Page 34

Téma

KDYŽ NECHCETE MÍT SEXY PLEŠ Jestli na sobě pozorujete první známky plešatosti, měli byste zbystřit. Ne že byste brzo neměli koleno, ale aspoň můžete mít pocit, že jste bojovali. Jak? Návodů je opravdu hodně.

Pijte mocˇ své prˇítelkyneˇ Těžko říct, kdo na to přišel první, ale moč dívek a mladých žen prý plešatost řeší. V magazínu Žena-in vyšla zpověď muže, který pil moč své kamarádky. Po měsíci se prý vypadávání zmírnilo a za půl roku mu vlasy znovu narostly. Dnes už pokračuje jen ve formě obkladů a zábalů. Pokud nechcete pít, moč se dá prý i inhalovat. Ale musí být fakt čerstvá.

Bylinky, bylinky,bylinky Na jaře vykopaný oddenek kopřivy očistěte ve vodě kartáčkem, nadrobno pokrájejte a přidejte křenový kořen. Obsahem naplňte láhev těsně pod hrdlo a teď přichází ta zajímavější fáze, zalijte 30–40% žitnou pálenkou a nechejte stát asi 14 dní na teplém místě. Tinkturu pak 2–3x denně vtírejte do pokožky hlavy. Vlasy zhoustnou a objeví se nově

34

rašící. Nezapomeňte, že musíte být trpěliví a tinkturu užívat dlouhodobě. Tohle mazání určitě zvládnete. Když ne zevně, aspoň si lokněte a při dlouhodobém užívání se zaručeně uvolníte, když už vám nenarostou vlasy. Proti padání funguje prý i bylina zvaná ploštičník hroznovitý. Tedy jeho typický černý kořen.

Cvicˇte jógu Vůbec nejdůležitějším cvikem proti padání vlasů je v józe stoj na hlavě. Pro zastavení padání vlasů by měl člověk vydržet ve stoji na hlavě alespoň půl hodiny denně. Je možné rozdělit to na 2 x 15 min. nebo na 3 x 10 min. (ráno, v poledne, večer). Po ukončení cviku je vždy nutné zůstat vleže alespoň minutu, jinak omdlíte a padnete k zemi.

Prst v rektu Plešatost je ovlivněna zejména vysokou hladinou DHT, dyhydrotestosteronu. K tomu, aby se vám podařilo jeho hladinu v těle srazit, je prý nejvhodnější masáž prostaty. Ta hormony

zase srovná. Můžete vybírat z několika možností. Buď si ji uděláte sami (ale prý to není tak účinné), nebo si na pomoc zavoláte masérku (v tom případě vás to bude stát zhruba 500 Kč), případně můžete rovnou navštívit urologa, který vám ji udělá zcela zdarma. Masáž prostaty totiž hradí zdravotní pojišťovna.

Divné smeˇsi Černý pepř smíchejte s troškou vody a připravte směs, kterou pečlivě vetřete do vlasové pokožky, nechejte působit 15 minut, poté opláchněte. Černý pepř podporuje prokrvení vlasové pokožky, a tím i růst nových vlasů. Nebo smíchejte 4 lžičky bílého jogurtu se 4 lžičkami kafrové vody. Aplikujte

PRŮMYSL PROTI LYSINĚ Příčiny ztráty vlasů studují vědci a mastičkáři už celá staletí, ale lék na ni dodnes nenašli. Přesto se jen v USA každý rok utratí skoro 4 miliardy dolarů za prostředky bojující proti této kletbě (celosvětově je to asi dvakrát tolik a velkou část generují holohlavofobní Japonci). Zaručený lék představují jedině vlasové implantáty. Začalo se s nimi ve 30. letech v Japonsku, ale kvalitní výsledky přinesly až mikroimplantáty v 80. letech. Dnes se při transplantaci používají trsy o pouhých dvou až čtyř vláscích.

na vlasovou pokožku a nechejte působit 2–3 hodiny, poté opláchněte vlažnou vodou. Na holá místa bez vlasů můžete použít i čerstvou cibuli. Vtírejte do pokožky až do jejího zčervenání. Poté aplikujte med.

Kolumbova pleš Každý den si na hlavu vyloupněte syrové vajíčko a pořádně ho vetřete do vlasů. Jestli si z něj po stečení můžete udělat omeletu, nemáme ověřeno.

Poslední možnost No a když všechno selže, namažte si hlavu medem a udělejte kotrmelec u kadeřníka.

<

2011 | 05 | Čilichili: Řekni to vlasama  

Vlasy jsou nejúčinější prostředek, jak vyjádřit svůj postoj.

2011 | 05 | Čilichili: Řekni to vlasama  

Vlasy jsou nejúčinější prostředek, jak vyjádřit svůj postoj.