Page 53

CO JEŠTĚ STOJÍ ZA VIDĚNÍ Cape Tribulation U kořene nosorožcova rohu se rozkládá oblast Cape Tribulation. Zde se potkávají dvě rarity východního pobřeží, deštný prales a Velký předělový útes, který je vidět i z Měsíce. Návštěva pralesa je tak působivá, že se člověk opakovaně lekne, jestli ho nešpehuje Bažináč. Místní ptáček s modrou hlavou, kterého lze občas potkat, sice budí mateřské pudy, ale dost škrábe, potvora jedna. Za oka hození stojí i hippies městečko Kuranda, Národní park Jindalba a plavba po řece Daintree.

Brisbane Metropoli Queenslandu rozděluje řeka. U ní se nachází umělá pláž a jezero, kde si lze oddáchnout. Mezi Viktoriiným a Cookovým mostem se vůbec rozkládá pobřeží připomínající rajskou zahradu. Chrám v thajském stylu, různé altánky, kvetoucí zahrady a stánky plné dobrot. V ulicích města pak každého zaujmou klokani made in vrakoviště, poskládaní z různých šroubů, matiček či kovových plátů. Za průzkum stojí i místní vykřičená čtvrť Valley Centre Plaza. Ostrov Fraser

Ahoj, já jsem Skippy a můžete mě sníst

Na malebný ostrov je třeba se přepravit trajektem. Je prošpikován pískovými cestami, takže náhon na čtyři kola znamená značnou výhodu. V Národním parku Great Sandy leží kouzelné jezírko. Když u něj člověk zatleská, zanedlouho se z vody začnou belhat malé želvičky, jako by k tomu byly vycvičené.

53

2011 | 07 | Čilichili: Panstvo  

Šlechtické tituly jsme zrušili v roce 1918, ale královská svatba nás přilepí k obrazovce.

2011 | 07 | Čilichili: Panstvo  

Šlechtické tituly jsme zrušili v roce 1918, ale královská svatba nás přilepí k obrazovce.