Page 35

F

VÝSADKOVÉ VOJSKO Cokoliv, co se prodává s přívlastkem „survival“, je vyrobeno z kosmických materiálů a lze to složit do krabičky od sirek, se u nás hodí na survival akce, kde je cílem přežít v divočině a potom si o tom vyprávět v hospodě. Plusové body se pobírají za konzumaci nechutností (syrové ptactvo, hmyz a konzervované dávky potravin zvané „kádéčka“).

w

LETECTVO Svaz leteckých modelářů má 4200 registrovaných členů, neregistrovaných hračičků je nepočítaně. Existuje dokonce i bojová modelářská disciplína zvaná ESA. Spočívá v tom, že si rádiově řízená letadýlka sekají navzájem vrtulemi stuhy od ocasních kormidel

P

i

SPOJOVACÍ VOJSKO

ŽENIJNÍ VOJSKO

V době mobilních telefonů se rádio neřku-li morseovka zdají být přežitky z doby dinosaurů. Mají ale výhodu, že se jimi domluvíte i v případě, když moderní komunikační kanály něco ucpe. Český Radioklub má v současnosti kolem 2600 členů, celkově je radioamatérů asi dvakrát tolik.

Naše republika byla vždycky rájem milovníků vojenských staveb. Máme jich tu více než dost – jenom pohraniční linie opevnění zahrnuje 1276 těžkých a 15 463 lehkých objektů. Navíc jsou v dobrém stavu, protože málokterý byl opravdu nějak použit. Muzeí, která se vojenskými stavbami zabývají, jsou desítky a najdete mezi nimi i monstrprojekty typu Josefov, kdy se parta nadšenců rozhodne znovu vykopat systém 45 km podzemních chodeb.

ČiliChili | 08 | 2011 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

O

Q

VOJENSKÁ POLICIE

LOGISTICKÉ ÚTVARY

Uniforma černého šerifa a teleskopický obuch uspokojí týpky s touhou po respektu. Jejich bojištěm jsou restaurační podniky nižších cenových kategorií, supermarkety, dýzy a další rajony, kam šerify vyšle nadřízená šajba.

Vojenská výstroj, kterou někdo známý zapomněl odevzdat před odchodem do civilu, je předmětem mánie mnoha sběratelů. Proto se u nás uživí tolik armyshopů. Bleší trhy a burzy vojenské techniky se taky šíří jako houby po dešti.

35

2011 | 08 | Čilichili: Chlapům chybí vojna  

Některým chlapům vojna chybí. Tak si na ní alespoň hrají.

2011 | 08 | Čilichili: Chlapům chybí vojna  

Některým chlapům vojna chybí. Tak si na ní alespoň hrají.