Page 53

Sporák

2

1

ŘEŽTE HO Roastbeef potřebuje mírně nařezat. Takže vemte ten pěkný, čistý flák masa a nahoře i dole mu nožem udělejte takovou mřížku. Stačí tak 4 tahy nožem svisle a 4 vodorovně.

Pro ČILICHILI vaří máma Iva z Penzionu v polích www.penzionvpolich.cz

Co potřebujete: — kilo pěkné roštěné — sůl — pepř — worchestrovou omáčku — plnotučnou hořčici — dobrý olej — den času

3

DEJTE HO ODLEŽET Odleželé maso orestujte na pánvi, aby se zatáhlo a všechna šťáva zůstala pěkně uvnitř. Musíte mít pánev hodně horkou a nerestujte dlouho. Pak šup s masem do trouby – rozehřátá by měla být na 170–175 °C. Pečte 15–20 minut.

PATLEJTE SE S NÍM Maso solidně posolte, dobře opepřete čerstvě mletým pepřem, a to z obou stran. Pak ho potřete celé worchestrovou omáčkou, budete jí potřebovat tak tři čtyři dlaně. Jo, nezapomeňte, že tady nic nenahradí ruční práci, prostě to maso opatlejte marinádou pěkně rúčo. Nakonec přidejte hořčici, maso jí potřete a dejte ho do mísy. Zalijte několika lžícemi oleje a nechejte aspoň den marinovat. Tu a tam maso otočte.

A NAKONEC MACHROVINA: Jakmile maso vytáhnete z trouby něčím těžkým ho přiklopte (cihlou, hrncem, žehličkou...). Maso se smrskne, vyteče zbytečná krev, pokud nějaká zbyla, a šťáva se naopak dostane pěkně dovnitř. A pak už jenom krájejte na jemné plátky. Maso musí být upečené jenom na okraji a uvnitř musí zůstat růžové a šťavnaté.

53

2012 | 01 | Čilichili: Musíme tam všichni  

Strávíme tam přibližně tři roky života. Řeč je o toaletách.

2012 | 01 | Čilichili: Musíme tam všichni  

Strávíme tam přibližně tři roky života. Řeč je o toaletách.