Page 59

5

6

GOLEM Monstrózní projekt, kde si ambicemi zaslepení tvůrci neváhali najmout designéra olympijských ceremoniálů Michaela Curryho, aby jim z papírmaše usochal čtyřmetrového zmutovaného hurvínka. Z vysněných výšin zákonitě spadli do hlubin mezi propadáky a spekuluje se o tom, že to byl jeden z důvodů, proč Karel Svoboda... no, však víte co.

ZARUČENÉ ZPRÁVY ZE SVĚTA MUZIKÁLŮ

ROBIN HOOD Příběh anglického Jánošíka je většinou sázka na jistotu. Pokud se ho ovšem nechopí rozjívená dvojka Osvaldová/Soukup, která neváhá vystřihnout libreto ve stylu: „Jste prostě trošku zhulená, podlamují se kolena / svěrač správně nesvírá, služka tu ráno vytírá“. Herci se vybírali v realityshow televize Prima a hlavní roli obsadil pán, jehož hlavním kulturním přínosem bylo obšťastňování Lucky Bílé. Člověku nedá než dumat, co měl na mysli, když se kymácel po pódiu a nejistým barytonem vyřvával: „Až se zblázním, tak zapomenu, že jsi diktátor.“

KAT MYDLÁŘ Produkce divadla Broadway by v žebříčku muzikálových paskvilů zasloužila svou vlastní kategorii, což ovšem nijak nekoresponduje s její úspěšností. Naopak – tak jako kánony londýnského West Endu navždy uzákonila dvojice Lloyd Weber – Tim Rice, českou tvorbu drží trio Lichtenberg – Vaculík – Fanánek v opratích neméně suverénně. Co na tom, že jejich jednotlivé kusy se liší většinou jen jménem a kulisami. V případě příběhu profesionálního hrdlořeza je stylizace do blikajícího osmdesátkového videoklipu obzvlášť bizarní, ovšem jen do momentu, než zjistíte, že hudbu skládal Michal David. ČiliChili | 11 | 2011 faceb cilichili.cz | facebook.com/cilichili

Třicátého listopadu bude mít premiéru adventní muzikál Janka Ledeckého Vánoční zázrak aneb Sliby se maj plnit o Vánocích. Píseň, která volá po parodii už svým názvem, samozřejmě zazní.

7

V říjnu vyjelo na led bombastické zpracování pohádky o Popelce pojaté jako zimní šou. Kromě čtyřicetičlenného krasobruslařského sboru je hlavním tahákem Lucka Bílá.

59

2011 | 11 | Čilichili: Vousaté ženy  

Úspěšnou ženou dneska může být klidně i chlap.

2011 | 11 | Čilichili: Vousaté ženy  

Úspěšnou ženou dneska může být klidně i chlap.