Page 62

V påedchozí kapitole: Povástný sukniÝkáå, zámeÝník, obÝasný kšeftaå a karbaník Üenák Petrlík má plné zuby manuální práce v dílná. Påihlásí se na místo dozorce ve váznici Bory. Je påijat, protože komunistém leze do åiti. Jde mu hlavná o peníze. Od velitele váznice Šafaå íka, který má mimochodem moc hezkou ženu, dostane za úkol vybrat si pár vázãé a odjet do cihelny v Üernovicích. Vezme s sebou ty, kteåí umájí mariáš: Brykse, Üerného, Broje a Otecka. SkonÝili jsme romantickou chvilkou Petrlíka a jisté ženy, která ho tajná navštíví. A kdo jsou vázni, kteåí s ním hrají mariáš?

Scénáĕ: Mikuláš Kroupa Kresba: Petr Vďelka

Borské povstání-3. kapitola: Bryks Nebe nad Evropou, druhá svátová válka.

roj bombardérç s doprovodem spitfirç a hurricanç.

Gotcha!

Our Czechoslovak friends from RAF say GUTEN TAG!

Ro v

ve vzduchu se objevují nepãátelské Messerschmitty.

cvak!

m! o bo

A

ííí

TATA ! A T TA

Kurva, dvojko, co dáláš!

v íí

TATATATA!

Double two, Double two, máte za zadkem dva Messouny. ToÝte vlevo!

...Bryks.

v jednom z hurricanç...

! m u

íu uu

TATATA!

uu uu

Rádi byste si přečetli víc komiksů o naší nedávné minulosti? Kniha „Ještě jsme ve válce“ ke koupi od listopadu 2011. K dostání také CD „Příběhy 20. století“.

vr

! TA TA

TATATA!

h a j Vy z lo vé

uu

uu

uu

!!!

TA TA TA TA

uu

Příběh je inspirován vzpomínkami pamětníků, které zaznamenali lidé ze sdružení Post Bellum. Nahrávky naleznete na www.pametnaroda.cz. Z vyprávění pamětníků vznikají rozhlasové dokumenty Příběhy 20. století, které vysílá Český rozhlas - Rádio Česko vždy v neděli v 10:05. 

vr !

uu

uu

uu

uu

Chcete-li podpořit Post Bellum, sdružení, které již deset let zaznamenává příběhy, zašlete DMS ve tvaru: DMS ROK PAMET na číslo 87777, cena roční podpory činí 12 x 30 Kč. Post Bellum obdrží 27,- Kč z každé DMS. Nebo se staňte členem Klubu přátel Paměti národa na www.pametnaroda.cz.

2011 | 12 | Čilichili: Rituály  

Neumíme se pořádně ženit ani loučit s mrtvými. Jsme rituální invalidi.

2011 | 12 | Čilichili: Rituály  

Neumíme se pořádně ženit ani loučit s mrtvými. Jsme rituální invalidi.