Page 57

Noční život pozemšťanů se spojil s mimozemským objektem Tak vznikla limitovaná Art.edice Becherovky Lemond naplněná osvěžující chutí ovoce s dotykem bylin. Design dvou lahví vytvořili mladí a talentovaní umělci.

Barbora Balgová, 24 let Nejraději kreslí lidi. Ilustraci se věnuje již od dětství. Po škole se chce uchytit v oblasti designu, ilustrace nebo reklamy. Nesnáší sedět doma. Často chodí do fitness centra. Ovlivňuje ji hlavně americký komiks. Je to příběh jednoho večera a jedné dívky. Lidé si volají, chystají se na párty a baví se celou noc. (Barbora o svém designu)

MONSTRÓZNÍ KRESLIČ OBSADIL 16 SÁLŮ Tahle výstava je trochu dál, než se z Prahy obvykle za uměním jezdí, ale rozhodně stojí za to. Do Milána se dostanete za pár stovek levnými aerolinkami. A i kdybyste tam jeli za předvánočními nákupy módy, tak rozhodně nevynechejte obrovskou retrospektivu Monstra Picasso. Expozici najdete v Palazzo Reale, pár metrů od slavného Il Duomo, zabírá celých 16 velkých místností. Hned na úvod to nejlepší, slavná Guernica je rozebrána do detailu, pečlivě po jednotlivých vrstvách, které se pak na projekční plátno promítají přes sebe. Teprve tady člověk zjistí, kolik toho vlastně slavný obraz skrývá. Kurátorům se podařilo hned na úvod každého návštěvníka šokovat, k prasknutí nacpanými sály pak všichni prochází trochu otřeseni. Dílo Pabla Picassa v podstatě kopíruje dějiny 20. století, expozice se řadí chronologicky, velký důraz je položen hlavně na kresby. Slavné kubistické období doplňují skicy, snadno se přesvědčíte, že Picassův slavný citát je do písmene pravda. „Maluji věci, jak si je myslím, ne jak je vidím.“ Monstra Picasso je opravdový zážitek, většina expozice je zapůjčena z pařížského Picassova muzea a k vidění je až do začátku ledna. www.mostrapicasso.it

ČiliChili | 12 | 2012 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

Eugen Finkei, 24 let Baví ho design automobilů i ostatních dopravních prostředků. Jeho snem je vytvoření vizuálního stylu pro hudební skupinu. Volný čas tráví hlavně s přáteli. Nejlepší nápady dostává ve vaně. Je to fiktivní mimozemský industriální objekt. Otevírá se a za oponou odhaluje obrovský žár štěstí. (Eugen o svém designu)

Limitovanou edici lahví koupíš ve většině obchodů, kde je Becherovka Lemond běžně k dostání. Další informace o Art.edici a chystaných akcích najdeš 57 na www.lemond.cz nebo www.facebook.com/lemond.cz www.pijsrozumem.cz

2012 | 12 | Čilichili: Konec vysílání  

Ano, přibývá lidí, které nebaví televize.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you