Page 28

Téma

Marcel Duchamp se svojí Fontánou změnil dějiny výtvarného umění

O ZÁCHODY NA OK u Fontánou zahájil svo p am ch Du l rce Marc sá, že ho umění, které hlá éru kkonceptuální mě a u a n a tor ysl au nejdůležitější je úm edmět. př v oli ýk jak šit vý lecký objekt lze po í vykašlal na sochán Duchamp se tedy oSp ě av ýst a v ů a n a malování obraz sil lých umělců pově lečenstva nezávis ma, ha no ru hů ený vz na zeď pisoár obrác tt. V roce 1917 Mu R. em én jm ím podepsaný fiktivn na jedním žně, dnes je Fontá ho nikdo nebral vá l se ztratil, ná igi Or ii. or ist děl v h z nejzásadnějších lekce“ ko á vydána „Obnoven v roce 1964 byla hto replik ěc z t é dn  je 1993 se do osmi kusů. V roce mo vy čil a pak ji c Pierre Pinocelli francouzský uměle rozbil kladivem.

Dnešek obdivuje mládí, a tak není divu, že se z umělců stávají čím dál větší infantilové. Někteří dospěli při hledání své dětskosti až na úplný počátek, kdy se podle freudovské teorie zabýváme především vlastním vyměšováním.

28

UKCE UMĚLECKÁ PROD o je slavný li Umělcovo hovn bo ne sta rti d'a Merda oku 1961. z r Piera Manzoniho konceptuální počin plněných na ek ov ch oval 90 ple Manzoni vyproduk tal v i štině, načil je nálepkami all je vlastními výkaly, oz ávva rodá a p ě zštině a němčin angličtině, francou dotáhnul tak tě sta od V p . ve zlatě za cenu jejich váhy tekk ote u, že do ampovu myšlenk ch Du mu tré  ex dala do mu rie sto Hi . cokoliv ve zlato e umělce přemění tál us ne původní cena 37 $ odala za pravdu, protože pr ka slič pik í aukci se jedna roste a při posledn liber. za skoro 100 000

2012 | 01 | Čilichili: Musíme tam všichni  

Strávíme tam přibližně tři roky života. Řeč je o toaletách.

2012 | 01 | Čilichili: Musíme tam všichni  

Strávíme tam přibližně tři roky života. Řeč je o toaletách.