Během studií tropů a subtropů se tady potkali Sumudini rodiče – mamka ze Srí Lanky, taťka z Indie, zůstali tu a narodila se jim Sumudu. Naše hostitelka je tedy Češka jak Brno s exotickými rysy, které by jí i disneyovské princezničky mohly závidět. Kromě diplomu z ČZÚ má teď zaděláno na doktorát.


KONZUM

HRA

Váš ranní rituál může být zajímavější

HUDBA

Postpunk na lodi Trojici Bambara sídlící v New Yorku byste podle názvu jen těžko tipovali na plnokrevný post punk. Nicméně právě oni vydali letos v dubnu jedno z nejlepších alb žánru za pár posledních let. Hrubozrnné riffy, extatické rytmy a špetka nového romantismu občas překvapí i popovým pozlátkem. Bambara představí svou letošní novinku Shadow on Everything i v Praze. Společnost jim budou dělat izraelští Delfin a domácí Vellocet Roll.

FILM

Prkna, která znamenala pád na kokos Historie skateboardingu v někdejší Československé socialistické republice je skvěle zachycená v knize Prkýnka na maso jsme uřízli. Právě tu zmiňuje jako hlavní inspiraci režisér snímku King Skate Šimon Šafránek, který byl nucen si knihu prohlédnout poprvé dokonce v knihovně, protože byla rychle vyprodaná. Skate byl symbol svobody a volnosti nejen kdysi v Dogtownu, ale i v socialistickém táboře, dokumentární snímek King Skate udivuje nejen množstvím dobových záběrů, ale také originálním vyprávěním pamětníků. Často více než třicet let staré záběry jsou v mnohém legrační a školácké, zároveň ale pozoruhodně sevřené a vtahující a v neposlední řadě i poučné. Je potřeba také zmínit úžasný soundtrack, na kterém najdeme nejen prověřená domácí jména minulosti i současnosti (Visací zámek, Wild Tides nebo Kill the Dandies!), ale také zahraniční hvězdy Devo nebo The Clash. King Skate režie Šimon Šafránek, 82 minut, Aerofilms aerofilms.cz/king-skate

Bambara 16. 10., 19 hodin, Altenburg 1964, Partyzánská 18/23, Praha 7, bambara.bandcamp.com

Dlouho předtím, než Quantic Dream přišli se svým Detroit: Become Human a dokonce dlouho před jejich temným hitem Heavy Rain, vznikla hra Fahrenheit, kterou si možná někteří hráči pamatují jako Indigo Prophecy. Šlo o první velkou filmovou herní podívanou s rituální vraždou, podivnými paranormálními jevy, zimou prokřehlým New Yorkem, morálními volbami a několika dějovými linkami a depresivním balancováním na hranici příčetnosti u jednotlivých postav. No a teď můžete záhadného vraha nahánět na telefonu za nějakých deset eur. Fahrenheit 9,99 eur; iOS, Android (a Windows, Xbox, Xbox 360, Linux, Mac OS, Playstation 2 a Playstation 4)

Věci, které jsme objevili a které stojí za to vidět, slyšet, přečíst, stáhnout nebo objet. Text: Michal Pařízek, Jan Studnička Foto: Archiv

36


KONZUM

SOCIÁLNÍ SÍTĚ

Žlababa má Facebook! Najděte si na fejsu profil Žlababa official a uvidíte, že tahle příšera z Macha a Šebestové je mimořádně sociálně zdatná. Každý měsíc si do statusu napíše „ahoooooooooj“ a lidi se můžou umlátit blahem.

HUDBA

facebook.com/zlababaofficial

Manon vytáhla album z Fausta  Čtveřici Manon meurt mnozí zaregistrovali teprve ve chvíli, kdy se zčistajasna objevili coby předkapela hvězdných My Bloody Valentine na jejich koncertě v pražském Divadle Archa. Nebylo divu, v té době za sebou měli sotva několik koncertů a žádnou nahrávku. O rok později vyšlo úspěšné debutové EP a od té doby se čekalo na regulerní debut. A čekalo se dlouho, Manon meurt si prošli několika personálními změnami, ale se svatou trpělivostí čekali na pravou chvíli. Ta přišla na jaře letošního roku, kdy se skupina s producentem Janem P. Muchowem zavřela do studia Faust. Není to náhoda, Muchowova Ecstasy Of St. Theresa, zejména v původní sestavě, je považována za jednu z velkých inspirací kapely. Výsledek v podobě alba MMXVIII vychází v polovině října. Suverénní, dospělá a ve všech směrech dotažená kolekce ukazuje, že už dávno za sebou nechali úzkou škatulku shoegaze – melancholie obalené ve stěnách zkreslených kytar a zpětných vazeb – a posouvají se dál. Kam, posuďte sami. Za nás bravo.

VÝSTAVA

Jednou za život Sousloví událost roku je stejně zprofanované jako nadužívané, ale v souvislosti s retrospektivní výstavou František Kupka 1871–1957, která byla otevřena 7. září ve Valdštejnské jízdárně, se asi jiné použít nedá. Tvorba českého výtvarníka, který většinu života prožil ve Francii, je představena v plné šíři v rámci několika tematických celků a nechybí žádné jeho důležité dílo. Kupkova tvorba do velké míry odráží dějiny výtvarného umění první poloviny minulého století, celkovému zážitku z výstavy ohromně pomáhá pozoruhodné rozmístění umělých stěn v prostoru galerie, a hlavně průhledy mezi nimi, díky nimž se dojmy z jednotlivých cyklů násobí v kontextu ostatních děl. Velmi zajímavé jsou také méně známé soubory Kupkových raných kreseb a knižních nebo časopiseckých ilustrací. V takto komplexní podobě Kupkovo dílo za svého života asi už neuvidíme. František Kupka 1871–1957, Valdštejnská jízdárna, Národní galerie, Valdštejnská 3, Praha 1, do 20. 1. 2019, ngprague.cz

PODNIK

Luční bar s důvěrou Dokud budou existovat samoobslužné bary, bude snad svět alespoň trochu v pořádku. A jeden takový mají v Českém Švýcarsku (asi proto) na okraji Krásné Lípy. Na louce s nádherným výhledem ho postavil místní nadšenec a umělecký kovář Míla Petrášek se svou partnerkou Marjánkou Krásnolipskou. V letní sezóně je tu otevřeno nepřetržitě. Sami se můžete obsloužit místním pivem Falkenštejn, BB Ciderem nebo nealkem, v nabídce jsou i buřty, které si můžete opéct na ohništi. Nebo využijete sporák a upravíte si donesené jídlo podle potřeby. Nakonec zaplatíte do kasičky dle vystaveného ceníku. Můžete tu i stanovat nebo si objednat vodní lázeň. O Wi-Fi pak snad dětem ani radši neříkejte.

Manon meurt: MMXVIII, Minority Records, facebook.com/manonmeurt

Luční samoobslužní bar, Kamenná Horka 12, Krásná Lípa

37

VÝTVARNO

Líbí se vám obrázky v ČILI? Tak vězte, že někteří z našich ilustrátorů vystavují v galerii a knihkupectví Xaoxax v pražské Krymské. Ano, je to v Krymské, ale nelekejte se, hipstři jsou tu většinou tiší a hodní. A dá se tu koupit spousta krásných knížek, které jinde seženete jen těžko. XAOXAX, Krymská 29, Praha xaoxax.cz


38

Vodafone Family Security

Tady je Vodafonovo 38

Vodafone Family Security ZadĂĄno pro Vodafone 7HOHIRQ\]DKXELèNX VĹĄechno o telefonech 3IJĂ&#x2C6;VOXwHQVWYĂ&#x2C6;

40 41 42

53

3IJHGSODFHQÂźQDEĂ&#x2C6;GND 3IJLSRMHQĂ&#x2C6;V9RGDIRQHP 9RGDIRQH3DVV

58

Tarif pro mladĂŠ

60

54 56

7DULISURPĂ&#x201E;QĂśQÂźURèQĂ&#x201E; D1DEĂ&#x2C6;GND

61

Tarify pro jednotlivce Tarify pro rodinu eDohled

62

63

64

Tarify pro firmy

66

.RPELQRYDQÂźQDEĂ&#x2C6;GND

70

1HFKWHVYĂ&#x201E;GĂśWL REMHYRYDWVYĂśW EH]SHèQĂś &KFHWHGÂźWGĂśWHPYROQRVWDSIJLWRPYĂśGĂśW Ĺ&#x201D;HYSRIJŸGNXGRwO\GRwNRO\NGH]URYQDYHQNX SROHWXMĂ&#x2C6;QHERE\VWHMLPUÂźGLRPH]LOLSIJĂ&#x2C6;VWXS NQHYKRGQĂ&#x201E;PXREVDKXQDLQWHUQHWX"0ÂźPH SURYÂźV]EUXVXQRYRXDSOLNDFL9RGDIRQH Family Security. $SOLNDFLPĹ&#x2020;Ĺ&#x201D;HWHY\XĹ&#x201D;Ă&#x2C6;WDĹ&#x201D;SURSĂśW]DIJĂ&#x2C6;]HQĂ&#x2C6; ]DMHGQXFHQX0Ĺ&#x2020;Ĺ&#x201D;HWHVLMLQDLQVWDORYDWDÄź XĹ&#x201D;PÂźWHWDULIQHERSIJHGSODFHQRXNDUWXDWR QDWHOHIRQ\LWDEOHW\VRSHUDèQĂ&#x2C6;PV\VWĂ&#x201E;PHP L26YHU]HDY\wwĂ&#x2C6;QHER$QGURLGYHU]H DY\wwĂ&#x2C6;

ZĂ?SKEJTE NA

DOSTUPNĂ&#x2030; NA

1D$SS6WRUHEXGHDSOLNDFHGRVWXSQÂźYSUĹ&#x2020;EĂśKXIJĂ&#x2C6;MQD


Vodafone Family Security

39

Více na vodafone.cz/digitalni-rodicovstvi

Aplikace Q\QÃ&#x2C6;QDPöVÃ&#x2C6;F zdarma

Vodafone Family Security .è PöVÃ&#x2C6;èQö pro celou rodinu

=REUD]XMHSIJHVQRX SRORKXGöWÃ&#x2C6;

%ORNXMHQHÅ&#x201D;¼GRXFÃ&#x2C6; REVDKQDLQWHUQHWX

Lokalizuje telefon SIJL]WU¼Wö

0Å&#x2020;Å&#x201D;HWHVLQDVWDYLWXSR]RUQöQÃ&#x2C6;Å&#x201D;HYDwH GÃ&#x2C6;WöGRUD]LORGRQDVWDYHQÃ&#x201E;ORNDOLW\ NURXÅ&#x201D;NXwNRO\ QHERMLQDRSDNRSXVWLOR 9Å&#x201D;G\P¼WHLSIJHKOHGRWRPMHVWOLPDMÃ&#x2C6;GöWL QDELWÃ&#x2DC;WHOHIRQWDNÅ&#x201D;HVQLPLQHèHNDQö QH]WUDWÃ&#x2C6;WHNRQWDNW

0Å&#x2020;Å&#x201D;HWH]DN¼]DWSIJÃ&#x2C6;VWXSQDQHYKRGQÃ&#x201E; VWU¼QN\Y\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;WGRSRUXèHQÃ&#x2DC;FKILOWUÅ&#x2020;SUR UÅ&#x2020;]QÃ&#x201E;YöNRYÃ&#x201E;VNXSLQ\DSRYROLWèL]DN¼]DW LQVWDODFLMHGQRWOLYÃ&#x2DC;FKDSOLNDFÃ&#x2C6;GRWHOHIRQX 1DYÃ&#x2C6;FPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHNG\NROLYY\SQRXWSIJÃ&#x2C6;VWXS QDLQWHUQHW

+QHGSR]Q¼WHMHVWOLGÃ&#x2C6;Wö QHFKDORWHOHIRQGRPDQHER YHwNROQÃ&#x2C6;ODYLFL

Powered by

6OXÅ&#x201D;EDSOQöSRGSRUXMHNRQFHSW'LJLW¼OQÃ&#x2C6;KRURGLèRYVWYÃ&#x2C6;NWHUÃ&#x2DC;9RGDIRQHJORE¼OQöLORN¼OQöSURVD]XMHsQDVWU¼QFH vodafone.cz/digitalni-rodicovstviQDOH]QHWHGRSRUXèHQÃ&#x2C6;NDSOLNDFÃ&#x2C6;PDGDOwÃ&#x2C6;Q¼VWURMHQ¼YRG\DWLS\SURGREUÃ&#x201E;GLJLW¼OQÃ&#x2C6;URGLèH


