Page 21

Celá kampaň probíhá jenom ze sportu  Charisma nahrazuje program  Na opačném konci hitparády se krčí Mahátma Gándhí. Jeho portrét sice zdobí všechny indické bankovky, což jinak ze světových státníků dokázal snad jen Turkmenbaši, na plakátech se však výskyt jeho portrétů pohybuje na hranici statistické chyby. A opět to dává smysl: Gándhí pocházel z buržoazní obchodnické kasty a jeho postoj vůči nedotýkatelným byl zhruba stejný jako váš k vaší pětileté neteři. Sice se snažil dosáhnout jejich společenského uznání, ale na druhou stranu pro ně například prosazoval označení haridžan, tedy boží lidé. Z čehož měli asi takovou radost jako vy, když vám babička i v pětadvaceti pořád říká Jeníčku nebo Mařenko. Je tedy zřejmé, že Gándhí nebude mít mezi marxisty bojujícími za lepší postavení studentů z chudých nízkých kast na lotosech ustláno.

studentů žádné volební klání nezažil. Brzy se to ale změní. Soud nedávno zákaz zrušil a vedení univerzity přislíbilo nové volby. Rázem se spustila vlna demonstrací, čtrnáct studentů dokonce vyhlásilo protestní hladovku, aby se volby konaly co nejdřív. Teprve po týdnu kempování před administrativní budovou a dvoudenní celouniverzitní stávce vedení školy přistoupilo na jejich podmínky a slíbilo, že volby proběhnou v dohledné době. To znamená, že někde v ateliéru už určitě dosychají barvy a my se můžeme těšit na další vrstvu kvalitního výlepu.

<

HLAD PO VOLBÁCH Na celém univerzitním politickém boji je však nejzajímavější, že probíhá jen čistě ze sportu. Volby do studentské rady totiž před čtyřmi roky zakázal indický Nejvyšší soud, a tak skoro nikdo z aktivních ČiliChili | 03 | 2012 cilicili.cz | facebook.com/cilichili

21

2012 | 03 | Čilichili: Posedlí bezpečností  

Na opatrnosti není nic špatného. Špatné je, když se bezpečnost stane posedlostí.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you