Page 61

GAINSBOUŘIČ Hrdou samostatnou kapitolu v historii skandálků a pozdvižení by mohl mít Serge Gainsbourg. Kníže dekadentního šansonu se zdaleka neproslavil jen dvojhlasným vzdycháním a úpěním v nejslavnější Je T'aime… Moi Non Plus. Tak třeba: V polovině šedesátých let si mu řekla o písničku osmnáctiletá France Gallová, miláček Francie a poupátko, co zrovna vyhrálo soutěž Eurovize. Gainsbourg napsal Les Sucettes (Lízátka) o dívce, jež se ocitá „v ráji“ pokaždé, když se jí rozplývá sladký klacík na jazyku. Představte si, že milá France si uvědomila, co zpívá, až když byl venku singl i televizní klip. Nikdy už s dandym Sergem nepromluvila.

Gainsbourg neměl problém randit veřejně s vdanou Brigitte Bardotovou. Prý mu tak zamotala hlavu, že ztratil veškerý pověstný šarm. Brigitte mu řekla, že si to může spravit, když napíše nejlepší milostnou písničku na světě. Druhý den ráno měl Serge hotové dvě: Bonnie and Clyde a Je T'aime… Moi Non Plus.

Duetem Lemon Incest (Citronový incest) uvedl svou dvanáctiletou dceru Charlotte do popkultury. Potom nehrajte ve von Trierově Antikristu! Jestli se o Gainsbourgovi chcete dozvědět víc, pusťte si (taky skandální) biografický film Gainsbourg: A Heroic Life. Víc na www. gainsbourgaheroiclife.com

Jeho deska Rock Around the Bunker bylo koncepční „nazi rock“ album, vystupují tu němečtí transsexuálové během Noci dlouhých nožů. Spoustě lidí to nepřišlo vtipné. Gainsbourg natočil reggae verzi francouzské hymny. Jamajská, lehce zkouřená Marseillaisa zní mnohem líp, než když Ondřej Hejma udělal z Kde domov můj jižanský rock. Když se nudil v nemocnici po prvním infarktu (v pětačtyřiceti), svolal tiskovou konferenci, kde novinářům vykládal, že riziko další srdeční příhody snižuje zvýšenou konzumací alkoholu a cigaret. V televizi si připálil doutník od pětisetfrankové bankovky (na protest proti daním). Malé Charlotte Gainsbourgové za to pak naštvaní spolužáci spálili domácí úkol. Nebožce Whitney Houston polichotil v televizním přenosu nabídkou soulože.

ČiliChili Č Čil iCh Ch hili il | 0 033 | 2012 2012 012 cilich cil i hili ich ili.cz ili .czz | fac fa aceebo a book. okk com com/ci /cillic /c liic ichil hiiili h cilichili.cz facebook.com/cilichili

61

2012 | 03 | Čilichili: Posedlí bezpečností  

Na opatrnosti není nic špatného. Špatné je, když se bezpečnost stane posedlostí.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you