40

Zadáno pro Vodafone

Více na nadacevodafone.cz

.G\Å&#x201D;VHwNRODYHMGH GRNXIUX 9Ã&#x2C6;FHQHÅ&#x201D;PLOLRQÅ&#x2020;GöWÃ&#x2C6;YUR]YRMRYÃ&#x2DC;FK]HPÃ&#x2C6;FKQHFKRGÃ&#x2C6;GRwNRO\ DVSRXVWöGDOwÃ&#x2C6;FKVHQHGRVW¼Y¼Y]GöO¼QÃ&#x2C6;NWHUÃ&#x201E;E\E\ORGRVWDèXMÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6; 7RVHUR]KRGOD]PöQLW1DGDFH9RGDIRQHVHVYÃ&#x2DC;PQDGQ¼URGQÃ&#x2C6;P SURMHNWHPekNRODYNXIUXpNWHUÃ&#x2DC;SRPRFÃ&#x2C6;WHFKQRORJLÃ&#x2C6;XPRÅ&#x201D;Ä£XMH Y]GöO¼QÃ&#x2C6;PLOLRQÅ&#x2020;PGöWÃ&#x2C6;Y$IULFH,QGLLQHERLY5XPXQVNX -HGQRX]FHVWMDNNHY]GöO¼QÃ&#x2C6;GöWHPYQRX]L SRPRFLMHekNRODYNXIUXpNWHURXQDGDFH SRVN\WXMHXèLWHOÅ&#x2020;PDMHMLFKÅ&#x201D;¼NÅ&#x2020;P7DVH XNUÃ&#x2DC;Y¼YHVSHFL¼OQÃ&#x2C6;PNXIUXREVDKXMÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;P WDEOHWÅ&#x2020;*PRGHPQRWHERRNSURMHNWRU DSIJHGHYwÃ&#x2C6;PGLJLW¼OQÃ&#x2C6;XèLYRSURGöWLRGGR OHWYöNX 3IJHQRVQÃ&#x201E;NXIIJÃ&#x2C6;NRYÃ&#x201E;wNRO\SRVN\WXMÃ&#x2C6;YÃ&#x2DC;XNRYÃ&#x201E; PDWHUL¼O\YORN¼OQÃ&#x2C6;PMD]\FHDY\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDMÃ&#x2C6;MH XèLWHOÃ&#x201E;Y*KDQö7DQ]¼QLL,QGLLDQDVSRXVWö

GDOwÃ&#x2C6;FKPÃ&#x2C6;VWWIJHEDLQDYÃ&#x2DC;FKRGö(YURS\ .ODVLFNÃ&#x201E;SRPÅ&#x2020;FN\MDNRMVRXWIJHEDXèHEQLFH QHERVHwLW\MVRXWRWLÅ&#x201D;YUR]YRMRYÃ&#x2DC;FK]HPÃ&#x2C6;FK D]QHYÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2DC;FKUHJLRQHFKSURYöWwLQX Å&#x201D;¼NÅ&#x2020;Q¼NODGQÃ&#x201E;DQHGRVWXSQÃ&#x201E; 'Ã&#x2C6;N\SIJÃ&#x2C6;VWXSXNHY]GöO¼QÃ&#x2C6;DGLJLW¼OQÃ&#x2C6;P GRYHGQRVWHPPDMÃ&#x2C6;W\WRGöWLOHSwÃ&#x2C6;Y\KOÃ&#x2C6;GN\ GREXGRXFQD3URWRFKFHJORE¼OQÃ&#x2C6;1DGDFH 9RGDIRQHGRURNXWDNWRY]GöODWDÅ&#x201D;SöW PLOLRQÅ&#x2020;Å&#x201D;¼NÅ&#x2020;

e9]GöO¼QÃ&#x2C6;MHSURWLMHGFKXGRE\'öWLDPO¼GHÅ&#x201D; ]QHMFKXGwÃ&#x2C6;FKREODVWÃ&#x2C6;VYöWDSRQöPWRXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;DOH XèLWHOÃ&#x201E;DQLURGLèHPQRKG\QHPDMÃ&#x2C6;SURVWIJHGN\ NWRPXMLPKRSRVN\WQRXW0RELOQÃ&#x2C6;DGLJLW¼OQÃ&#x2C6; WHFKQRORJLHYwHPöQÃ&#x2C6;pY\VYöWOXMHIJHGLWHO JORE¼OQÃ&#x2C6;1DGDFH9RGDIRQH$QGUHZ'XQQHWW ekNRODYNXIUXpWDNGRND]XMHÅ&#x201D;HNH]PöQö Å&#x201D;LYRWDPQRKG\VWDèÃ&#x2C6;eRE\èHMQÃ&#x201E;pSIJLSRMHQÃ&#x2C6; NPRELOQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WL


Vodafone stroje

41

9Ã&#x2C6;FHQDvodafone.cz/nase-zarizeni QHER800 777 777

1DwHQRYLQN\WHê]DKXELèNX 7\KOHWHOHIRQ\Y¼VQDGFKQRXQHMPRGHUQöMwÃ&#x2C6;PL GLVSOHMLDRSWLP¼OQÃ&#x2C6;PYÃ&#x2DC;NRQHP7RÅ&#x201D;HMHWeê]Ã&#x2C6;VN¼WH ]DVXSHUFHQXXÅ&#x201D;MHMHQWIJHwQLèNDQDGRUWX Vodafone Smart X9 1DGYDwHRèHN¼Y¼QÃ&#x2C6;

Vodafone Smart N9 .U¼VDYL]HEH]SHèQRVW 0SL[]DGQÃ&#x2C6;D0SL[SIJHGQÃ&#x2C6;IRWRDSDU¼W çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020; 9HONÃ&#x2DC;GLVSOHMVPDOÃ&#x2DC;PLU¼PHèN\ $QGURLG2UHR +'UR]OLwHQÃ&#x2C6;

 GLVSOHMV)+'UR]OLwHQÃ&#x2C6;P 'X¼OQÃ&#x2C6;]DGQÃ&#x2C6;IRWRDSDU¼W0SL[ *%RSHUDèQÃ&#x2C6;SDPöWL DÅ&#x201D;*%Ã&#x2022;ORÅ&#x201D;LwWö çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

Vodafone Smart N9 lite -HGQRGXwHVSROHKOLYÃ&#x2DC; 3IJHNYDSLYöDWUDNWLYQÃ&#x2C6; 0SL[]DGQÃ&#x2C6;D0SL[SIJHGQÃ&#x2C6; IRWRDSDU¼W 7H[WXURYDQ¼]¼GDSUROHSwÃ&#x2C6;GUÅ&#x201D;HQÃ&#x2C6; $QGURLG2UHR *RHGLWLRQ

 5RGLèRYVN¼NRQWUROD

Nyní za .è Nyní za .è

 &HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;P.èDXY¼GÃ&#x2C6;PHMHYèHWQö'3+

Nyní za .è


42

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

9<%5$1¤352'(-1<652=k¨ı(128 1$%¨'.287(/()21Å&#x2026;$7$%/(7Å&#x2026; Brno

Praha

â&#x20AC;¢ *DOHULH9DÄ£NRYND â&#x20AC;¢ 0DVDU\NRYD â&#x20AC;¢ OC Olympia

â&#x20AC;¢ Centrum Chodov â&#x20AC;¢ Centrum çHUQÃ&#x2DC;0RVW

â&#x20AC;¢ Zeyerova 277/13

â&#x20AC;¢ Dejvická 35 â&#x20AC;¢ Jugoslávská 11 â&#x20AC;¢ NC Eden â&#x20AC;¢ OC Arkády â&#x20AC;¢ OC Atrium Flora â&#x20AC;¢ OC Novodvorská Plaza â&#x20AC;¢ OC Nový Smíchov â&#x20AC;¢ 2&/HWÄ£DQ\ â&#x20AC;¢ Palladium â&#x20AC;¢ 9¼FODYVNÃ&#x201E;Q¼PöVWÃ&#x2C6;

/LEHUHF

3URVWöMRY

çHVNÃ&#x201E;%XGöMRYLFH

â&#x20AC;¢ ,*<&HQWUXP3UDÅ&#x201D;VN¼ +UDGHF.U¼ORYÃ&#x201E;

â&#x20AC;¢ OC Futurum -LKODYD

â&#x20AC;¢ City Park .DUORY\9DU\

â&#x20AC;¢ OC Nisa

â&#x20AC;¢ .RQHèQ¼

0ODG¼%ROHVODY

7¼ERU

â&#x20AC;¢ Erbenova 572

0RVW

7HSOLFH

2ORPRXF

LG K4 2017 Ceny

â&#x20AC;¢ Q¼PöVWÃ&#x2C6;6YRERG\ 3316

Vodafone Smart N8

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

24

24

24

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

&HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020;

â&#x20AC;¢ Galerie Å antovka â&#x20AC;¢ Globus

µVWÃ&#x2C6;QDG/DEHP

â&#x20AC;¢ OC Forum

Dostupnost

2VWUDYD

=OÃ&#x2C6;Q

Aktuální dostupnost

â&#x20AC;¢ Avion Shopping Park â&#x20AC;¢ Nová Karolina

Nokia 1

.è

Standardní cena

â&#x20AC;¢ OC Olympia â&#x20AC;¢ 5DGQLèQÃ&#x2C6;

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

â&#x20AC;¢ NYöWQD

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX

3DUGXELFH

Technická specifikace

â&#x20AC;¢ Atrium Palace 3O]HÄ£

â&#x20AC;¢ Q¼PöVWÃ&#x2C6;5HSXEOLN\ VÅ¡echny SIJÃ&#x2C6;VWURMHMH PRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDW do kterékoli SURGHMQ\RVREQö nebo e-mailem.

2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

'LVSOHMYFP

FP

FP

FP

RozliÅ¡ení displeje &HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0 3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

854 Ã&#x2014; 480

854 Ã&#x2014; 480

720 Ã&#x2014; 1280

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

r*%

r*%

r*%

Procesor

²*+]

²*+]

²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%

0LFUR86%s

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[rs

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

2500

2150

2400

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrs

rrs

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

rr

rr

rr

 

 

 

²²

²²

²²

s

s

s

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

)0U¼GLR03SIJHKU¼YDè )UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MHX]DYIJHQÃ&#x2C6; Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

43

Více na vodafone.cz

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Dual 6,0

Vodafone Smart N9 lite Ceny Standardní cena

Xiaomi Redmi 5A

9R/7( D:L)L volání

Dual 6,0

Xiaomi Redmi 6A

Huawei Y5 2018

LG K9

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

&HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

EÃ&#x2C6;O¼YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

PRGU¼YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

Procesor

²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

2460

3000

3000

3020

2500

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrs

rrs

rrs

rrs

rrs

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

sr

rr

rr

rr

rr

 

 

 

 

 

²²

²²

²²

²²

²²

s

s

s

s

s

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

Rozlišení displeje

)0U¼GLR03SIJHKU¼YDè )UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

 9wHFKQ\FHQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHLV'3+DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRDNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\


44

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Dual 6,0

Vodafone Smart N9 Ceny

Nokia 3.1

Xiaomi Redmi 6

Dual 6,0

Samsung Galaxy J3 2017

Huawei Y6 Prime 2018

Dual 6,0

Xiaomi Redmi S2

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

]ODW¼YDULDQWD GRVWXSQ¼YHVKRSX

]ODW¼YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

VWIJÃ&#x2C6;EUQ¼YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

FP

720 Ã&#x2014; 1440

720 Ã&#x2014; 1440

720 Ã&#x2014; 1440

²

720 Ã&#x2014; 1440

720 Ã&#x2014; 1440

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

²*+]

²*+]

²*+]

²*+]

Rozlišení displeje

Procesor

²*+]

² ²*+]²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

2900

2990

3000

2400

3000:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrs

rrr

rrs

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

sr

rr

rr

rr

rr

rr

 

 

 Ã&#x2014;Ã&#x2014;

)0U¼GLR03SIJHKU¼YDè )UHNYHQFH 0+] /7(

 

 

 

5R]PöU\ PP

²²

²²

Ã&#x2014;Ã&#x2014;

²²

Ã&#x2014;Ã&#x2014;

s

s

s

s

s

s

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

45

Více na vodafone.cz

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Dual 6,0

Vodafone Smart X9 Ceny

Samsung Galaxy J5 2017

Sony Xperia XA1

Huawei P Smart

Samsung Samsung Galaxy J6 Plus Galaxy Xcover4

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

QRYLQNDGRVWXSQ¼ YSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHèHUYHQ¼ YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK YDULDQWDYHVKRSX

QRYLQNDGRVWXSQ¼ YSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FH

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLG

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

r*%

²*+]

²*+]

Rozlišení displeje

² ² ²*+]²*+] ²*+]²*+]

²*+]

²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%&

0LFUR86%s

0LFUR86%&s

0LFUR86%s

0LFUR86%

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

Procesor

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3100

3000

2300

3000

3300

2800

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrs

rrr

rrr

rrs

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

sr

rr

rr

rr

sr

sr

 

 

 

 

 

 

²²

²²

²²

²²

²²

²²

s

s

s

s

s

,3

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

0LFUR6,0

)0U¼GLR03SIJHKU¼YDè )UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


46

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Dual 6,0

Samsung Galaxy A6 Ceny

Sony Xperia XA2

Huawei P20 lite

Apple iPhone SE 32/128 GB

Samsung Samsung Galaxy A6 Plus Galaxy A7

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

UÅ&#x2020;Å&#x201D;RY¼DèHUQ¼YDULDQWD GRVWXSQ¼YHY\EUDQÃ&#x2DC;FK SURGHMQ¼FK

*%YDULDQWD GRVWXSQ¼YHVKRSX

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

QRYLQNDGRVWXSQ¼ YSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPRGU¼ YDULDQWDYHVKRSX

