Issuu on Google+

1 2

PASÍRUJTE Maliny přepasírujte přes sítko, smíchejte se 3 lžícemi cukru a dejte si je stranou. Jestli jste ve vaření zatím zelenáči a nevíte, co je pasírování, tak klid. Prostě dáte maliny do kovového hustého sítka a vařečkou tak dlouho mícháte a protlačujete maliny do misky pod sítkem (na tu nezapomenout), až vám v sítku zbydou jenom pecky a slupky. Machři si mohou pořídit pasírku, to je takové lepší sítko s kličkou, které tuhle fázi dost urychlí.

KOUPEJTE SE V LÁZNI Do širšího hrnce dejte trochu vody, asi tak 5 cm, a dejte ji vařit. Uděláme si vodní lázeň. Do rendlíku, který se do této vody dá ponořit, dejte bílky, šťávu z jednoho citrónu a 100 gramů cukru. Jakmile voda vře, ponořte do ní dno rendlíku a ručním šlehačem vyšlehejte bílky na hustý sníh. Když je sníh pevný tak, že nevypadne, ani když rendlík otočíte, dejte ho vystydnout.

Musí projít sítem

Dostane našleháno

Hodíme tam prcka

3

TIP: ky íl ě? lehat b č Pro š  ne normáln a i ky n íl z b lá u í o n ve vod ní lázni bud akže od é. T Díky v načechran te nadělá víc í, k č d h le u hání le s ý  v e i šle pak v dyž př ze s nimi dy, i k á r á fá a d p a p víc ena od d u t s za ní. chlaze

MÍCHEJTE V pauze si ušlehejte 250 ml smetany na pěknou šlehačku a přidejte do ní maliny. Pořádně promíchejte. Pak vlijte koňak a vystydlý bílkový sníh. Zase pořádně smíchejte a výslednou hmotu rozdělte do formiček. A šup s tím na celý den do mrazáku. Pak už stačí trocha šlehačky a pár rozdrcených i celých malin a máte letní dezert jako... no jako malinu.

<

Růžová je žůžová

ČiliChili | 08 | 2012 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

Pro ČILICHILI vaří máma Iva z Penzionu v polích www.penzionvpolich.cz

Co budete potřebovat? — 350 g malin — 3 lžíce moučkového cukru + dalších 100 g moučkového cukru — 2 bílky — 250 ml šlehačky — 1 citrón — panák koňaku (skvělý bude Grand Marnier, případně rum Orange Santa Teresa, zkrátka koňak nebo rum, ve kterém je pomerančové aroma) — zhruba tak deset formiček, třeba plech na muffiny

57


2012 | 08 | Čilichili: Chceme moře