Page 68

ZADÁNO PRO VODAFONE

Zelená zábava foto: Profimedia

na Velké Výzvě Letní festivalovou sezonu otevřel víkend festival Velká výzva. V příjemném parčíku v Praze na Kampě pořádalo Hnutí Duha v sobotu 4. 6. od 10 hodin do večera festival moderních zelených řešení.

rna á ž o b Potvrzeno: ČILICHILI.cz je NEJ! A Vodafone musel být při tom. Zahrála Mňága a Žďorp, Priessnitz, Mako!Mako nebo Roman Holý a G-Point Hunters, ale víc než deset tisíc lidí toho zažilo mnohem víc. Na místě bylo farmářské tržiště, zábava a hry pro děti a Vodafone tu představil Dobromat, novou facebookovou aplikaci společenské odpovědnosti. Na jejím vývoji jsme pracovali už od ledna a na tomhle festivalu měla premiéru. DOBROMAT Je to unikátní způsob prezentace vybraných témat společenské odpovědnosti. Pobavíte se, zjistíte informace, otestujete své ekologické chování nebo si vypočítáte svou uhlíkovou stopu. Aplikace nabízí příjemnou grafiku a animace a obsahuje celou řadu interaktivních prvků. A proč tedy Dobromat na tomhle festivalu? Hnutí Duha stejně jako Vodafone prosazuje moderní zelená řešení, inovativní přístup při hledání možností snižování emisí a energetických úspor. Festival Velká výzva je ideálním místem na setkání mladých lidí a rodin s dětmi, kteří od politiků a firem požadují zdravější životní prostředí a snižování naší závislosti na drahé a špinavé energii. Hodně lidí sem tak dorazilo na kolech a hodně našich zaměstnanců tak jezdí do práce. Někteří možná využívají energii z obnovitelných zdrojů, stejně jako Vodafone. Zkrátka máme toho hodně společného. Ale hlavně: bavili jsme se zeleně, ne?  

68

Jsme nejlepší nejen na papíře, ale taky on-line. Cilichili.cz bylo vyhlášeno digitálním počinem roku při udělování cen Unie vydavatelů. A to díky výraznému obsahu a orientaci na využití interaktivního charakteru internetové komunikace. Ať to znamená cokoliv, asi je s námi zábava. Měsíčně naše stránky navštíví víc než sto tisíc lidí. Rádi si hrajeme a jsme rádi, že vy si rádi hrajete s námi. Nejraději nás mají ženy a muži v kategorii 15+. Moc dobře víme, že za tohle ocenění vděčíme i vám, tak děkujeme!  

Cykloparáda:

Jsou auta přežitek? U nás v pražské centrále Na Vinici pracuje nějakých 1200 lidí. Což je dost, když si představíte, že tihle všichni se ráno seberou, odněkud přijedou a někteří pak přes den ještě dál cestují. Nikdy jsme to nijak zásadně neřešili, ať si každý jezdí, jak chce. Ale protože se stále snažíme myslet zeleně, nemohli jsme odmítnout nabídky sdružení Auto-Mat. Tahle parta lidí jezdí převážně na kolech. A právě oni přišli s myšlenkou na audit naší mobility. To znamená, že nám udělají přehled o tom, jak se zaměstnanci Vodafonu pohybují z/do práce a kam (a čím) vyjíždějí na pracovní cesty. Z toho vznikne mapa dojíždění a popojíždění zaměstnanců, s níž budeme dál pracovat. Věříme, že se podaří navrhnout některá opatření jako třeba elektrokola pro cesty po Praze, stojany na kola před budovou VF, sdílení aut pro dojíždění z pražských satelitů, atp. Možností je spousta. Na cykloparádě chceme lidem ukázat, že třeba jezdit na elektrokole je rychlé a pohodlné a člověk se nezpotí! Audity a plány mobility jsou běžné v cizině, tady se s tím začíná a my jsme pilotní projekt.  

2011 | 07 | Čilichili: Panstvo  

Šlechtické tituly jsme zrušili v roce 1918, ale královská svatba nás přilepí k obrazovce.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you