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

OHYDQGXORY¼D]ODW¼ YDULDQWDGRVWXSQ¼ YHVKRSX

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP RozliÅ¡ení displeje

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

L26r

$QGURLGr

$QGURLG

FP

FP

FP

FP

FP

FP

720 Ã&#x2014; 1480

1080 Ã&#x2014; 1920

1080 Ã&#x2014; 2280

640 Ã&#x2014; 1136

1080 Ã&#x2014; 2220

1080 Ã&#x2014; 2220

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

r*%

r*%

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

r*%

r*%

²*+]

²*+]

²*+]

Procesor

²*+]

²*+]

8Ã&#x2014; ²*+]²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%&s

0LFUR86%&s

/LJKWQLQJs

0LFUR86%s

0LFUR86%&s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3000

3300

2900

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

3500

3300

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

sr

rr

rr

sr

sr

sr

)UHNYHQFH 0+] /7(

800/850/900/ 1800/2100/2600

800/850/900/ 1800/2100/2600

800/900/1800/ 2100/2600

800/850/900/ 1800/2100/2600

800/850/900/1800/ 2100/2600

800/850/900/1800/ 2100/2300/2500/2600

5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

²²

²²

²²

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

srr

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

)0U¼GLR03SIJHKU¼YDè

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

47

Více na vodafone.cz

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Dual 6,0

Xiaomi Mi MIX 2 Ceny

Dual 6,0

Nokia 7 Plus

Samsung Galaxy A8 (2018)

Sony Xperia XZ1 Compact

Huawei Nova 3 Apple iPhone 7 32 GB

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

24

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

L26r

FP

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

ss

r*%

r*%

r*%

r*%

ss

² ²*+]²*+]

² ²*+]²*+]

² ²*+]²*+]

² ²*+]²*+]

² ²*+]²*+]

²7ZLVWHU '0,360+]

0LFUR86%&s

0LFUR86%&s

0LFUR86%&s

0LFUR86%&s

0LFUR86%&s

/LJKWQLQJs 0SL[rr

Rozlišení displeje

Procesor 7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3400

3800

3000

2700

3750

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

r

sr

rr

sr

sr

sr

sr

 

 

 

 

 

 

²²

²²

²²

²²

²²

²²

â&#x20AC;&#x201C;

,3

,3

,3

â&#x20AC;&#x201C;

,3

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

)0U¼GLR03SIJHKU¼YDè )UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


48

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Dual 6,0

Xiaomi Mi 8

Ceny

LG G7 ThinQ

Samsung Galaxy S8

Apple iPhone 8 64/256 GB

Huawei P20 Pro

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

24

]HSWHMWHVHQ¼V

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

YHVKRSX

YHVKRSX

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

L26r

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

Ã&#x2014;

3120 Ã&#x2014; 1440

²

750 Ã&#x2014; 1334

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

r7%

r*%

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

² ²*+]²*+]

²*+]

² ²*+]²*+]

6Ã&#x2014;0RQVRRQ0LVWUDOQP

² ²*+]²*+]

Rozlišení displeje

Procesor 7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6; )RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV )RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0LFUR86%&s

0LFUR86%&r

0LFUR86%&r

/LJKWQLQJr

0LFUR86%&s

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr 0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

3400

3000

3000

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

4000

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

sr

rr

sr

sr

sr

 2300/2500/2600

 2100/2600

 

 

 2100/2600

²²

²²

²²

²²

²²

â&#x20AC;&#x201C;

,3

,3

IP67

IP67

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

)0U¼GLR03SIJHKU¼YDè )UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

49

Více na vodafone.cz

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Sony Xperia XZ3

Ceny

9R/7( D:L)L volání

Apple iPhone 8 Plus 64 GB

9R/7( D:L)L volání

Samsung Galaxy S9 64/256 GB

9R/7( D:L)L volání

Samsung Galaxy S9 Plus 64/256 GB

Samsung Galaxy Note 9 128/512 GB

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.èSRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH ]HSWHMWHVHQ¼V

*%YDULDQWD GRVWXSQ¼YHVKRSX

*%YDULDQWDGRVWXSQ¼YH Y\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK *%SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH

]HSWHMWHVHQ¼V

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

QRYLQNDGRVWXSQ¼ YSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHYHVKRSX

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP

$QGURLGr

L26r

$QGURLGr

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

FP

²

²

²

²

²

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

ss

r*%

r*%

r*%

² ²*+]²*+]

²0RQVRRQ 0LVWUDOQP

8Ã&#x2014; ²*+]²*+]

8Ã&#x2014; ²*+]²*+]

8Ã&#x2014; ²*+]²*+]

0LFUR86%&r

/LJKWQLQJr

0LFUR86%&r

0LFUR86%&r

0LFUR86%&r

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr 0SL[

Rozlišení displeje

Procesor 7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6; )RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV )RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$KQHXY¼GÃ&#x2C6;VH:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

sr

sr

sr

sr

sr

 

 

 

 

  ²²

)0U¼GLR03SIJHKU¼YDè )UHNYHQFH 0+] /7(

²²

²²

²²

²²

Speciální certifikace

5R]PöU\ PP

,3rr

,3

,3

,3

,3

)RUP¼W6,0

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


50

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDFK\WUÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020; 1DEÃ&#x2C6;GNDWODèÃ&#x2C6;WNRYÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020;

9R/7( D:L)L volání

9R/7( D:L)L volání

Apple iPhone X 64/256 GB Ceny

9R/7( D:L)L volání

Apple iPhone XS 64/256/512 GB

Apple iPhone XS Max 64/256/512 GB

Nokia 130

Nokia 3310

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

.è

24

24

24

12

24

QRYLQNDGRVWXSQ¼YSUÅ&#x2020;EöKX PöVÃ&#x2C6;FHYHVKRSX

QRYLQNDGRVWXSQ¼YSUÅ&#x2020;EöKX PöVÃ&#x2C6;FHYHVKRSX

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

wHG¼YDULDQWDGRVWXSQ¼YH Y\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FKVWIJÃ&#x2C6;EUQ¼ SRVOHGQÃ&#x2C6;wDQFH]HSWHMWHVHQ¼V

 9 wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP 7HOHIRQ\EH]SR]Q¼PN\MVRXGRVWXSQÃ&#x201E;YHYwHFKSURGHMQ¼FKLYHVKRSX Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7

L26r

L26r

L26r

EH]RSHUDèQÃ&#x2C6;KRV\VWÃ&#x201E;PX

1RNLD6HULHVs

'LVSOHMYFP

FP

FP

FP

FP

FP

Rozlišení displeje

1125 Ã&#x2014; 2436

1125 Ã&#x2014; 2436

1242 Ã&#x2014; 2688

128 Ã&#x2014; 160

240 Ã&#x2014; 320

&HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;0%0%

ss

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

ss

ss

ss

r*%

r*%

6Ã&#x2014;0RQVRRQ0LVWUDOQP

²0RQVRRQ0LVWUDO '0,360+]

²0RQVRRQ0LVWUDO '0,360+]

s

s

Procesor 7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

/LJKWQLQJr

/LJKWQLQJr

/LJKWQLQJr

0LFUR86%s

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[rr

0SL[rr

0SL[ss

0SL[rs

0SL[

0SL[

0SL[

s

s

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

1020

1200

:L)L*36çWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrs

rrs

rrs

sss

sss

%OXHWRRWK

r

r

r

r

r

sr

sr

sr

rr

rr

)UHNYHQFH 0+] /7(

800/900/1800/ 2100/2600

600/700/800/850/900/ 1500/1700/1800/1900/ 22100/2300/2600

600/700/800/850/900/ 1500/1700/1800/1900/ 2100/2300/2600

s

s

5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

²²

²²

,3

,3

,3

s

s

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

0LQL6,0

0LFUR6,0

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6; .DSDFLWDEDWHULH P$K

)0U¼GLR03SIJHKU¼YDè

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WHOHIRQXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

 9wHFKQ\FHQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHLV'3+DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRDNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\


3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

51

1DEÃ&#x2C6;GNDWODèÃ&#x2C6;WNRYÃ&#x2DC;FKWHOHIRQÅ&#x2020; 1DEÃ&#x2C6;GNDWDEOHWÅ&#x2020;

9R/7( volání

9R/7( volání

Dual 6,0

Nokia 8110 4G

Ceny

CAT B35

Vodafone Tab N8

Huawei MediaPad T5

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

Standardní cena

.è

.è

.è

&HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

YHY\EUDQÃ&#x2DC;FKSURGHMQ¼FK

 9wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP RozliÅ¡ení displeje &HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0 3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

.DL26s

.DL26s

$QGURLGr

$QGURLGr

FP

FP

FP

FP

240 Ã&#x2014; 320

240 Ã&#x2014; 320

800 Ã&#x2014; 1280

²

DÅ&#x201D;*%0%

DÅ&#x201D;*%0%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

r*%

r*%

r*%

r*%

Procesor

²*+]

²*+]

²*+]

² ²*+²*+]

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

0LFUR86%s

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rs

0SL[rs

0SL[ss

0SL[sr 0SL[

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

s

s

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

1500

2300

4600

5100

:L)L*36èWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrs

rrs

rrs

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

rr

rr

sr

rr

 

  

Ã&#x2014;Ã&#x2014;

²²

²²

²²

IP52

IP67

s

s

0LFUR6,0

0LFUR6,0

0LFUR6,0

NanoSIM

)0U¼GLR03SIJHKU¼YDè )UHNYHQFH 0+] /7( 5R]PöU\ PP

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WDEOHWXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

 9wHFKQ\FHQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHLV'3+DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRDNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\


52

3IJHKOHGWHOHIRQÅ&#x2020;DWDEOHWÅ&#x2020;

1DEÃ&#x2C6;GNDWDEOHWÅ&#x2020;

Samsung Galaxy Tab A 10.1 Ceny

Apple iPad 32/128 GB

Apple 10.5 iPad Pro 64/256/512 GB

Apple 12.9 iPad Pro 512 GB

&HQ\VHPRKRXYSUÅ&#x2020;EöKXPöVÃ&#x2C6;FHPöQLW=HSWHMWHVHSURGHMFÅ&#x2020;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HY¼VWRSIJÃ&#x2C6;MHPQöSIJHNYDSLW .è

.è

.è

.è

3Rè¼WHèQÃ&#x2C6;SODWED

.è

.è

.è

.è

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSO¼WND

.è

.è

.è

.è

24

24

24

24

v e-shopu

]HSWHMWHVHQ¼V

v e-shopu

v e-shopu

Standardní cena &HQ\QDVSO¼WN\ SIJÃ&#x2C6;NODG

3RèHWPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; 9Ã&#x2C6;FHYDULDQWVSO¼WHN]MLVWÃ&#x2C6;WHXQDwLFKSURGHMFÅ&#x2020; Dostupnost Aktuální dostupnost

 9wHFKQ\SIJÃ&#x2C6;VWURMHMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;REMHGQDWGRNWHUÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\RVREQöQHERHPDLOHP Technická specifikace 2SHUDèQÃ&#x2C6;V\VWÃ&#x201E;P3RGSRUD((7 'LVSOHMYFP RozliÅ¡ení displeje &HONRY¼YQLWIJQÃ&#x2C6;SDPöļ5$0

$QGURLGr

L26r

L26r

L26r

FP

FP

FP

FP

1200 Ã&#x2014; 1920

1536 Ã&#x2014; 2048

1668 Ã&#x2014; 2224

2048 Ã&#x2014; 2732

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%*%

DÅ&#x201D;*%QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

DÅ&#x201D;*%QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

3RGSRUDSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\ 0D[YHOLNRVWSDPöļRYÃ&#x201E;NDUW\

r*%

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;/â&#x20AC;&#x201C;

Procesor

²*+]

²*+]

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

7\SQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;KRNRQHNWRUX 3RGSRUDEH]GU¼WRYÃ&#x201E;KRQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;

0LFUR86%s

/LJKWQLQJs

/LJKWQLQJs

/LJKWQLQJs

)RWRDSDU¼W%OHVN$XWRIRNXV

0SL[rr

0SL[sr

0SL[rr

0SL[rr

)RWRDSDU¼WSIJHGQÃ&#x2C6;

0SL[

0SL[

0SL[

0SL[

.DSDFLWDEDWHULH P$K

7300

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

QHXY¼GÃ&#x2C6;VH

:L)L*36èWHèNDRWLVNÅ&#x2020;SUVWÅ&#x2020;

rrr

rrr

rrr

rrr

%OXHWRRWK

r

r

r

r

sr

sr

sr

sr

)UHNYHQFH 0+] /7(

800/850/900/ 1800/2100/2300

800/900/1800/2100/2600

800/900/1800/2100/2600

800/900/1800/2100/2600

5R]PöU\ PP

²²

²²

²²

Ã&#x2014;Ã&#x2014;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

â&#x20AC;&#x201C;

0LFUR6,0

NanoSIM

NanoSIM

NanoSIM

)0U¼GLR03SIJHKU¼YDè

Speciální certifikace )RUP¼W6,0

8YHGHQÃ&#x201E;FHQ\MVRXMHGQÃ&#x2C6;PSIJÃ&#x2C6;NODGHPVSO¼WHN0D[LP¼OQÃ&#x2C6;YHOLNRVWVSO¼WN\MHG¼QDYÃ&#x2DC;wÃ&#x2C6;0LQLP¼OQÃ&#x2C6;KRPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;KRSOQöQÃ&#x2C6;'Ã&#x201E;ONDVSO¼FHQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HEÃ&#x2DC;WQHERPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;3RGPÃ&#x2C6;QNRX]Ã&#x2C6;VN¼QÃ&#x2C6;WDEOHWXQDVSO¼WN\MH X]DYIJHQÃ&#x2C6;Ã&#x2022;èDVWQLFNÃ&#x201E;VPORXY\VH]YÃ&#x2DC;KRGQöQÃ&#x2C6;PQDVOXÅ&#x201D;E\'DOwÃ&#x2C6;LQIRUPDFHRFHQ¼FKDSRGPÃ&#x2C6;QN¼FKY¼PU¼GLVGöOÃ&#x2C6;QDwLSURGHMFL

Všechny ceny uvádíme i s 21% DPH a jsou platné do aktualizace nabídky.


