Page 21

RINGO STARR

PRINCEZNA DIANA

Tak jako všichni z „brouků“ i Ringo vyrůstal pouze s jedním z rodičů. S matkou, která se od chlapcových dvou let snažila uživit svou mikrorodinu. Ringo strávil předškolní léta v péči sousedů z liverpoolské chudinské čtvrti nebo prarodičů. Tři roky školy zameškal v nemocnici. Naposledy se ve škamnách objevil, když mu bylo 13.

Propadla u srovnávacích zkoušek a vyhodili ji i ze soukromé švýcarské koleje. Živila se jako pomocná vychovatelka v mateřské škole.

WALT DISNEY V šestnácti letech odešel ze střední školy a dal se k armádě. Kvůli věku ho nevzali a uspěl až u Červeného kříže díky zfalšovanému rodnému listu. Živil se ve Francii jako řidič sanitky, kterou bůhvíproč celou pokreslil postavičkami myší.

BENJAMIN FRANKLIN Byl nejmladší z patnácti dětí. Vychodil jen dva roky latinské školy a v deseti letech začal pracovat pro svého otce.

ČiliChili | 09 | 2012 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

JIM CARREY

DEMI MOORE

Strávil se třemi sourozenci a rodiči neveselé dětství v Kanadě. Jimův otec pracoval v továrně na pneumatiky. Ta zaměstnávala celou Carreyovic rodinu a na oplátku ji nechala bydlet v polorozpadlém domečku vedle fabriky. V patnácti se Jim vykašlal na školu. Tou dobou přišla celá rodina o střechu nad hlavou a bydlela v karavanu.

Vychovávali ji matka a nevlastní otec – oba depresivní alkoholici. Rodina se neustále stěhovala a matka nakonec spáchala sebevraždu. Demi odešla ze střední školy kvůli kariéře modelky a televizní herečky.

OPRAH WINFREYOVÁ Coby dítě nezletilých rodičů vyrůstala u chudé babičky. Když se přestěhovala za matkou, byla obětí domácího násilí, dala se na alkohol, drogy a ve čtrnácti letech otěhotněla. Usadila se až poté, co se odstěhovala od rodiny a začala pracovat pro lokální televizi jako pomocná reportérka.

<

21

2012 | 09 | Čilichili: Malí supermani  

Děti jako stroje na úspěch.

2012 | 09 | Čilichili: Malí supermani  

Děti jako stroje na úspěch.