Page 12

Cestujte s tím, kdo se vyzná! Lenka Berberi se pohybuje v oblasti cestovního ruchu již 19 let. U CK Blue Style působí od samého začátku existence a je tedy přímým svědkem vývoje vkusu českého turismu. V CK Blue Style sledovala jak krachy cestovních kanceláří na konci 90. let, tak krystalizaci silných hráčů na trhu, mezi které patří i Blue Style. Coby výkonná ředitelka prožívala řeckou krizi a řešila i dopravní problémy v souvislosti s výbuchy islandských sopek. Zároveň s CK Blue Style objevila pro české turisty dnes absolutní evergreen Egypt a v současné době je přímým účastníkem boomu turecké Riviéry. První otázka je na místě - kam míříte letos na dovolenou? Jednoznačně do Řecka, tentokrát je naším cílem Severozápadní Kréta, oblast Chania. All Inclusive hotel jsme tentokrát vyměnili za kvalitní 5* hotel s polopenzí a jsme natěšeni na poznávání ostrova v zapůjčeném autě, na dobroty, které nás čekají v místních tavernách a samozřejmě na skvělé moře. Chceme aby se naše děti naučily poznávat krásy Řecka, poznaly zvyklosti, kulturu, krajinu. Jak se vyvíji vkus českých turistů za dobu vašeho působení v cestovním ruchu? Je vidět, že po tom, co se otevřely hranice, vyvíjí se i vkus našich klientů. Zatímco dříve se spokojili s elementárním ubytováním u moře, v posledních několika letech se jejich poptávka neustále vylepšuje a nároky jsou vyšší. V oblibě jsou pětihvězdičkové hotely, požadovány jsou nové služby a obecně klienti hledají maximální pohodlí. Ve stručnosti to znamená, že se postupně učíme, jak si dovolenou co nejvíc užít. Což je pro cestovní kanceláře obrovská výzva. Jaká destinace je na vrcholu pomyslného žebříčku CK Blue Style? Pro letošní sezonu zůstaly některé evergreeny, ale objevují se i nové hity. Mezi logickými evergreeny hledejme především Egypt. Ten je populární nejen díky ideálním cenovým podmínkám, ale také kvůli klimatu. Pobřeží Rudého moře umožňuje celoroční kvalitní dovolenou. Navíc události letošního roku ještě nastavily parametry k dalšímu rozvoji. Neklid se letovisek absolutně nedotkl a očekáváme další obrovský boom. Každou sezonu se v Hurghadě a v Sharm Al Šajchu otevírají nové luxusní hotely a z ohlasu našich klientů víme, že z Egypta se stává i oblíbená golfová destinace. Co patří mezi sezónní hity? Nenazvala bych to sezónními hity, ale obrovský kus práce se odvedl na turecké Riviéře. Kromě vynikajícího podnebí se každým měsícem zkvalitňují služby, které snesou srovnání s těmi nejlepšími evropskými letovisky. Turecko si velmi dobře uvědomuje potenciál, který skýtá cestovní ruch. Tamější podnikatelé vychází vstříc všem skupinám turistů a když se mě někdo ptá, kam letos na dovolenou, doporučuji Turecko a zejména hotelu Blue Club Asteria Belek 5*, na který nedám dopustit.

BS_PRko+INZ_CILICHILI_190x245.indd 1

Co když chci cestovat bez tradičního náporu turistů a nechci být účastníkem zájezdu? Tato představa o organizovaných zájezdech už dávno nemá reálný podklad. CK Blue Style se snaží vyjít vstříc skutečně každému klientovi a věřte, že těch předobrazů „účastníků zájezdu“ mezi českými turisty ubývá. Často se stává, že rozdíl mezi turisty z Česka a například Německa či Francie nepoznáte. Navíc se snažíme vybírat ty nejlepší destinace přímo na místě, tak aby si naši klienti dovolenou maximálně užili. A navíc si dovoluji tvrdit, že český klient je slušný, české rodiny jsou velmi oblíbené, naše děti jsou ve srovnání s jinými národnostmi velmi vychované, poslouchají. To neuniká ani hoteliérům, ani místním lidem. Pokud český klient odchází z hotelu, z apartmánu, ihned poznáte ruku české hospodyňky, která by se styděla po sobě nechat nepořádek. U jiných národů toto mnohokrát neplatí.

