Page 26

Téma i o víkendu, musím být k dispozici nonstop, moje žena je vysoce tolerantní a naopak mi pomáhá. Pacienti vás jako sestru berou? První problém je už jak mě pojmenovat, sestři? Většinou mi říkají bratře. Ale na visačce, kterou musíme nosit, mám staniční sestra. Když jsem poprvé po studiu nastoupil, tak mi jedna starší pacientka říkala: „A když vy jste ta sestra, neměl byste nosit sukni?“ Přenecháváte nějakou část práce kolegyním, protože jsou na to jako ženy lepší? Když máme za pacientku řádovou sestru, tak předávám výkony zdravotní sestře, je to vhodnější. POLICAJT ZE ŠKOLKY 1990, ARNOLD SCHWARZENEGGER HODNOCENÍ ČSFD: 55 % Svalovec s plechovou tlamou se učitelem v mateřské škole stane náhodou, ale kupodivu ho to začne bavit. Kdyby nebyl policajtem a nemusel bojovat s agresivním zlounem, možná by úplně změnil kariéru.

Kompenzujete si nějak, že jste pořád mezi ženami? Kde čerpáte mužskost? Jednou za rok se dostanu na motocyklové závody do Brna. S kamarádem tam pravidelně jezdíme od dvaceti let. Bude vás víc, nebo budou sestry pořád jen ženy? Myslím, že do budoucna se začnou profilovat profese, které budou buď vyloženě pro zdravotní sestry, nebo pro zdravotní bratry. Určitě nás bude přibývat. Balí vás někdy sestřičky? Jsem ženatý, ale ano, stává se mi to. Jak to řešíte? Razantně.

<

88% Soukromý průzkum redakce ČILICHILI ukázal, že na pozici hajzlbába se na pražských veřejných toaletách vyskytují ženy v 88 procentech případů.

11 % V 11 procentech případů tuto pozici zastávali muži. Zbylé jedno procento případů nemělo určitelné pohlaví.

Žena na materˇské

No, a když utekly ty první tři měsíce? Ondra je tak trochu můj šéf, řídí můj čas a organizuje, co se bude dít a kdy. Maminky ze sousedství vás musejí vnímat jako kuriozitu… Vůbec ne, spíš to obdivují. I někteří moji kamarádi často říkají, jak mi závidí a že by to chtěli taky, ale ve většině případů jim to prostě nedovolují finance. Máte mlíko na mozku? Se sousedkou, která má stejně starého syna, se občas bavíme, že mi to asi taky leze na mozek, tuhle jsem nechal klíče ve dveřích a přišel na to až asi za dvě hodiny… Jsem trochu roztržitý, myslím na to, abych si s sebou vzal všechna ta pitíčka a hračky a ty základní věci mi občas vypadnou. Nemyslí si vaše okolí, že jste podpantoflák? Snad ne. Rozhodně mi to nikdy nikdo nedal najevo. Samozřejmě kamarádi si ze mě občas dělají legraci typu: No jo, ty nemůžeš jít s náma, ty kojíš. Zní to jako idylka, takže byste rodičovskou doporučil každému otci? To ne, pro každého to rozhodně není. Dneska spousta chlapů maká od nevidím do nevidím a ti by to nedali. Ale je škoda, že spousta otců nemá na děti čas. Dnes už spolehlivě poznám „víkendového otce“, který vezme dítě v neděli na hřiště nebo do zoo, nějak to tam s ním přetrpí a jako kompenzaci za nedostatek času ho zahrnuje hračkama.

<

Martin, 31

Vy jste na mateřskou chtěl? Chtěl jsem být s Ondrou a nemám problém s vařením, praním nebo tak. Práce vám konec konců neuteče, ale tohle by mohlo. A moje žena je ten typ, co potřebuje dělat i něco jiného než matku. Po roce začala pracovat na zkrácený úvazek a pak, když byly Ondrovi dva, prohodili jsme se. Navíc, moje žena vydělává víc než já, tudíž to šlo i prakticky. Jak se vám líbí doma? Ze začátku jsem si to samozřejmě idealizoval. Ve skutečnosti je péče o dítě mnohem náročnější, než jsem myslel. První tři měsíce byly asi nejtěžší.

26

Zvolil jsem taktiku vyzvídání a odkoukávání od maminek z okolí. Často jsem se ptal: Co mu mám obléknout? Není mu zima? Chodíte na nějaké kroužky? Můžeme se připojit? Co budete dneska vařit dětem? Už mu dáváš rybu? V tom mi holky hodně pomohly.

Prostitutka Lukáš, 27

Lukáši, mohla bych si vás koupit? Vy byste mohla, jste sympatická a hezká. Takže i kdybych měla hodně peněz, ale byla tlustá a nevrlá, společníka byste mi nedělal? Ne.

ČiliChili | 11 | 2011 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

2011 | 11 | Čilichili: Vousaté ženy  

Úspěšnou ženou dneska může být klidně i chlap.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you