Issuu on Google+

POKEC

Nejspíš existoval tajný plán bombardovat východní blok jablky Jméno samozřejmě neprozradí. Přišla z Anglie s českým mužem a na blogu GirlinCzechland.com otevřeně píše o tom, jaké je pro cizinku žít v Česku. Má stovky pravidelných čtenářů, kteří ji dílem milují a dílem se s ní do krve hádají. Není se čemu divit, když si občas dělá srandu i z našich českých supermaminek. Text: Jiří Holubec Foto: Michael Kratochvíl

Několikrát jsem se pokoušel psát blog, ale nikdy jsem u toho nevydržel. Co k tomu dovedlo vás? Úplně ze začátku jsem ho začala psát kvůli tomu, aby mí kamarádi v  Anglii věděli, co se se mnou děje.

Měli o vás strach, protože jste se odstěhovala na divoký východ? To ne. Já jsem před svým příchodem do Česka žila nějaký čas ve Francii. Ze začátku se mi tam ohromně líbilo, ale čím víc jsem si osvojovala francouzštinu a poznávala Francouze, tím víc mě štvali. S Českem to mám přesně naopak. Anebo byla možná Francie dobrý trénink. Takže Češi jsou příjemnější sousedé než Francouzi? To budu brát jako kompliment. Češi dovedou být mrzouti, ale na Francouze nemáte ani zdaleka. Víte, když se Čech chová jako hulvát, tak je to proto, že mu na vás prostě nezáleží. Ne proto, že vám chce názorně dokázat, o kolik je lepší než vy.

>

36


2012 | 11 | Čilichili: Made In Japan