Page 59

BOB A BOBEK 2003 Nové tisíciletí si žádá nové prostředky. Notoricky známá znělka seriálu se obalila do modernější elektronické aranže, ale to je teprve začátek. Původní inspirace klasickými groteskami vzala zasvé, klobouk kouzelníka Pokustóna se řídí obrazovkou jako v počítačové hře a na jeho krempě zahajuje Bob svoji rozcvičku ve stylu breakdance.

Bobek jede v halucinogenech

že se spletl, vydávají se je ti dva hledat spolu. Děda Lebeda na oplátku sousedovi nabídne, že ho naučí řídit auto, a když nešikovný řezník poboří Lebedův plot, společně ho začnou v harmonii opravovat. Jako obchodník postupuje bývalý držgrešle velmi nelogicky, když nabízí za jednu korunu sto lízátek a zničí si desítky metrů prvotřídního plátna, aby sestrojil horkovzdušný balon. Zápletky, které se dříve rozplétaly pouze za pomocí přírodních zákonů a fištrónu, se najednou neobejdou bez působení nadpřirozených sil a kouzelných náušnic. Dokonce i tak inteligentní chlapec jako Pája uvěří, že má kouzelnou moc. Máchá kolem sebe rukama a prohlašuje věci typu: „Čáry, máry, ať tu pumpu mineme.“ A když v posledním dílu nešťastná Míla pláče, že prázdniny už končí, divákovi musí zákonitě blesknout hlavou: „Zaplaťpánbůh!“ ČiliChili | 04 | 2012 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

Klobouk tu přistane v amazonském pralese, kde Bobek pozře jakýsi halucinogenní plod a má příšerné vize o kácení deštných pralesů, jindy se objeví na Jižním pólu, kde králíci znečistí Antarktidu pytlíkem od zeleného čaje a sklidí za to spravedlivý hněv místních tučňáků. Ti se však zlobí jen chvilku, neb musejí sedět na vejcích. Králíci taky jedno najdou, vylíhne se jim malý tučňák, který nechce uvěřit, že Bob je jeho maminka a Bobek tatínek. Což mu králíci tvrdí, dokud se neobjeví skutečná tučňáčí maminka, která svou ratolest bezpečně identifikuje podle skořápky na zadečku. Pokustónův klobouk odnese králíky také do bermudského trojúhelníku, kde se jim zblázní budík i kompas, Bob mluví pozpátku a taky čas kráčí směrem zpět do minulosti. Pak je krátce zajmou piráti, proletí jakýmsi vírem a najednou jsou kolem nich tisíce a tisíce Bobů a Bobků. A jak z tohoto absurdního dramatu scenárista Pavel Šrut vybruslil? Přiměl králíky, aby opravili budík a všechno se zase vrátilo zpátky do normálu. Dobrou noc! A pevné nervy! A pokud vám to nestačilo, vězte, že v dalších dílech odnese magický klobouk králíky i na Měsíc, kde potkají dvojici vesmírných turistů s psíkem Kenem, či do Las Vegas, kde na Bobka útočí pokušení jménem hazard. Běžné, vtipné a na zdravém rozumu postavené příhody vzal čert.

<

59

2012 | 04 | Čilichili: Válka sportů  

Hokej a biatlon jsou pořád ještě v televizi. Ale nebudou tam dlouho.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you