3IJÃ&#x2C6;VOXwHQVWYÃ&#x2C6;

53

Více na vodafone.cz/prislusenstvi

'RSIJHMWHVLwSLèNRYRXYÃ&#x2DC;EDYX 3RIJLêWHVLSUDNWLFNÃ&#x201E;SIJÃ&#x2C6;VOXwHQVWYÃ&#x2C6;QD YÃ&#x2DC;OHWèLGRYROHQRX0¼PHSURY¼VPDORX RFKXWQ¼YNXQDwLFKY\FK\W¼YHN

Dron DJI Mavic 2 PRO 6OHGRY¼QÃ&#x2C6;YHY\VRNÃ&#x201E;U\FKORVWL .GLVSR]LFLMHIJDGDLQWXLWLYQÃ&#x2C6;FKUHÅ&#x201D;LPÅ&#x2020; 1DVWDYLWHOQ¼FORQD 9QÃ&#x2C6;P¼QÃ&#x2C6;SIJHN¼Å&#x201D;HN

.è

3IJÃ&#x2C6;VOXwHQVWYÃ&#x2C6;VLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSRIJÃ&#x2C6;GLWQDvodafone.cz/prislusenstvi QHERREMHGQDWGRMDNÃ&#x201E;NROLSURGHMQ\

%OXHWRRWKVOXFK¼WND %H]GU¼WRY¼VOXFK¼WND$LU)OH[ 3IJLSRMHQÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;PHWUÅ&#x2020; )UHNYHQèQÃ&#x2C6;RGH]YD~*+] =DEXGRYDQÃ&#x2DC;PLNURIRQ 'REDKRYRUXKRGLQ\ çDVSRVORXFK¼QÃ&#x2C6;KXGE\KRGLQ\ P$KQDEÃ&#x2C6;MHFÃ&#x2C6;]¼NODGQD

'UÅ&#x201D;¼NGRDXWD VEH]GU¼WRYÃ&#x2DC;PQDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6;P =DEXGRYDQ¼U\FKOREH]GU¼WRY¼QDEÃ&#x2C6;MHèND 8QLN¼WQÃ&#x2C6;VHQ]RUSRPRFÃ&#x2C6;NWHUÃ&#x201E;KRVHGUÅ&#x201D;¼N V¼PRWHYÃ&#x2C6;U¼D]DYÃ&#x2C6;U¼ %H]SHèQöMwÃ&#x2C6;SRXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;Y¼QÃ&#x2C6; *36PRELOXD03 SIJHKU¼YDèH

.è .è

Powerbanka 8000 mAh 3RYUFK]JXP\SIJÃ&#x2C6;MHPQÃ&#x2DC;QDGRW\N 3IJÃ&#x2C6;VDYNDQDQÃ&#x2C6;Å&#x201D;WHOHIRQSHUIHNWQöGUÅ&#x201D;Ã&#x2C6; :U\FKOÃ&#x201E;EH]GU¼WRYÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6; 86%VORWSURMHwWöU\FKOHMwÃ&#x2C6;GREÃ&#x2C6;MHQÃ&#x2C6; WHOHIRQXSIJHVNDEHO

.è

3DPöļRYÃ&#x201E;NDUW\6DPVXQJ .DUWD6DPVXQJPLFUR6'+&VGDWRYÃ&#x2DC;PL NDSDFLWDPL*% 3RXÅ&#x201D;LWÃ&#x2C6;GRIRWRDSDU¼WÅ&#x2020;PRELOQÃ&#x2C6;FKWHOHIRQÅ&#x2020; DGDOwÃ&#x2C6;FK 'Ã&#x2C6;N\VSHFLILNDFÃ&#x2C6;PWIJÃ&#x2C6;G\SIJHQHVHQÃ&#x2C6; YöWwÃ&#x2C6;KRPQRÅ&#x201D;VWYÃ&#x2C6;GDW YLGHDKU\ILOP\

.è*% .è*% .è*% .è*%

'DWRYÃ&#x2DC;/('OLJKWNDEHO .YDOLWQÃ&#x2C6;Y\VRNRU\FKORVWQÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x2DC;/('NDEHO VNRQHNWRUHP/LJKWQLQJMHXUèHQSURIJDGX L3KRQHL3DGDL3RG 'DWRYÃ&#x2DC;NDEHODQDEÃ&#x2C6;MHèNDYMHGQRP 9KRGQÃ&#x2DC;SURSIJLSRMHQÃ&#x2C6;WHOHIRQXNSRèÃ&#x2C6;WDèL

.è

7RWRMHMHQRFKXWQ¼YNDXQ¼VVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH NRXSLWPQRKHPYÃ&#x2C6;F1DSIJÃ&#x2C6;NODG ]DGQÃ&#x2C6;NU\W\DSRX]GUD WYU]HQ¼VNOD VÃ&#x2C6;ļRYÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;MHèN\ DXWRQDEÃ&#x2C6;MHèN\fDVSRXVWXGDOwÃ&#x2C6;KR &HQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHYèHWQö'3+DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\


54

3IJHGSODFHQ¼QDEÃ&#x2C6;GND

Více na vodafone.cz/predplacene-karty nebo 800 777 777

9\EHUWHVL]QDwLFK SIJHGSODFHQÃ&#x2DC;FKNDUHW 1HNDÅ&#x201D;GÃ&#x2DC;FKFHPÃ&#x2C6;WWDULIDWDNSURY¼VP¼PHSDU¼GQÃ&#x2C6;SIJHGSODFHQÃ&#x201E;NDUW\6WDèÃ&#x2C6;VLMHQY\EUDW

Karta na volání

Karta na data

9FHQöNDUW\MHEDOÃ&#x2C6;èHNQHRPH]HQÃ&#x201E;KR YRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQDSUYQÃ&#x2C6;PöVÃ&#x2C6;F 3RNXGVLGRELMHWHGRGQÃ&#x2C6;RGDNWLYDFH ]Ã&#x2C6;VN¼WHKRQDGUXKÃ&#x2DC;PöVÃ&#x2C6;FMDNRG¼UHN 3RWÃ&#x201E;VHEXGHEDOÃ&#x2C6;èHNREQRYRYDW]D.è PöVÃ&#x2C6;èQö1DVWDYHQÃ&#x2C6;NDUW\VLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH MHGQRGXwHXSUDYLW

9FHQöNDUW\P¼WHEDOÃ&#x2C6;èHN0%GDW DQHRPH]HQÃ&#x201E;606YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQD SUYQÃ&#x2C6;PöVÃ&#x2C6;F3RNXGVLGRELMHWHGRGQÃ&#x2C6; RGDNWLYDFH]Ã&#x2C6;VN¼WHKRQDGUXKÃ&#x2DC;PöVÃ&#x2C6;FMDNR G¼UHN3RWÃ&#x201E;VHEXGHEDOÃ&#x2C6;èHNREQRYRYDW]D .èPöVÃ&#x2C6;èQö1DVWDYHQÃ&#x2C6;NDUW\PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH NG\NROLYXSUDYLW

$NWLYXMWHVL3URJUDPèW\IJNDDYROHMWHQD èW\IJLèÃ&#x2C6;VODGRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;]D.èPLQ 9RO¼QÃ&#x2C6;QDRVWDWQÃ&#x2C6;èÃ&#x2C6;VODYç5Y¼VEXGHVW¼W .èPLQ606VWRMÃ&#x2C6;.è

63URJUDPHPèW\IJNDEXGHWHYRODWQDèW\IJL Y\EUDQ¼èÃ&#x2C6;VOD]MDNRNROLYVÃ&#x2C6;Wö]D .èPLQ9RO¼QÃ&#x2C6;QDRVWDWQÃ&#x2C6;èÃ&#x2C6;VODY¼V EXGHVW¼W.èPLQD606.è

 3RNXGVHSIJLSRMÃ&#x2C6;WHNLQWHUQHWXDNWLYXMHVH Y¼PEDOÃ&#x2C6;èHN3IJLSRMHQÃ&#x2C6;QDPöVÃ&#x2C6;FVH0% GDWMHQ]D.è .DUWXSRIJÃ&#x2C6;GÃ&#x2C6;WH]D.è9FHQöMH([WUD NUHGLW.è

 .DUWDVWRMÃ&#x2C6;.èDYFHQöMH([WUDNUHGLW .è

=DNDÅ&#x201D;GÃ&#x201E;GRELWÃ&#x2C6;PLQLP¼OQö.è Y¼VRGPöQÃ&#x2C6;PHDÅ&#x201D;([WUDNUHGLWX QDYÃ&#x2C6;F6WDèÃ&#x2C6;VH]DUHJLVWURYDW9Ã&#x2C6;FHQD YRGDIRQHF]RGPHQ\

 9wHFKQ\FHQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHLV'3+MVRX]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\DSODWQÃ&#x201E;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\

Karta 26 pro studenty 6.DUWRXVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHY\EUDW]HEDOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020; NHNDUWö]DVNYöORXFHQX %DOÃ&#x2C6;èHNV*%GDWDQHRPH]HQÃ&#x2DC;PL606 v síti VVOHYRXMHQ]D.è 1HEREDOÃ&#x2C6;èHNVQHRPH]HQÃ&#x2DC;PYRO¼QÃ&#x2C6;P YVÃ&#x2C6;WLDPLQXWDPLGRRVWDWQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; QDYUFKVHVOHYRX]D.è $NWLYRYDWVLMHPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHMDNSRWIJHEXMHWH %DOÃ&#x2C6;èN\O]HVWIJÃ&#x2C6;GDWQHERY\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDWRED VRXèDVQö &HQDNDUW\MH.è9FHQöMH([WUDNUHGLW .è


3IJHGSODFHQ¼QDEÃ&#x2C6;GND

55

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]EDOLFN\

,VSIJHGSODFHQRX NDUWRXPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH YRODWQHRPH]HQö 6WDèÃ&#x2C6;VLDNWLYRYDWQDwHEDOÃ&#x2C6;èN\ NWHUÃ&#x201E;MVRXSURVWö

%DOÃ&#x2C6;èN\QD9RO¼QÃ&#x2C6; 9RO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö .è ZDwOHWH606YHWYDUX92/$1,9)),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

9RO¼QÃ&#x2C6;GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; 1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXPLQXWGRRVWDWQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

.è ZDwOHWH606YHWYDUX92/$1,9)3/86QDèÃ&#x2C6;VOR7700

9RO¼QÃ&#x2C6;GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; 1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXPLQXWGRRVWDWQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

Neomezené $QRQDwHEDOÃ&#x2C6;èN\MVRXQHRPH]HQÃ&#x201E;MDN SURYRO¼QÃ&#x2C6;WDNSUR606N\

Bez smlouvy 9wHFKQ\EDOÃ&#x2C6;èN\MVRXEH]VPOXY D]¼YD]NÅ&#x2020;&HQXEDOÃ&#x2C6;èNXY¼P RGHèWHPH]NUHGLWX

3IJL]SÅ&#x2020;VRELYÃ&#x201E; 0Å&#x2020;Å&#x201D;HWHVLY\EUDWEDOÃ&#x2C6;èHNNWHUÃ&#x2DC;SU¼Yö SRWIJHEXMHWH$NG\Å&#x201D;]URYQDMHGHWH QDGRYROHQRXDFKFHWHPÃ&#x2C6;WRGWHOHIRQX SRNRMPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH]Å&#x2020;VWDWMHQXVYÃ&#x201E;KR NUHGLWX

6REQRYRY¼QÃ&#x2C6;PSRPöVÃ&#x2C6;FL %DOÃ&#x2C6;èN\VHY¼PSIJHVQöSRPöVÃ&#x2C6;FL DXWRPDWLFN\REQRYÃ&#x2C6;WDNÅ&#x201D;HVHRQLF QHPXVÃ&#x2C6;WHVWDUDW1DSIJÃ&#x2C6;NODGEDOÃ&#x2C6;èHN ]VHY¼PREQRYÃ&#x2C6; DWG

