Page 58

Fenomén

SEDMERO DĚSŮ ČESKÉHO MUZIKÁLU

1

2

NAHÁČI Záhadná postava českého šoubyznysu Slávek Boura se vrhla na muzikál, aby využila zkušenosti nabyté při plundrování internetového projektu peprnet. Muzikál Naháči se odehrával v divadle Broadway, sliboval revoluci v divadelním a technologickém pojetí a nečekané dějové zvraty. Zkrachoval po čtrnácti dnech.

3

MONA LISA Opět Broadway, která v tomto případě vsadila na Michala Davida v roli producenta a hudbu svěřila hitmakerovi Bohouši Josefovi. Po odhalení smrtící dvojkombinace je těžké cokoliv dodávat. Snad jen to, že i ve snaživých bulvárních médiích vzbudilo dílo ohlas jen díky hysterákům Ivetky Bartošové, která nakonec kvůli „uměleckým neshodám“ odstoupila z hlavní role. Jak už to u muzikálu bývá, nahradil ji objev z Blesku, tentokrát jménem Marta Jandová.

4 DĚTI RÁJE Na první pohled se na tom nedalo nic zkazit. Muzikál samotný je jen záminkou k veřejné adoraci hitů Míši Davida a je napsán na míru zastydlým husákovským pubošům. Scenárista Sagvan Tofi a jeho parta tedy stáli pouze před úkolem přemostit pauzy mezi jednotlivými zpěvočísly. Proč ne. Nakonec veleúspěšná Mamma Mia je to samé ve světle blonďatém. V ní ale scénáristé disponují větší vynalézavostí než Sagvan, který hit „Pijeme kolu“ uvádí scénou v restauraci, kde abstinent odmítá alkoholické nápoje. A i když pomineme scenáristickou nemohoucnost, přijdete na jediný důvod, proč by měl v muzikálu (nebo kdekoliv jinde) vystupovat Bořek Slezáček? Argument, že nemá na jídlo a kamarádi do deště drží vždy při sobě, se nepočítá.

58

OSMÝ SVĚTADÍL Slovenská verze Dětí ráje. Hitovky Elánu jsou o něco stravitelnější než Míša David, ale na Slovensku to nepovažují za o nic menší zvěrstvo. Jožo Ráž prostě udělal chybu, že po své motohavárii nenafingoval vlastní smrt. Mohl se odstěhovat na ten ostrov, kde žije Elvis a Bruce Lee – a z Osmého světadílu mohla být namísto normalizační šmíry hezká revivalová záležitost.

2011 | 11 | Čilichili: Vousaté ženy  

Úspěšnou ženou dneska může být klidně i chlap.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you