Kdo rozhoduje o nabídce ve vašem katalogu? Během sezony celý team lidí vyhodnocuje výsledky a na základě toho stanovujeme nabídky na další rok. Vycházíme i z těch nejmenších zkušeností delegátů a důležitou součástí je logicky i zpětná vazba od našich klientů. Naším mottem je „Cestujte s tím, kdo se vyzná“ a podle toho také vypadá selekce do katalogu. CK Blue Style nabízí pouze ty nejžádanější destinace a za ta léta na trhu vycházíme z osobních vztahů a znalosti prostředí. To je naše konkurenční výhoda – podnikatelé v destinacích znají naši solidnost a díky tomu se dostaneme skutečně k tomu nejlepšímu. Jsme pro ně kredibilní partner a díky tomu se mnohokrát dostaneme i k exkluzivním nabídkám pro naše klienty. Naše dobré vztahy mnohdy znamenají to, že slovo platí více než smlouva. A na to jsme skutečně velmi pyšní.

Jakou novou službu letos nabízíte klientům? Coby matka jsem dlouho přemýšlela o tom, jak vylepšit dovolenou pro naše nejmenší a zároveň nesnižovat komfort rodičům. Proto jsme na letošní rok optimalizovali programy pro naše nejmenší – Croco club. V podstatě se jedná o dětský program přímo v hotelu, kde se o vaše ratolesti postarají naši vyškolení animátoři. Kažždý hotel sice máá vlastní animátor-ský program, alee častou překážkou byla jazyková bariéra. V naší nabídce jsou tyto kluby pro nejmenší v češtině, což je pro děti nespornou výhodou. Mnohokrát se stane, že děti svoje rodiče téměř nepotřebují – jsou v klubu a máma s tátou mají klid, mohou lenošit, přečíst si knihu, v klidu si vychutnat kávu. Myslím, že i tohle přispívá ke zkvalitnění cestování našich klientů. Croco cluby jsme již otevřeli v několika hotelech a můžeme se pochlubit nebývalým úspěchem. Děti jsou nadšené a z dovolené nechtějí domů a přestoře mají někdy slzy na kraji, je pro nás potěšením, že jsme udělali veliký kus práce, který má smysl. Pryč s nudnou dovolenou pro děti, zábava je zde na prvním místě. Máme svou vlastní hymnu, vlastní tanec, děti dostávají za splněné úkoly odměny a pro nás je zase odměnou dětský úsměv od ucha k uchu. O vaší cestovní kanceláři se mluvilo i v souvislosti se sňatkem s ČSA. Proč jste se k tomuto kroku odhodlali? Souvisí to s výše zmíněným. Zkvalitňování služeb komplexně. ČSA jsou tradičním dopravcem v České Republice, kterému naši klienti maximálně důvěřují. Navíc z tuzemských operátorů poskytují největší komfort. Jsem přesvědčená o tom, že pro našeho zákazníka začíná cesta zamknutím dveří od domova. A právě Holidays ČSA je schopna odstartovat dovolenou už v letadle. Fantastické služby na palubě, krásné a příjemné letušky, výborné jídlo, minimální zpoždění, – to vše přispívá ke spokojenosti. Jakou další výzvu máte před sebou? Snažíme se připravit pro naše klienty kvalitní nabídku eurovíkendů. Trend krátkých zážitkových dovolených je evidentní poslední dva roky. Odjezd na prodloužený víkend je stále vyhledávanější napříč obyvatelstvem. Se stejně detailním přístupem vyhodnocujeme ty nejlepší nabídky a snažíme se je nabízet našim klientům. Zejména pro podzimní období je očekávána zvýšená poptávka. A CK Blue Style je na to připravena. Děkujeme za rozhovor

17.6.2011 17:29:32

2011 | 07 | Čilichili: Panstvo  

Šlechtické tituly jsme zrušili v roce 1918, ale královská svatba nás přilepí k obrazovce.

2011 | 07 | Čilichili: Panstvo  

Šlechtické tituly jsme zrušili v roce 1918, ale královská svatba nás přilepí k obrazovce.