Page 33

Tuhle královnu jste nedávno mohli potkat v Kolíně nad Rýnem.

Tenhle chlapík z Londýnského pochodu má fakt koule. V americké Atlantě si pánové svou orientaci píšou na auto, aby se snad někdo nespletl.

věří, ačkoliv to není pravda. V Praze když existuje nějaká spolupráce, tak je jenom náhodná. To samé platí pro noční život ve městě. Gay kluby a bary spolu skoro nekomunikují. Jinde ve  světě je běžné, že se majitelé čas od času sejdou a aspoň si vymění „černé listiny“ problémových hostů nebo tak něco. Proč to celé děláte? Hlavní důvod je, že by Praha měla mít svou Gay Pride. Je to poslední hlavní město v Evropě, kde taková akce chybí. Vždyť Gay Pride probíhá i v Bělehradě, proboha! Spousta lidí se určitě zeptá: „A potřebujeme tu něco takového?“ My si myslíme, že ano. Spousta lidí k nám pořád má hodně rezervovaný postoj. Chtěli bychom jim ukázat, že jsme komunita, která může společnosti něco pozitivního přinést, a hlavně, že se nás nemusí nikdo bát. Jestli Gay Pride nějak usnadní sedmnáctiletému klukovi na vesnici přiznat před rodiči svou orientaci, tak splnila svůj hlavní účel.

ČiliChili | 06 | 2011 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

Pomůže mu ale, když jeho rodiče uvidí v televizi průvod chlapů navlečených do kůže s transparentem „Chceme mít právo adoptovat děti“? Je fakt, že určitě přijede pár chlapíků z  Berlína v  kožených džínách s  vystřiženým zadkem, transvestitní královny a podobní. Víme, že média po takových obrázcích určitě skočí, a snažíme se takovou image nějak vybalancovat. Nedopadne to jako v té reportáži, která proběhla snad všude a kde vás prezentovali jako Love Parade, kam přijede 50 000 technařů? Doteď nechápu, jak to vzniklo. Začalo to tím, že Daniel Kupšovský, jeden z pořadatelů Gay Pride a tvůrce Q-Magazínu na ČT2 poskytl rozhovor své kolegyni z České televize. Ta dáma potom nějakým způsobem dokázala zaměnit Gay Pride za technoparty a vymyslet si story o 50 000 raverech. Nejlegračnější je, že ten celý nesmysl převzala ČTK a všechna ostatní média včetně České televize, aniž by se kdokoliv obtěžoval ověřit si aspoň základní fakta.

Tak jak to tedy bude celé vypadat? Řeknu to takhle – jsou dva druhy Gay Pride. První se odehrál třeba vloni v Bělehradě. Bylo na něm 500 demonstrujících a  5000 policistů, kteří je chránili před davem 15 000 zuřících lidí. V takové společnosti prostě musíš přijít na veřejnost a říct nahlas: „Jsme tu mezi vámi a naučte se s tím žít.“ V Praze nám nejde o nějaké prohlášení, chceme se jen ukázat jako zodpovědná a  aktivní komunita, která je úplně v pohodě. Prague Pride je organizovaná jako průvod, po kterém bude následovat hudební festival na Střeleckém ostrově. A vstupné je zadarmo. Jak se k tomu staví město? Velmi kladně. Dokonce nás podpořil i primátor. Když se pořádá Pride v Amsterdamu, tak je v  ulicích půl milionu lidí a moje máma a její kamarádky kvůli tomu vyrážejí do města. Největší Pride v Sydney se účastní milion lidí. Rodiny s dětmi si berou volno na  prodloužený víkend a jezdí na ně jako na karneval. Proč by měli Češi přicházet o takovou zábavu?

<

33

2011 | 06 | Čilichili: Ecce Homo  

Být homosexuál frčí.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you