8NRQèHQÃ&#x2C6;EDOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020; VREQRYRY¼QÃ&#x2C6;P SRPöVÃ&#x2C6;FL 9SIJÃ&#x2C6;SDGöÅ&#x201D;HQHEXGHWHPÃ&#x2C6;WYGREö NG\VHEDOÃ&#x2C6;èHNREQRYXMHGRVWDWHèQÃ&#x2DC; NUHGLW]UXwÃ&#x2C6;VHY¼PDXWRPDWLFN\ 3RNXGKREXGHWHFKWÃ&#x2C6;WG¼OHY\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDW MHSRWIJHEDMHM]QRYXDNWLYRYDW%DOÃ&#x2C6;èHN WDNÃ&#x201E;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHMHGQRGXwH]UXwLWSIJHV0Å&#x2020;M 9RGDIRQH

.è ZDwOHWH606YHWYDUX92/$1,9)3/86),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

9RO¼QÃ&#x2C6;GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;QHRPH]HQö .è ZDwOHWH606YHWYDUX92/$1,968'(),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

%DOÃ&#x2C6;èN\QD'DWDD606 500 0%GDWD606YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö .è

'DWRY¼QÃ&#x2C6; EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6; 8Å&#x201D;Ã&#x2C6;YHMWHVLVYÃ&#x201E;REOÃ&#x2C6;EHQÃ&#x201E;DSOLNDFH DQLÅ&#x201D;E\Y¼PèHUSDO\GDWD.EDOÃ&#x2C6;è NÅ&#x2020;P'DWDD606QHER.RPSOHWVL VWDèÃ&#x2C6;Y\EUDWQöNWHUÃ&#x2DC;]9RGDIRQH 3DVVÅ&#x2020;s6RFLDO&KDW0XVLFQHER 9LGHR3DVV9Ã&#x2C6;FHRQLFKQDMGHWHQD VWUDQ¼FKs

ZDwOHWH606YHWYDUX'$7$),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

*%GDWD606YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö .è ZDwOHWH606YHWYDUX'$7$),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

*%GDWD606YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö .è ZDwOHWH606YHWYDUX'$7$),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

'DWDQDYÃ&#x2C6;F 3RNXGEXGHWHPÃ&#x2C6;W QöNWHUÃ&#x2DC;]EDOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020;'DWDD606 QHER.RPSOHWDNWLYQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH VLQ\QÃ&#x2C6;YDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQH Y\]YHGQRXWGDOwÃ&#x2C6;GDWDQDYÃ&#x2C6;F

%DOÃ&#x2C6;èN\.RPSOHW .RPSOHWYVÃ&#x2C6;WL *%GDW606DYRO¼QÃ&#x2C6;YVÃ&#x2C6;WL9RGDIRQXQHRPH]HQö

.è =DwOHWH606YHWYDUX.203/(79)),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700

.RPSOHWGRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; *%GDW606DYRO¼QÃ&#x2C6;GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;QHRPH]HQö

.è =DwOHWH606YHWYDUX.203/(7968'(),;QDèÃ&#x2C6;VOR7700


56

Internet

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]LQWHUQHW a YRGDIRQHF]SULSRMHQLEH]NDEHOX QHER

0RELOQÃ&#x2C6;LQWHUQHW */7(LQWHUQHWXÅ&#x201D;SRNUÃ&#x2DC;Y¼WDNIJNDNDÅ&#x201D;GÃ&#x2DC;NRXWUHSXEOLN\)UèHW QDQöPPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVMDNÃ&#x2DC;PNROLYGDWRYÃ&#x2DC;PSIJLSRMHQÃ&#x2C6;PRG9RGDIRQX 3RèHW6,0NDUHW YWDULIX

0RELOQÃ&#x2C6;SIJLSRMHQÃ&#x2C6;

&HQD

5HG'DWD*%*%

1+3

.è

5HG'DWD *%*%

1+1

.è

0RELOQÃ&#x2C6;SIJLSRMHQÃ&#x2C6;*%

1

.è

:L)LVÃ&#x2C6;ļYÅ&#x201D;G\ WDPNGHMVWHY\ 3IJLSRMHQÃ&#x2C6;V*%GDWVL PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;WGRPDLQDFKDWö

3IJLSRMHQÃ&#x2C6;EH] NDEHOX1DSOQR

.WDULIÅ&#x2020;P5HG'DWDQDYÃ&#x2C6;F]Ã&#x2C6;VN¼WH

*%

*%GDW]GDUPDYDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQH 6WDèÃ&#x2C6;MLMHQSRXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDWDGDWDVLY\]YHGQRXWYVHNFL0RMHQDEÃ&#x2C6;GN\ SIM GRGDOwÃ&#x2C6;KR ]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;

0ELWVSURVWDKRY¼QÃ&#x2C6; D0ELWVSURQDKU¼Y¼QÃ&#x2C6;

'DOwÃ&#x2C6;/7(6,0NDUWXSURWDEOHWQHERQRWHERRN 'DWD]WDULIXWDNEXGHWHPRFLèHUSDW]YÃ&#x2C6;FH]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;

7DULISURSIJÃ&#x2C6;OHÅ&#x201D;LWRVWQÃ&#x201E;SIJLSRMHQÃ&#x2C6;sLGH¼OQÃ&#x2C6;QDSIJSURMÃ&#x2C6;]GQÃ&#x2C6;IJ¼G\ QHERSIJHGSRYöêSRèDVÃ&#x2C6;

&HQD

3IJLSRMHQÃ&#x2C6;QDPöVÃ&#x2C6;F0%

 .è

PöVÃ&#x2C6;èQö

USB MODEM

477.è

.è

9RGDIRQH&RQQHFW 86%6SHHG

WI-FI HOTSPOT

'DWRYÃ&#x2DC;REMHP*%REY\NOHSRNU\MH FHORXPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;VSRWIJHEXGRP¼FQRVWL .G\E\Y¼PGDWDSIJHVWRFK\EöOD PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVLMHMHGQRGXwHQDY\wRYDW SR*%]D.è =DSRMHQÃ&#x2C6;MHVQDGQÃ&#x201E;0Å&#x2020;Å&#x201D;HWHSIJLSRMLWDÅ&#x201D; ]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;QDMHGQRX 3IJLSRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VOXÅ&#x201D;E\VHVPORXYRX GRVWDQHWHVOHYX.èQDPRGHP 6WDQGDUGQÃ&#x2C6;FHQDMH.è

9RGDIRQH0RELOH :L)L5K

WI-FI MODEM

Huawei LTE CPE B310

.è

3(775$&.(5

+OÃ&#x2C6;GDFÃ&#x2C6;RERMHN

VWDULI\5HG'DWD QHERVDPRVWDWQö ]D.è

'Ã&#x2C6;N\DSOLNDFL029(75$&.SURL26L$QGURLG PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHNG\NROLYY\KOHGDWSRORKXSVDQHER GRVW¼YDWXSR]RUQöQÃ&#x2C6;NG\Å&#x201D;RSXVWÃ&#x2C6;EH]SHèQRX ]Ã&#x17D;QX

-DNVLSRIJÃ&#x2C6;GLWGDOwÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x2DC;REMHP"2EMHPGDWVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHQDYÃ&#x2DC;wLWYDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQHQHERQDPXMYRGDIRQHF] SURVWIJHGQLFWYÃ&#x2C6;PVOXÅ&#x201D;HE=YöWwHQÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x201E;KREDOÃ&#x2C6;èNX R*%PöVÃ&#x2C6;F]D.è D'RGDWHèQÃ&#x2DC;REMHPGDW &HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRXQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\DXY¼GÃ&#x2C6;PHMHLV'3+

.è

.è²PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; .è


Internet

57

9Ã&#x2C6;FHQDvodafone.cz/pevny-internet QHER800 777 777

Neomezený pevný internet 3RIJLêWHVLQHRPH]HQÃ&#x2DC; LQWHUQHWSIJHVNWHUÃ&#x2DC;SIJLSRMÃ&#x2C6;WH FHORXGRP¼FQRVWQHERWIJHED PHQwÃ&#x2C6;ILUPX

5\FKORVW DÅ&#x201D;0ELWV

3RNUÃ&#x2DC;Y¼PH SRSXODFH

3IJLSRMÃ&#x2C6;PHY¼VSIJHV*/7( $'6/9'6/QHERRSWLFNÃ&#x201E;VÃ&#x2C6;Wö

)XQJXMHPHQDVDPRWöXOHVD LYFHQWUXPöVW

=IJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;]GDUPD %H]SODWQ¼DNWLYDFHDLQVWDODFH

9\XÅ&#x201D;Ã&#x2C6;WPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHQDSIJÃ&#x2C6;NODGMHGQX]Q¼VOHGXMÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;FKYDULDQWSIJLSRMHQÃ&#x2C6;-DN¼U\FKORVWMHGRVWXSQ¼XY¼VGRPD VLVQDGQRRYöIJÃ&#x2C6;WHQDvodafone.cz/pevny-internet

1HRPH]HQÃ&#x2DC;SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHW

0ELWV

0ELWV

0ELWV

0ELWV

0ELWV

0ELWV

.è

.è

.è

.è

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

,QWHUQHWMHwWöYÃ&#x2DC;KRGQöML 3HYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSRIJÃ&#x2C6;GLWMHwWöYÃ&#x2DC;KRGQöML YU¼PFLNRPELQRYDQÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;GN\SURMHGQRWOLYFH DURGLQX VWUs QHERILUPX VWUs &HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;VHVPORXYRXQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\DXY¼GÃ&#x2C6;PHMHLV'3+


58

Vodafone Pass

Více na vodafone.cz/pass

Sdílejte své podzimní UDGRY¼QN\EH]èHUS¼QÃ&#x2C6;GDW $ļXÅ&#x201D;VHMHGHWHRKIJ¼WQöNDPNPRIJLQHERUDGöMLVW\ORYöSRXwWÃ&#x2C6;WHGUDNDPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVHVYÃ&#x2DC;PL EOÃ&#x2C6;]NÃ&#x2DC;PLYwHVGÃ&#x2C6;OHWDQLÅ&#x201D;E\VWHVHE¼OLÅ&#x201D;HSIJLMGHWHRGDWDÅ&#x201C;¼GQ¼]DSOLNDFÃ&#x2C6;]DKUQXWÃ&#x2DC;FKYEDOÃ&#x2C6;èNX 6RFLDO3DVVY¼PWRWLÅ&#x201D;QHèHUS¼GDWD]WDULIX$WRDQLYçHVNXDQLYH]E\WNX(YURSVNÃ&#x201E;XQLH 7DNQHèHNHMWHQD:L)LDVXUIXMWHNGHNROL

7\P¼w ale draka!

SOCIAL PASS

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

9Ã&#x2C6;PHÅ&#x201D;HQHMOHSwÃ&#x2C6;]¼Å&#x201D;LWN\MVRXW\RNWHUÃ&#x201E;VHPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSRGöOLW7DNVGÃ&#x2C6;OHMWHFRKUGORU¼èÃ&#x2C6; 9DSOLNDFÃ&#x2C6;FK)DFHERRN7ZLWWHU,QVWDJUDP6QDSFKDWD3LQWHUHVWXÅ&#x201D;QHPXVÃ&#x2C6;WHEU¼W RKOHG\QDWRNROLNIRWHNDYLGHÃ&#x2C6;QDKUDMHWHQHER]KOÃ&#x201E;GQHWH

52)/

-DNIXQJXMHDFRYwHFKQRVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVH6RFLDO3DVVHPGRSIJ¼W" .YDwHPXWDULIXQHER%DOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020;P.RPSOHWD'DWDD606SURSIJHGSODFHQN\VLKRMHGQRGXwHDNWLYXMHWHY0Å&#x2020;M9RGDIRQH YVHNFL6OXÅ&#x201D;E\s,QWHUQHWs 1DVWDYHQÃ&#x2C6;LQWHUQHWRYÃ&#x2DC;FKVOXÅ&#x201D;HE $SDNXÅ&#x201D;EXGHWHVGÃ&#x2C6;OHWLSURKOÃ&#x2C6;Å&#x201D;HWIRWN\QHERWIJHEDYLGHDQDVRFL¼OQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;FKEH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW.G\Å&#x201D;DOHNOLNQHWH QDSIJQD<RX7XEHYLGHRRSXVWÃ&#x2C6;WHSÅ&#x2020;YRGQÃ&#x2C6;DSOLNDFLDVSRWIJHEDGDWVHY¼PEXGHSRèÃ&#x2C6;WDW 6 SU¼YQÃ&#x201E;IXQJRY¼QÃ&#x2C6;VOXÅ&#x201D;E\Y¼PPÅ&#x2020;Å&#x201D;HPH]DUXèLWXRILFL¼OQÃ&#x2C6;FKPRELOQÃ&#x2C6;FKDSOLNDFÃ&#x2C6;NWHUÃ&#x201E;MVRXGRY\EUDQÃ&#x201E;KREDOÃ&#x2C6;èNX]DIJD]HQ\9SIJÃ&#x2C6;SDGöY\XÅ&#x201D;LWÃ&#x2C6;DOWHUQDWLYQÃ&#x2C6;FKDSOLNDFÃ&#x2C6;QHER ZHERYÃ&#x2DC;FKYHU]Ã&#x2C6;VOXÅ&#x201D;HEQHPÅ&#x2020;Å&#x201D;HPHRYOLYQLWÅ&#x201D;HGDWDQHEXGRXSRèÃ&#x2C6;W¼QD'DWDQHPXVÃ&#x2C6;WHSRèÃ&#x2C6;WDWSRNXGSRXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;Y¼WHREVDKSIJÃ&#x2C6;PRYDSOLNDFLDQHMGHRREVDKWIJHWÃ&#x2C6;VWUDQ\ 6HVOXÅ&#x201D;ERX&KDW3DVVY¼PQHSRèÃ&#x2C6;W¼PHGDWDSIJLFKDWRY¼QÃ&#x2C6;DSRVÃ&#x2C6;O¼QÃ&#x2C6;]SU¼YVREU¼]N\IRWNDPLYLGHLDWG6SRWIJHEXGDWY¼PSRèÃ&#x2C6;W¼PHMHQSIJLDXGLRDYLGHRKRYRUHFK 6HVOXÅ&#x201D;EDPL9LGHRD0XVLF3DVVSRèÃ&#x2C6;W¼PHGDWDYSIJÃ&#x2C6;SDGöSIJHKU¼QÃ&#x2C6;UHNODP\YU¼PFLYLGHDKXGE\QHERNG\Å&#x201D;Y¼VUHNODPDRGN¼Å&#x201D;HPLPRDSOLNDFL6RXè¼VWÃ&#x2C6;VOXÅ&#x201D;HEQHQÃ&#x2C6; SIJHGSODWQÃ&#x201E; QDSIJSIJHGSODWQÃ&#x201E;YU¼PFL+%2*2QHER0XVLF-HWX 6HVOXÅ&#x201D;ERX0XVLF3DVVYU¼PFL$SSOH0XVLFSRèÃ&#x2C6;W¼PHGDWDSIJLSIJHKU¼QÃ&#x2C6;YLGHÃ&#x2C6;


