Page 43

TRENDBOX

SEX JE ZDRAVÝ

Když vás nebaví, mĶžete ho dçlat pro zdraví.

P

UvolĎuje tlak naËcévy vËmozku. Bçhem ženského orgasmu se uvolĎují endorŏny, které silnç pĶsobí proti bolesti.

růzkum, který vloni provedlo japonské ministerstvo zdravotnictví, odhalil, že víc než třetina japonských mužů ve věku mezi 16. a 19. rokem nemá zájem o intimní život, nebo dokonce vykazuje vůči této činnosti známky aktivní averze. Což je alarmující především proto, že tito mladíci nemohou být ještě ani přepracovaní, ani nešťastně ženatí. A také proto, že v roce 2008 byla takových mladíků sotva polovina, tedy 17,5 %. S bystrostí hodnou státního zaměstnance tedy dr. Kunio Kitamura, šéf vládní asociace pro japonské plánované rodičovství, sdělil tisku, že japonská porodnost klesá, neboť lidé zkrátka nesouloží. Exaktně řečeno, manželství, která žijí v abstinenci, představují v Zemi vycházejícího slunce neuvěřitelných 40,8 %, což je o deset procent více než v roce 2004. S touto vizí Japoncům hrozí, že se do sta let sami vymažou z mapy světa. Japonská vláda se proto rozhodla rozjet sérii kampaní a připravit opatření, která mají obyvatele přimět k tomu mít více dětí. Mezi ně patří třeba nařízení, že zaměstnavatel musí dohlédnout, aby zaměstnanec odcházel domů včas a netvrdl večer v kanceláři, a také zlepšit podmínky pro rodičovské dovolené. „Donutit k víte čemu je ale stejně nemůžeme,“ připustil přesto pan Kitamura.

Snižuje horečku. Je dobrou kosmetikou. Ženy pĜi nçm uvolĎují hormon estrogen, který dodává vlasĶm lesk aËpleti jemnost.

Dokáže uvolnit ucpaný nos. Je nejbezpeÝnçjším sedativem naËsvçtç. Je údajnç 10x úÝinnçjší než Valium.

„Dnešní mladí jsou opatrnější. Nežijeme už v roce 1998,“ řekl Freemanovi jeden mladík. Zatímco přední čeští sexuologové (Weiss a Fifková) trvají paličatě na tom, že nezájem je pouhou poruchou a sexuální orientace jsou pouze dvě, komunita lidí, kteří nechtějí mít se „zbytečnou námahou, která nestojí za to“ nic společného, zažívá svůj velký coming out. Podobně jako kdysi homosexuálové, i oni se tímto krokem snaží vyčlenit ze seznamu potenciálních pacientů psychologických ordinací a donutit zbytek světa přijmout fakt, že oni takhle prostě žijí a šmytec. Mezi celebrity, které se dobrovolně a oficiálně připojily do asexuálních řad, patří americké herečky Chloe Sevigny a Courtney Coxová či britský hypnotizér Paul McKenna.

PŘEPÁLENO

Je okamžitý lék na mírnou depresi.

Erotiky je všude na veřejnosti tolik, že jsme se vůči ní stali prostě imunní. Nahé modelky v reklamách na parfémy nebo odhalená slečna Jacksonová v nás už nebudí žádné opravdové emoce. Vibrátor byl vË19. století Americká novelistka Elisa Albertová to popsala slovy: pĶvodnç vynalezen jako „Sex je přeexponovaný. Měl by si vzít dovolenou, vypnout prostĜedek proti hysterii. si telefon a odpojit se od internetu.“ To, co po tisíciletí hýbalo světem, se postupně proměnilo v cosi HRDÉ HNUTÍ ASEXUÁLŮ jako virální video, které vám tento týden někdo Dokonce i polonahá Lady Gaga nadšeně ukazuje už po osmnácté. A na genenedávno vzkázala svým fanouš- raci dnešních mladých je to znát. kům: „Nemusíte s někým spát, Dalším důvodem jsou sociální sítě. Je těžší abyste se cítili dobře, a jestli se jít s někým do postele, když víte, že druhý den vám nechce, tak se nenuťte. Už dávno není cool být pořád a pak každé další ráno se okamžitě potkáte s někým v posteli. Daleko víc cool je být silný a nezávislý.“ s jeho avatarem. A Karen Krizanovichová, Nová generace egoistů se zkrátka nehodlá honit za něčím, legendární expertka na vztahy britského co by nemuselo dopadnout podle jejich představ. Raději magazínu Sky, se domnívá, že poslední kapse prý věnují updatování svých blogů, tvrdí reportér New kou do smrtícího koktejlu je pojetí sexu jako York Observeru Nate Freeman. „Z barů a večírků se už politického nástroje. Za historický mezník neodchází v párech, ale po jednom, každý sám se svým iPhonem,“ napsal v reportáži o stavu newyorského nočního života. Podle statistik poprvé v historii žije víc než polovina Američanů bez partnera či partnerky a konkrétně New York je podle něj „sexuálně abstinující město plné osamělých narcisů“.

>

ČiliChili | 2 | 2013 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

43

2013 | 02 | Čilichili: Všichni jsme depkaři  

Deprese je novodobý mor a nikdo neví proč.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you