Page 56

Fenomén JAK ZPRZNIT FILMOVOU KLASIKU SNADNO A RYCHLE K přefilmování si vyberte něco, co už bylo přefilmováno. Přinejmenším tak budete mít šanci, že vaše verze nebude ta nejhorší.

Tron origoš

TRON Když už mluvíme o nenahraditelném Jeffu Bridgesovi, tak nelze nevzpomenout nejdražší hovadinu všech dob jménem Tron Legacy. Původní Tron byl zasazený do virtuálního světa ukrytého v počítačích roku 1984. Moderní upgrade by měl smysl, pokud by příběh přenesl do virtuálního světa roku 2010. Představte si tu krásu. Borci na digimotorkách by to krosili skrz eBay tržnice, mydlili se ve Wikiknihovnách a bojovali s virovou nákazou číhající v nekonečných slumech pornohampejzů. Namísto toho je Tron Legacy pořád zaseklý v 80. letech, akorát je lépe naanimovaný, což stálo půl miliardy dolarů a je to kupodivu jen na škodu.

KARATE KID Nad zneuctěnou závěrečnou scénou už jsme si pobrečeli, ale podobných lapsů je ve filmu daleko víc. Například – proč Karate Kid, když se děj odehrává v Číně a učí se tam kung-fu? Proč do scénáře někdo montoval regulérní lovestory, s líbáním a vším kolem? Vždyť těm děckám je 12 let, proboha! A proč tu holčičku hraje herečka, která je o hlavu vyšší než její nápadník? Je snad v Číně málo malých holčiček? Řada „proč“ by mohla pokračovat dál a dál, ale pro ctitele toho pravého „Karatekida“ je to příliš bolestivé. Shrnuto a sečteno: „Jacket on. Jacket off“ nikdy nebude „Wax on. Wax off“. A sorry, Wille, ale tvůj mladej nikdy nebude tak cool jako Ralph Macchio.

<

45

Najměte režiséra, který doteď režíroval jenom videoklipy. Neexistuje lepší průprava k radikálním řezům do filmové klasiky než praxe z MTV. Do vedlejší role dosaďte rappera nebo R&B zpěváka. Dostanete ho k režisérovi se slevou, a navíc díky němu přilákáte do kina youtube generaci. Beyoncé nemá beztak co do huby, takže jí přivýdělek v Růžovém panterovi přijde vhod spíš než nějaké obyčejné herečce. Změňte soundtrack. Zpěváka už stejně platíte coby herce. Ať se vyřádí i na audiu, když už ničí video.

Pokud možno natočte celý film na zeleném pozadí a domalujte všechno v počítači. Jestli přesto budete muset vzít zavděk přirozeným prostředím, dbejte na to, aby kameraman co nejvíc třásl kamerou. Maximální doba, po kterou udrží obecenstvo pozornost, je 90 minut. Co se do hodiny a půl nevejde, prostě ufikněte. Delší stopáž je povolena jen v případě, že do filmu chcete zamontovat naprosto zbytečné scény. Jestli se vám nechce přepisovat scénář, prostě natočte ten stejný film okno po okně, scénu po scéně. Můžete to vždy zdůvodnit „úctou k originálu“. Cokoliv se v originále skrývá ve stínech, musíte bezpodmínečně ukázat na kameru v plném záběru. Konec nechte otevřený. Co kdyby se z toho dalo vytřískat pár pokračování? Přihoďte něco, co je naprosto zbytečné, ale vypadá to draze a náročně. Příklad? V připravovaném remaku klasického hororu Moucha bude člověčí hmyzák LÉTAT! Proč? O to se nestarejte, vaším úkolem je zprznit dobrý film, a ne hledat za vším logiku.

ČiliChili | 06 | 2012 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

2012 | 06 | Čilichili: Konec světa  

Konec světa bude. Jen nevíme kdy a jak.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you