Vodafone Pass

59

'RSIJHMWHVLWDNÃ&#x201E;YLGHDKXGEX QHERFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW VIDEO PASS

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

MUSIC PASS

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

CHAT PASS

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

9HONÃ&#x201E;SIJÃ&#x2C6;EöK\LQD PDOÃ&#x201E;REUD]RYFH

3OQRPX]LN\EH] SOQÃ&#x201E;SDPöWL

Pište jako o závod

2GUHDJXMWHVHXREOÃ&#x2C6;EHQÃ&#x2DC;FKVHUL¼OÅ&#x2020;YLGHÃ&#x2C6; DILOPÅ&#x2020;6OHGXMWHMHSIJHV<RX7XEH +%2*26WUHDPF]1HWIOL[6OHGRYDQL79 $PD]RQ3ULPH9LGHR3ULPD3/$< .XNL6H]QDP=SU¼Y\3RK¼GN\+RUL]RQ *R%DQD[L®ç.2/HSwÃ&#x2C6;796HOIQHW79 ,QWHUDNWLYQÃ&#x2C6;79]DSQL79QHER',*,*2

=DSRPHÄ£WHQDSIJHSOQöQÃ&#x201E;Ã&#x2022;ORÅ&#x201D;LwWö .YDQWDPX]LN\PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVWUHDPRYDWSRGOH OLERVWLYDSOLNDFÃ&#x2C6;FK$SSOH0XVLF0XVLF-HW (YURSD<RXUDGLR7LGDO6SRWLI\ )UHNYHQFH'HH]HU0XVLF3OD\HU3LJ\ 5DGLR:DYHL5DGLRD5DGLRWÃ&#x201E;ND

1HQHFKWHVHRPH]RYDWSIJLNRQYHU]DFL VHVYÃ&#x2DC;PLQHMEOLÅ&#x201D;wÃ&#x2C6;PL3RXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YHMWHDSOLNDFH :KDWV$SS9LEHU0HVVHQJHU7HOHJUDP QHER0HVVDJHEH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

0Ã&#x2C6;FK¼PHWRQHMOHSwÃ&#x2C6; 2EOÃ&#x2C6;EHQÃ&#x201E;NRPELQDFHQDwLFK3DVVÅ&#x2020;WHêQDMGHWHSRKURPDGö6WDèÃ&#x2C6;VLMHQY\EUDW NWHUÃ&#x201E;DSOLNDFHVHGÃ&#x2C6;SU¼YöY¼PDMHGHQ]0XOWL3DVVÅ&#x2020;VLDNWLYRYDW$QHMOHSwÃ&#x2C6;QDWRPMHÅ&#x201D;HXwHWIJÃ&#x2C6;WH

MULTIPASS

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

9LGHR 0XVLF &KDW

MULTIPASS

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

9LGHR 0XVLF 6RFLDO


60

Tarify

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]MHWRYWREH

Ke studentskému tarifu 0XOWL3DVVQDSÅ&#x2020;OURNX]GDUPD 0¼wWDULIMHWRYWREöQHERVLKRFKFHwSRIJÃ&#x2C6;GLW"'RSRUXèKRLVYÃ&#x201E;PXN¼PRwRYLDRED]Ã&#x2C6;VN¼WH 0XOWL3DVVSURYLGHRKXGEXDVRFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöQDSÅ&#x2020;OURNX]GDUPD6YÃ&#x201E;REOÃ&#x2C6;EHQÃ&#x201E;DSOLNDFH VLWDNEXGHWHXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDWDQLÅ&#x201D;E\Y¼PèHUSDO\GDWD]WDULIX9Ã&#x2C6;FHQDVWUs7DNÅ&#x201D;HMHVWOLWL MHwWöQHE\ORDP¼wSODWQÃ&#x2DC;,6,&SUÅ&#x2020;ND]MGLGRWRKR

Tarif MHWRYWREö

10 GB GDW *%YDSOLNDFL 0Å&#x2020;M9RGDIRQH Neomezené volání GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

Neomezené SMS

*%GDWQDYÃ&#x2C6;F 9DSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQHQDWHEHèHN¼*%GDWQDYÃ&#x2C6;F6WDèÃ&#x2C6;VLMH Y\]YHGQRXW

7DULI]DIJÃ&#x2C6;GÃ&#x2C6;wMHGQRGXwHEöKHPFKYLON\ ,NG\Å&#x201D;MVLXNRQNXUHQFHQHPXVÃ&#x2C6;wVHE¼WGORXKÃ&#x201E;KRSDSÃ&#x2C6;URY¼QÃ&#x2C6; DVORÅ&#x201D;LWÃ&#x2DC;FKREVWUXNFÃ&#x2C6;3IJHYHGHPHWöNQ¼PQHMSR]GöMLGR GHVHWLGQÃ&#x2C6;

GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

'DWXM]WHOHIRQXL]WDEOHWX

Datová SIM ]GDUPD

.WDULIXWL]GDUPDSIJLG¼PHGUXKRXGDWRYRX6,0NDUWXWDNÅ&#x201D;H EXGHwPRFWVYÃ&#x2DC;FK*%èHUSDWQDMHGQRXMDN]WHOHIRQX WDNWIJHEDL]WDEOHWX

.è PöVÃ&#x2C6;èQöEH]]¼YD]NX

 7DULIMHWRYWREöMHEH]VPORXY\DMHKRFHQDMHXYHGHQDYèHWQö'3+'¼UHNYSRGREö9RGDIRQH0XOWL3DVVXQDSÅ&#x2020;OURNX]GDUPD]Ã&#x2C6;VN¼WHSIJLSRIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;WDULIXGR


Tarify

61

9Ã&#x2C6;FHQDYRGDIRQHF]DYRGDIRQHF]WDULI\

3RwHGHV¼WFH VSRXVWDYÃ&#x2DC;KRG

1DVWDUWXMWH VYÅ&#x2020;MWDULI

3RNXGY¼PXÅ&#x201D;E\ORVWDèÃ&#x2C6;Q¼PXN¼]DW REèDQNXDPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVLY\EUDWWDULIQHERWDEOHW VPRELOQÃ&#x2C6;PLQWHUQHWHP]D]YÃ&#x2DC;KRGQöQRXFHQX

3RNXGQHSRWIJHEXMHWHQHRPH]HQÃ&#x201E; YRO¼QÃ&#x2C6;DYHONRXSRUFLGDWP¼PH SURY¼VWDULI6WDUWPLQXWNWHUÃ&#x2DC; Y¼VXUèLWöXVSRNRMÃ&#x2C6;

7DEOHW VPRELOQÃ&#x2C6;P LQWHUQHWHP

0öVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;WDULI VYROQÃ&#x2DC;PL MHGQRWNDPL

6WDUW PLQXW

0%GDW

0%GDW

PLQXW

PLQXW

4 GB GDW WDEOHW

9RGDIRQH7DE1

1\QÃ&#x2C6;]DSODWÃ&#x2C6;WH.è DSRWÃ&#x201E;.è ²PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; GDOwÃ&#x2C6;.èPLQ

GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6; GDOwÃ&#x2C6;.èPLQ

SMS

SMS

.è

.è

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

Vodafone Smart N9 lite VHVOHYRX.è

1\QÃ&#x2C6;Y¼PYDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQHGDUXMHPH 0%GDWQDYÃ&#x2C6;F6WDèÃ&#x2C6;VLMHY\]YHGQRXW ,NWRPXWRWDULIXVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHGRSIJ¼WQöNWHUÃ&#x2DC;]EDOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020; 9RGDIRQH3DVV 0Å&#x2020;Å&#x201D;HWHVLGRNRXSLWDÅ&#x201D;GDOwÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x201E;6,0NDUW\ GÃ&#x2C6;N\QLPÅ&#x201D;VYÅ&#x2020;MGDWRYÃ&#x2DC;EDOÃ&#x2C6;èHNY\XÅ&#x201D;LMHWHLYGDOwÃ&#x2C6;FK ]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;FK3RIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;MH]GDUPD]DVGÃ&#x2C6;OHQÃ&#x2C6;]DSODWÃ&#x2C6;WH .èPöVÃ&#x2C6;èQö]DMHGQX6,0NDUWX

1\QÃ&#x2C6;.èDSRWÃ&#x201E; .è²PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; .è VWDQGDUGQÃ&#x2C6;FHQDMH.è

1 DEÃ&#x2C6;GNDMHXUèHQDSRX]H]¼ND]QÃ&#x2C6;NÅ&#x2020;PVWDUwÃ&#x2C6;POHW8WDEOHWXVGDW\VH FHQD.èVNO¼G¼]HVSO¼WN\WDEOHWXNWHU¼èLQÃ&#x2C6;.èPöVÃ&#x2C6;èQöDPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6; FHQ\WDULIXVLQWHUQHWHP.è7DEOHWEXGHSOQöVSODFHQSRPöVÃ&#x2C6;FÃ&#x2C6;FK &HQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHYèHWQö'3+-VRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;P PöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;PQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\VPöUHPGROÅ&#x2020; DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\


62

Tarify

Více Více na na vodafone.cz/tarify vodafone.cz/rodina nebo nebo 800 800 777 777 777 777

Tarify Red Naplno pro jednotlivce Datová SIM

Nyní dárek 2 GB

Výdaje pod kontrolou

.WDULIÅ&#x2020;PVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSRIJÃ&#x2C6;GLW DÅ&#x201D;GDOwÃ&#x2C6;GDWRYÃ&#x201E;6,0'DWD SDNY\XÅ&#x201D;LMHWHLYGDOwÃ&#x2C6;FK]DIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;FK3RIJÃ&#x2C6;]HQÃ&#x2C6;MH]GDUPD ]DVGÃ&#x2C6;OHQÃ&#x2C6;]DSODWÃ&#x2C6;WH.è PöVÃ&#x2C6;èQö]DMHGQX6,0

9DSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQHY¼P Q\QÃ&#x2C6;G¼PHQDYÃ&#x2C6;F*%GDW ]GDUPD6WDèÃ&#x2C6;MLMHQSRXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YDW DGDWDVLY\]YHGQRXWYVHNFL 0RMHQDEÃ&#x2C6;GN\

3RNXGGRV¼KQHWHGYRMQ¼VRENXVYÃ&#x201E;SUÅ&#x2020;PöUQÃ&#x201E;Ã&#x2022;WUDW\ ]DSRVOHGQÃ&#x2C6;FKPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; XSR]RUQÃ&#x2C6;PHY¼VQDWRQRYö 606NRX

20 GB

'DWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6; 3IJLGHMWHVLNWDULIXQöNWHUÃ&#x2DC; ]EDOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020;9RGDIRQH3DVV DXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YHMWHVLDSOLNDFHNG\NROLY DNGHNROLYEH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW 9Ã&#x2C6;FHQDVWUs

Red Naplno 5 GB

Red Naplno

10 GB

7 dní neomezeného volání, SMSDDÅ&#x201D;0%GHQQö ]Y\EUDQÃ&#x2DC;FK]HPÃ&#x2C6;VYöWD

