Page 26

Téma

FALEŠNÍ PROROCI

Na předpovídání konce světa se dá docela slušně vydělávat. Když projedete vyhledávač internetového knihkupectví Amazon, zjistíte, že si můžete koupit 96 000 knih s tématikou konce světa v roce 2012. A jestli neumíte psát, nezoufejte, vydělat můžete i jinak.

NOSTRADAMUS

PETR KUZNĚCOV

Datum konce: 1999

Datum konce: květen 2008

Nostradamus – Proroctví. Určitě už jste to někdy zaslechli. Údajně geniální věštec, který prý předpověděl vše od světových válek přes atentát na Kennedyho až po kandidaturu Michala Davida na českého prezidenta (o tom se málo ví, tak to nikomu neříkejte). Jak je to s Nostradamovými věštbami doopravdy, jsme si mohli ověřit v červnu roku 1999. Na toto datum neomylný jasnovidec předpověděl příchod Krále Hrůz a konec světa. Ve skutečnosti v červnu

Trestně stíhaný schizofrenik a samozvaný vůdce Pravé Pravoslavné církve přesvědčil 35 následovníků v Rusku, že v květnu 2008 nastane konec světa. Bůhvíproč je také přesvědčil, že ho mohou přežít, když se na půl roku zakopou pod zem do primitivních zemljanek. Sám vůdce se sice pod zem neukryl, ale když se po půl roce z podmáčených a hroutících se kobek vyplazil poslední apokalyptik, vzal si to velmi k srdci. Dal hlavu na špalek a tloukl se polenem do hlavy tak dlouho, dokud si neprorazil lebku.

1999 SKONČILA VÁLKA V KOSOVU, na webu se objevil Napster a bhútánský král dovolil ve svém království spustit televizní vysílání. Zkuste projet Nostradama, jestli o tom někde píše.

75

HAROLD CAMPING Datum konce: 21. 5. 2011 Pan Camping dosáhl vrcholu kariéry 21. května 2011. To je datum, kdy podle jeho složitých rovnic založených na číselných kódech z Bible měl skončit svět. Neskončil. Skončila jen kariéra člověka, který si pomocí lží

VYBUDOVAL MEDIÁLNÍ IMPÉRIUM SAHAJÍCÍ Z USA AŽ DO NIGÉRIE, nashromáždil majetek čítající 120 milionů dolarů a objevil se snad ve všech světových médiích. Kdyby mu v den jeho konce nebylo skoro 90, mohl by se stát profesorem PR na nějaké univerzitě. Takhle se starý pán jenom omluvil, nafingoval mrtvičku a odebral se do ústraní užívat si bohatství, které mu nacpali ti kteří mu uvěřili.

MARSHALL APPLEWHITE Datum konce: duben 1997 Syn kněze, muzikant, voják a učitel hudby. A vůdce nechvalně proslaveného kultu Nebeská brána. Představu, že v jeho hlavě sídlí znovuzrozený mesiáš, který mu umožňuje komunikovat s mimozemšťany, mu patrně vnukla jeho ošetřovatelka na psychiatrické klinice. Pod jejím vlivem začal se skupinou „věřících“ cestovat po USA a šířit své apokalyptické vize. Podle nich měla v dubnu 1997 v závěsu za Halleyovou kometou přiletět kosmická loď a evakuovat vyvolené z planety, která je odsouzena k zániku.

VYVOLENÝCH BYLO 39. Policie je našla mrtvé v luxusní rezidenci na předměstí Santa Fé otrávené barbituráty a s igelitovými pytli přetaženými přes hlavu.

HAL LINDSEY Datum konce: 70. léta. 80. léta. 90. léta. Atd. Lindsey by mohl sloužit jako příklad všem věštcům, kteří si chtějí při minimální námaze užívat spokojeného a zabezpečeného pohodlí. První Lindseyho kniha The Late, Great Planet Earth vyšla v roce 1969. Autor ji pojal jako snůšku spekulací, biblických výkladů a prachsprostých výmyslů a zákonitě se z ní stal celosvětový bestseller. Kromě jiného se v ní píše, že 70. léta budou dekádou Antikrista, po níž přijde konec světa. Když to nevyšlo, napsal Lindsey pokračování The 1980s: Countdown to Armageddon, kde jako poslední dekádu označuje

80. LÉTA A APOKALYPSU ČASUJE NA ROK 1988. Jak asi tušíte, na začátku 90. let vychází další pokračování Planet Earth 2000 A.D., kde varuje křesťanstvo, že svět se roku 2000 rozhodně nedožije. Z těchto pravidelně updatovaných předpovědí si spokojeně žije dodnes.

TEĎ JE V BLÁZINCI A DOUFEJME, ŽE TAM POBUDE CO NEJDÉLE.

2012 | 06 | Čilichili: Konec světa  

Konec světa bude. Jen nevíme kdy a jak.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you