Page 23

BOJÍM SE ŘÍCT TO NAHLAS Při přípravě tohoto čísla jsme oslovili několik desítek homosexuálů z celé České republiky. Skoro nikdo nechtěl mluvit pod svým jménem.

Dostali jsme kontakty na muže z různých prostředí, od pražských právníků a kreativců v reklamě po venkovské učitele. Mluvili jsme s dvacetiletými i s padesátiletými. S lidmi, kteří nežijí ve stálém vztahu, i s těmi, kteří mají stejného partnera už desítky let. Všichni homosexuálové, se kterými jsme se sešli, byli inteligentní, srovnaní, otevření. Prakticky žádný ale nesouhlasil s  tím, abychom publikovali jeho jméno, fotografii nebo profesi v  souvislosti s  jeho sexuální orientací. „Moji blízcí to vědí,“ řekl nám jeden z nich, „ale rozhodně nemám potřebu snášet kecy v práci.“ Každá odlišnost vyvolává zvědavost a  trochu i odpor. Než jsme začali chystat téma o homosexuálech, byli jsme přesvědčeni, že Česká republika je

ČiliChili | 06 | 2011 cilichili.cz | facebook.com/cilichili

jednou z nejotevřenějších a  nejtolerantnějších zemí v Evropě. Dnes už si nejsme tak jistí. Pokud se tolik vzdělaných a vyrovnaných mužů bojí přiznat ke svému soukromí, není chyba v nich, ale spíš v nás kolem. Nejzajímavější kousky z  anonymních rozhovorů najdete na  dalších stránkách.

<

23

2011 | 06 | Čilichili: Ecce Homo  

Být homosexuál frčí.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you