Page 31

Skupiny feministek z Francie, Německa a Švédska zahájily kampaň za zákaz močení ve stoje. Podle nich by čurání v sedě nejenom zamezilo smrdícím kapkám na podlaze, ale zbavilo by muže mačistických postojů a udělalo by z nich citlivá a vnímavá individua. Nejaktivnější jsou v této kampani mladé Švédky.

ZÁCHOD NEWS Američtí námořníci na letadlové lodi George H. W. Bush musí často i hodinu bloudit podpalubím při hledání funkční toalety. Konstruktéři lodi totiž nepochopitelně šetřili na odpadním potrubí, které se kvůli příliš malému průměru často ucpává. V Indii se v roce 2010 začali bouřit členové nejnižší kasty Dálitů, kteří se odnepaměti živí ručním vynášením toalet. Kastovní systém je zakázán zákonem, ale v praxi se s ním stále běžně setkáte. Dálité jsou sice v jeho žebříčku na nejnižším stupni, ale vzhledem k tomu, že jich je hodně přes milion a jejich práci nikdo dělat nechce, jsou jejich stávky dost výrazně cítit. Ve Finsku vyřešili poplatky za používání záchodů na dálničních odpočívadlech SMSkou. Pošlete ji na číslo, které je uvedeno na dveřích, a dveře se vám otevřou. SMS je zdarma, ale když po sobě zanecháte svinčík, správce ví, komu má zavolat a koho pozvat na brigádu. ČiliChili | 01 | 2012 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

Zrcadlový záchod Intimitu pobytu na toaletě vtipně demonstrovala Italka Monica Bonvicini svým pouličním záchodem z jednostranného zrcadla známého z filmových policejních vyšetřoven. Lidem nabídla možnost vykonávat nepozorovaně potřebu při bezprostředním kontaktu s pouličním děním. Na londýnské ulici u galerie Tate Britain postavila jednoduchý prosklený, z vnější strany zrcadlící kvádr. Reakce? Velký údiv kolemjdoucích, ale žádné fronty: ke stáhnutí kalhot uprostřed ulice se prostě většina lidí neodhodlá.

V Zimbabwe byl zatčen policejní seržant Alois Mabhunu. Provinil se tím, že při službě na mezinárodním veletrhu podlehl neodkladnému tělesnému nutkání a použil nejbližší toaletu. Ta ovšem byla vyhrazena pro osobní účely prezidenta Mugabeho, který tyhle záležitosti nebere vůbec na lehkou váhu.

<

31

2012 | 01 | Čilichili: Musíme tam všichni  

Strávíme tam přibližně tři roky života. Řeč je o toaletách.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you