Page 6

Rozjezd

Foto: Proŏmedia

Drobky Ušlechtilá zábava

T

Hon na plyšáka

Moderní vzdělávání

T

Čtení a psaní ve školách definitivně končí

Celá řada Britů se nemůže smířit se zákazem honu na lišku. Toho se rozhodla využít skupina podnikavců. Nechávají chtivé lovce ozbrojené paintballovými zbraněmi honit člověka v liščím převleku. Za 400 liber mohou skupinky do 10 lidí nahánět chudáka v liščím kostýmu po lesích. Alternativu k tradičnímu, byť poněkud kontroverznímu sportu vymyslela firma UKPaintball.co.uk, která po celém Spojeném království provozuje více než 50 paintballových center. „Ať už s honem na lišku souhlasíte, nebo ne, není pochyb, že jeho zákaz připravil mnoho lidí o koníčka, kterého milovali,“ řekl mluvčí společnosti. „Rozhodli jsme se jim ho vrátit v tak realistické podobě, jak je to jen možné. Rozdíl je jen v tom, že žádné zvíře nepřijde o život. Na začátku dáme lišce samozřejmě náskok, ale jakmile zazní roh, každý lovec je v tom za sebe a ten, který se trefí jako první, je vítězem,“ dovysvětlil. Nicméně připustil, že se ještě musí vypořádat s problémem, kde vzít dostatečné množství dobrovolníků na roli lišky.

Biflování písmen a gramatických pravidel omezuje svobodu dětí. Školy proto přestanou vyučovat psaní, čtení a pravděpodobně také matematiku s jejím nesmyslným opa- Ze světa kováním čísel. „Školy budoucnosti T Po smrti královny matky je se zaměří na tři hlavní věci: svobodu a kreativitu,“ uvedl mluvčí Společnos- nejpopulárnçjší Ýlenkou britské královské rodiny královna taĨka. ti pro novou výuku K. Herodes.

<

<

Vítězství přírody

T

Z dálnice cyklostezka Ekologické hnutí Zelený mozek prosadilo proměnu dálnice D1 na cyklostezku. Protože kilometr cyklostezky u nás stojí tolik jako kilometr dálnice v Německu, na přestavbě se výrazně ušetří. Také přechody pro ještěrky budou užší a méně nákladné.=

<

6

2012 | 07 | Čilichili: Chceme moře  

Moře nám chybí. Ne že ne.

2012 | 07 | Čilichili: Chceme moře  

Moře nám chybí. Ne že ne.