Page 60

Remix

NEJLEPŠÍ LŮZR NA SVĚTĚ Hudba dělá člověka!

Opravdovou kuráž vlastně není třeba doporučovat – jestli máte rádi bratry Coeny, tak už jste tenhle film viděli. Pokud se tak náhodou nestalo, tak si syrový western se skvělými hereckými výkony určitě nenechte ujít. Už proto, abyste si potvrdili, že nikdo nehraje lůzry líp než Jeff Bridges. Mimochodem, věděli jste, že Opravdová kuráž byla nominovaná na 10 Oscarů a nedostala jediného? V historii Oscarů to byl teprve čtvrtý film, kterému se to stalo.

ZPOŽDĚNÍ JAKO PRASE Z Coppolova Tetra teď v médiích všichni tečou. Nikdo neřekne, že tenhle snímek o vztahu dvou bratrů zase taková bomba není. Jako by velký režisér nemohl natočit nedivácký, spíš osobní film, který není vůbec špatný, akorát holt chytne málokoho. A vůbec nikdo už nezmíní, že tahle věc pro fajnšmekry k nám přišla s úplně zbytečným dvouletým zpožděním, takže čeští filmoví nadšenci jsou zase za opicemi.

11.–12. 6. 2011

Praha Štvanice

www.rachot.cz

festival

VOZÍČKÁŘSKÝ GANG HRAJE NA PLECHOVKU Jejich příběh zní jako z divné sci-fi. Skupina vyvrženců postižených dětskou obrnou z konžské Kinshasy se před několika lety spojila s dvanáctiletým bezdomovcem a vytvořila jednu z nejpodivnějších kapel všech dob. Jádro Staff Benda Billili tvoří čtyři vozíčkáři s kytarami a virtuózní teenager, který hraje sóla na jednostrunný nástroj vlastnoručně vyrobený z pohozené plechovky. První koncerty probíhaly v areálu kinshaské zoo, nadšený dav dětské galerky posléze doplňovalo čím dál víc obyvatel konžské metropole. Nakonec také belgický producent Vincent Kenis, který s nimi nahrál debutové album na pár mikrofonů a přes trafo zapojené načerno z nedaleké restaurace. Neušli ani pozornosti OSN, členové dohlížecí komise na volby v roce 2006 použili jejich píseň k volebnímu spotu. Každý z kapely dostal „královskou“ odměnu 50 amerických dolarů. Staff Benda Billili je ale přese všechno hlavně jedna z největších senzací africké hudby posledních let; energická směs afrických rytmů, kubánské rumby a tvrdého blues píše. Zahrají v rámci Respect Music Festivalu na pražské Štvanici. www.respectmusic.cz

ŽIVITELÉ VLASTNÍ SLÁVY Pod neskromným názvem Nourish My Fame se skrývá trojice vysokoškolských studentů z Bratislavy. Jejich hudba je elektronická, nečekejte ale nenáročné melodie s trochou obligátních kláves. NMF to se zvukem umí, konvence nesledují a experimentovat se nebojí. Dokazují to na debutu Nauta, který vyšel na konci loňského roku. Mix hlubokých dubstepových beatů, energických tanečních rytmů, doplněný jemnými melodiemi, swingem a promazaný specifickým vokálem v podání Audrey Csanadi zní mnohem líp, než byste čekali od začátečníků. Ostatně, není tolik kapel, které umí nahrát skvělou písničku o tom, jak chodí v domácím oblečení. Poslechněte si sami. Celé album Nauta si můžete stáhnout na stránkách kapely zdarma.

60

2011 | 06 | Čilichili: Ecce Homo  

Být homosexuál frčí.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you