1000 minut pro volání ]ç5GRUHJLRQX a na Slovensko

1000 minut pro volání ]ç5GRUHJLRQX a na Slovensko

Red Naplno

5 GB

10 GB

20 GB

mobilních dat

mobilních dat

mobilních dat

Neomezené volání a SMS do všech sítí

Neomezené volání a SMS do všech sítí

Neomezené volání a SMS do všech sítí

.è

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

 &HQDWDULIX1DSOQRMHSODWQ¼SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;PQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;MHYèHWQö'3+DSODWÃ&#x2C6;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\ çHUS¼QÃ&#x2C6;GDWPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHNRQWURORYDWGÃ&#x2C6;N\DataStropuSRMHKRÅ&#x201D;GRVDÅ&#x201D;HQÃ&#x2C6;SIJHVWDQHLQWHUQHWIXQJRYDW3URWDULI\MHQDVWDYHQQ¼VOHGRYQö*%XWDULIX5HG1DSOQR*%*% XWDULIX5HG1DSOQR*%*%XWDULIX5HG1DSOQR*%D*%XVGÃ&#x2C6;OHQÃ&#x201E;GDWRYÃ&#x201E;NDUW\9Ã&#x2DC;wLDataStropu]PöQÃ&#x2C6;WHYDSOLNDFL0Å&#x2020;M9RGDIRQH 3URILUHPQÃ&#x2C6;]¼ND]QÃ&#x2C6;N\$NWLYXMWHVL931DNRPXQLNXMWHYU¼PFLVYÃ&#x201E;ILUP\]DGDUPR6QDwÃ&#x2C6;931P¼WHYRO¼QÃ&#x2C6;D606YHVYÃ&#x201E;ILUHPQÃ&#x2C6;eVNXSLQöp]DGDUPRDWREH]RKOHGXQDGUXK WDULIXXMHGQRWOLYÃ&#x2DC;FKèÃ&#x2C6;VHO0D[LP¼OQÃ&#x2C6;SRèHWÃ&#x2022;èDVWQÃ&#x2C6;NÅ&#x2020;931QHQÃ&#x2C6;RPH]HQ


Tarify

63

Více na vodafone.cz/rodina nebo 800 777 777

Tarify Red+ pro rodinu 3IJHKOHGQÃ&#x2DC;Ã&#x2022;èHW

çHUS¼QÃ&#x2C6;GDW

'DWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;

Výdaje celé rodiny máte pod NRQWURORXQDMHGQRPÃ&#x2022;èWX

'DWDYURGLQöVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH GRSIJHGXUR]GöOLWSURNDÅ&#x201D;GÃ&#x201E; èÃ&#x2C6;VOR]YO¼wļ

3IJLGHMWHVLNWDULIXQöNWHUÃ&#x2DC;]EDOÃ&#x2C6;èNÅ&#x2020;9RGDIRQH3DVVDXÅ&#x201D;Ã&#x2C6;YHMWH VLDSOLNDFHNG\NROLYDNGHNROLYEH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW6NYöOÃ&#x201E;QDWRP MHÅ&#x201D;HEDOÃ&#x2C6;èHNVWDèÃ&#x2C6;DNWLYRYDWMHGQRXDSODWÃ&#x2C6;SURYwHFKQ\èOHQ\ URGLQ\9Ã&#x2C6;FHQDVWUs

1HFKWHVYÃ&#x201E;GöWLREMHYRYDWVYöWEH]SHèQö 6QRYRXDSOLNDFÃ&#x2C6;EXGHWH]Q¼WMHMLFKDNWX¼OQÃ&#x2C6; SRORKXD]¼URYHÄ£PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHRPH]LWQHYKRGQÃ&#x2DC; REVDKQDLQWHUQHWX$SOLNDFHMHQDSUYQÃ&#x2C6;PöVÃ&#x2C6;F ]GDUPDWDNMLY\]NRXwHMWH9Ã&#x2C6;FHQDVWUDQö

Red+ 10 GB pro 4 èOHQ\URGLQ\

Red+ 50 GB pro 4 èOHQ\URGLQ\

10 GB

50 GB

VGÃ&#x2C6;OHQÃ&#x2DC;FKPRELOQÃ&#x2C6;FKGDW

VGÃ&#x2C6;OHQÃ&#x2DC;FKPRELOQÃ&#x2C6;FKGDW

4Ã&#x2014;

4Ã&#x2014;

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;D606GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;D606GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö


64

3URŻUP\

Více na vodafone.cz/edohled

Vodafone eDohled: Pohlídáme cokoliv 9ODVWQÃ&#x2C6;WHYR]RYÃ&#x2DC;SDUNVWURMHQHERWIJHEDGRUXèXMHWH]¼VLON\ DFKFHWHPÃ&#x2C6;WYwHSRIJ¼GSRGNRQWURORX"'Ã&#x2C6;N\VOXÅ&#x201D;Eö9RGDIRQH H'RKOHGEXGHWHPÃ&#x2C6;WQHXVW¼OÃ&#x2DC;RQOLQHSIJHKOHGRWRPNGHVHY¼w majetek nachází. .è

Snadná instalace 1HPXVÃ&#x2C6;WHQLF]DSRMRYDWVOHGRYDFÃ&#x2C6;MHGQRWNX SIJLFK\WÃ&#x2C6;WHVLOQÃ&#x2DC;PPDJQHWHPDG¼WHGREDOÃ&#x2C6;NX nebo do zavazadla.

eDohled modul Standard

.è²PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020; .è

 %DWHULHY\GUÅ&#x201D;Ã&#x2C6;DÅ&#x201D;PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;EH]QDELWÃ&#x2C6; 9 SRK\EXFFDNP 3 RVN\WXMHVW¼OÃ&#x2DC;SIJHKOHGRWHSORWö YOKNRVWLRWIJHVHFKSIJHNURèHQÃ&#x2C6;U\FKORVWL èDVHFKSURVWRMÅ&#x2020;DGDOwÃ&#x2C6;FKSDUDPHWUHFK

([WUÃ&#x201E;PQÃ&#x2C6;YÃ&#x2DC;GUÅ&#x201D;EDWHULH %DWHULHY\GUÅ&#x201D;Ã&#x2C6;GOHW\SXMHGQRWN\DÅ&#x201D;URN

eDohled â&#x20AC;&#x201C; Evropa Monitoring po celé EU 8NO¼G¼QHRPH]HQRXKLVWRULL DXPRÅ&#x201D;Ä£XMHQDVWDYHQÃ&#x2C6; OLERYROQÃ&#x201E;KRSRèWX geozón

.è ]DPöVÃ&#x2C6;F

Monitoring kdekoliv 9DULDQW\VOXÅ&#x201D;E\H'RKOHG eDohled Mini eDohled Evropa H'RKOHG6YöW

Dosah

Cena

SRX]HQDÃ&#x2022;]HPÃ&#x2C6;ç5

.èPöVÃ&#x2C6;èQö

monitoring po celé EU

.èPöVÃ&#x2C6;èQö

PRQLWRULQJSRFHOÃ&#x201E;PVYöWö

.èPöVÃ&#x2C6;èQö

'Ã&#x2C6;N\JORE¼OQÃ&#x2C6;6,0PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHVOHGRYDW VYÅ&#x2020;MPDMHWHNSRFHOÃ&#x201E;PVYöWö

9DULDQW\PRGXOÅ&#x2020;NWHUÃ&#x201E;VHOLwÃ&#x2C6;YÃ&#x2DC;GUÅ&#x201D;Ã&#x2C6;EDWHULH

eDohled modul Mini (nemá magnet) eDohled modul Standard eDohled modul Maxi

9Ã&#x2DC;GUÅ&#x201D;EDWHULHQDMHGQR nabití

Cena

PöVÃ&#x2C6;F

.è

DÅ&#x201D;PöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;

.è

URN

.è

3RWIJHEXMHWHYÃ&#x2C6;FHLQIRUPDFÃ&#x2C6;RVOXÅ&#x201D;EöH'RKOHG"&KFHWHVLH'RKOHGNRXSLW" 5H]HUYXMWHVLVFKÅ&#x2020;]NXVQDwÃ&#x2C6;PSRUDGFHPSURILUHPQÃ&#x2C6;]¼ND]QÃ&#x2C6;N\ &HQ\XY¼GÃ&#x2C6;PHYèHWQö'3+DMVRXSODWQÃ&#x201E;GRGDOwÃ&#x2C6;DNWXDOL]DFHQDEÃ&#x2C6;GN\

Obsluha a správa odkudkoliv $ļMHMHGQRWNDNGHNROLYWHUÃ&#x201E;QXPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHML RQOLQHQDVWDYLWDVOHGRYDW]SRUW¼OX


3URŻUP\

65

$XWRLPDWHUL¼ORQOLQH -VWHIJHPHVOQÃ&#x2C6;NNWHUÃ&#x2DC;MHQHXVW¼OHYWHUÃ&#x201E;QXDDXWRP¼WHQDORÅ&#x201D;HQR KRGQRWQÃ&#x2DC;PPDWHUL¼OHPQHERQ¼IJDGÃ&#x2C6;P"6H'RKOHGHPVHQHPXVÃ&#x2C6;WHE¼W QHFKDWDXWRQHERGRG¼YNX]DSDUNRYDQÃ&#x201E;PLPRVYÅ&#x2020;MGRVDK9\NUDGHQÃ&#x2C6; QHERRGWDÅ&#x201D;HQÃ&#x2C6;PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHSIJHGHMÃ&#x2C6;W-HGQRGXwHVLGRDXWDPDJQHWHP SIJLSHYQöWHVOHGRYDFÃ&#x2C6;MHGQRWNXVYHONRNDSDFLWQÃ&#x2C6;EDWHULÃ&#x2C6;GÃ&#x2C6;N\QÃ&#x2C6;Å&#x201D;EXGHWH YöGöWNGHVHYR]LGORQDFK¼]Ã&#x2C6;DFRVHVQÃ&#x2C6;PGöMH9SIJÃ&#x2C6;SDGöÅ&#x201D;HVHGRQöM QöNGREXGHSRNRXwHWYQLNQRXWGRVWDQHWHQRWLILNDFL

8Å&#x201D;Y¼PQHXSODYH 3Å&#x2020;MèXMHWHORGLèN\SIJÃ&#x2C6;YöV\èW\IJNRON\wODSDGODSRSIJMLQRXWHFKQLNX" 3RNXGVHY¼PWIJHEDORêND]DWRXO¼SRGPRVWVH'RKOHGHPMLQDMGHWH VQDGQR1DYÃ&#x2C6;FSRNXGVWÃ&#x2C6;PFRSÅ&#x2020;MèXMHWHQHQÃ&#x2C6;VSU¼YQö]DFK¼]HQR PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHWRQHGLVFLSOLQRYDQÃ&#x2DC;P]¼ND]QÃ&#x2C6;NÅ&#x2020;PMHGQRGXwHVSRèÃ&#x2C6;WDW 6FKRYDQ¼*36MHGQRWNDGRN¼Å&#x201D;HVOHGRYDWDNWX¼OQÃ&#x2C6;SRORKX0Å&#x2020;Å&#x201D;HWHVLWDNÃ&#x201E; QDVWDYLW]Ã&#x17D;QXYHNWHUÃ&#x201E;VHP¼]DSÅ&#x2020;MèHQ¼YöFSRK\ERYDW.G\Å&#x201D;QDEHUH wSDWQÃ&#x2DC;VPöUSIJLMGHY¼PXSR]RUQöQÃ&#x2C6;SRPRFÃ&#x2C6;SXVKQRWLILNDFH

1¼NODGSRGGUREQRKOHGHP &KFHWHPRQLWRURYDWRWIJHVDWODNYSIJHSUDYQÃ&#x2C6;PSURVWRUXSUDFRYQÃ&#x2C6;KR YR]LGODDE\VWHSIJHGHwOLwNRG¼PQHERQHSIJÃ&#x2C6;MHPQÃ&#x201E;PXSIJHNYDSHQÃ&#x2C6;SIJL SIJHG¼QÃ&#x2C6;]ERÅ&#x201D;Ã&#x2C6;"6WDèÃ&#x2C6;VLSRIJÃ&#x2C6;GLWH'RKOHG9RQOLQHSRUW¼OXVLMHGQRGXwH QDVWDYÃ&#x2C6;WHSRYROHQRXVÃ&#x2C6;OXRWIJHVXDYSIJÃ&#x2C6;SDGöMHMÃ&#x2C6;KRSIJHNURèHQÃ&#x2C6;GRVWDQH IJLGLèSIJÃ&#x2C6;SDGQöLGDOwÃ&#x2C6;RVRE\XSR]RUQöQÃ&#x2C6;.IJHKNÃ&#x2DC;Q¼NODGMHSDNPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E; KQHG]NRQWURORYDWWDNÅ&#x201D;HVHQDMHKRSIJÃ&#x2C6;SDGQÃ&#x201E;SRwNR]HQÃ&#x2C6;QHSIJLMGH DÅ&#x201D;X]¼ND]QÃ&#x2C6;ND


66

3URŻUP\

Více na vodafone.cz/red-office nebo 800 777 700

ıHwHQÃ&#x2C6;SURQHERèOHQ\ILUP\ 65HG2IILFH]Ã&#x2C6;VN¼WHVOHYXQDQHRPH]HQÃ&#x2DC;SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHW-HKRU\FKORVWPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWH QDYÃ&#x2DC;wLWQD0ELWV]D.èPöVÃ&#x2C6;èQöQD0ELWV]D.èPöVÃ&#x2C6;èQöQHERMHwWöYÃ&#x2C6;F 1DwHVÃ&#x2C6;ļSRGSRUXMHDÅ&#x201D;0ELWV6DPR]IJHMPö]¼YLVÃ&#x2C6;QDWHFKQLFNÃ&#x2DC;FKPRÅ&#x201D;QRVWHFK YPÃ&#x2C6;VWöLQVWDODFHNWHUÃ&#x201E;VLRYöIJÃ&#x2C6;WHQDYRGDIRQHF]SHYQ\LQWHUQHW

