Page 55

INVAZE První verze mrazivého příběhu o tajné mimozemské invazi, která nahrazuje lidi nemyslícími klony, je z roku 1956. Daleko větší díru do mozku diváků ovšem vypálil remake z roku 1978 s Donaldem Sutherlandem v hlavní roli (a pak že to nejde). Bohužel u toho nezůstalo a dočkali jsme se dalších dvou(!) čím dál tím horších předělávek. Ta poslední z roku 2007 je pozoruhodná snad jen předáváním nákazy pomocí zvracení. A tím, že se během natáčení Daniel Craig dozvěděl, že bude mít možnost naštvat i fanoušky Jamese Bonda.

Invaze – povedený remake. Bejvávalo…

PLANETA OPIC Důkaz, že i když máte výborného režiséra (Tim Burton), velký rozpočet (100 milionů dolarů) a dobré herce (Mark Wahlberg a Helen Bonham Carterová), můžete vyplodit pitomost. Navíc úplně zbytečnou pitomost, na kterou se naštěstí už skoro zapomnělo díky loňskému vydařenému prequelu Zrození planety opic.

SHAFT Ne, že by Samuel L. Jackson byl špatný herec. A ne, že by originální Shaft byl nějaké veledílo světové kinematografie. Nicméně sedmdesátá léta už nikdo nevrátí a Richard Roundtree coby supercool afropolicajt s kalhotami do zvonu je stejně nenahraditelný jako hudba Isaaca Hayese. Shafta milujeme takového, jaký je. Naivní, násilný, děsivě sexistický, mizerně natočený, s nadčasovým soundtrackem. Padouchů, kteří si zaslouží nunčakem přes hubu, je sice kolem pořád dost, ale Shaftova směna už dávno skončila. Tahat ho z důchodu nedává nejmenší smysl.

KING KONG Podobný případ jako Shaft. Předělávka z roku 2005 vznikla na přání Petera Jacksona, kterému by po úspěchu Pána prstenů svěřili snad i přepsání Bible. Na příběhu veleopa si ale pan Hobit tak trochu vylámal zuby. Není to sice úplný průšvih, ale na původní verze – zvlášť na tu sedmdesátkovou s Jeffem Bridgesem a polonahou Jessicou Lange – nemá ani náhodou.

>

King Kong – Jessica jak na dlani

ČiliChili | 06 | 2012 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

46

2012 | 06 | Čilichili: Konec světa  

Konec světa bude. Jen nevíme kdy a jak.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you