Page 54

Fenomén RŮŽOVÝ PANTER Zaprvé: proč se vůbec někdo snažil znovu vytvořit film, který stojí a padá s osobou Petera Sellerse? Zadruhé: nápad obsadit Steva Martina do role inspektora Clouseaua měl zaniknout přibližně ve chvíli, kdy Steve Martin přestal být legrační – čili někdy koncem 80. let. Zatřetí: to, že šibnutého Kata nahradil jakýsi Gilbert Ponton, je zločin srovnatelný snad jen s výkonem afektované Beyoncé. Začtvrté: fakt, že se tahle slátanina stala nejúspěšnějším (aspoň finančně) dílem panteří série, lze považovat za důkaz blížícího se konce světa.

Titáni vyprchali

SOUBOJ TITÁNŮ Ti tam jsou krásně loutkoví kostlivci, pípající zlatá sova, a hlavně neopakovatelná pohádková atmosféra, kterou jsme všichni milovali. Místo ní vzniklo přehrávané cvičení ve 3D animaci, navíc s naprosto debilním scénářem. To fakt máme věřit, že by človíček s mečíčkem dokázal sejmout pětitunového megaštíra, z jehož krunýře si vzápětí udělá nezničitelný štít? Ani slavná hláška „vypusťte Krakena“ z úst Liama Neesona tenhle propadák nezachrání.

GODZILLA

Omen – najdi pět rozdílů…

PSYCHO A OMEN Předělávkám se často vyčítá, že se příliš odchylují od originálu. Gus Van Sant se s Psychem činil, co mu síly stačily, aby se takové kritice vyhnul. Snažil se tak, že to přeťápl na druhou stranu. Když se díváte na jeho doslovnou, okno po okně obšlehnutou kopii Hitchcockova originálu, neubráníte se otázce „proč to sakra vlastně vůbec dělal?“ Stejná otázka platí i v případě hororu Omen, který pravděpodobně vzniknul jen proto, aby byl vypuštěn do světa v „magické datum“ 6. 6. 2006. Aspoň v něm nehraje hlavní roli Vince Vaughn.

47

Ještě před zahájením příprav zakázali japonští vlastníci práv svým hollywoodským kolegům použít cokoliv, co by jen vzdáleně připomínalo legendární ještěří příšeru. Což o něčem svědčí. Podezření, že se na svět nedere obluda, ale obludná volovina, se potvrdilo na sto procent. Namísto hrůzostrašného ještěra požírajícího černobílé Tokio byl vypuštěn do světa jakýsi uprchlík z Jurského parku, který si okamžitě vysloužil hanlivou přezdívku GINO (Godzilla in Name Only / Godzilla jen jménem). Plány natočit další dvě pokračování byly naštěstí skartovány a oživeny až nedávno. Legendary Pictures se ale tentokrát dohodli s japonským studiem Toho na natočení „opravdu opravdické Godzilly“ a všude se dušují, že si dají fakt záležet. Do kin měla nová a vylepšená Godzilla vyběhnout letos, ale pravděpodobně bude mít dva roky zpoždění.

2012 | 06 | Čilichili: Konec světa  

Konec světa bude. Jen nevíme kdy a jak.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you