Page 18

Reportáž

oknem na kulatý Měsíc a vyslovit přání. Není to jen tak, vymyslet rituální přání, musí se správně formulovat a mě jímá hrůza, že když to udělám blbě, naskáčou mi všude pupeny a zavře se mi jóni a vůbec to bude strašné. Přání si pečlivě připravuju dopředu a pro sebe opakuju, abych to nespletla. Začínáme tančit, batikované šátky víří místností. Některé ženy si zavázaly oči šátkem, aby se nestyděly. Já jen sundávám brýle, jsem beztak slepá jak patrona. Tancem procházíme fázemi ženství. Jako panny skotačíme po louce, jako milenky nakrucujeme boky… Máme dupat, zpívat, křičet a plakat, což některé z nás činí. Lektorka sugestivně popisuje jednotlivé archetypy. „Otevřete svoji jóni směrem k zemi. Jsme ženy a ze země čerpáme energii…“ Snažím se otevírat jóni, ale pak se začnu stydět, že myslím na svoji pipi mezi tolika lidmi, tak se začnu soustředit na tanec. Za chvíli jsem v rauši, jako když jsem křepčila v šestnácti poprvé na dýze zmaštěná broskvovou vodkou. Pootevřu oči, ve zšeřelé místnosti víří sukně, bosé nohy šustí po parketu. Čarodějnice na sabatu. Celá zpocená dotančím k oknu, zírám na Měsíc a šeptám svoje přání. Až je mi skoro líto, že veselice končí a my sesedáme zase k oltáři. Ještě bych si zatrsala. Po čtyřech hodinách jdu po prázdném Staromáku zalitém studeným úplňkovým světlem, připravena nějakému úchylovi ukázat svou jóni a vyděsit ho tak k smrti.

Ženy nejsme tváří, ale tělem

žena projde během svého života několika fázemi. Začíná jako nevinná a bezstarostná Panna, stane se rozkošnickou Milenkou, starostlivou Matkou, Královnou, Čarodějkou a kruh života dokončí jako stará moudrá Za chvíli jsem v rauši, Babička. Lektorka posílá po kruhu obrázky bohyní, které symbolizují jako v šestnácti jednotlivé fáze ženství. Jednu kartu  se ale zdráhá poslat. „Víte, když ženy potřebovaly odstrašit muže, kteří jim chtěli ublížit, nebo zlo obecně, ukazovaly svou jóni.“ Jóni označuje v tantře pipinku. Okamžitě mi najede představa, že bych v nouzi nejvyšší na úchyláka v parku vytasila svoji jóni. Asi by se vyděsil, že jsem větší pervert než on, a nechal mě na pokoji. Není to úplně blbý nápad. MĚSÍČNÍ RITUÁL Je úplněk. Ženy mají svůj menstruační kalendář na obloze. Ivana vysvětluje úplňkový rituál, který budeme dnes provádět. Jeho součástí je tancem vyjádřit a prožít všechny fáze ženy, pak pohlédnout

18

A CO S TÍM? Holky chodí pokecat s kámoškama na latte macchiato. Když je to hodně špatný, tak si popovídají s psycholožkou. Pro dobrý pocit zaskočí na aerobik. Nebo na dýzu. Ženské kruhy jsou vlastně tak trochu kombinace toho všechno dohromady. Teda pokud vám nevadí, že při tom máte batikovanou sukni.

<

Venuška

ČiliChili | 01 | 2012 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

2012 | 01 | Čilichili: Musíme tam všichni  

Strávíme tam přibližně tři roky života. Řeč je o toaletách.

2012 | 01 | Čilichili: Musíme tam všichni  

Strávíme tam přibližně tři roky života. Řeč je o toaletách.