Page 74

74

Mobilní web, aplikace a e-knihy

Hromadu dalších skvÝlých aplikací do svého chytrého telefonu najdete ve Vodafone galerii. StáhnÝte si ji na tam.je/glr

Abyste mÛli jasno v operaÍních systémech Taky jste si všimli, jak se furt kdekdo hádá, který operaÍní systém je ten nej? Android, iOS, nebo Windows? Tak abyste se v tom vyznali, máme pro vás základní pęehled nejužívanÛjších platforem. Aĥ nám pak nenadáváte, že jste nevÛdÛli, do Íeho se svým novým mobilem jdete. Nebo aĥ víte, o Íem se mluví.

Android A An

Windows Phone Windo

iOS

O ÍEM TEN ANDROID JE? Nadupané, jednoduše nastavitelné uživatelské rozhraní, které do svých mobilních mazlíÍkį tlaÍí továrny poÍínaje HTC až po Samsung. Telefony lze navíc koupit ve všech cenových relacích.

O ÍEM JE WINDOWS? Tahle mobilní platforma dorazila na trh s chytrými telefony teprve nedávno. Windows Phone 7.5 tak najdete v nÛkterých hodnÛ nadupaných telefonech.

CO JE VLASTNÛ IOS? Tahle profláklá platforma podporuje zakoupené aplikace napęíÍ všemi svými zaęízeními, jako iPad, iPhone a iPod Touch. Jednoduše se napíchnete, zesynchronizujete a hodíte do latÛ na svém poÍítaÍi.

JAKÉ MÁ VÝHODY? Na Google Play je dnes k mání více než 700 000 užiteÍných aplikací. A kdo se bojí o svįj telefon, tomu pęijde vhod bezva bezpeÍnostní prvek Androidu 4, nabízející rozpoznávání obliÍejį.

JAKÉ MÁ VÝHODY? V Microsoftu se hodnÛ snažili, a tak se vám s MS Office aplikacemi bude v telefonu pracovat jako po másle. Vychytané živé dlaždice nabízejí náhledy na vše pęes zprávy až k postįm na sociálních sítích. To všechno pęímo na domovské stránce telefonu.

PROÍ DO NÛJ JÍT? / PROÍ SI HO POęIZOVAT? Google nabízí plnÛ integrované mobilní služby, takže se nemusíte bát, že byste se za pohybu nedostali k datįm uloženým na jiných zaęízeních. Úložna na online Google disku vám totiž vytrhne trn z paty.

PROÍ DO NÛJ JÍT? / PROÍ SI HO POęIZOVAT? Mají integrovaný Xbox LIVE, takže si s telefonem mįžete hrát do aleluja. Na SkyDrive najdete 25 GB úložného prostoru, takže mįžete vesele zálohovat tuny fotek, dokumentį a dalšího odpadu.

K Îemu je Vodafone galerie? MrknÜte na tam.je/glr a dozvíte se víc. S Vodafone galerií nemusíte hledat mezi záplavou aplikací pro chytrý telefon. Ty „nej“ jsme vyzobali za vás.

DoporuÎíme vám ty nejlepší aplikace a hry pro iPhone, telefon s Androidem nebo Windows telefon.

JAKÉ MÁ VÝHODY? Uživatelsky pęíjemné rozhraní za to stojí. StejnÛ jako vychytaný design všech jablíÍkáęských zaęízení, pro která na App Storu najdete více než 700 000 všemožných aplikací pro vaęení, smartbanking, hraní si a bįhvíco ještÛ. iCloud vám pro sichr uchová fotky, videa, hudbu a dokumenty a mįžete se vsadit, že pęi upgradu na novou verzi OS si nebudete rvát vlasy. PROÍ DO NÛJ JÍT? / PROÍ SI HO POęIZOVAT? Tahle zaęízení umožĈují exkluzivnÛ neomezené posílání textovek pęes službu iMessage, sledování iPhonu, iPadu, iPodu pomocí aplikace Najdi mįj iPhone – to kdyby se ten váš miláÍek náhodou nÛkomu zalíbil. V iTunes si mįžete nakoupit hudby, filmį a knížek, co ráÍíte. Stahování za chįze a synchronizace do všech zaęízení od Applu je samozęejmostí.

2013 | 01 | Čilichili: Česká elita  

Existuje vůbec česká elita? A jaká je?

2013 | 01 | Čilichili: Česká elita  

Existuje vůbec česká elita? A jaká je?