Page 13

Zoom ZÁVODIT SE ŠNEKEM Šneků je u nás dost, tak můžete zkusit další britskou libůstku. Se šneky MRSKAT SE BAHNEM se závodí po celém světě, ale pouze Tak třeba bahenní šnorchlování. v Conghamu v anglickém hrabství Pořídíte si šnorchl, ploutve a vyraNorfolk se koná světový šampionát zíte do britského Walesu, protože už od šedesátých let. Organizátoři tamní rašeliniště jsou pro tento sport soutěže jsou totiž přesvědčeni, že ideální. Budete muset v co nejlepším právě jejich město disponuje ideálčase překonat 55 metrů ními podmínkami dlouhé koryto plné bahna. pro mimořádné šnečí Ksichty tu umějí Jo a nesmíte si pomávýkony. „Je tu velmi fakt parádní. hat rukama, jen kopat malá nadmořská nohama. Disciplínu vymyvýška, vlhko a všude  sleli v jedné z tamních samá louže, to mají hospod v roce 1976. První mistrovství šneci rádi,“ říká Hilary Scase. Šnečí světa v bahenním šnorchlování se dostihy jsou ideálním sportem pro konalo v roce 1985 v Llanwrtyd Wells nesportovce, jelikož všechno oddře a od té doby se tam každý rok utká šnek. A uspět může každý. Loni kolem dvou set účastníků v kategoriích převzal pohár naplněný salátem muži, ženy a junioři. Lokální soutěže dvaašedesátiletý muž, letos šestiletý se konají nejen ve Walesu, ale také chlapec. v Austrálii či Irsku.

Přeborník na mistrovství světa v házení vejcem

DĚLAT KSICHTY Mistrovství snad s nejdelší tradicí se koná každoročně od konce druhé světové války. A to v rámci výročních oslav anglického městečka Egremontu, jejichž původ sahá až do středověku. Kromě trhů a různých ochotnických představení se tu soutěží také v kouření dýmky nebo zpívání v místním dialektu, ale světovým šampiónem se můžete stát pouze v ksichtění. V současné době se soutěží v kategoriích muži, ženy a junioři a i přes mezinárodní účast pokaždé vyhrají Britové. A ksichty tu umějí fakt parádní.

ZAHODIT TELEFON Pokud jste trochu cholerici, tak tuhle disciplínu máte určitě dobře natrénovanou. Poprvé se Mistrovství světa v hodu mobilním telefonem konalo v roce 2000 ve finském městě Savonlinna. Národní soutěže v této neobvyklé disciplíně odstartovalo Norsko v červnu 2004, první zimní soutěž uspořádali Švýcaři v únoru 2005. Vítěz národního poháru obvykle získá kvalifi- MLÁTIT SE POLŠTÁŘEM kaci na světový šampionát a jeho vítěz Nějakou tu polštářovou bitvu má zase nový mobil. Soutěží se v kategoza sebou asi každý. Pokud máte riích muži, ženy a junioři a závodníci pocit, že se vám v ní dařilo, můžete to přijíždějí ze všech koutů světa včetně zkusit na světové úrovni. Ale pozor, Spojených států, Lichtenštejska, na tomhle šampionátu se disciplína Zimbabwe, Jihoafrické kombinuje ještě republiky, Estonska či s bahenním zápasem. Za míč slouží Thajska. Světový rekord Koná se už téměř 40 let mezi muži drží Angličan hráčům bezhlavá v americkém Kenwoodu Chris Hughff a jeho u příležitosti Dne koza. téměř 100 metrový nezávislosti. Protivníci  hod (95,84 m), ženám se posadí rozkročmo kraluje jeho krajanka Jan Singletonová na kládu umístěnou nad bahništěm s necelými 54 metry. Existuje tu také a snaží se jeden druhého srazit dolů disciplína freestyle, která je „umělecká“ mokrým polštářem. Pokud je vám víc a spočívá v minutovém vystoupení než 14 let, jste připraveni na pády, s žonglováním, pohazováním a dalšími bahenní koupel a výsměch diváků, jste triky, které soutěžící provádí se svým automaticky kvalifikováni. telefonem.

ČiliChili | 11 | 2011 cilicili.cz | facebook.com/cilichili

DALŠÍ SPORTY, VE KTERÝCH MŮŽETE ZAZÁŘIT NA SVĚTOVÉ ÚROVNI: 1 Nošení manželky (nebo manžela, podle toho, kdo je lehčí) 2 Prdění rukou v podpaží (kde jinde by se mohlo tohle mistrovství konat než v Gruzii) 3 Házení žabek na vodě (neměří se počet, ale délka hodu, žabka nicméně musí skočit aspoň třikrát) 4 Kámen-nůžky-papír (za vítězství získáte až 10 000 dolarů) 5 Saunován Saunování (na výdrž výdrž)

13

2011 | 11 | Čilichili: Vousaté ženy  

Úspěšnou ženou dneska může být klidně i chlap.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you