Page 34

Téma Magicßé oßo známka: 3.3 Jak na to: Panáka zelené ponoříme do piva.

Pivní žabinec známka: 2.8 Jak na to: Do půllitru nalijeme trochu sladkého sirupu nebo griotky. Zalijeme černým pivem a do pěny vlijeme panáka zelené. Krásný příklad toho, že i úplný outsider se může stát favoritem večera! Močálovou sedlinu v podobě malinového sirupu krásně doplňuje hořkost černého piva korunovaná peprmintovou pěnou, výsledná chuť je tak příjemně hořkosladká. Drink je zejména vhodný pro infantilní individua. Na celonoční pití to možná není, ale žáby vám v žaludku taky kvákat nebudou.

Diesel známka: 1.5 Jak na to: Smícháme kolu s pivem. Diesel je oblíbená prznitelská metoda perverzních pivařů z Německa a Rakouska. Chuť koly sice zdaleka přebíjí pivo, ale nevolno nám z toho taky nebylo. Za užití koly light a Staropramenu Déčka je vhodný i pro notorické dietářky a diabetiky.

Ropáß

Ropáka charakterizuje neurčitá hněď a ohavná chemicky sladká chuť, připomínající zkapalněné vánoční cukroví. Nevolnost se spolehlivě dostavuje už s prvními doušky. Ropák je účinná biologická zbraň, kterou potřete i svého největšího nepřítele. Už lehký lok totiž naznačuje značný zvracecí potenciál a omamný odér roztoku je jen ztěžka vypuditelný z místnosti.

34

Bostonsßý šßrticˇ

známka: 1.8 Jak na to: Smícháme pivo s kolou. Přidáme panáka rumu.

známka: 5 Jak na to: Smícháme pivo se sektem.

Vozembouch známka: 1.3 Jak na to: Smícháme pivo s červeným vínem. „Název je buďto předzvěstí, jak a kam dopadne konzument, anebo se týká přípravy tohoto velkokoktejlu,“ píše o Vozembouchu kniha Pravé české míchačky od Alexandra Guhy. Víno a pivo se pro náležitý estetický efekt slévá do PET lahve, kterou se poté usilovným mlácením pořádně potrápí parkety či jiná pokrývka podlahy. Lahev se díky bublinkám nebezpečně natlakuje do obřích rozměrů a při urputném bouchání se její obsah kromě látky oxidující, dráždivé a vysoce toxické stává i látkou výbušnou, a představuje tak značné riziko nejen pro krytiny podlahové, ale i přilehlý nábytek a zdivo.

Tento záludný predátor každoročně decimuje účastníky novoročních oslav. Přítomnost piva a sektu na jednom stole vede ke zrození šumivého monstra. Chuť mírně připomíná Frisco, ale trochu ji kazí železitý dojezd. Výsledná směs je stravitelnější než samotný sekt, což konzumenty často dohání k nadměrné konzumaci, jejímž následkem jsou pak nanejvýš pozoruhodná novoroční předsevzetí.

<

Průvodcem po naší dobrodružné cestě od zlatavého moku ke kalnému patoku se staly recepty z knihy českých lidových koktejlů Pravé české míchačky od kulturologa Alexandra Guhy.

Magické, tygří nebo rybí oko, známé rovněž pod názvem bludička, je nesmrtelnou legendou zapadlých čtyřek a nádražek. Procesem přípravy je to vlastně taková Jägrbomba po česku: peprmintového panáka při výrobě i se sklem usadíte na dně půllitru, aniž by se obě ingredience příliš smísily – a voilà – magické oko na vás zamrká svou jasně zelenou barvou.

2011 | 10 | Čilichili: Pivní fetiš  

Podle Lonely Planet je pivo naší největší turistickou atrakcí.

2011 | 10 | Čilichili: Pivní fetiš  

Podle Lonely Planet je pivo naší největší turistickou atrakcí.