Page 65

V påedchozí kapitole: Bicí komando doznání z katolického knáze a nynájšího vázná Otecka nevymlátilo. Nepomohla ani korekce. Tam ale knáz prožil nejtážší zkoušku své víry, stal se svádkem toho, jak bachaåi umlátili ve vedlejší cele mladíka, který se na samotce zbláznil. Teß je na åadá k výslechu jejich kolega, dozorce Petrlík, a ten se påiznat musí! Vždyç podle jejich plánu je védcem údajného Borského povstání! Pochopí vébec tento sukniÝkáå a kšeftaå, co po nám chtájí a že mu jde o život?

Borské povstání-11. kapitola: Doznání V kanceláåi Šafaåíka...

Scénáĕ: Mikuláš Kroupa Kresba: Petr Vďelka

svázaný Petrlík. Tak jak to bylo?

Vaše žena pãišla sama.

Drž hubu, to má nezajímá. Jak to bylo s tím povstáním?

Co?!

t

! k o

tc h u d !

ObÝas jsem náco ukradl z kuchyná, nájakej kšeft sem tam, to jo, ale jaké po– vstání??!

! R á áá h g tchud!

Rádi byste si přečetli víc komiksů o naší nedávné minulosti? Kniha „Ještě jsme ve válce“ ke koupi od listopadu 2011. K dostání také CD „Příběhy 20. století“.

Příběh je inspirován vzpomínkami pamětníků, které zaznamenali lidé ze sdružení Post Bellum. Nahrávky naleznete na www.pametnaroda.cz. Z vyprávění pamětníků vznikají rozhlasové dokumenty Příběhy 20. století, které vysílá Český rozhlas - Rádio Česko vždy v neděli v 10:05. 

Chcete-li podpořit Post Bellum, sdružení, které již deset let zaznamenává příběhy, zašlete DMS ve tvaru: DMS ROK PAMET na číslo 87777, cena roční podpory činí 12 x 30 Kč. Post Bellum obdrží 27,- Kč z každé DMS. Nebo se staňte členem Klubu přátel Paměti národa na www.pametnaroda.cz.

2012 | 08 | Čilichili: Chceme moře  

Moře nám chybí. Ne že ne.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you