Page 59

ŽÁDNÉ ZBYTEČNÉ NOTY NAVÍC Jednoduchost a synťákové disko z 80. let na vás dýchne z alba The English Riviera kapely Metronomy. Vyvolá vám úsměv na rtech. Je daleko přístupnější než její předchůdce, hravá, pohodová, prostě elektropopík, co neurazí a baví. Pánové (a dáma pardon) z Metronomy dospívají a není to ke škodě věci. Prožeňte je ušima.

CO JE NEMYSLITELNÉ? Těžko říct, proč se v češtině tenhle film jmenuje Odpočítávání. Jo, aha, jde vlastně o časované bomby. Nicméně, originální název Unthinkable víc vystihuje, oč jde. Máte chlapa (Michael Sheen), co rozmístil ve třech různých městech pořádné nálože. Chlapa chytnete a jde o to, kam až jste ochotni zajít, abyste z něj dostali, kde ty bomby jsou. Pak máte vyšetřovatele (Samuel L. Jackson), který otázku toho, co už je nemyslitelné, moc neřeší, a agentku FBI (Carrie-Anne Mossovou), která naopak ano. A věřte nám, že vy to budete řešit s ní. Říct o nějakém filmu, že klade otázky, je klišé jak víno u krbu, ale holt tenhle film je přesně o tom. Neřekne vám, co vše je přípustné učinit pro záchranu velkého počtu nevinných lidí. Jen se vás na to zeptá. U nás bohužel jen na DVD.

FRACEK SE VRACÍ V Británii je polovina osmdesátých let. Nedávno proběhla válka o Falklandy, nezaměstnanost, pivo a hudba jsou všude kolem. Před pár lety zaujal britskou veřejnost příběh dvanáctiletého fracka Shauna, kterého to ve škole moc nebavilo a přátelství a porozumění našel až v partě, která sdružovala red skins a pankáče. Film This Is England sklidil slušný úspěch a teď přišlo jeho pokračování ve formě čtyřdílného televizního seriálu. Hlavním hrdinou série This Is England '86 je tentokrát budoucí nevěsta Lol, všechny důležité postavy z filmu se objevují znovu a pokračování vůbec drží podobně zdravý nadhled a trpce břitkou sebeironii. Výživné jako pravý stout... www.channel4.com/programmes/this-is-england-86 ČiliChili | 06 | 2011 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

59

2011 | 06 | Čilichili: Ecce Homo  

Být homosexuál frčí.

2011 | 06 | Čilichili: Ecce Homo  

Být homosexuál frčí.