Page 64

V påedchozí kapitole: Petrlíkova žena špatná snáší zoufalý kåik muÝených vázãé. Jejich služební byt sousedí s váznicí. Je zoufalá, že její muž vázná také týrá. Má strach, aby se do náÝeho nenamoÝil. Petrlík ji ujistí, že v tom s komunisty nejede. A pitomá dodá, co slyšel mezi vázni, že se jednou budou bolševici houpat na kandelábrech a že se náco chystá. äíká to jen proto, aby svoji Máãu uklidnil. Jenomže ta to použije, když se chce pomstít nevárné Šafaåíková žená. Pochopitelná se to dozví i velitel váznice Šafaåík. Tomu se to náramná líbí. Poslouží mu to jako záminka k násilí a dalšímu politickému procesu. Vykonstruuje spiknutí vázãé a bachaåé v Ýele s popraveným Píkou a Petrlíkem. Bicí komando Trepka a brabec mají za úkol vymlátit z Petrlíka a nákterých vázãé nesmyslné doznání k údajnému Borskému povstání.

Borské povstání-10. kapitola: Otecko, Broj, Ďerný, Bryks a jejich výslechy kanceláå Šafaåíka... Otecko.

h tg u h

h!

Scénáĕ: Mikuláš Kroupa Kresba: Petr Vďelka

p les k !

Påiznej se!

K Ýemu?

Blbost!

Píka chtál tady povstání!

d TC H U D

d d!

Rádi byste si přečetli víc komiksů o naší nedávné minulosti? Kniha „Ještě jsme ve válce“ ke koupi od listopadu 2011. K dostání také CD „Příběhy 20. století“.

Příběh je inspirován vzpomínkami pamětníků, které zaznamenali lidé ze sdružení Post Bellum. Nahrávky naleznete na www.pametnaroda.cz. Z vyprávění pamětníků vznikají rozhlasové dokumenty Příběhy 20. století, které vysílá Český rozhlas - Rádio Česko vždy v neděli v 10:05. 

Chcete-li podpořit Post Bellum, sdružení, které již deset let zaznamenává příběhy, zašlete DMS ve tvaru: DMS ROK PAMET na číslo 87777, cena roční podpory činí 12 x 30 Kč. Post Bellum obdrží 27,- Kč z každé DMS. Nebo se staňte členem Klubu přátel Paměti národa na www.pametnaroda.cz.

2012 | 07 | Čilichili: Chceme moře  

Moře nám chybí. Ne že ne.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you