Page 49

Vyberte si z nejzajímavějších srpnových akcí Prázdniny jsou v plném proudu a vy se můžete bavit na mnoha zajímavých akcích. Přehled těch nejzajímavějších přináší portál www.kudyznudy. cz. Vyrazit můžete za kulturou, historickými akcemi, na festivaly nebo na gurmánské akce. Nabídka je široká a srpen je na zajímavé akce opravdu bohatý. Nechte se zlákat. HISTORICKÉ A TRADIČNÍ AKCE Vavřinecká pouť v Domažlicích je největší národopisná slavnost Chodska – dudáci a folklórní soubory z celé České republiky, jarmareční scéna a představení zahraničních souborů proběhne 10. až 12. srpna. Mezinárodní dudácký festival ve Strakonicích patří svým rozsahem a kvalitou mezi nejvýznamnější folklorní festivaly na světě, ve které se potkávají dudáci, dudácké muziky a tanečníci z mnoha států světa. Letos se festival odehraje 23. až 26. srpna. Setkání kovářů Hefaiston hostí již tradičně hrad Helfštýn. Kováři budou od 24. do 26. srpna pracovat pod širým nebem na deseti pracovištích. Mnohé z děl pak zůstávají na hradě nebo ozdobí samotné město Lipník nad Bečvou.

Na Skotských hrách v areálu zámku Sychrovv vás 24. až 25. srpna čeká skotská a irská hudba, ukázky a výuka skotských tanců, mezinárodní soutěž skotských dudáků, klasické skotské těžkoatletické soutěže a spousta zábavy. KAM ZA KULTUROU V průběhu srpna obohatí sezónu kulturního dění v Praze netradiční scéna situovaná přímo na vltavské laguně mezi

Klubem Lávka a Karlovým mostem – Lávka River Stage. Od 31. července do 30. srpna se můžete těšit nový cirkus, Bohemia Balet, operní zpěv, String Ladies, videmapping a akrobacii. Theatrum Kuks je příjemným a inspirativním festivalem barokního divadla, opery a hudby. Na festivalu, který se tento rok koná od 23. do 26. srpna pravidelně vystupuje řada významných hudebníků a souborů, které se specializují na barokní hudbu. MOTORISTICKÉ A SPORTOVNÍ AKCE Motocyklová Velká cena Brna patří k největším sportovním podnikům v České republice. Každoročně se na Grand Prix České republiky – mistrovství světa silničních motocyklů na Masarykův okruh vydává v polovině srpna kolem 200 000 motocyklových sportovních fanoušků. Přijďte i vy fandit 24. až 26. srpna českým závodníkům! Čertovy proudy – Devils extreme race, to je otevřené mistrovství Evropy v extrémním kajakingu a raftingu, které proběhne mezi 28. srpnem a 2. zářím. Mezinárodní závod v disciplínách slalom, sprint, kajak-cross a team race. Nejatraktivnější podívanou nabízí zejmé-na nedělní finále Mistrovství ČR ve slalomu. Setkání automobilových veteránů Oldtimer Bohemia Rally v Mladé Boleslavi je přehlídkou technické dovednosti našich předků, řemeslné zručnosti a láskyplnosti současných majitelů starých vozidel. Akce se uskuteční 30. srpna až 1. září.

PIVNÍ A VINAŘSKÉ AKCE Velkolepé oslavy chmelu a piva slibuje od 30. srpna do 1. záříí již 55. ročník Dočesné v Žatci. Právě díky kvalitnímu žateckému chmelu je české pivo tak výjimečné! Ochutnávat se bude více jak 40 druhů piv od českých a zahraničních pivovarů. Na Velkopavlovickém vinobraní od 31. srpna do 1. záříí rázem podlehnete atmosféře dávných časů i dneška, octnete se najednou mezi zrajícími hlavami vinohradů, pohltí vás hudba rozličných žánrů, zkrátka a dobře přijdou si zde na své všichni. Kulturní festival Pilsner fest propojuje umění a kulturu se zdejší tradiční pivní gastronomií. Dvoudenní festival nabídne 31. srpna až 1. září desítky kapel nejrůznějších hudebních žánrů.

Více tipů na výlety po Česku najdete na

www.kudyznudy.cz

2012 | 08 | Čilichili: Chceme moře  

Moře nám chybí. Ne že ne.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you