Red Office Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

Red+ Office pro èOHQ\ILUP\ Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

5 GB

10 GB

mobilních dat

sdílených mobilních dat

Neomezené volání a SMS do všech sítí

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6; EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

²

Neomezené volání a SMS do všech sítí

²

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6; EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

. SHYQÃ&#x201E;PXLQWHUQHWXY¼VSIJLSRMÃ&#x2C6;PHSRPRFÃ&#x2C6;WHFKQRORJLÃ&#x2C6;*/7($'6/9'6/QHERRSWLFNÃ&#x201E;VÃ&#x2C6;Wö6RXè¼VWÃ&#x2C6;NRPELQRYDQÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;GN\MHSHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVU\FKORVWÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;0ELWV XQDEÃ&#x2C6;GN\5HG2IILFH*%SURèOHQ\D5HG2IILFH*%SURèOHQÅ&#x2020;MHVRXè¼VWÃ&#x2C6;SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVU\FKORVWÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;0ELWV SRNXGWXWRU\FKORVWXPRÅ&#x201D;QÃ&#x2C6;WHFKQLFNÃ&#x201E; SDUDPHWU\QDYDwÃ&#x2C6;DGUHVH3RNXGQHQDEÃ&#x2C6;GQHPHY¼PQLÅ&#x201D;wÃ&#x2C6;U\FKORVWSRGOHPRÅ&#x201D;QRVWÃ&#x2C6;PÃ&#x2C6;VWDLQVWDODFH7\VLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHRYöIJLWQDvodafone.cz/pevny-internet1DEÃ&#x2C6;GNXMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E; NRPELQRYDWLVGDOwÃ&#x2C6;PLYDULDQWDPLWDULIÅ&#x2020;9Ã&#x2C6;FHLQIRUPDFÃ&#x2C6;]Ã&#x2C6;VN¼WHXSURGHMQÃ&#x2C6;KRWÃ&#x2DC;PX&HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;PQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;MVRX YèHWQö'3+DMVRX]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\


67

3URŻUP\

SURèOHQ\ILUP\ 5HG2IILFH60 GB SURèOHQ\ILUP\

5HG2IILFH20 GB SURèOHQ\ILUP\

Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

5HG2IILFH50 GB SURèOHQ\ILUP\

0RGHP]D.è 3HYQ¼,3DGUHVD 9,3WHFKQLFN¼SRGSRUD

Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

20 GB

50 GB

60 GB

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

4Ã&#x2014;

4Ã&#x2014;

4Ã&#x2014;

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6; D606GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6; D606GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6; D606GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

4Ã&#x2014;

4Ã&#x2014;

4Ã&#x2014;

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6; EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6; EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6; EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

.è

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö


3URŻUP\

SURèOHQņILUP\

Red+ Office 30 GB SURèOHQņILUP\

Red+ Office 20 GB SURèOHQņILUP\

Neomezený pevný LQWHUQHWDŔ0ELWV

0RGHP]D.è 3HYQ¼,3DGUHVD VIP technická podpora Neomezený pevný LQWHUQHWDŔ0ELWV

20 GB

30 GB

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

1HRPH]HQÄYRO¼QÈ D606GRYwHFKVÈWÈ

1HRPH]HQÄYRO¼QÈ D606GRYwHFKVÈWÈ

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÈVÈWöDFKDWRY¼QÈ EH]SRèÈW¼QÈGDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÈVÈWöDFKDWRY¼QÈ EH]SRèÈW¼QÈGDW

.è

.è

PöVÈèQö

PöVÈèQö

68


69

Pevná linka

%XêWHPRELOQÈ LVSHYQRXOLQNRX

Novinka

1HEXêWHY¼]DQÈQDSHYQRXOLQNXYHVYÄNDQFHO¼IJL3IJHYHêWHMLNQ¼P 6YÄWHOHIRQQÈèÈVORVLEXGHWHPRFLQHFKDWDYwHFKQ\KRYRU\SIJHVPöUXMHPH SRKRGOQöQDPRELONWHUØVL]YROÈWH+RYRU\RG]¼ND]QÈNņWDNPņŔHWH Y\IJL]RYDWRGNXGNROLYDNG\NROLYEH]HVWUDFKXŔHMH]PHwN¼WH

3URILUHPQÈ]¼ND]QÈN\N5HG2IILFH DGDOwÈPY\EUDQØPWDULIņP ]D]YØKRGQöQRXFHQX

.è

9RODMÈFÈ WHOHIRQ

.è

9RODQÄ SHYQÄèÈVOR

PöVÈèQö

'RVWXSQRVW

µVSRUD

1HPXVÈWHEØWYSU¼FLNDŔGØ GHQQDèDVDE\VWHQ¼KRGRX QH]PHwNDOLKRYRU\RG ]¼ND]QÈNņ%XGHWHQHXVW¼OH GRVWXSQÈ

1HPXVÈWHVLSRIJL]RYDWVSHFL¼OQÈ SHYQØWHOHIRQ=DSIJÈFKR]È KRYRU\QHSODWÈWHDRGFKR]È KRYRU\Y\IJL]XMHWHSRKRGOQö]H VYÄKRPRELOX

 &HQ\XY¼GÈPHYèHWQö'3+

0RELOQÈWHOHIRQ QDNWHUÄPMH KRYRUSIJLMDW

e0¼PSHYQRXOLQNXNWHURX SRXŔÈY¼PXŔQöNROLNOHWDPRML ]¼ND]QÈFLPLQDQLèDVWRYRODMÈ-¼DOH RGFKR]ÈKRYRU\Y\IJL]XMLYöWwLQRX] PRELOX3HYQRXOLQNXRYwHPUXwLW QHFKFLDE\FKQHSIJLwODR]¼ND]QÈN\p ZÁKAZNICE


.RPELQRYDQ¼QDEÃ&#x2C6;GND

70

9Ã&#x2C6;FHQDvodafone.cz/red-home QHER 800 777 777

1DNRPELQXMHWHVLQHRPH]HQÃ&#x2DC; SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWDPRELOQÃ&#x2C6;VOXÅ&#x201D;E\ 5RGLQ¼PWöPMHWHêKHM$ļXÅ&#x201D;MHWDYDwHYHON¼èLPDO¼QHERSRWIJHEXMHWHIJHwHQÃ&#x2C6;MHQSURMHGQRKR]QDwÃ&#x2C6; NRPELQRYDQÃ&#x201E;QDEÃ&#x2C6;GN\SHYQÃ&#x201E;KRLQWHUQHWXQDGRPDDPRELOQÃ&#x2C6;FKVOXÅ&#x201D;HEVLY\EHUHWH1DMGHWHYQÃ&#x2C6;RKURPQRX SRUFLGDWQHRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;D606L6RFLDOD&KDW3DVVWDNÅ&#x201D;HQDVRFL¼OQÃ&#x2C6;FKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;FKDSIJLFKDWRY¼QÃ&#x2C6;XÅ&#x201D;QHEXGHWH PXVHWSRèÃ&#x2C6;WDWGDWD &KWöOLE\VWHQDYÃ&#x2DC;wLWU\FKORVWSHYQÃ&#x201E;KRLQWHUQHWX" 7RO]HMHGQRGXwH]DIJÃ&#x2C6;GLW5\FKORVWVLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHQDYÃ&#x2DC;wLWQD0ELWV]D.èPöVÃ&#x2C6;èQöQD0ELWV]D.èPöVÃ&#x2C6;èQöQHERMHwWöYÃ&#x2C6;F1DwHVÃ&#x2C6;ļSRGSRUXMH DÅ&#x201D;0ELWV6DPR]IJHMPö]¼OHÅ&#x201D;Ã&#x2C6;QDWHFKQLFNÃ&#x2DC;FKPRÅ&#x201D;QRVWHFKYDwHKRE\GOLwWöNWHUÃ&#x201E;VLVQDGQRRYöIJÃ&#x2C6;WHQDYRGDIRQHF]SHYQ\LQWHUQHW

Red Home

Red+ Home SUR

pro jednotlivce

èOHQ\URGLQ\

Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

Neomezený pevný LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

5 GB

10 GB

mobilních dat

sdílených mobilních dat

Neomezené volání a SMS do všech sítí

²

Neomezené volání a SMS do vÅ¡ech sítí 6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

²

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö

 .SHYQÃ&#x201E;PXLQWHUQHWXY¼VSIJLSRMÃ&#x2C6;PHSRPRFÃ&#x2C6;WHFKQRORJLÃ&#x2C6;*/7($'6/9'6/QHERRSWLFNÃ&#x201E;VÃ&#x2C6;Wö6RXè¼VWÃ&#x2C6;5HG+RPHSURDMHSHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVU\FKORVWÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;0ELWVX5HG +RPHSURMHVRXè¼VWÃ&#x2C6;SHYQÃ&#x2DC;LQWHUQHWVU\FKORVWÃ&#x2C6;DÅ&#x201D;0ELWVSRNXGWXWRU\FKORVWXPRÅ&#x201D;QÃ&#x2C6;WHFKQLFNÃ&#x201E;SDUDPHWU\QDYDwÃ&#x2C6;DGUHVH3RNXGQHQDEÃ&#x2C6;GQHPHY¼PQLÅ&#x201D;wÃ&#x2C6;U\FKORVWSRGOH PRÅ&#x201D;QRVWÃ&#x2C6;YDwHKRE\GOLwWö7\VLPÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHRYöIJLWQDYRGDIRQHF]SHYQ\LQWHUQHW1DEÃ&#x2C6;GNXMHPRÅ&#x201D;QÃ&#x201E;NRPELQRYDWLVGDOwÃ&#x2C6;PLYDULDQWDPLWDULIÅ&#x2020;9Ã&#x2C6;FHLQIRUPDFÃ&#x2C6;]Ã&#x2C6;VN¼WHXSURGHMQÃ&#x2C6;KRWÃ&#x2DC;PX &HQ\MVRXSODWQÃ&#x201E;SIJLSRGSLVXVPORXY\V0LQLP¼OQÃ&#x2C6;PPöVÃ&#x2C6;èQÃ&#x2C6;PSOQöQÃ&#x2C6;PQDPöVÃ&#x2C6;FÅ&#x2020;XY¼GÃ&#x2C6;PHMHYèHWQö'3+D]DRNURXKOHQÃ&#x201E;QDFHOÃ&#x201E;NRUXQ\


Kombinovaná Rubrika nabídka

71 71

Více na vodafone.cz

1HFKWHVYÃ&#x201E;GöWLREMHYRYDW VYöWEH]SHèQö6QRYRX DSOLNDFÃ&#x2C6;EXGHWH]Q¼WMHMLFK DNWX¼OQÃ&#x2C6;SRORKXD]¼URYHÄ£ PÅ&#x2020;Å&#x201D;HWHRPH]LWQHYKRGQÃ&#x2DC; REVDKQDLQWHUQHWX$SOLNDFH MHQDSUYQÃ&#x2C6;PöVÃ&#x2C6;F]GDUPD WDNMLY\]NRXwHMWH9Ã&#x2C6;FHQD VWUDQö

Red+ Home pro 4

Red+ Home pro 6

èOHQ\URGLQ\

èOHQÅ&#x2020;URGLQ\

1HRPH]HQÃ&#x2DC;SHYQÃ&#x2DC; LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

1HRPH]HQÃ&#x2DC;SHYQÃ&#x2DC; LQWHUQHWDÅ&#x201D;0ELWV

20 GB

30 GB

sdílených mobilních dat

sdílených mobilních dat

4Ã&#x2014;

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;D606GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

4Ã&#x2014;

6Ã&#x2014;

1HRPH]HQÃ&#x201E;YRO¼QÃ&#x2C6;D606GRYwHFKVÃ&#x2C6;WÃ&#x2C6;

6Ã&#x2014;

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

6RFLDOD&KDW3DVV 6RFL¼OQÃ&#x2C6;VÃ&#x2C6;WöDFKDWRY¼QÃ&#x2C6;EH]SRèÃ&#x2C6;W¼QÃ&#x2C6;GDW

.è

.è

PöVÃ&#x2C6;èQö

PöVÃ&#x2C6;èQö


^ž–ìăâɲǂDŽDÝĂǻ©Ñìц݆à‡ìă äñÉ¡ÃÑñ²ÊìžÃ²ªžÊ”´ ǻñ‡ÃÊ´Ý➚ʴ©Ñìц݆à‡ìǿǂDŽDÝĂɆǂDÝĂȀšñ‡ÃÊ´Ĉ†šÊ´©Ñìц݆à‡ìǿǂDŽDÝĂɆǁdžDÝĂ

Profile for Čilichili

2018|10|ČILICHILI|Holky & koně  

Koně vám dají smysl pro disciplínu a odpovědnost. Koně jsou srdeční záležitostí. Někde ale i jateční. Jaký vlastně máme vztah ke koním a pro...

2018|10|ČILICHILI|Holky & koně  

Koně vám dají smysl pro disciplínu a odpovědnost. Koně jsou srdeční záležitostí. Někde ale i jateční. Jaký vlastně máme vztah ke koním a pro...

Profile for cilichili
Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded