Issuu on Google+

KDYBYSTE SI O SOBĚ CHTĚLI PŘEČÍST VÍC Aha. No, já si osobně myslím, že komplexem méněcennosti trpíme... Netušíte proč? Já vám nevím. Často se setkávám s lidmi, kteří mi říkají: Tobě se tady opravdu líbí? Vždyť Londýn je o tolik lepší... A já jim odpovídám: Ne, to opravdu není. Je moc velký, moc drahý a je peklo se v něm někam dostávat. Ale je těžké o tom někoho v Česku přesvědčit. Kde se to ve vás bere, to vážně netuším. Chce se mi navrhnout „čtyřicet let komunismu“, ale to je všemocné zaklínadlo, na které sami svádíte až moc věcí. Když jsme narazili na komunismus, pamatujete si na dobu, když jsme byli oficiálně znepřátelené státy a navzájem si vyhrožovali nukleární válkou? Moc ne. Jedna z mála věcí, kterou si vybavuji, je instruktážní video, jak se chovat v případě atomového útoku. Tuším, že se má člověk schovat pod most nebo tak něco. To my jsme každý půlrok měli branné cvičení, kdy jsme se oblékali do pláštěnek a na ruce si dávali igelitové pytlíky. Takže jsme byli asi lépe připraveni a atomovou válku bychom bývali vyhráli. Pravděpodobně. Já o tom moc nevím, protože Českýchlap nebyl na vojně kvůli alergii na jablka. Nebylo mi nikdy moc jasné, jakou to má souvislost. Možná, že existoval tajný plán bombardovat východní blok jablky.

(zajímavé blogy cizincĶ oËÜesku) http://girlinczechland.com http://blackgirlinprague.blogspot.cz http://cometoprague.com http://kolokolo.blogspot.cz http://rickyyates.com Co tedy považujete za http://borufka.blog.respekt.ihned.cz legitimní dědictví čtyřiceti let komunismu a u čeho je to už jen výmluva? Mě po pravdě řečeno trochu štve, když slyším, jak expati kývou hlavami a říkají: Nojo, tahle země zažila komunismus, tak se nemůžeme divit, že tu přežívá byrokracie a jsou tu fronty a zítra bude pršet. Samozřejmě, třeba korupce asi je dědictví komunismu, ale když je na mě sprostá dvacetiletá servírka, tak to neberu. Ta má prostě jen problém s chováním a potřebuje dostat pohlavek.

Pronikla jste i do Česka mimo Prahu? Tak trochu. Sem tam někdo napíše do komentářů, že bych se měla věnovat víc mimopražským tématům, pročež jsme s Českýmchlapem před časem vyrazili do Znojma. Bylo to moc legrační. On občas někde zmínil, že je z jižních Čech, a moc nadšení tím nevzbudil. Když ale řekl, že jeho přítelkyně je Angličanka, tak se všichni rozzářili a začali mě halasně vítat a hostit. No a pak s přítelem jezdíváme k jeho rodičům do jižních Čech. K těm, kterým přezdíváte Village People a složila jste jim poctu v příspěvku České mámy jsou supermámy? Ano, k těm. A myslím to naprosto vážně. České maminky jsou natolik super, že se nedivím, že drtivá většina česko-anglických partnerství má opačné složení než to mé. Pro Angličana nebo Američana je česká holka vychovaná supermámou výhra v loterii. Když si ale Čech najde Angličanku, musí se smířit s tím, že mu každý víkend neupeče bábovku.

>

ČiliChili | 11 | 2012 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

39


2012 | 11 | Čilichili: Made In Japan