Page 28

Téma

CO SI VYBRAT NA POTOM

ADVENTISTÉ SEDMÉHO DNE Po smrti se čeká na příchod Krista. Na konci věků se hodní lidé nejdřív potkají s apoštoly, trochu se s nimi pocicmají a budou se mít dobře. Ostatní čeká nikoliv peklo, ale neexistence. Prostě budou zrušeni.

ASATRU (VIKINGOVÉ) Hrdiny padlé v bitvě odnesou Valkýry do Valhaly, kde budou popíjet a hodovat po boku bohů. Ostatní se budou nudit v poklidném místě zvaném Hel a padouši škvařit v pekelném Hifhelu.

BAHÁISTÉ (ÍRÁN) Duše se po smrti vyrodí z těla podobně, jako se dítě vyrodilo z matky. Pak si to šupajdí k Bohu a ohřívá se v jeho blízkosti. Tedy pokud byla hodná. Když nebyla, šupajdí naopak od Boha pryč a je jí pekelná zima.

CAO DAI (VIETNAM)

ZEMĚ JE ČÍSLO 68, a to ze 72 planet s inteligentním životem, přičemž číslo 1 je nejblíž Božskému oku a 72 je od něj nejdál. Když žijete dobře, vrátíte se na Zemi a směřujete k Nirváně, když žijete špatně, probudíte se na ještě horší planetě.

73

Máte tak půl roku na to, abyste se přiklonili ke správnému náboženství a vybrali si právě ten ráj, který vám vyhovuje. Jaké jsou možnosti?

RASTAFARIÁNI Odmítají představu jakéhokoliv ráje na nebesích.

JEJICH RÁJ SE JMENUJE HARE KRIŠNA

SCIENTOLOGOVÉ

Záleží na tom, jak a na co myslíte v okamžiku smrti, protože po něm rovnou mažete do dělohy své další maminky. Pokud ve chvíli smrti myslíte jako člověk, narodíte se jako člověk. Pokud myslíte jako zvíře, budete zviřátko. A pokud myslíte na Krišnu,

Duše se narodí v dalším těle z masa a kostí a to jediné, co si podvědomě zapamatuje z minulého života, jsou traumatické zážitky a bolest. Prima.

NARODÍTE SE MU V HLAVĚ

144 000 VYVOLENÝCH.

a to prý bude paráda.

MAYOVÉ Duši zesnulého čeká pouť temným a nebezpečným podsvětím, kde je spousta zlých bůžků a jaguárů, symbolů noci. Jenom ženy, které zemřou při porodu, a lidé obětovaní bohu jdou do ráje.

MORMONI Mormoni a jejich rodiny jdou do nejvyššího oddělení nebe, kde se z nich stanou bohové a bohyně a budou pohromadě s Bohem, Ježíšem a dalšími podobnými. Zbylí křesťané se dostanou do jednoho ze tří krásných království.

Na ostatní zbývá peklo. Všichni ale dostaneme nesmrtelné tělo z masa a kostí.

JEHOVISTÉ Po Armagedonu povládne Zemi spolu s Kristem z nebe

Ostatní Svědkové a spravedliví lidé budou žít v blahobytu na Zemi 1000 let, než ďábel naposledy vyletí a zdechne.

ŠINTOISTÉ (JAPONSKO) Představu o posmrtném životě přebírají od buddhistů. Z některých zemřelých se ovšem mohou stát duchové a bohové zvaní Kami.

TAOISTÉ Nemají žádnou jednotnou věrouku o posmrtném životě, ostatně stejně jako o čemkoliv jiném. Takže si můžete vybrat, co se vám líbí. Každopádně ale chtějí na tomhle světě vydržet co nejdéle.

WICCA ČARODĚJKY Některé v posmrtný život nevěří, jiné si představují, že přijdou do Summerlandu. To je místo, kde se potkáte s těmi, kdo umřeli před vámi, a probíráte tam s nimi své životy. Taková drbárna.

ZOROASTRIÁNI (STARÁ PERSIE A DNEŠNÍ INDIE) Po smrti přijde duše k velkému rovnému mostu. Tam ji čeká krásná dívka (pokud byla duše dobrá), nebo šeredná čarodějnice (pokud byla duše zlá). Krásná dívka převede duši po mostě do Domu písní, kde se duše stane andělem a slouží živým lidem jako anděl strážný. Na zlé duše čarodějnice zaútočí a spadnou jako démoni do Domu lží.

ZION

a nacházet se bude v Africe. Přesněji v Etiopii. Bude v něm vládnout harmonie, láska a svoboda a bude přesným protikladem Babylónu, konzumního světa plného zla, ve kterém žijeme dnes. Rastafariáni, kteří dojdou až do Zionu, tu budou žít věčným životem ve svých současných fyzických tělech.

2012 | 06 | Čilichili: Konec světa  

Konec světa bude. Jen nevíme kdy a jak.

2012 | 06 | Čilichili: Konec světa  

Konec světa bude. Jen nevíme kdy a jak.