Page 57

Tele v termosce Za chvíli možná pojedete k bábině na prázdniny a už teď se na ty její blafy nemůžete dívat. Tak to vemte do pracek sami – a když jí uděláte telecí v remosce, bude z vás hotová. Dávno si už myslela, že vám remoska nevoní, a vy přitom moc dobře víte, co je to za poklad. Text: Martin Groman=Foto: Michael Kratochvíl

Z telecí kýty okrájejte tuk a šlachy, jestli tam nějaké najdete. A rozkrojte ji na takové dva tři stejně velké kousky. Prošpikujte je domácím špekem nakrájeným na špalíčky – čím víc tomu dáte, tím víc to bude vonět a maso bude šťavnatější. Ale ať z toho zase nemáte špekové hody.

1

2 Pro ČILICHILI vaří máma Iva z Penzionu v polích www.penzionvpolich.cz

CO BYSTE MĚLI MÍT PO RUCE? remosku, bez té to nepůjde telecí kýtu, asi tak kilo a půl domácí špek pepř, sůl 1 cibuli plátky slaniny máslo pytlík mraženého hrášku 6 mrkví

3

Maso nechejte v remosce asi hodinu, musí být opravdu měkké. Když se vám zdá, že dochází voda, trochu jí dolijte. Když se vám zdá maso tvrdé, pečte dál. Mezitím nechejte povolit mražený hrášek a pokrájejte mrkve na plátky. Mrkev duste na másle asi tak 15 minut. Povolený hrášek pak nakonec prohřejte jenom nad párou, aby se ohřál. Nad párou se hrášek nesmrskne, což by se mu stalo, kdybyste ho hodili rovnou do vroucí vody.

Teď už jenom osolit, opepřit a na dno remosky dejte cibuli pokrájenou na kolečka. Na ni pak plátky slaniny pokrájené na kostičky. Případně můžete do slaniny obalit i maso. Ale to už je pro opravdu řádné žrouty. Maso položte na cibuli se slaninou do remosky. Ještě pár plátků másla a trocha vývaru či vody a můžete to zapnout.

57

2011 | 06 | Čilichili: Ecce Homo  

Být homosexuál frčí.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you