Issuu on Google+

Rychlokurs japonské divnokinematografie z dílny klasika zvrhlostí Šinji Cukamota. Ve zkratce je to příběh pána, který si do těla tak dlouho zastrkává železné šrouby, až se z něj stane podivný železočlověčí hybrid stíhaný strašlivými nočními můrami. Stylem film trochu připomíná Švankmajera na speedu a po zhlédnutí budete mít chuť odnést mozek do čistírny.

pod sukně LOVE EXPOSURE (2008) Kdyby Tolstoj jedl halucinogenní houby, tak napsal tenhle scénář. Zápletka začíná, když nábožensky založený otec vyčítá svému synovi neschopnost vyzpovídat se z hříchů. Aby měl nějaké hříchy ke zpovědi, začne chlapec jménem Yu cvakat záběry pod dívčí sukně, přičemž používá prvky bojového umění. Zároveň řečený fetiš používá jako cestu k hledání dokonalé, čisté lásky, kterou pocítil při pohledu na sochu Panny Marie. Po dlouhém hledání ji najde, ale je právě převlečen za ženu, takže mu nezbývá, než přesvědčit svou vyvolenou, že je lesbička. A pak následují další tři hodiny filmu.

ČiliChili | 11 | 2012 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

5 divných JAPONSKÝCH FILMŚ

TETSUO (1989)

JESTLI JSTE VIDĖLI AVATARA A MYSLÍTE SI, ŽE JSTE VIDĖLI VŠECHNO, TAK VÍTE PRDLAJS. OPRAVDOVÁ NÁLOŽ DIVNOSTI VÁS ÿEKÁ POUZE A JEDINĖ V JAPONSKÝCH FILMECH. VŠECHNY NAJDETE NA YOUTUBE.

šroubomuž

stanleyho zlý sen SYMBOL (2009) Film sleduje dvě linie. V jedné se japonský komik Macumoto probouzí v uzavřené bílé místnosti, kde na zdech rostou bílí pinďourci. Macumoto zjistí, že když je pošimrá, začnou zpívat a něco se stane. Problém je v tom, že se může stát cokoliv. V Mexiku mezitím sedí na zaprášeném dvorku zápasník Escargot a čeká na svůj další zápas. Pak se tyto dvě linie protnou ve zlém snu Stanleyho Kubricka a je konec. Jestli si myslíte, že to zní už fakt moc divně, tak se nedívejte ani na trailer.

kočička chrlí HOUSU (1977) Další level pro pokročilejší. Sedm školaček jménem Kráska, Fantazie, Kung-fu, Mac, Prófa, Melodie a Sladkost se vypraví na chatu, ve které ( jak jinak) straší. Holky ve spodním prádle se tu musí utkat s lidožravým piánem, smrtícími prostěradly a obrázkem kočičky chrlící krev. Vše je proloženo kresleně animovanými efekty a výsledek působí tak bizarně, že je film doslova nekoukatelný pro osamoceného diváka. Někdo prostě musí být s vámi, abyste se navzájem ujišťovali, že se vám to nezdá.

humus o rodině VISITOR Q (2001) Takaši Miike je úchyl, kterého by všude jinde na světě zavřeli do vypolstrované cely, ale v Japonsku se z něj stal světově uznávaný filmař. Visitor Q je jeho vrcholné dílo, které se vymyká jakémukoliv zařazení. Můžete v něm vidět nejzvrhlejší humus porušující všechna myslitelná tabu, stejně jako komedii o tom, jak divný návštěvník probudí lásku ve vzájemně odcizené rodině. A v obou případech budete mít pravdu.

29


2012 | 11 | Čilichili: Made In Japan